[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kapitalizmusnak mi az alaptézise véletlenül nem minél rövidebb idő alatt elérhető maximális profit ?!!!
Lehet, hogy tényleg az, de ahol ennek érdekében elérik a hosszú távon alkalmazott havi 280-320 munkaórát, ott a népszaporulat törvényszerűen vissza fog esni. Nálunk a cégnél ez élő tapasztalat, főleg azoknak született gyereke, akik cégen belül tudtak ismerkedni/nősülni, meg aki kiment külföldre dolgozni majd ott is maradt, és ott nincsenek ilyen rabszolgatörvények. Volt aki azért lépett ki (azt se tudta még hova megy dolgozni!!), mert a 14 hónapos kislánya megijedt tőle és olyan sírógörcsöt kapott hogy orvoshoz kellett vinni (több mint két hónapig nem látta az apját, az is csak korán reggel és késő este aludni a kislányt).
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Lehet, hogy tényleg az, de ahol ennek érdekében elérik a hosszú távon alkalmazott havi 280-320 munkaórát, ott a népszaporulat törvényszerűen vissza fog esni. Nálunk a cégnél ez élő tapasztalat, főleg azoknak született gyereke, akik cégen belül tudtak ismerkedni/nősülni, meg aki kiment külföldre dolgozni majd ott is maradt, és ott nincsenek ilyen rabszolgatörvények. Volt aki azért lépett ki (azt se tudta még hova megy dolgozni!!), mert a 14 hónapos kislánya megijedt tőle és olyan sírógörcsöt kapott hogy orvoshoz kellett vinni (több mint két hónapig nem látta az apját, az is csak korán reggel és késő este aludni a kislányt).

Na látod amit leírsz az is ezt igazolja. Az emberek papíron lehet még egyre több pénzt is kapnak de csak aludni járnak haza stb Akkor ahogy te is néven nevezed ez rabszolgaság csak az eszközök kicsit mások!!!
 
  • Tetszik
Reactions: misinator and zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Na látod amit leírsz az is ezt igazolja. Az emberek papíron lehet még egyre több pénzt is kapnak de csak aludni járnak haza stb Akkor ahogy te is néven nevezed ez rabszolgaság csak az eszközök kicsit mások!!!
Csak az a dühítő, hogy ennek a rabszolgaságnak a lehetőségéhez saját országunk választott kormányai is hozzájárultak az ezt lehetővé tévő törvényeikkel!! Harcolnak Soros meg Brüsszel ellen, ezeket a törvényeket meg megszavazta a "családbarát"-nak csúfolt kormány!! :(:mad::hadonaszos:
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Legszebb rész benne nettó 400 000 forintos fizetés. Oké valahol jogos, de szakmai elhívatottság és képességek nem ártanak!
Meg az a bizonyos ranglétrát bekel járni, és akkor munka után tanulás! Örül az ember ha szombat és vasárnap szabad.
Jelenleg én is itt tartok munka ,és tanulás egyszerre, fizetésem meg fele ennek az összegnek még! Mellesleg nem ár ha az ember mobilis jobb állásért kész az ország egyik végéből a másikba menni. Ennek minden nehézségét vállalva!
Nem is beszélve arról ha egyetem nem mindegy milyen szak. Ha versenyképes tudás adó bizony ott kemény egyetemi évek vannak kilátásban és 60-70% lemorzsolódás.
Stb
 
M

molnibalage

Guest
Én sem tudom fejből, hogy 122x mikor volt, de azt igen, hogy mi a jelentősége és mi áll benne. A Himnusz szerzőjének még megy a neve fejből, de őszintén, ez ma a mérce? Ezek adatok. Pontosan olyan dolgok, amiket nem kell mindig fejből tudni...

A fizetési igénynél meg majd az élet lekeveri úgyis az első ponfont főleg, ha majd suli mellett kulimunka köll, ha akarnak élni is.

Halkan jegyzem meg, hogy a kezdő infós ma nettóban többet kaphat, mint egy mezei gépészmérnök 10 év után. Bár én soha nem értem, hogy hova és mire kell annyi programozó, hogy ekkora a hiány és az, hogy a leegyszerűbb dolgokért is ilyen sokat lehet kérni. A végén még cikkírás helyett megtanulok programozni... :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
magyarul: a volt osztálytársaid közül a csajok mind többet keresnek nálad?
Nemmondanam az altalanosbol 2 talan ketto a kozepsulibol 1-2 talan. Nekem nincsenek anyagi gondjaim se kolcsonom. Nem vagyok gazdag ember inkabb vagyonos... /nem is vagyok a felsotizezerbe egyebkent kenyelmes az eletem ogy is./ ha mar anyira erdekel az anyagi helyzezem... Ket autom van egy sportkocsi es egy kozepkategorias csaladi van egy hazam es egy tanyam es nemi foldem itt ott. 30 ev koruli vagyok /szakmunkas egyebkent./ a fent felsoroltak hitel nelkul onerobol. Nem olyan sok de az atlagtol joval tobb
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 959
113
Nem dolgozok minden nap maszek vagyok. Van egy alapjovedelmem a befekteteseimbol es arra vallalok szakmunkat ha ugy van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én sem tudom fejből, hogy 122x mikor volt, de azt igen, hogy mi a jelentősége és mi áll benne. A Himnusz szerzőjének még megy a neve fejből, de őszintén, ez ma a mérce? Ezek adatok. Pontosan olyan dolgok, amiket nem kell mindig fejből tudni...

A fizetési igénynél meg majd az élet lekeveri úgyis az első ponfont főleg, ha majd suli mellett kulimunka köll, ha akarnak élni is.

Halkan jegyzem meg, hogy a kezdő infós ma nettóban többet kaphat, mint egy mezei gépészmérnök 10 év után. Bár én soha nem értem, hogy hova és mire kell annyi programozó, hogy ekkora a hiány és az, hogy a leegyszerűbb dolgokért is ilyen sokat lehet kérni. A végén még cikkírás helyett megtanulok programozni... :D

Ejnye Balázs, azt hittem ekkora arccal már rég tudsz olyan egyszerű dolgokat, mint a programozás :D
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Lassan feladom. de: a szures nelkuli + illegalis bevandorlas csak gyorsitja az osszeomlast. Ami akadalyozza, az az agyelszivas.

Persze. Nem arról van szó, hogy a kapitalista országok (USA, Kanada stb.) ne szűrnék meg a bevándorlókat, hanem azt állítottam, hogy nem tudnak leállni a bevándorlók befogadásával, mert különben összeomlana a társadalmuk (mivel a belső szaporulat nem elégséges annak fenntartásához).
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Persze. Nem arról van szó, hogy a kapitalista országok (USA, Kanada stb.) ne szűrnék meg a bevándorlókat, hanem azt állítottam, hogy nem tudnak leállni a bevándorlók befogadásával, mert különben összeomlana a társadalmuk (mivel a belső szaporulat nem elégséges annak fenntartásához).

Akkor sem omlana ossze, ha leallnanak, csak gyorsabban strukturalodna at. Az USA eseteben az osszeomlastol pluszban megvedi a dollar es a hadero, Kanada meg nem volt az USAhoz hasonlo "vadkapitalista" hely sohasem.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Ilyen verestes kijelentésre nem ártana forrást adni, mert ezzel nem jön ki az átlagos 2.2 ráta FR-ben. Ráadásul úgy, hogy mikor utoljára néztem, akkor a muzulmán repro arány már 3 vagy alatta volt..

Forrást erre, hitelest, nem igazán lehet adni, mivel Franciaországban tiltva van a vallásra, származásra utaló nyilvántartás.
Az Institute Montaigne egy tanulmányában olvastam, hozzátéve hogy a jelenleg sajtóban publikált 6-7 millió hivatalos muszlim, szerintük sincs köszönő viszonyban a valósággal. (Azért gondolom, hogy közelebb állnak hozzá mint egy amerikai, pl. a Pew, mert mégiscsak hazai pályán "dolgoznak", ott élik a mindennapjaikat.)
A statisztikákban például meg sem jelenik több millió ember, akik félillegálisan-illegálisan érkeztek Franciaországba, és nincs is mód, hogy számbavegyék őket mivel, izolálva, párhuzamos társadalmakban élnek, minimális hatósági kontakttal, nem szavaznak, nem vesznek igénybe eü-ellátást, etc.
Tíz éve voltam Párizsban és már akkor is ultrabrutál volt a helyzet, most hogy beérkezett Európába x millió bevándorló, nem hinném hogy javult a szitu.
Az európai nők átlagos szülési rátája a kontinensre vetítve napjainkban 2,3, a (bevándorolt) muzulmánoké 3,4-3,5. Természetesen az okokat te is ismered, fogamzásgátlás nuku, rendkívül nagy a fiatal férfiak aránya, valamint további elsősorban hitbéli regulák amelyek ezt az arányszámot produkálják, de ez világtendencia is.

Arról keveset beszélünk, hogy a fejlett nyugati világ teljes mértékben figyelmen kívül hagyta az - elsősorban ázsiai és afrikai - országokban a 80-90-es években történt népességrobbanást, annak elkövetkező évtizedekre gyakorolt hatását. A fejlett és gyors kommunikáció beköszöntével ezek a törvényszerűen (lsd. egyes országok eltartóképessége, ill a vezető rétegek vagyonkisajátítása) szegény és nincstelen tömegek elindultak olyan helyek felé, ahol a nullánál azért több van, és mivel az egyetlen szóba jöhető - relatíve vagyonos - kontinens éppen Európa, annak impotens, védekezni nem akaró vezetőivel az élen - ez nyomás csak fokozódni fog.
Ezek után fognak útra kelni azok a milliók, elsősorban Afrikából, akik már az élelem és vízhiány miatt teszik ezt és itt már a Kárpát-medence is célkeresztbe kerül.
Ha addig ki nem tör egy szép kis fegyveres konfliktus az öreg kontinensen. (a Balkánon jelenleg is izzik a felszín alatt pár konfliktus)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
http://magyarhirlap.hu/cikk/108661/Paksi_bovites__Ausztria_az_Europai_Birosaghoz_fordul

Na ezért nem szabad bízni az osztrákokban. Ezt csak zárójelben mondom.

A környezetvédelmi duma csak bullshit.
A pénz a lényeg, hogy mi vásároljuk az energiát, ne termeljük, mert így eldugul az egyik nyugati bevétel-szipka.
Az Északi-Áramlat 2. így is totális gázfüggőségbe navigálja KKeu-t.
Szép ez a "ájrópai szolidaritás" kíváncsi vagyok meddig fogja még így húzni, mert az egyik legnépesebb ország, (lengyel), már egyre jobban berzenkedik, a cseheknél meg csúcson a szkepticizmus.
 
Status
Not open for further replies.