Háborús, történelmi és hadtörténelmi témájú filmek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Érdekes, én pont úgy látom hogy amit az amcsik sikerrel űznek évtizedek óta(médiát/mozit a saját hazafias érzelmük növelésére ill. az ellenlábas sározására) azt az oroszok még csak kis inas szinten tolják, és nem is régóta. Aztán már most sem tetszik ez sok Atlantistának! Miért fáj az hogy picit egyenlítenek az oroszok?

Illetve ugyan az ami az USA-ban csak ártatlan szórakozás, az az Orosz Föderációban miért hisztéruimkapmány??! Most akkor szerintem vagy ez, vagy az, de akkor mindenhol, illetve ha nem, akkor viszont csúnya kettős mérce van alkalmazva!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Szórakoztató film, az egy dolog.
Lengetik a zászlót max túltolják és mindenki rajtuk röhög, vagy bukik egy hatalmasat a pénztáráaknál...

De X plusz egy filmben feldolgozzák a háború visszásságait is
(ld John Rambo..)

na, de vároma hasonló OROSZ filmek listáját Szíriáról, vagy 1956-ról...1968-ról...
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Szórakoztató film, az egy dolog.
Lengetik a zászlót max túltolják és mindenki rajtuk röhög, vagy bukik egy hatalmasat a pénztáráaknál...

De X plusz egy filmben feldolgozzák a háború visszásságait is
(ld John Rambo..)

na, de vároma hasonló OROSZ filmek listáját Szíriáról, vagy 1956-ról...1968-ról...
A 9. Század Pl. Afganisztánról. Kb semmiben nem különbözik egy hollywoodi akció filmtől. Max, hogy itt oroszok vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and zsolti

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Bocs, az ameriaki állampolgár megnézi, izgul egy jót, és várja a következő "mesét".
Ennyi.

(Egyébként a Jurassic Park után védetté nyilváníttatta volna az illetékes hatóság a Triceratopsot.)

Itt meg az állami hisztéruimkampányhoz gyártanak sorozatot...
Mert egy orosz néző biztos butább...
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Nem is adják le itthon egy adón se, pedig Zs kategóriás filmek is futnak boven.
Ez egyrészt a tv-k elköteleződése másrészt az orosz filmipar viszonylagos ismeretlensége idehaza. A guardians is egész nézhető szuperhős film volt Pl. Azt sem adták tv-n. Kicsit a korai Pókember filmek szintjén volt. A színészeknek is kell még szokni a cgi-t meg kicsit színpadias akkor voltak de egész jó volt
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez egyrészt a tv-k elköteleződése másrészt az orosz filmipar viszonylagos ismeretlensége idehaza. A guardians is egész nézhető szuperhős film volt Pl. Azt sem adták tv-n. Kicsit a korai Pókember filmek szintjén volt. A színészeknek is kell még szokni a cgi-t meg kicsit színpadias akkor voltak de egész jó volt

Nézhető erős túlzás, iszonyat rossz film volt.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 564
113
175picard_facepalm_small.jpg


Remélem érzed a görbe tükröt, beta...

Ha válaszolni próbálnál a kérdésemre, rögtön látnád miért nem görbe tükör!
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 564
113
Ez egyrészt a tv-k elköteleződése másrészt az orosz filmipar viszonylagos ismeretlensége idehaza. A guardians is egész nézhető szuperhős film volt Pl. Azt sem adták tv-n. Kicsit a korai Pókember filmek szintjén volt. A színészeknek is kell még szokni a cgi-t meg kicsit színpadias akkor voltak de egész jó volt

Ha jól emlékszem a Guardians-szal az volt a gond, hogy olyan volt, mintha a jelenetek csak úgy jöttek volna egymás után, nem volt folyamatos a cselekmény. Mintha nem lett volna tapasztalat nagyfilmek készítésében.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Ez némelyik amcsi filmre is igaz. Csak az a gond, hogy Pl Hollywood-tól már többet várunk, míg az orosz filmek terén nincs tapasztalatunk. A francia és angol filmek Pl nekem idegesítőek általában.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ha válaszolni próbálnál a kérdésemre, rögtön látnád miért nem görbe tükör!
Ne viccelj már, az Oroszok semmivel sem avatkoznak be jobban az USA életébe, mint fordítva. Mindkettő ott próbálja faragni a másikat, ahol éri. Persze TE nyugodtan hiheted azt, hogy csak a gonosz vörös ügynökök támadják folyamatosan a szent amcsi alkotmányos rendet alávaló módon, ezzel szemben a jenkiknek hófehér a lelkük és a hátterük, semmiben sem ügyködnek és ügyködtek soha sem a világon...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ez némelyik amcsi filmre is igaz. Csak az a gond, hogy Pl Hollywood-tól már többet várunk, míg az orosz filmek terén nincs tapasztalatunk. A francia és angol filmek Pl nekem idegesítőek általában.
Az elmúlt néhány évben pont a brit és francia filmek voltak a legjobbak amiket láttam, mondom ezt úgy, hogy alapvetően pár éve én is ugyan azt vallottam amit te!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Egy igen durva hamisítás és ferdítés az idei Oscar-gálán... ráadásul a dokumentumfilm kategóriában.
Ez a film egy alaphazugságra épül.
A fehér sisakos "békefenntartók" vagy kik az Al-Nuszra harcosai voltak.
Mestermű, atekintetben, hogy kell manipulálni a nyugati, meg a más közvéleményt ....
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 564
113
Ne viccelj már, az Oroszok semmivel sem avatkoznak be jobban az USA életébe, mint fordítva. Mindkettő ott próbálja faragni a másikat, ahol éri. Persze TE nyugodtan hiheted azt, hogy csak a gonosz vörös ügynökök támadják folyamatosan a szent amcsi alkotmányos rendet alávaló módon, ezzel szemben a jenkiknek hófehér a lelkük és a hátterük, semmiben sem ügyködnek és ügyködtek soha sem a világon...

Nagyon elfogult vagy te... :eek:

Ezt onnan is tudni, hogy nem is arra reagálsz, amit írtam. Én azt kérdeztem, hogy Oroszország, Kína, Irán és Észak-Korea közül melyik nem reális, hogy ilyen-olyan támadást intézne az USA ellen?

De az is rossz álláspont, hogy az USA-t és Oroszországot szimmetrikusan kell nézni. Tehát az hogy Oroszország igyekszik destabilizálni az EU-t és az USA-t, akkor az azt jelenti, hogy az USA is ugyan olyan mértékben próbálja destabilizálni Oroszországot. Holott az USA még csak nem is érdekelt ebben, Oroszország viszont a fordítottjában igen.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Nagyon elfogult vagy te... :eek:

Ezt onnan is tudni, hogy nem is arra reagálsz, amit írtam. Én azt kérdeztem, hogy Oroszország, Kína, Irán és Észak-Korea közül melyik nem reális, hogy ilyen-olyan támadást intézne az USA ellen?
Muhahaha, és én vagyok elfogult, aki kb. szürke árnyalatokban látok mindenkit, nem Te, aki meg fekete - fehérben ?!

De az is rossz álláspont, hogy az USA-t és Oroszországot szimmetrikusan kell nézni. Tehát az hogy Oroszország igyekszik destabilizálni az EU-t és az USA-t, akkor az azt jelenti, hogy az USA is ugyan olyan mértékben próbálja destabilizálni Oroszországot. Holott az USA még csak nem is érdekelt ebben, Oroszország viszont a fordítottjában igen.
Fekete fehérben gondolkozol, s én vagyok az elfogult?!
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Nagyon elfogult vagy te... :eek:

Ezt onnan is tudni, hogy nem is arra reagálsz, amit írtam. Én azt kérdeztem, hogy Oroszország, Kína, Irán és Észak-Korea közül melyik nem reális, hogy ilyen-olyan támadást intézne az USA ellen?

De az is rossz álláspont, hogy az USA-t és Oroszországot szimmetrikusan kell nézni. Tehát az hogy Oroszország igyekszik destabilizálni az EU-t és az USA-t, akkor az azt jelenti, hogy az USA is ugyan olyan mértékben próbálja destabilizálni Oroszországot. Holott az USA még csak nem is érdekelt ebben, Oroszország viszont a fordítottjában igen.
Az oroszországi korrupcióban igen komolyan benne van a CIA keze, és ezzel nem védeni akarom őket. Amcsik még mindíg tartanak a macitól, meg kínától meg kb mindenkitől, és tesznek is lépéseket, nem is keveset.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg