[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 537
113
Urak Hátérhép műsorban 39 perc 21 másodpercnél van egy érdekes táblázat ENSZ szerint 2050 hazánkban csak 7,5 millióan fognak élni a legrosszabb esetben 2100 meg 3,5 millióan !!!
Fogadjunk be pár millió afrikai AIDS-es ex gyerekkatonat hogy ne csökkenjen a létszám? Trianon után is ennyien maradtak ha jól emlékszem a jelenlegi határokon belül, 7,5 millió fő. Aztán elkezdtek az emberek gyerekeket csinálni és nem szaladtak jelentos számban a Lajtan túlra mikor itthon nehézsége ütköztek. Két vesztes világháború után szetzabralt országot építettek újra. 20-40-60-80 éve is voltak gyerekek, és felnőttek, ha nem így lett volna akkor mi sem születtünk meg. A csajokat kell nyomkodni nem a telefonokat.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 516
113
Azért a második világháború után volt egy Ratkó korszak is (azon már nem is gondolkozok, hogy a hazánkat felszabadító Vörös Hadsereg vajon mennyit tett a népszaporulat növelésért - persze csak miután erősen csökkentette a népességet).
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Itt most nem a gyilkosságról van szó. Annak a háttere tisztázatlan.
Itt most arról van szó, hogy hogyan próbálkozik az ottani ellenzéknek a nyugati ügynökök által vezetett része nyugati elvtársai segítségével fellazítani az országot.
Nem tűrik hogy Fico nem támogatja a migrációt, és a "nyugati értékek" "szépségét" is viszonylag korlátozott mennyiségű ember ismeri el. (A szlovák társadalom értékválasztásában egészségesebb mint a magyar, a liberalizmus még kevésbé fertőzte meg a tömegeket, mint nálunk.)

Mára a korrupció lett az új hívószó, ez az új rasszizmusvád. Minden fellazításra szánt országban ezt a kretén mesét próbálják bemagyarázni a tömegeknek, hogy aztán egy esetleges váltás után még az is tönkremenjen az adott országban, ami addig viszonylag jól működött.

Attól tartok, sokáig fog tartani az eszmélés ebből a mételyből is. És lehet, hogy mire feleszmélnek a tömegek, szellemi és anyagi tekintetben gyarmati helyzetben fogják találni magukat...

Az tuti higy raugrottak de ott ki aki brussel fan? Mert a fo ellenzrk asszem a kerestenydemokratak akik meg emlekeim szerint nm arulok
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Fogadjunk be pár millió afrikai AIDS-es ex gyerekkatonat hogy ne csökkenjen a létszám? Trianon után is ennyien maradtak ha jól emlékszem a jelenlegi határokon belül, 7,5 millió fő. Aztán elkezdtek az emberek gyerekeket csinálni és nem szaladtak jelentos számban a Lajtan túlra mikor itthon nehézsége ütköztek. Két vesztes világháború után szetzabralt országot építettek újra. 20-40-60-80 éve is voltak gyerekek, és felnőttek, ha nem így lett volna akkor mi sem születtünk meg. A csajokat kell nyomkodni nem a telefonokat.

Nem ez a gond. A gond ott van, hogy a technológiának "hála" ma mindenhova pillanatok alatt eljut minden információ, plusz a világgazdaság totálisan össze van kötve. Ha holnap megjelenik egy új ruha irányzat teszem azt az USA-ban amit visznek mint a cukrot, 1 hét múlva az már idehaza is trend lesz. Nagyon megnőtt az emberek fogyasztás iránti igénye, a felhalmozás iránti vágy, ami valljuk be önzőbbé tette az emberiséget. Mit akarok ezzel mondani? Csak azt, hogy ennek köszönhetően a gyerekvállalási kedv kb a zéró környékén van. A hatvanas években nem volt okos telefon, nem volt internet, nem volt iszonyatos mennyiségű fogyasztói termék, nem volt tv (vagy ha volt is abban minden ment csak reklám nem) nem szuggerálták az emberekbe, hogy vegyél, vegyél, hogy csinálj karriert, hogy egyedülállónak lenni terndi és jó dolog. Lehetne még sorolni, de szerintem az ide járók nagy része tisztában van ezzel.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A Trianon utáni 7,5 milliós lakosság az elszakított területekről áttelepültekkel nőtt 9,5 millióra a második háború kezdetére. Utána újabb áttelepülések, és az ötvenes hatvanas évek szociálpolitikája következtében nőtt a lakosság 10 millió főre.
Korábban soha nem lakott ennyi ember ezen a 93 ezer négyzetkilométeren. Ahogy Európa lakossága sem volt korábban soha ekkora mint az elmúlt évtizedekben.
Miközben már két vagy háromszáz éve az iparban és a mezőgazdaságban is csak olyan technológiákat vezettek be amelyek egyre kevesebb és kevesebb munkást kívántak.
Tehát a népesség fogyása nem katasztrófa. Csak megállt a túlnépesedéshez vezető folyamat. És nálunk a fejlett országokban kezdődött először. De az ENSZ statisztikák szerint már Afrikában is túl vannak a gyerek csúcson, és lassan ott is el fog kezdődni a 60 fölöttiek arányának a növekedése.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
A Trianon utáni 7,5 milliós lakosság az elszakított területekről áttelepültekkel nőtt 9,5 millióra a második háború kezdetére. Utána újabb áttelepülések, és az ötvenes hatvanas évek szociálpolitikája következtében nőtt a lakosság 10 millió főre.
Korábban soha nem lakott ennyi ember ezen a 93 ezer négyzetkilométeren. Ahogy Európa lakossága sem volt korábban soha ekkora mint az elmúlt évtizedekben.
Miközben már két vagy háromszáz éve az iparban és a mezőgazdaságban is csak olyan technológiákat vezettek be amelyek egyre kevesebb és kevesebb munkást kívántak.
Tehát a népesség fogyása nem katasztrófa. Csak megállt a túlnépesedéshez vezető folyamat. És nálunk a fejlett országokban kezdődött először. De az ENSZ statisztikák szerint már Afrikában is túl vannak a gyerek csúcson, és lassan ott is el fog kezdődni a 60 fölöttiek arányának a növekedése.

Attól függ. Akkor nem katasztrófa, ha meg van az egyensúly az idős kori és a fiatalkori populáció között. Ha több ember képes permanensen eltartani az idős generációt akkor ok. Csak ugye jelenleg nem ez a helyzet. Ami akár elvezethet egy nagyon komoly szociális, társadalmi katasztrófához.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Attól függ. Akkor nem katasztrófa, ha meg van az egyensúly az idős kori és a fiatalkori populáció között. Ha több ember képes permanensen eltartani az idős generációt akkor ok. Csak ugye jelenleg nem ez a helyzet. Ami akár elvezethet egy nagyon komoly szociális, társadalmi katasztrófához.
Az egyetlen rendszer a társadalmon belül aminek gondot okoz a csökkenő népesség az az állami nyugdíjrendszernek nevezett piramis játék.
Hogy a népesség csökkenés meddig folytatódik, ki tudja. Talán nem leszünk lemmingek.
Viszont ha nem leszünk észnél, a (nem létező) rasszok közötti arányok nagyon megváltozhanak.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 806
113
Az egyetlen rendszer a társadalmon belül aminek gondot okoz a csökkenő népesség az az állami nyugdíjrendszernek nevezett piramis játék.
Hogy a népesség csökkenés meddig folytatódik, ki tudja. Talán nem leszünk lemmingek.
Viszont ha nem leszünk észnél, a (nem létező) rasszok közötti arányok nagyon megváltozhanak.
Én személy szerint nem sok jóra számítok nyugdíjas koromra. Szerintem engem a munkahelyemről fognak a temetőbe vinni mint "aktív munkavállalót" :)
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Fogadjunk be pár millió afrikai AIDS-es ex gyerekkatonat hogy ne csökkenjen a létszám? Trianon után is ennyien maradtak ha jól emlékszem a jelenlegi határokon belül, 7,5 millió fő. Aztán elkezdtek az emberek gyerekeket csinálni és nem szaladtak jelentos számban a Lajtan túlra mikor itthon nehézsége ütköztek. Két vesztes világháború után szetzabralt országot építettek újra. 20-40-60-80 éve is voltak gyerekek, és felnőttek, ha nem így lett volna akkor mi sem születtünk meg. A csajokat kell nyomkodni nem a telefonokat.
Innen Londonból nézve ez csak pár évtized további ócska kormányzás kérdése. Ha nekem kevásbé szar itt szenvedni mint otthon, akkor az amúgzegyre kevesebb fiatalnak még kevésbé vonzó kalandvágyból otthonmaradni.
Ja. nekem a népmúvelónek. szemben sok mérnökkel. esélyem sincs a dolgomat végezni. Ezt is vedd hozzá.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 516
113
Ja. nekem a népmúvelónek. szemben sok mérnökkel. esélyem sincs a dolgomat végezni. Ezt is vedd hozzá.

Nézd, én mérnök vagyok, naponta kapok nyugati állásajánlatokat, amik 4-5 szörös pénzt igérnek, mégis itthon maradok, mert szerintem a pénz nem minden.

Én sem akartam mérnök lenni, csak nem vettek föl bölcsésznek, jó anyám meg amíg az egy év sorkatonaságot nyomtam, a hátam mögött beiratott műszaki pályára, mondván, hogy elég volt az álmodozásból, bölcsészre nincs szükség, mérnökre meg van.

Igaza volt anyámnak, ezért nem értem pl. a kereszt fiamat, aki kiváló fizikából, kémiából, matekból, de azért akar kimenni nyugatra, mert ő Japán szakra akar menni, mert a sok manga így meg úgy, meg majd ő fordít, de persze szar itthon, mert itt nem lehet a japán szakból megéllni, bezzeg nyugaton majd megbecsülik.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A Trianon utáni 7,5 milliós lakosság az elszakított területekről áttelepültekkel nőtt 9,5 millióra a második háború kezdetére. Utána újabb áttelepülések, és az ötvenes hatvanas évek szociálpolitikája következtében nőtt a lakosság 10 millió főre.
Korábban soha nem lakott ennyi ember ezen a 93 ezer négyzetkilométeren. Ahogy Európa lakossága sem volt korábban soha ekkora mint az elmúlt évtizedekben.
Miközben már két vagy háromszáz éve az iparban és a mezőgazdaságban is csak olyan technológiákat vezettek be amelyek egyre kevesebb és kevesebb munkást kívántak.
Tehát a népesség fogyása nem katasztrófa. Csak megállt a túlnépesedéshez vezető folyamat. És nálunk a fejlett országokban kezdődött először. De az ENSZ statisztikák szerint már Afrikában is túl vannak a gyerek csúcson, és lassan ott is el fog kezdődni a 60 fölöttiek arányának a növekedése.

Nem csak a trianon utáni áttelepülőkkel nőtt a lakosság. 1920 és 1944 között évente átlagosan 60000 fővel többen születtek, mint amennyien meghaltak. Még 1943-ban is nőtt az ország lakossága a természetes szaporulatnak hála.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarország_népessége

Az nem igaz, hogy a gazdaságnak egyre kevesebb munkásra van szüksége. Egyrészt egyre nagyobb lesz a szolgáltatószektor, ami munkaerőígényes.
Másrészt az igaz ugyan, hogy egyre több terméket tud legyártani ugyanannyi munkás, viszont egyre több termékre van ígény is.
100 éve egy falu nem fogyasztott annyi terméket, mint ma egy ember.
Az nem katasztrófa, ha az ország lakossága stagnál, de abból katasztrófa lesz, ha a lakosság csökken.
Rövid távon elég ha a csökkenő gazdaságra gondolunk, hosszabb távon meg ha egy terület lakossága lecsökken, akkor megjelennek mások, akik beköltöznek. Bár ez már ma is eléggé észrevehető, már jönnek, pedig még el sem fogytunk.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az egyetlen rendszer a társadalmon belül aminek gondot okoz a csökkenő népesség az az állami nyugdíjrendszernek nevezett piramis játék.
Hogy a népesség csökkenés meddig folytatódik, ki tudja. Talán nem leszünk lemmingek.
Viszont ha nem leszünk észnél, a (nem létező) rasszok közötti arányok nagyon megváltozhanak.

Persze, csak a nyugdíjrendszernek gáz.
Nézd meg Japánt. Kis túlzással, már az a legnagyobb problémájuk, hogy milyen robot fogja őket pelenkázni, ha már mindenki öreg lesz az országban.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Innen Londonból nézve ez csak pár évtized további ócska kormányzás kérdése. Ha nekem kevásbé szar itt szenvedni mint otthon, akkor az amúgzegyre kevesebb fiatalnak még kevésbé vonzó kalandvágyból otthonmaradni.
Ja. nekem a népmúvelónek. szemben sok mérnökkel. esélyem sincs a dolgomat végezni. Ezt is vedd hozzá.
Nem tudom, mit látsz te onnan a muszlim polgári jenőd alól, de spec a környezetemben élő pár fiatal tökre nem akar kimenni muszlim országokba. Itthon is meg lehet élni, csak dolgozni is kell.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
lfx a legnagyobb problémájuk épp az elöregedő népesség.

Azt mondtam én is. Csak empotipont szerint ez nem is probléma, ezért írtam egy nagyon szembetűnő problémát, hogy ha elöregedik a társadalom, akkor még arra sem lesz munkaerő, hogy az öregeket gondozzák.
Ráadásul az öregedő társadalom beindít egy spirált, amiből már nagyon nehéz kikecmeregni. Minél több az öreg, annál több adót vetnek ki a még dolgozókra, így azok annál kevesebb gyereket vállalnak (hisz nincs miből eltartani) és így tovább. Megint csak Japán az élő (még) példa erre.