A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 416
8 653
113
Sziasztok!
Többször visszatérő gondolat a lopnak, csalnak, lenyúlják a pénzt "motívum".
Én véleményformálás előtt az alábbi "tesztet" futtatom le és javaslom ezt másoknak is, mert már tele a tököm ezzel az állandó lopnak témával.
Ha én vezető vagy döntéshozói pozícióba kerülnék, akkor mi alapján válogatnám ki a bizalmi pozíciót betöltő vezetőimet, munkatársaimat?
- régóta ismerem
- együtt több megpróbáltatáson mentünk keresztül, számíthatok rá bajban is
- tudom hogy reagál krízis helyzetben
- tudom milyen ember
- ismerem a családját
- az értékrendjével azonosulni tudok
- megbízom benne
- tudom jól dolgozik
- lelkiismeretes
- bizonyított - sohasem hagyott cselben -
- magas szinten ért ahhoz, amit csinál
- ismerem minden rezdülését
- számíthatok rá
- stb., lehetne sorolni

Kik lehetnek, azok a személyek akik ezeknek megfelelnek?
- gyerekkori barátok
- iskolatársak
- sporttársak, akikkel együtt sportoltam és tudom nem adják fel, amilyen vagy a "pályán" olyan vagy az életben is...
- családtagok
- jelenlegi és volt munkatársak
- katonatársak
stb., had ne soroljam fel

Erre, mivel szembesülök mindig?
Ezek az "idióták" a fent felsorolt kategóriába tartozó emberekkel veszik körbe magukat, ültetik bizalmi pozícióba.
Te, hogy tennéd ezt?????????
Megpályáztatnád és általad nem ismert emberekkel vennéd körbe magad aki az első "lövéseknél" elfutnának!!
Gratulálok.....
Savanyú a szőlő..
Még nem voltál jókor, jó helyen.. kimaradtál, lemaradtál, de ez nem jelenti azt, hogy fent mindenki hülye, lop, csal, hazudik.
Csak azt várd el másoktól, amit magad is megteszel.
De ez, nem hatalmaz fel arra, hogy minden alapot nélkülözően vádaskodj és minden tiszteletet nélkülözően dobálózz a szavakkal.

Ha a fenti elvek szerint irányítod a céged a családod, mikró és makró környezeted akkor is érnek súlyos csalódások.
Itt nem egyes emberekről van szó, hanem nemzetről! Azon belül természetesen az emberekről, hiszen ők az építő kövei a nemzetnek.

Nem akartam polemizálni, de tényleg tele a tököm a minden vezető hülye, csak én vagyok okos és csak az a jó amit én gondolok dolgokról.

Tele van a fórum "óriási" katonákkal, akik a videókhoz füzik a bátor kommenteket, ha ennyire vagány vagy, akkor miért nem vagy velünk Irakban vagy Afgánban és mutatod meg, hogy is kellene ezt csinálni..várunk szeretettel..

Tisztelettel, mindenkinek, még neked is aki a fotelból "tolod".
Nem szerettem volna megbántani senkit, akit mégis attól elnézést kérek.

(Régen a közösség úgy választott vezetőt, hogy ha ez nem sikerült jól elpusztulhatott a kisebb ill., nagyobb közösség is.
Ma már az iskolák által kiadott végzettség-diploma ruházza fel az embereket vezetői készségekkel- képességekkel. Aminek persze nagy részük nem felel meg.)

Ennek nem tudom mi értelme van. Jelenleg a magyar történelem legkorruptabb vezetése uralkodik. Ha most nem kiálthatunk tolvajt, akkor mikor? Másrészt rokoni-haveri alapon nem lehet nemzetet vezetni. Maffiát igen, azt láthatjuk...
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra
T

Törölt tag 1586

Guest
Sziasztok!
Többször visszatérő gondolat a lopnak, csalnak, lenyúlják a pénzt "motívum".
Én véleményformálás előtt az alábbi "tesztet" futtatom le és javaslom ezt másoknak is, mert már tele a tököm ezzel az állandó lopnak témával.
Ha én vezető vagy döntéshozói pozícióba kerülnék, akkor mi alapján válogatnám ki a bizalmi pozíciót betöltő vezetőimet, munkatársaimat?
- régóta ismerem
- együtt több megpróbáltatáson mentünk keresztül, számíthatok rá bajban is
- tudom hogy reagál krízis helyzetben
- tudom milyen ember
- ismerem a családját
- az értékrendjével azonosulni tudok
- megbízom benne
- tudom jól dolgozik
- lelkiismeretes
- bizonyított - sohasem hagyott cselben -
- magas szinten ért ahhoz, amit csinál
- ismerem minden rezdülését
- számíthatok rá
- stb., lehetne sorolni

Kik lehetnek, azok a személyek akik ezeknek megfelelnek?
- gyerekkori barátok
- iskolatársak
- sporttársak, akikkel együtt sportoltam és tudom nem adják fel, amilyen vagy a "pályán" olyan vagy az életben is...
- családtagok
- jelenlegi és volt munkatársak
- katonatársak
stb., had ne soroljam fel

Erre, mivel szembesülök mindig?
Ezek az "idióták" a fent felsorolt kategóriába tartozó emberekkel veszik körbe magukat, ültetik bizalmi pozícióba.
Te, hogy tennéd ezt?????????
Megpályáztatnád és általad nem ismert emberekkel vennéd körbe magad aki az első "lövéseknél" elfutnának!!
Gratulálok.....
Savanyú a szőlő..
Még nem voltál jókor, jó helyen.. kimaradtál, lemaradtál, de ez nem jelenti azt, hogy fent mindenki hülye, lop, csal, hazudik.
Csak azt várd el másoktól, amit magad is megteszel.
De ez, nem hatalmaz fel arra, hogy minden alapot nélkülözően vádaskodj és minden tiszteletet nélkülözően dobálózz a szavakkal.

Ha a fenti elvek szerint irányítod a céged a családod, mikró és makró környezeted akkor is érnek súlyos csalódások.
Itt nem egyes emberekről van szó, hanem nemzetről! Azon belül természetesen az emberekről, hiszen ők az építő kövei a nemzetnek.

Nem akartam polemizálni, de tényleg tele a tököm a minden vezető hülye, csak én vagyok okos és csak az a jó amit én gondolok dolgokról.

Tele van a fórum "óriási" katonákkal, akik a videókhoz füzik a bátor kommenteket, ha ennyire vagány vagy, akkor miért nem vagy velünk Irakban vagy Afgánban és mutatod meg, hogy is kellene ezt csinálni..várunk szeretettel..

Tisztelettel, mindenkinek, még neked is aki a fotelból "tolod".
Nem szerettem volna megbántani senkit, akit mégis attól elnézést kérek.

(Régen a közösség úgy választott vezetőt, hogy ha ez nem sikerült jól elpusztulhatott a kisebb ill., nagyobb közösség is.
Ma már az iskolák által kiadott végzettség-diploma ruházza fel az embereket vezetői készségekkel- képességekkel. Aminek persze nagy részük nem felel meg.)
Bocs, én sem bántásként mondom, de szerintem amit írsz egy igazi K.Eui késő feudális gondolkodásmód.
A versenyszférában a biztos bukás receptje, állami szférában a korrupció melegágya.
Egy okos vezető soha nem az alapján válaszrja ki a beosztottjait hogy azok mennyire hűségesek őhozzá (ez alapján válasszon feleséget, kutyát, stb...)
Ezzel szemben szempont lehet a jelölt korábbi szakmai teljesítménye, ambíciói.
És igen... minden pozíciót meg kell pályáztani (a legtöbb nagy cégnél ez alapszbály) és a sok jelentkező közül azt kell kiválasztani aki az adott feladatra a interjúk, a referenciák, a háttér ellenőrzés után a leg megfelelőbbnek látszik, akiről mindenki aki a kiválasztásba be lett vonva nagy biztonsággal állítja hogy meg fog felelni a munkakör támaszrotta kihívásoknak.

A beosztottak teljesítményét a komolyabb helyeken objektív szempontok alapján évente értékelik és ez alapján jutalmazzák vagy kirúgják őket.
Az értékelés része az illető vezetői teljesítménye is (ha olyan pozícióban van)
Azokon a helyeken ahol eddig èn dolgoztam eddig természetes volt hogy évente megkérdezik a beosztottakat a közvetlen vezetőik vezetői teljesítményéről (VOE kérdőívek, ha ez mond valamit)
Egyszóval hidd el lehet ezt másként is csinálni az uram-bátyámozáson túl is...
 
  • Tetszik
Reactions: Wier and Celebra

kozmo

Member
2018. február 23.
12
76
13
Nem értünk egyet! Pénzért nem vehetsz hűséget. A versenyszféra, azért olyan- amilyen. Tapasztalatból beszélek. Szerinted létezik, olyan hogy objektív? Ennél ellenére elfogadom, azt hogy a te szemüvegeden keresztül ilyennek látod.
 

kozmo

Member
2018. február 23.
12
76
13
Ha figyelmesen elolvastad a posztot a szakmaiság is kitetelkent szerepel benne! Egy jo szakember, akit ismerek, vagy egy jó szakember akit nem ismersz? Kit választasz!??
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and aquarell

kozmo

Member
2018. február 23.
12
76
13
Mivel ez katonai blog, kivel mész bevetésre, ha választanod kell. ...akire számíthatsz( gyakorlatban már veled bizonyított) vagy akiről s teszt azt mondta o is jó lesz?De, ne folytassuk nem ez volt a lényege...
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek and aquarell
T

Törölt tag 1586

Guest
Pénzért nem vehetsz hűséget.
Erről van szó...nem hűség kell - különösen nem egy vezetőhöz - hanem profin elvégzett munka.
Szerinted létezik, olyan hogy objektív?
Természetesen.
Egy jo szakember, akit ismerek, vagy egy jó szakember akit nem ismersz? Kit választasz!??
A legjobbat. Az hogy ismerem valahonnan, nem lehet szempont a kiválasztásnál.
Mivel ez katonai blog, kivel mész bevetésre, ha választanod kell. ...akire számíthatsz( gyakorlatban már veled bizonyított) vagy akiről s teszt azt mondta o is jó lesz?
Ha módomban állna kiválasztani a csapatom olyan embereket válogatnék akiről meggyőződtem hogy profi abban / azon a területen amire szükségem van. Kiváló lövész, ért a rádiókhoz, kiváló felcser, stb...ha már ismered régebbről az jó, de messze nem elégséges és különösen nem döntő szempont.
Mindig nézz meg több embert. Lehet hogy találsz a régi havernál egy szakmailag még alkalmasabb jelöltet.
Rudi: fèlreèrted a hűség fogalmàt, azt hiszem. Azt jelenti, kiben tudsz megbizni....
Istenben bízunk, a beosztottakat ellenőrizzük...mindig. Akkor is ha régi ismerősök (sőt...akkor különösen).
Szerintem Te kevered a munkahelyet a családdal. A munkahelyen nem elvárás a beosztottól a főnöke iránti hűség.
Mindenki végezze el a munkáját tisztességesen a legjobb tudása szerint, utána menjen haza és legyen hűséges férj / feleség.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and ijasz

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Pont az a baj, hogy a politikában a hűség többet nyom a latba mint a szakmai rátermettségét. Ha közeli ismerőst választók egy pozíció betöltésére, akkor elnézőbb leszek vele, és csökken a hatékonyság. Jobban beletojik a dologba, mert nem kell tartania a retorziótól. Te is elnézőbb vagy a barátaiddal mint egy vadidegen emberrel.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Jelenleg a magyar történelem legkorruptabb vezetése uralkodik. Ha most nem kiálthatunk tolvajt, akkor mikor? Másrészt rokoni-haveri alapon nem lehet nemzetet vezetni. Maffiát igen, azt láthatjuk...

Azert a Gyurcsany vezette banda ami kepes volt egy hasonlo vilaggazdasagi fejlodes idejen kishijan csodbe vinni az orszagot meg mindig jival elorebb van.

Gondold mar vegig hogy mennyi penzt tuntetett el az mszp-szdsz ha a most lathato lopas mellett is van lathato javulas, ott meg ugyanilyen feltetelek mellett csak hanyatlas vlt!

A maffias hasonlatoddal egyetertek. Csak nagy kar hogy pont az a Magyar Balint turnezik ezzel aki pont ugyanezeket a modszereket alkalmazta. Nyilvan azert is ismerte fel.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Azert a Gyurcsany vezette banda ami kepes volt egy hasonlo vilaggazdasagi fejlodes idejen kishijan csodbe vinni az orszagot meg mindig jival elorebb van.

Gondold mar vegig hogy mennyi penzt tuntetett el az mszp-szdsz ha a most lathato lopas mellett is van lathato javulas, ott meg ugyanilyen feltetelek mellett csak hanyatlas vlt!

A maffias hasonlatoddal egyetertek. Csak nagy kar hogy pont az a Magyar Balint turnezik ezzel aki pont ugyanezeket a modszereket alkalmazta. Nyilvan azert is ismerte fel.
Igazad van.Mind a két oldal oligarhikus komakapitalizmus.ÉÉs mindjáan az MSZMP gyermekei.A"fiuk"ugyanazokat a módszereket használják,amik ellen 89ben még tüntettek.Ugyanazt az államot épitették vissza,csak továbbfejlesztve.A rebdszer maga rossz.Nézz rá az MH/HM állománytáblájára.2,ezrednek is csak jóindulattal is alig nevezhető alakulat.Hány tábornok van?És tudod mire hasonlit ez a 2 ezred?A Forradalmi ezredekre.Belbiztonsági alakulatok.Honvédelemi erőként nullák.Ez a magyar valság
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Igazad van.Mind a két oldal oligarhikus komakapitalizmus.ÉÉs mindjáan az MSZMP gyermekei.A"fiuk"ugyanazokat a módszereket használják,amik ellen 89ben még tüntettek.Ugyanazt az államot épitették vissza,csak továbbfejlesztve.A rebdszer maga rossz.Nézz rá az MH/HM állománytáblájára.2,ezrednek is csak jóindulattal is alig nevezhető alakulat.Hány tábornok van?És tudod mire hasonlit ez a 2 ezred?A Forradalmi ezredekre.Belbiztonsági alakulatok.Honvédelemi erőként nullák.Ez a magyar valság

Nos latod ebben egyetertink. Kerdes csak az mit tudunk es/ vagy akarunk tenni ellene.

Mert a rendszervaltast be kellen mar vegre fejezni.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nos latod ebben egyetertink. Kerdes csak az mit tudunk es/ vagy akarunk tenni ellene.

Mert a rendszervaltast be kellen mar vegre fejezni.
Nemtudom.A nép direkt olyan szinten van tartva,hogy ne lássa a fátol az erdőt.Pedig az elött kéne a változás,hogy összeomlana az ország.Eggyik "párt"sem akar valódi demokratikus jogállami rendszert.Talán a kivándorlás kikényszeritti a változást.Bár sanszossabb,hogy marad ez az államhatalmi rendszer az összeomlásig.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
1. Szokas alabecsulni az iszenadza nepet de a szocikat is csak elkergettek.
2. Ergo ezeket is elfogjak ha elerik azt a szintet. Marpedig jo utemben haladnak.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A"fiuk"ugyanazokat a módszereket használják,amik ellen 89ben még tüntettek.Ugyanazt az államot épitették vissza,csak továbbfejlesztve.
Na, ha ezt kicsiben észre lehet venni, akkor nagyban miért nem? Folyton csak a leugatást kapom, ha azt írom, az USA ma pontosan azt műveli, amiért gyűlöltük anno a Szovjetuniót. A végén mindig én vagyok a hülye meg az oroszbérenc. Mondjuk ez vicces olyan magyar honvédektől is, akik nem XY őrmesterek a FB-on, hanem staff sergeant-ek, meg hasonlók...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Na, ha ezt kicsiben észre lehet venni, akkor nagyban miért nem? Folyton csak a leugatást kapom, ha azt írom, az USA ma pontosan azt műveli, amiért gyűlöltük anno a Szovjetuniót. A végén mindig én vagyok a hülye meg az oroszbérenc. Mondjuk ez vicces olyan magyar honvédektől is, akik nem XY őrmesterek a FB-on, hanem staff sergeant-ek, meg hasonlók...
A hatalmi viselkedés mintái nem nagyon változnak.Hogy nekünk ez a minta tetszik e,attol függ,hova kerülünk a mintában.Hunyadi háborúi ugyanolyan pufferzóna háborúk voltak,mint amit utána a Német-Római Birodalom vivott a mi területünkön.Az elöbbire szivessen emlékezünk,az utobbira nem.Kiná is ugyanigy viselkedik,a maga módján.De azért az usák államberendezkedés nekem jóval szimpatikussabb,mint az orosz.Belsó intézményi rendszerproblémáink vannak,szerintem ez a mi legfőbb bajunk.A hadseregnek is ez a legfőbb baja.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 960
18 470
113
Nemtudom.A nép direkt olyan szinten van tartva,hogy ne lássa a fátol az erdőt.Pedig az elött kéne a változás,hogy összeomlana az ország.Eggyik "párt"sem akar valódi demokratikus jogállami rendszert.Talán a kivándorlás kikényszeritti a változást.Bár sanszossabb,hogy marad ez az államhatalmi rendszer az összeomlásig.

Összeomlás nem lesz, mert attól nagyon távol áll az ország ilyen gazdasági mutatókkal. A nép meg mérlegel majd. Mi ér többet. Elzavarni azokat, akik holdudvarából többen esetleg lopnak, vagy megtartani azokat, akik megakadályozták a migrációt, szembeszálltak nemzeti érdekek mentén kissé a nyugattal, Felújították a kórházak többségét, IMF nélkül visszafizették a gyurcsányi adósságtömeget, olyan családtámogatást vezettek be, amilyen még nem volt, stb. Nyilván pro és kontra lehetne sorolni sok mindent. A nép nem egyik, vagy másik párt híveiből áll csak. Egységes egész. Mindenki benne van. Majd ítél április 8-án. A kivándorlást illetően, az nem kormányzatfüggő. Ameddig jobbak a nyugati fizetések, addig ez meg lesz, bármilyen kormány alatt. A 89 előtti időszakkal azért nem kellene összevetni a mait, mert azt esetben, ha az ismétlődne, akkor ma az itt írók többsége rég börtönben lenne, vagy agyonverve.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
Nos latod ebben egyetertink. Kerdes csak az mit tudunk es/ vagy akarunk tenni ellene.

Mert a rendszervaltast be kellen mar vegre fejezni.

Pont ezt szoktam mondani a fiatal türelmetleneknek, hogy HA lett volna tényeges rendszerváltás, akkor MA nem a Fidesz kormányozna. Ők a 90-es években tették volna meg ezeket a lépéseket, vagy legalábbis hasonlókat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ursa Maior

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A hatalmi viselkedés mintái nem nagyon változnak.Hogy nekünk ez a minta tetszik e,attol függ,hova kerülünk a mintában.Hunyadi háborúi ugyanolyan pufferzóna háborúk voltak,mint amit utána a Német-Római Birodalom vivott a mi területünkön.Az elöbbire szivessen emlékezünk,az utobbira nem.Kiná is ugyanigy viselkedik,a maga módján.De azért az usák államberendezkedés nekem jóval szimpatikussabb,mint az orosz.Belsó intézményi rendszerproblémáink vannak,szerintem ez a mi legfőbb bajunk.A hadseregnek is ez a legfőbb baja.
Kit érdekel milyen egy államberendezkedés, ha olyan országokat bombáznak évről évre vissza a középkorba, amelyiknek nekik nem tetszik az államformája, esetleg ellenségesek Izraellel, de ennyi se kell hozzá, lényeg hogy menjen a pénz a fegyverlobbinak, akár úgy, hogy terroristákat képeznek ki és/vagy fegyvereznek fel, akik ellen aztán megint lehet menni harcolni. Nem tűnt még fel senkinek, hogy tán már 30 éve olyanok ellen kell állandóan hadat viselni, akik létét az USA-nak köszönhetjük? A Talibán és az Al-Kaida miből nőtte ki magát? Vagy az Iszlám Állam? És közben a demokrácia és a szabadság védelmezőinek állítják be magukat. Ezzel szemben lehet vitatkozni arról, milyen Oroszország államberendezkedése (most komolyan, a kétpárti váltó-kormányzás jobb?) milyen, de én azt látom, hogy ők azok, akik próbálják visszaállítani a stabilitást, ahol felforgatások történtek. Kelet-Ukrajnáról meg inkább ne beszéljünk, mert az csak a Nyugat-imádó szélsőségesek szerint volt minden előzmény nélküli orosz-agresszió. Az a baj, hogy gyakorlatilag az USA kézi-vezérli a NATO-t, és ezekben mind asszisztálunk mi is ilyen-olyan módon (jellemzően inkább szavak szintjén), pont mint a VSZ idején. Innentől kezdve meg nem érdekel az, amiről panaszkodtak fentebb, hogy a NATO meg orrol ránk.