Orosz taktikai rakétafegyverzet - TRV (H-31, H-35, H-58, H-59, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 100
113
Ebbe már robbanófej sem kell. Sőt igazából célozni sem kell vele, csak irányba állítani.
Ez repülés közben élettelenné teszi a bolygót amerre jár. Becsapódáskor meg, az a reaktor.....

Most komolyan, ennyi eszük hogy lehet?
A válasz amúgy marha egyszerű: úgy hogy körbe vették, fenyegetik és szopatják őket. Ott még emlékeznek a II. vh ra, s van egy kompetens/hazafi vezetésük, amelyiknek elege van abból hogy páriaként/leendő gyarmatként kezelik őket. Nyilván nem akarják bevetni, de nekem mondjuk teljesen tiszta, ha kell kitáraznak bárkire. Azt is megértem, ha többet nem hagyják senkinek hogy minimális áldozatokkal végigmészárolja őket a könnyűnek hitt préda reményében. Attól a néptől többet egyetlen egy sem szenvedett idegen megszállástól a világon, persze hogy elszántak...
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Emlékszünk még a 2017 ősszel terjedő hírekre, hogy megnövekedett rádioaktivitást mértek Európa felett?


Indítás előtt:
ESOpkurAlvU.jpg


Repülés közben:
fLSo6H5srVg.jpg

Esküszöm, pont ezt akartam betrollkodni a múltkor, hogy tutira emiatt volt az az őszi eset. :D De amúgy nem hinném. Egy ilyen (vagyis akármilyen) reaktor erősen valószínűtlen, hogy csak kizárólag ruténium-106-ost bocsájt ki és semmi mást. Viszont más sugárzó izotópok szintjének jelentősebb növekedését nem érzékelték.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Esküszöm, pont ezt akartam betrollkodni a múltkor, hogy tutira emiatt volt az az őszi eset. :D De amúgy nem hinném. Egy ilyen (vagyis akármilyen) reaktor erősen valószínűtlen, hogy csak kizárólag ruténium-106-ost bocsájt ki és semmi mást. Viszont más sugárzó izotópok szintjének jelentősebb növekedését nem érzékelték.
Tegnap tettem be. Az amerikaiak szerint egy indítás volt, és az is lezuhant. persze nem tudom, mit vártak egy robotrepülőtől? Jódot és céziumot is mértek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 169
113
Emlékszünk még a 2017 ősszel terjedő hírekre, hogy megnövekedett rádioaktivitást mértek Európa felett?


Indítás előtt:
ESOpkurAlvU.jpg


Repülés közben:
fLSo6H5srVg.jpg

Nem egészen világos, hogy milyen lángot bocsát ki. Anno a Pluto-nál se volt láng, a reaktor csak a beszívott levegőt hevíti fel, de értelemszerűen, ez csak hangsebesség feéett működő torlósugárhajtómű-effektus során indulhat be. Láng akkor sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Ha pont a leggyakoribb szél fúj, pont az irányomba, három napot kellene a pincében tölteni a kihullás miatt. Elolvastam egy angol nyelvű mit tegyünk atomtámadás esetén oldalon.
Nem ezen, e most ezt találtam: https://www.wikihow.com/Survive-a-Nuclear-Attack
Be kell venni a jód tablettákat. Bár itt jódozott jót eszünk.
A balgák jódtablettákat osztogatnak (most). Tán csak nem valami új belgák atombombát barkácsolgatnak valami molenbecki garázsban?
Ja. 340 kTt (Minuteman) robbantottam a rákorendezőn a felszinen.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem egészen világos, hogy milyen lángot bocsát ki. Anno a Pluto-nál se volt láng, a reaktor csak a beszívott levegőt hevíti fel, de értelemszerűen, ez csak hangsebesség feéett működő torlósugárhajtómű-effektus során indulhat be. Láng akkor sincs.
Ez a gyorsítórakéta.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Lehet blőff az egész. Már mint a meghajtás. Egy mezei hagyományos gázturbina hagymányos robbanófejjel.
A teszt példányokba lehet valami sugárzó anyag, hogy nyoma legyen.
A lényeg, hogy ugy akarják elérni, a lelőhetetlenséget, hogy nyugati országok úgy sem mernének lelőni egy repülő reaktort baráti országok felett.
:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 100
113
Lehet blőff az egész. Már mint a meghajtás. Egy mezei hagyományos gázturbina hagymányos robbanófejjel.
A teszt példányokba lehet valami sugárzó anyag, hogy nyoma legyen.
A lényeg, hogy ugy akarják elérni, a lelőhetetlenséget, hogy nyugati országok úgy sem mernének lelőni egy repülő reaktort baráti országok felett.
:)
Lehetséges ez is, viszont mivel képesek rá hogy megcsináljanak egy kis méretű reaktort, meg azt is elhiszem hogy miután frankón körbe vannak véve, elég elszántak is hozzá mert konvencionális fegyverekkel ők is tudják hogy esélytelenek, akár meg is léphették...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Esküszöm, pont ezt akartam betrollkodni a múltkor, hogy tutira emiatt volt az az őszi eset. :D De amúgy nem hinném. Egy ilyen (vagyis akármilyen) reaktor erősen valószínűtlen, hogy csak kizárólag ruténium-106-ost bocsájt ki és semmi mást. Viszont más sugárzó izotópok szintjének jelentősebb növekedését nem érzékelték.

https://www.svoboda.org/a/29091080.html
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem egészen világos, hogy milyen lángot bocsát ki. Anno a Pluto-nál se volt láng, a reaktor csak a beszívott levegőt hevíti fel, de értelemszerűen, ez csak hangsebesség feéett működő torlósugárhajtómű-effektus során indulhat be. Láng akkor sincs.
"A felszállást gyorsítórakétákkal képzelték, majd lakott területektől távol indították volna a Pluto hajtóművet,"
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Az nem kétséges, hogy egy kisméretű reaktort képesek megtervezni elkészíteni. De az már más dolog, hogy az a kis reaktor egy repülőgépet hajtson gépészetileg.
Te még is, hogy képzeled, miként termelődik a tolóerő?
Votlak tervek mind két oldalon atommeghajtású bombázókra, de azok sehova sem vezettek. igaz a teknológia még nem járt ott meg ICBM-ek feleslegessé tették.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 785
113
Putyin úgy nyilatkozott hogy a bejelentett eszközök rendszerbe álltak.
Ezen a szinten egy ilyen blöff szerintem nem megengedett. Ha az lenne akkor az amerikaiak már hasukat fognák a röhögéstől.
De nem teszik.
Az hogy miért most jelentette be az összefügghet az orosz választásokkal, és lehet hogy az oroszok úgy ítéltek meg egy nemzetközi helyzetet hogy az veszélyt jelent rájuk.
A fegyverkezési verseny ezen szakasza már folyik az USA és Kína szintjén is. A következő szint a nukleáris fegyverek világűrbe való telepítése lesz. (mielőtt valaki az ide vonatkozó szerződést emlegetné, annak megjegyezném, hogy minden szerződést fel lehet rúgni)
Szerintem
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 100
113
Putyin úgy nyilatkozott hogy a bejelentett eszközök rendszerbe álltak.
Ezen a szinten egy ilyen blöff szerintem nem megengedett. Ha az lenne akkor az amerikaiak már hasukat fognák a röhögéstől.
De nem teszik.
Az hogy miért most jelentette be az összefügghet az orosz választásokkal, és lehet hogy az oroszok úgy ítéltek meg egy nemzetközi helyzetet hogy az veszélyt jelent rájuk.
A fegyverkezési verseny ezen szakasza már folyik az USA és Kína szintjén is. A következő szint a nukleáris fegyverek világűrbe való telepítése lesz. (mielőtt valaki az ide vonatkozó szerződést emlegetné, annak megjegyezném, hogy minden szerződést fel lehet rúgni)
Szerintem
Egész pontosan azt mondta, hogy a bejelentett fegyverek MIND sikeres teszteken vannak túl, ezek közül van olyan ami már sorozatgyártásban van, van olyan ami már rendszerben, és van olyan is amely még további tesztelésre szorul.
Ja, és azon a szinten nem megengedett már a blöff :D? Én úgy látom hogy azon a szinten KÖTELEZŐ, és még az is elvárás hogy jól csináld :D!
 
  • Tetszik
Reactions: endre and fip7

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Putyin úgy nyilatkozott hogy a bejelentett eszközök rendszerbe álltak.
Ezen a szinten egy ilyen blöff szerintem nem megengedett. Ha az lenne akkor az amerikaiak már hasukat fognák a röhögéstől.
De nem teszik.
Az hogy miért most jelentette be az összefügghet az orosz választásokkal, és lehet hogy az oroszok úgy ítéltek meg egy nemzetközi helyzetet hogy az veszélyt jelent rájuk.
A fegyverkezési verseny ezen szakasza már folyik az USA és Kína szintjén is. A következő szint a nukleáris fegyverek világűrbe való telepítése lesz. (mielőtt valaki az ide vonatkozó szerződést emlegetné, annak megjegyezném, hogy minden szerződést fel lehet rúgni)
Szerintem
Olvastad, hallgattad vagy netán nézted mit mondott március 1.-én?! Mert végképp nem azt amit írsz.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti