Programajánló

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
Tapolcai Hadifesztivál 2018

36528659_1274168746052025_3509190827194712064_n.jpg



További részletek





 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
2018. augusztus 11-én, 10 és 18 óra között nagyszabású honvédségi bemutató lesz a pápai Fő téren

Hihetetlen hogy se a Honvédségnél, se a HM-ben nem érzik, hogy mennyire kínos az, hogy a Magyar Légierő 80. vagy 100. évfordulója és a Pápai repülőtér 80 éves jubileuma együtt sem elég ahhoz, hogy repülőnappal és repüléssel ünnepeljék az évfordulókat?!? Legalább egy bázis nyílt nappal...

Ha körülnézünk, Európában mi vagyunk az egyetlen ország, aki nem repülőnappal ünnepli a 100 éves légierejét. Valójában, nem is ünnepli.

De hogy még a Red Bull után sem tudtak egy rendes, látványos áthúzást csinálni.... pl. 3 Gripen, 3 Mi-8/17 helikopter, 2 Zlin, A319 Gripen kísérettel vagy valami látványosat. Ott is csak a C-17-esnek volt köszönhető, hogy nem voltak teljesen csalódottak nézők. És ehhez még repülőtér se kellett volna.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 360
113
2018. augusztus 11-én, 10 és 18 óra között nagyszabású honvédségi bemutató lesz a pápai Fő téren

Hihetetlen hogy se a Honvédségnél, se a HM-ben nem érzik, hogy mennyire kínos az, hogy a Magyar Légierő 80. vagy 100. évfordulója és a Pápai repülőtér 80 éves jubileuma együtt sem elég ahhoz, hogy repülőnappal és repüléssel ünnepeljék az évfordulókat?!? Legalább egy bázis nyílt nappal...

Ha körülnézünk, Európában mi vagyunk az egyetlen ország, aki nem repülőnappal ünnepli a 100 éves légierejét. Valójában, nem is ünnepli.

De hogy még a Red Bull után sem tudtak egy rendes, látványos áthúzást csinálni.... pl. 3 Gripen, 3 Mi-8/17 helikopter, 2 Zlin, A319 Gripen kísérettel vagy valami látványosat. Ott is csak a C-17-esnek volt köszönhető, hogy nem voltak teljesen csalódottak nézők. És ehhez még repülőtér se kellett volna.

Szerintem:
Egyrészt már nincs cimkézve Légierőnk. Persze ez nem feltétlenül ciki, hiszen mondhatni szervezeti felépítés, szakmai döntés kérdése, attól még adott helyzetben lehet igencsak hatékony...

Másrészt: Ez a terület nem tartozik az érdeklődési körébe; hidegen hagyja a kormányzót és körét.
Mi több; szavazatot sem feltétlen hoz.
Talán ha futball, futsal, vagy vadászat lenne.
(Engem meg nem érdekel az előző sorból egyik sem; ha én lennék a piramis csúcsán, felőlem maradhatnának, meg az infrastruktúrájuk is...ha tisztán piaci alapon megélnek...)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
De hogy még a Red Bull után sem tudtak egy rendes, látványos áthúzást csinálni.... pl. 3 Gripen, 3 Mi-8/17 helikopter, 2 Zlin, A319 Gripen kísérettel vagy valami látványosat. Ott is csak a C-17-esnek volt köszönhető, hogy nem voltak teljesen csalódottak nézők. És ehhez még repülőtér se kellett volna.
A Gripenek is a cseh himnusz kellős közepén jöttek az áthúzásukkal...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
Szerintem:

Egyrészt már nincs cimkézve Légierőnk. Persze ez nem feltétlenül ciki, hiszen mondhatni szervezeti felépítés, szakmai döntés kérdése, attól még adott helyzetben lehet igencsak hatékony...

Azt hogy érted, hogy "már nincs címkézve"?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 291
10 360
113
Azt hogy érted, hogy "már nincs címkézve"?

Ezt rosszul tudtam, valamiért úgy emlékeztem, hogy megszűnt mint önálló haderőnem.
Nincs mit szépíteni: Én vétkem, én igen nagy vétkem.:(

Akkor viszont végkép nem értem, hogy miért kell elhallgatni, jelentékteleníteni a Magyar Légierő évfordulóságát?
Mert volt rendszerváltás előtti - átkos - múltja is, nemcsak nemzethy?:eek:

De há' volt a futballnak is (Aranycsapat; Rákosi korszak):confused:
Meg a jelenlegi garnitúrának is, méghozzá bőven: Volt ott KISZ-titkár, meg MSZMP tag, de még titkár is!:hadonaszos:
Kértek linket?:D:D:D

Vagy a múltat végképp eltörölni?

Szóval zavart érzek az Erőben...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
Szárazföldi bemutató

Helyszín: Budapest, Orczy-kert
2018. augusztus 20.
08.00-18.00

A Magyar Honvédség bemutatja szárazföldi képességeit és rendszeresített eszközeit a lakosság részére.

Statikus bemutatók:

  • Tűzszerészek munkájának bemutatása
  • Munkabúvár felszerelés bemutatása, rohamcsónak bemutatása
  • Hordozható vegyi-felderítő eszközök, hordozható sugár-felderítés eszközök, egyéni könnyű és nehéz védő ruhák bemutatása
  • Bemutatásra kerül az MH HAVÁRIA képesség és az MH Automata Mérő és Adatgyűjtő rendszer
  • Az MH békemissziós szerepvállalásának és a CIMIC PSYOPS képesség bemutatása
  • Toborzópont
  • Repülőgép szimulátor
  • Hatástalanított fegyverek bemutatása
  • Központi Gyakorlótér dombortérképe terepasztal, UX-5 pilóta nélküli térképező repülőgép, a katonai szervezet tevékenységét bemutató tablók, különböző bemutató térképek bemutatása, valamint az aktuális időjárási helyzet kivetítése
  • Tüzérségi bemutató
  • Hagyományőrzők bemutatója
Dinamikus bemutatók:

  • harcjárműről szállás, harcalakzat felvétele
  • kutyás rendészeti bemutató
  • gépjármű átvizsgálás
  • közelharc
  • szakasz harcászat
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
"A lovagkereszt nélküli páncélos lovag, Kurt Knispel"

A HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum "Hadtörténelmi Délutánok" rendezvénysorozata 2018. szeptember 29-én 13 óra 30 perckor folytatódik.
Ez alkalommal Számvéber Norbert tart előadást
"A lovagkereszt nélküli páncélos lovag, Kurt Knispel" címmel.
Az előadást a szokásos fórumrész követi.
A belépés díjtalan.
Előzetes regisztráció nem szükséges.

Forrás
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
2018. szeptember 13. 17:00 - 18:00

Mindenki Hadtudománya Szabadegyetem
Dr. Wagner Péter: Afganisztán kibontakozási esélyei


Az afganisztáni helyzet gyakorlatilag kimeríthetetlen téma, ugyanis napi szinten jelennek meg a hírek az országban uralkodó állapotokkal, biztonsági helyzettel vagy nagyhatalmi érdekütközésekkel kapcsolatban. A téma egyik legelismertebb szakértője ad nekünk átfogó képet a jelen helyzetről és Afganisztán jövőbeli lehetőségeiről.

Helyszín: Pódium bár
Belépés díjtalan

mhtt_szept_a2.jpg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 524
72 522
113
2018. szeptember 26. 17:30 - 18:30
Missziós Történetek: A védelmi ipar és a katonai logisztika elfeledett biztonsági kockázatai (Dr. Taksás Balázs)

Napjainkban a védelmi ipar és a katonai logisztika olyan biztonsági kihívásokkal és kockázatokkal szembesül, amelyeket talán még nem is sikerült teljesen felfognunk és értelmeznünk. Ezek a kihívások és kockázatok a globalizációs folyamatok törvényszerűségeiből adódnak, s ami elfedi őket, az a globális béke viszonylag stabil szintje és a jelentős, kiterjedt hagyományos konfliktusok (háborúk és hidegháborúk) halványuló emléke. Napjaink fejleményei azonban mutatják, hogy – sajnos – nem lehet az örök békességre alapozni. Bár minden jelentős állam szeretne a mai technológiai fejlettségi szint mellett egy szövetséges rendszerek közötti háborút elkerülni, azért az ilyen potenciális konfliktussal együtt járó kihívásokat érdemes számba venni. Előadónk megvilágítja azt is, hogy miért fontos saját nemzeti védelmi ipar és stabil katonai logisztika kiépítése.

Helyszín: Pódium bár
Belépés díjtalan
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 904
15 156
113
A Lesanyi Haditecnikai múzeum topicba is írhattam volna, de mivel kifejezetten ajánlani akarom nektek a JÖVŐ évre, ezért ide raktam.
Nos. Idén is megrendezték a harckocsinapot Lesanyban, Szeptember 1.-én.
A település közel van Prágához, ezért javaslom beleszervezni az utazásba.
A rövid, de nagyon velősnek mondható programot kitűnően ki lehet egészíteni a járművek és csajok mustrálásával, sörkóstolgatással, meg persze a múzeum egészének ingyenes megtekintésével.
Az időjárás idén kitűnőnek volt nevezhető, a program kezdetére az eső elállt és legalább nem volt meleg. Délután négyik kellemes volt, utána megint esett, de kit érdekelt a múzeum csarnokaiban...
Egy beígért Mi-24-es bemutató elmaradt, ill. hiányoztak a szintén megígért második világháborús repgép replikák is, valószínűleg az alacsony felhőalap miatt.
A neten valószínűleg jobb képek vannak fent, de ízelítőül hadd mutassak "néhányat" a sajátjainkból :

2425371f6ae588ac9e9a4ab9b52653ea.jpg


ee21221edbd118644706b74956e31ed8.jpg

19e4ece2152ec386642568e0a826fdfa.jpg
c8f7c50e1af9ea3836ec3e0e2499e85e.jpg


d9662bf12a186bc2cc416ca6e54b8937.jpg


ccc2f24177eecbaf0b0eb652643a8033.jpg

fd4b5b2cf3ee98d3bba26aa36f4f067b.jpg


f6a1ed1e0aefebacdd9be5da749813ef.jpg


296e1e02e3026dd0182da89dd4ba7b67.jpg


cb07bc61b32f3e16d39e4254bd300ed8.jpg