Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 008

Guest
blogger.com a googleé ők talán kevésbé fognak letörölni mint a blog.hu(index) vagy a reblog (origo).
Amúgy 3000 ftért beregisztrálsz hozzá egy domaint, a contentet megtartod valahol felhőben egy backup copyban és ha törlik egy másik szolgáltatónál újraindítod, csak a domain redirectiont kell átállítani.
 
M

molnibalage

Guest
blogger.com a googleé ők talán kevésbé fognak letörölni mint a blog.hu(index) vagy a reblog (origo).
Amúgy 3000 ftért beregisztrálsz hozzá egy domaint, a contentet megtartod valahol felhőben egy backup copyban és ha törlik egy másik szolgáltatónál újraindítod, csak a domain redirectiont kell átállítani.
Csak azt a kutya nem olvassa. A blog.hu-n van halvány remény rá, hogy megtalálja valaki...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak azt a kutya nem olvassa. A blog.hu-n van halvány remény rá, hogy megtalálja valaki...
Nem, a blog.hu-n csak akkor van esélyed, ha olyan tartalmat írsz, amit utána az index staff arra méltónak ítél meg, hogy a főoldal blog szekciójába kitegye. Na most főleg ha őket fkázod a büdös életbe nem fognak téged kitenni.
Innentől csak a blog.hu keresőmotorja vagy a google fogja az embereket odairányítani, vagyis tök mindegy hol vagy fizikailag.
Ezeknek az előre elkészített bloghelyeknek annyi előnye van, hogy a SEO-juk elég jó, vagyis a google oda fogja az embereket irányítani, ha jó metaszavakat használsz.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Bizony, plusz nagy látogatottsági boost ha tartozik hozzá social media. Facebook és twitter leginkább.
Itt jön képbe, hogy a blogmotor normális twitter/facebook cardot generáljon. Régen a blog.hu rendszeresen rosszul generálta le, nem tudom az elmúlt 2 évben kijavították-e de mindig látható volt a különbség. Ha normális volt a twitter/FB card akkor 4-5x annyi ember klikkelt rá.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
blogger.com a googleé ők talán kevésbé fognak letörölni mint a blog.hu(index) vagy a reblog (origo).
Amúgy 3000 ftért beregisztrálsz hozzá egy domaint, a contentet megtartod valahol felhőben egy backup copyban és ha törlik egy másik szolgáltatónál újraindítod, csak a domain redirectiont kell átállítani.

Ezzel csak annyi a gond, hogy tartalmat átrakni egyik blogról a másikra nem túl egyszerű. Nekem is kb. cikkenként plusz fél-egy óra, amíg a Logout-ról átrakom a Blogspotra amit írok. És a Logout legnagyobb előnye, hogy van saját képhost szolgáltatása, ami szintén szép probléma (hiszen a képek az eredeti host-on vannak, ha a képeket a blogspotra rakom fel, akkor a Google fiókom tárhelyéből fogyasztják a helyet).

Csak azt a kutya nem olvassa. A blog.hu-n van halvány remény rá, hogy megtalálja valaki...

Ahogy Fennek írja, annyira gerincesnek a index2 stábját nem hinném, hogy az anyaoldal cikkeit fikázó blogokat kiraknának a főoldalra. A blog.hu-n se sűrűn látsz Fideszt dicsőitő és

Bizony, plusz nagy látogatottsági boost ha tartozik hozzá social media. Facebook és twitter leginkább.
Itt jön képbe, hogy a blogmotor normális twitter/facebook cardot generáljon. Régen a blog.hu rendszeresen rosszul generálta le, nem tudom az elmúlt 2 évben kijavították-e de mindig látható volt a különbség. Ha normális volt a twitter/FB card akkor 4-5x annyi ember klikkelt rá.

Magyar nyelven a Twitter nem fut, az FaceBook és a Youtube még inkább.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
Az is megoldás, hogy nem szűkítem le az indexre, hanem olyan név lesz, ami alapján nehéz lenne letiltani. 444-es és minden más oldal téveszméit vagy értelmetlen kijelentéseit korrigálhatja a blog...

HTT = haditechnikai tévedések tárháza

Vagy valami ilyesmi.

Én már 3x írtam indexes újságírónak mail-ra, hogy mekkora baromságokat írtak haditechnikai témákban. 1x a 444.hu-n hszt(kritikus)- azt meg törölték. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezzel csak annyi a gond, hogy tartalmat átrakni egyik blogról a másikra nem túl egyszerű. Nekem is kb. cikkenként plusz fél-egy óra, amíg a Logout-ról átrakom a Blogspotra amit írok. És a Logout legnagyobb előnye, hogy van saját képhost szolgáltatása, ami szintén szép probléma (hiszen a képek az eredeti host-on vannak, ha a képeket a blogspotra rakom fel, akkor a Google fiókom tárhelyéből fogyasztják a helyet).
blog.hu-ról ki lehet(ett) importálni a tartalmat wordpress formátumba, amit más WP alapú bloghostok megesznek. Persze gyakorlatban nem próbáltam.
Ha jól látom a logout nem WP motoros blog (szerencséjére).

Magyar nyelven a Twitter nem fut, az FaceBook és a Youtube még inkább.
Öööö ezt nem teljesen értem. Mindhármon vannak magyar felhasználók és támogatja a magyar nyelvet. Bár a Twitteren magyar trend nincs, de locationnak be lehet állítani Magyarországot és akkor magyar related dolgokat fog felhozni az ajánlóba, de ez mindegy is, mert a hashtagekkel kell játszani.

Én annyira kiábrándultam anno a bloghostokból, hogy inkább béreltem egy saját tárhelyet. Persze így milliószor több probléma van, de a kihívásokat szeretem és valójában csak tanulásra kellett.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Az is megoldás, hogy nem szűkítem le az indexre, hanem olyan név lesz, ami alapján nehéz lenne letiltani. 444-es és minden más oldal téveszméit vagy értelmetlen kijelentéseit korrigálhatja a blog...

HTT = haditechnikai tévedések tárháza

Vagy valami ilyesmi.

Én amondó vagyok, hogy ez a szerencsés megközelítés az eddigi opciók közül. Bár a hibiszkusz mozaik nem gyenge :)

-----

Persze, de ha n+1 más oldal tévedését is javítom, akkor nehéz lenne azért lelőni, mert "csak rájuk szálltam rá". Mindezt úgy, hogy n+1-szer felajánlottam a segítségem. Ingyen...

Én már 3x írtam indexes újságírónak mail-ra, hogy mekkora baromságokat írtak haditechnikai témákban. 1x a 444.hu-n hszt(kritikus)- azt meg törölték. :)

Saccra 1 kezemen meg tudom számolni, hogy amióta a HTKA-t csináljuk és relatíve "ismert" is lett hány alkalommal kerestek meg minket, hogy HT témában írnának valami könnyed kis anyagot, de segítsünk már, nem akarnak hüleséget írni. :) Ha jól emlékszem 2 alkalommal a HVG-től és 2 alkalommal az Indextől. Meg 1x az Attraktor is kért útba irányítást. De ezek is már évekkel ezelőtt voltak. Nyilván részünkről is megvolt a felajánlás, hogy segítünk későbbiekben is, ha igénylik.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Lenne egy felvetésem.
Nem lenne jobb ezeket a recenziókat a HTKA főoldalon megjeleníteni és úgy terjeszteni tovább?
1.nem kell a nulláról építkezni
2.jönne ide egy kis plusz tartalom
3.vinné az oldal hírnevét és ha véleményformáló lesz akkor a befolyását is
4.jobb penetráció a közösségi médiában
5.öt
 
M

molnibalage

Guest
Lenne egy felvetésem.
Nem lenne jobb ezeket a recenziókat a HTKA főoldalon megjeleníteni és úgy terjeszteni tovább?
1.nem kell a nulláról építkezni
2.jönne ide egy kis plusz tartalom
3.vinné az oldal hírnevét és ha véleményformáló lesz akkor a befolyását is
4.jobb penetráció a közösségi médiában
5.öt
Felőlem, ide is megírhatom őket.

Kezdetnek akkor az F-15X-et kibővítve egy felvezetéssel, hogy akkor ez cikksorozat. Tehát minden ilyen cikknél ott lenne a címben a HTT és valami ilyesmi cím lehetne.
HTT - "F-15X Mire képes az F–15X, a légierő legújabb vadászgépe?" cikk kritika és javítás
 
  • Tetszik
Reactions: endre and notaricon

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Öööö ezt nem teljesen értem. Mindhármon vannak magyar felhasználók és támogatja a magyar nyelvet. Bár a Twitteren magyar trend nincs, de locationnak be lehet állítani Magyarországot és akkor magyar related dolgokat fog felhozni az ajánlóba, de ez mindegy is, mert a hashtagekkel kell játszani.

Én a felhasználói "kattintásokat" nézem. A Twitteren egyszerűen kevés magyar van, kevés emberhez jut el az, amit megosztasz magyarul. A Twitternek így akkor lenne értelme, ha angol nyelvű oldalról lenne szó.

A magyar Facebookozik és Youtube-ozik, szeretjük vagy sem....
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lenne egy felvetésem.
Nem lenne jobb ezeket a recenziókat a HTKA főoldalon megjeleníteni és úgy terjeszteni tovább?....
Gondolom, ha utána az index perel hitelrontásért te fizeted ki :)
Egy blog bármit elvisel, egy hírlap nagyon nem.

A magyar Facebookozik és Youtube-ozik, szeretjük vagy sem....
Tény, Facebookról nagyságrendekkel több átirányítás jön.
Youtube már nem vicces. Amióta bevezették az új policykat a youtuberek 95%-a szenved.
 
M

molnibalage

Guest
Gondolom, ha utána az index perel hitelrontásért te fizeted ki :)
Egy blog bármit elvisel, egy hírlap nagyon nem.
Hitelrontásért? Mikor linkekkel és dokumentumokkal támasztom alá? Ha házhoz akarnak menni a pofonért javító szándék ellenére, akkor égjenek csak, mint a Reichstag.
Ha máshogy nem megy...

BTW miféle hitelrontás az, hogy válaszcikket jelentetek meg...?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Gondolom, ha utána az index perel hitelrontásért te fizeted ki :)
Egy blog bármit elvisel, egy hírlap nagyon nem.

Hitelrontás, hogy például ostobán fordítják le az AESA radar rövidítését, a megadott forrásokban nem vagy nem úgy szereplő dolgokat írnak le? o_O
 
M

molnibalage

Guest
Hitelrontás, hogy például ostobán fordítják le az AESA radar rövidítését, a megadott forrásokban nem vagy nem úgy szereplő dolgokat írnak le? o_O
Hát ja. Mintha hitelrontás lenne az, hogy kijavítanám hogy a Nap a sárga és nem zöld. Az AESA elektromos radar lett. Szóljanak, ha találnak nem elektromos radart...

És ezért FIZETNEK embereknek. Egészen döbbenetes.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
T

Törölt tag 008

Guest
Nem tudom milyen jellegű cikkeket akartok kitenni, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy egy blog sokkal több mindent megengedhet magának mint egy regisztrációval rendelkező hírlap...vagy mi.
 
M

molnibalage

Guest
Nem tudom milyen jellegű cikkeket akartok kitenni, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy egy blog sokkal több mindent megengedhet magának mint egy regisztrációval rendelkező hírlap...vagy mi.
Nem vagyok jogász, de meglepődnék, ha van különbség. Egy magánembert és sajtóterméket is lehet perelni egyformán. Az újságíró meg nem közszereplő egyéként vagy maga az index, mint sajtótermék?

Talán felnyílik végre a szemük, ha nem, akkor meg IJ. Remélhetőleg majd bevonz olvasókat ide. Többször is felajánlottuk, hogy ingyen is segítünk. Aki ennyire igénytelen az viselje a következményeit főleg úgy, hogy 10+ éve tolják fullba a kretént.
 
Status
Not open for further replies.