[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Én nem kérek elnézést. Idejött valaki, aki nem tudja a különbséget az iszlám 2 nagy ágazata, az ágazatokon belüli vallásjogi irányzatok, a fegyverek, a történelem vagy a diplomáciai jog terén és butadásot mond. Mikor kijavítom, nekiáll 12 évesezni. Csak hogy tudd, 50 éves vagyok, ez nem érdem, nem átok.
A fentieket mind megtanultam, mert történész akartam lenni, de máshova vitt az élet. Sportolóként aki a közép-Ázsia, Közel-keletről akart tanulni, kapott régen más ajánlatot is.
Szóval, én tudom, ki Al-Albani, míg az illető utána se nézett.

Annak se, kit szól le, mikhez szólt hozzá, milyen szinten.

Szóval, nem kérek elnézést és továbbra is kijavítom a nagyon-nagy tévedéseket.

És a Balkán szalafita fészek.
A siíta ügynökök kerülik, esélyük sincs.
Akit érdekel, talál róla elég nyíilt cikket is, bármit is mondanak bizonyos elemek.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson and baltic

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Én nem kérek elnézést. Idejött valaki, aki nem tudja a különbséget az iszlám 2 nagy ágazata, az ágazatokon belüli vallásjogi irányzatok, a fegyverek, a történelem vagy a diplomáciai jog terén és butadásot mond. Mikor kijavítom, nekiáll 12 évesezni. Csak hogy tudd, 50 éves vagyok, ez nem érdem, nem átok.
A fentieket mind megtanultam, mert történész akartam lenni, de máshova vitt az élet. Sportolóként aki a közép-Ázsia, Közel-keletről akart tanulni, kapott régen más ajánlatot is.
Szóval, én tudom, ki Al-Albani, míg az illető utána se nézett.

Annak se, kit szól le, mikhez szólt hozzá, milyen szinten.

Szóval, nem kérek elnézést és továbbra is kijavítom a nagyon-nagy tévedéseket.

És a Balkán szalafita fészek.
A siíta ügynökök kerülik, esélyük sincs.
Akit érdekel, talál róla elég nyíilt cikket is, bármit is mondanak bizonyos elemek.
Eleve honnan veszed,hogy nem ismerem az iszlámot még alapfokon sem? Nem tőled kértem elnézést. Nem is fogok. Ismerek bosnyákokat gyakrabban beszélek velük mint gondolnád,van családtagomis ,jártam Boszniában párszor,szóval az,hogy wannabe történész vagy, engem nem hat meg. A stílus maga az ember. Benagyképüsködsz aztán rinyálsz ha ekézlek. Fotelharcos. Soha nem mondtam,hogy nem dönti a török,szaudi állam,vagy szervezetek a lóvét kultúrális, vallási támogatás címszó alatt,látni a dzámikon ill. azon,hogy kaukázusi szintű falvakban a hodzsa effendik milyen magas színvonalon élnek. Az iráni támogatás is hasonló,de nem vallási alapú,hanem közösségeket (szegény hegyi falvak lakossága) támogatnak. Nem terrorista kiképző központokról beszéltem. Csak kérdezned kellet volna. De ettől még fura és aggasztó annak aki egy kicsit is ismeri az Íráni Iszlám Köztársaság külpolitikáját. B.és H.-nát még mindig az etnikai különbözőség feszíti szét. A szerbek azt mondják gazdaságilag és politikailag vannak elnyomva a horvátok azt,hogy politikailag, a bosnyákok meg azt hogy kultúrálisan. Szép egy hely.
Na mindegy doblak ignore-ra. Te túlművelt...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ha élessel nem is, de mondjuk 3-4 ezer ember tiltakozása még nem jelent országos méretű biztonságpolitikai eseményt.

Hát ha nem is jelent bizony vannak ott olyan emberek bőven akik között veszélyes elemek vannak és nem lenne baj ezeket összegyűjteni céljaikat indítékaikat na meg tervüket. Na meg az se mellékes, hogy Ausztriában és Olaszországban is gyorsan tiltakozások kezdődtek, milyen véletlen hasonló rigmusok, és szinte ugyanazok a célok. (Csak a nevek mások.) Azért ez egy öszetett próbálkozás, még ha gyengének tűnik is most nem árt ha figyelemmel kísérjük, hogy közbe lehessen lépni, ha esetleg látszanának egy elfajulásnak a jelei. Nem csak egy 100.000-es tüntetés biztonságpolitikai kockázat. Hisz az első világháborút kirobbantó alibi is csak egyetlen golyó volt. (Egy jelentéktelennek tűnő politikai csoport egy tagjától)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Hát ha nem is jelent bizony vannak ott olyan emberek bőven akik között veszélyes elemek vannak és nem lenne baj ezeket összegyűjteni céljaikat indítékaikat na meg tervüket. Na meg az se mellékes, hogy Ausztriában és Olaszországban is gyorsan tiltakozások kezdődtek, milyen véletlen hasonló rigmusok, és szinte ugyanazok a célok. (Csak a nevek mások.) Azért ez egy öszetett próbálkozás, még ha gyengének tűnik is most nem árt ha figyelemmel kísérjük, hogy közbe lehessen lépni, ha esetleg látszanának egy elfajulásnak a jelei. Nem csak egy 100.000-es tüntetés biztonságpolitikai kockázat. Hisz az első világháborút kirobbantó alibi is csak egyetlen golyó volt. (Egy jelentéktelennek tűnő politikai csoport egy tagjától)
Van benne igazság, de tekintve a témát, elég hamar letérnénk a biztonságpolitika mezejéről, és átmennék aktuál politizálásba és intellektuális anyaázásba.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Van benne igazság, de tekintve a témát, elég hamar letérnénk a biztonságpolitika mezejéről, és átmennék aktuál politizálásba és intellektuális anyaázásba.
Egy kérdés: akkor viszont mi értelme van a Magyarország topikoknak, ha nem a Magyarországon zajló aktuális események megvitatása? Pont a minket leginkább érintő eseményekről lenne tilos beszélni?
Szerintem simán maradhatna legalább a kantinos amolyan "dühöngőnek", ahol szabad a belpol, ahol egy kicsivel több indulat megengedett, nyilván bizonyos korlátokat megtartva.
Az én álmom egy ilyen HTKA fórum :)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Az ideális a renitensek felfüggesztése lenne topikbezárás helyett, viszont ha erre nincs elég kapacitás, akkor érthetően az egyszerűbb utat választják.

Egy kérdés: akkor viszont mi értelme van a Magyarország topikoknak, ha nem a Magyarországon zajló aktuális események megvitatása? Pont a minket leginkább érintő eseményekről lenne tilos beszélni?
Szerintem simán maradhatna legalább a kantinos amolyan "dühöngőnek", ahol szabad a belpol, ahol egy kicsivel több indulat megengedett, nyilván bizonyos korlátokat megtartva.
Az én álmom egy ilyen HTKA fórum :)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 421
17 561
113
Egy kérdés: akkor viszont mi értelme van a Magyarország topikoknak, ha nem a Magyarországon zajló aktuális események megvitatása? Pont a minket leginkább érintő eseményekről lenne tilos beszélni?
Szerintem simán maradhatna legalább a kantinos amolyan "dühöngőnek", ahol szabad a belpol, ahol egy kicsivel több indulat megengedett, nyilván bizonyos korlátokat megtartva.
Az én álmom egy ilyen HTKA fórum :)
Fegyver beszerzés, Magyarország aktuális helyzete a NATO-ban, vagy nemzetközi szerep vállalásai, ne adj isten terror cselekmény, az országot érő esetleges külső támadás vagy ezekhez hasonló témák tartozhatnak ide. Szerintem. Aztán persze nem biztos, hogy ez így van :) Viszont akárhogy nézzük ez a tüntetés sorozat (még) belpolitika és igazán végig gondolva, milyen biztpol vetülete van most? Egyenlőre nincs barikád vagy sátor tábor a Kossuth téren, és nem lövik a tüntetőket. Szerintem ez per pill még nem biztpol.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Fegyver beszerzés, Magyarország aktuális helyzete a NATO-ban, vagy nemzetközi szerep vállalásai, ne adj isten terror cselekmény, az országot érő esetleges külső támadás vagy ezekhez hasonló témák tartozhatnak ide. Szerintem. Aztán persze nem biztos, hogy ez így van :) Viszont akárhogy nézzük ez a tüntetés sorozat (még) belpolitika és igazán végig gondolva, milyen biztpol vetülete van most? Egyenlőre nincs barikád vagy sátor tábor a Kossuth téren, és nem lövik a tüntetőket. Szerintem ez per pill még nem biztpol.
Ezek tökéletesen beleférnek a Biztpol Magyarország topikba. A Kantin Magyarország pedig lehetne az általános magyar topik, neadjisten belpol is. De jelen pillanatban mindkettő zárva van, így mindenről lehet itt beszélni, csak Magyarországról nem :D
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy kérdés: akkor viszont mi értelme van a Magyarország topikoknak, ha nem a Magyarországon zajló aktuális események megvitatása? Pont a minket leginkább érintő eseményekről lenne tilos beszélni?
Szerintem simán maradhatna legalább a kantinos amolyan "dühöngőnek", ahol szabad a belpol, ahol egy kicsivel több indulat megengedett, nyilván bizonyos korlátokat megtartva.
Az én álmom egy ilyen HTKA fórum :)

Hát de a HTKA most óvatos, nem tudja hova álljon :D:D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A francba, létre akartam hozni egy [BIZTPOL] Óceánia nevű topikot, a minket érintő fontos, óceániai események megvitatására, de ravasz rám a HTKA, nem jelenik meg moderáció nélkül a topik. Feladom :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
T

Törölt tag 008

Guest
  • Tetszik
Reactions: gergo55