[HUN] Honvédségi rakétakomplexumok / rakétatüzérség beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Vsbrdm már nincs, D-20-ból aktív 300darab, persze :D Mindjárt megyek, beírok F-35-öt is. A wikinek azért óvatosan kell hinni
Ne írjál, vegyél!:) BRDM-et használnak a páncéltörők Tatán úgy tudom. D-20 meg van, gondolom lezsírozva. De Gvozgyikát meg Akáciját nem írnak, tehát akár lehet a Grad is igaz. Remélem is;)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Ne írjál, vegyél!:) BRDM-et használnak a páncéltörők Tatán úgy tudom. D-20 meg van, gondolom lezsírozva. De Gvozgyikát meg Akáciját nem írnak, tehát akár lehet a Grad is igaz. Remélem is;)

De a Brdm nem ugyanaz a Vsbrdm-mel, írnak mindkettőt. Ha van több száz löveg, és Bm21 valahol, az k@rva titkos helyen lehet :D Sok lerakatot kipucoltak,, pl Kalocsát. Én a helyedben nem nagyon bíznék ebben a lezsírozott történetben
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
De a Brdm nem ugyanaz a Vsbrdm-mel, írnak mindkettőt. Ha van több száz löveg, és Bm21 valahol, az k@rva titkos helyen lehet :D Sok lerakatot kipucoltak,, pl Kalocsát. Én a helyedben nem nagyon bíznék ebben a lezsírozott történetben
Valaki itt biztos tudja a tutit, csak vagy még nem mondta el, mert titkos, vagy nem olvastam el. De reménykedni azért lehet, hátha begyön
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
751
2 016
93
Ne írjál, vegyél!:) BRDM-et használnak a páncéltörők Tatán úgy tudom. D-20 meg van, gondolom lezsírozva. De Gvozgyikát meg Akáciját nem írnak, tehát akár lehet a Grad is igaz. Remélem is;)
Nem tudom hirtelen ki az a spotter, de van pár raktárról fennt galériája valahol. A D-20-asból is alig van, sőtt néha szabad ég alatt rohadtak évtizedeket..
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 961
113
Jaj a Wikipédia az nem valós am, arra itt nem illik hivatkozni nagyon. Lehet hogy 15 éve nem frissítették azokat az infókat. Örülnék én 65 gradnak, de nincs, max 1-2 a bodzasban. Mondjuk ezt tényleg nem nehéz legyártani, ez minden további nélkül menne itthon, nagyobb mennyiségben is. Egyedül a rakétát kell kiválasztani melyik legyen aztán lehet hegeszteni össze a csöveket. Szerbeknek van ez az ilyen téren, talán tőlük kellene licenszet venni. Ide valami olcsó holmi kell ami kellően messze hordó. Mivel nagy mennyiséget ereget el.
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Újonnan sem drágák,még 3. világbeli országok is szereznek be mostanábban,sőtt fejlesztenek is,pl.: brazilok,izraeliek,lengyelek ,FÁK országok,szerbek,észak-koreaiak,kínaiak,talán még szudán is,stb.. Jöhetne,és akkor szerb mintára egy vegyes tüzér dandár felálhatna.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
Úgy hiányoztak amúgy ebből a térségből eddig a 300km körüli hatótávolságú ATACMS ballisztikus rendszerek, mert ez elterjed közép kelet EU-ban, lehet gondolkozni hogy egyáltalán megéri e megpróbálni védekezni ilyen rendszerek ellen.

Arra a NASAMS/Kub/Mistral kategória kevés lesz attól tartok...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Ha jól emlékszek a Himarsról diskuráltunk.... Ebben 2-40 km...

http://www.military-today.com/artillery/himars.htm

Elolvastad mit írnak abban amit linkeltél?

Tessék:
"
The HIMARS fires the same rockets as the M270 MLRS, however it carries only one pack with a total of 6 rockets. It offers half firepower of the M270. The standard 227-mm rocket is 3.96 m long and weights 307 kg. The HIMARS fires a full range of the M270 rockets, including HE-FRAG and cluster. It also fires newly developed extended range guided munitions at a range of 60 - 100 km.

The HIMARS can launch a single MGM-140 ATACMS (Army TACtical Missile System) tactical missile."
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Akkor nem tudom te honnan vetted a HIMARS MLRS-re a 300km-ed, az az ATACMS rakétájára igaz csak. Ha a hagyományos 6 X M26/M30 rakétás verzióról van szó, az a mesében sem megy el 300km-re.

Ellő HIMARS 300kmre? Igen. Szó nem volt arról, hogy mivel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 113
113
Ellő HIMARS 300kmre? Igen. Szó nem volt arról, hogy mivel.
Jaaaa, persze, csak ha korrekt akarok lenni akkor hozzáteszem hogy az ATACMS-al. Full egyértelmű volt végig hogy Ő miről beszél, meg az is hogy te miről, csak játszottad az eszed, ahogy szoktad. Nem társalogni akartál, csak fölényeskedni valakivel szemben aki amúgy egyértelmű volt mindenkinek hogy miről beszél, de nem használta hibátlanul a terminus technikust.

Persze így is lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona