[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Semmit nem kell adni az amerikaiaknak. Egyszerűen semmit. Sőt, a területvédelmi erőket arra kell képezni és felszerelni, hogy elvenni se tudják. Meg kell tudjuk csinálni a kritikus közlekedési infrastruktúránk rombolását, hogy megszállni se legyen értelme minket és kell az a tervbe vett tíz-húszezer ÖTT milicista elegendő olcsó RPG-vel meg előregyártott IED készlettel, hogy senki ne gondolhasson arra, hogy ez a föld, a mi egyetlen kis hazánk egy átjáróház!

Talán belátják, hogy egyszerűbb kikerülni minket.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Semmit nem kell adni az amerikaiaknak. Egyszerűen semmit. Sőt, a területvédelmi erőket arra kell képezni és felszerelni, hogy elvenni se tudják. Meg kell tudjuk csinálni a kritikus közlekedési infrastruktúránk rombolását, hogy megszállni se legyen értelme minket és kell az a tervbe vett tíz-húszezer ÖTT milicista elegendő olcsó RPG-vel meg előregyártott IED készlettel, hogy senki ne gondolhasson arra, hogy ez a föld, a mi egyetlen kis hazánk egy átjáróház!

Talán belátják, hogy egyszerűbb kikerülni minket.

Helyes. Utóbbi időben Blogen nagyon jókat írsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Egyetértek, de szerinted elég erős lesz ehhez az ország vezetése?
Maduro esetén már szembementünk az oroszokkal és az amerikai álláspontot támogattuk. Ez nekem meglepő, és a gyengülő ellenállás jelének tudom be.
Maduro egy gyökér. Szerintem nem lehet támogatni egy olyan embert, aki egy amúgy ásványkincsekben gazdag országban sikeresen előidézte hogy üresek a polcok, és szarul élnek az emberek. Arról már nem is beszélve, hogy ennyire benne az USA érdekszférájában, az USA val folyamatosan keménykedni nettó kreténség, és önsorsrontás.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Amúgy azt lehetne még csinálni, hogy akkor mégis húzzunk a német-francia tandemhez. Talán még nem késő, de akkor meg nincs értelme az EU ellen harcolni, és akkor az EU ellen harcolást be kell fejezni. Ellenjavallat, hogy már 2 világháborúban ezt csináltuk, és nem jöttünk jól ki belőle. Jó kérdés az is, hogy az USA-nak melyik a nagyobb szálka, Oo. vagy a németek. Illetve melyik lehet jobban hasznára az USA-nak, Oo. vagy a németek.
A nagyobb szálkában biztos vagyok hogy Oroszország.
A két világháború szerintem nem arra intő példa hogy sose hagyjuk magunkat nekivezetni egy sokkal erősebb ellenfélnek, idegen érdekből. Németország, pláne Franciaországgal természetes szövetséges. Ők a legkevésbé érdekeltek a világ erőközpontjai közül abban hogy megint itt legyen reset gomb.

Saját érdekből, de ők érdekeltek a leginkább abban, hogy nekünk itt ne legyen szar.
 

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Ezekből a jelekből gondoltam, hogy talán O. aláír az amerikaiaknak, de felfejleszti a magyar haderőt annyira, amennyire csak bírjuk.
Azt hogy O. mit ír alá , mennyire tud kilavírozni az USA nyomása alól , megtudjuk !!!! De nem az újságokból , portálokból , a tv-ből ,vagy a kormányszóvivőtől . Ha májusban PUTYIN eljön Magyarországra , akkor O. jól manőverezett , és csak jelentéktelen engedményeket tett . H a nem jön , akkor sajna az USAF állandó vendég lesz , és mi is ragasztottuk egy céltáblát a hátunkra .(rossz szcenárió)
Azután csak Kínában lehet bízni , hogy magára húzza az USA teljes figyelmét , és erejét , mellék hadszínterekre nem jut erő .
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egyetértek, de szerinted elég erős lesz ehhez az ország vezetése?
Maduro esetén már szembementünk az oroszokkal és az amerikai álláspontot támogattuk. Ez nekem meglepő, és a gyengülő ellenállás jelének tudom be.
Valójában csak mivel 10 000+ km-re van tőlünk pont annyira szarjuk le őket amennyire nekik fingjuk nincs, hogy hol van "Éhesország".
És ezzel még egy jó gesztust is tettünk az USA-nak. Putyint, Madurót meg Xi Jinpinget meg baromira nem érdekli.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Azt hogy O. mit ír alá , mennyire tud kilavírozni az USA nyomása alól , megtudjuk !!!! De nem az újságokból , portálokból , a tv-ből ,vagy a kormányszóvivőtől . Ha májusban PUTYIN eljön Magyarországra , akkor O. jól manőverezett , és csak jelentéktelen engedményeket tett . H a nem jön , akkor sajna az USAF állandó vendég lesz , és mi is ragasztottuk egy céltáblát a hátunkra .(rossz szcenárió)
Azután csak Kínában lehet bízni , hogy magára húzza az USA teljes figyelmét , és erejét , mellék hadszínterekre nem jut erő .
Egyet értek. Csendes óceán remélem fontosabb lesz mindenkinek!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Valójában csak mivel 10 000+ km-re van tőlünk pont annyira szarjuk le őket amennyire nekik fingjuk nincs, hogy hol van "Éhesország".
És ezzel még egy jó gesztust is tettünk az USA-nak. Putyint, Madurót meg Xi Jinpinget meg baromira nem érdekli.
Igy igaz. Ráadásul szinte biztos vagyok benne, ha Maduro szépen megbukna, a népnek az lenne a legjobb. Az Usa barátsága ott mindennél fontosabb egy kis országnak, lehet ezt nem szeretniük, de ez akkor is tény.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Pedig DAm. újkori történelme erről szól de igazad van mi meg Oo érdekszférájában vagyunk netto kreténség keménykedni....o_O
Pontosan így van. Mi ahogy leírtam már számtalanszor, Oroszország és Németország erőterében vagyunk, és netto kretének ha hagyjuk magunkat akármelyikkel szembefordítani!

Tényszerűen így van.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Igy igaz. Ráadásul szinte biztos vagyok benne, ha Maduro szépen megbukna, a népnek az lenne a legjobb. Az Usa barátsága ott mindennél fontosabb egy kis országnak, lehet ezt nem szeretniük, de ez akkor is tény.
Azért egy 30milliós ország nem kicsi persze nem is nagy de na! Az,hogy mi most meg mi volt kinek az érdekszférája az egy változó dolog.És épp változófélbe vannak a dolgok.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Azért egy 30milliós ország nem kicsi persze nem is nagy de na! Az,hogy mi most meg mi volt kinek az érdekszférája az egy változó dolog.És épp változófélbe vannak a dolgok.
A földrajzi távolság az USA - Kína - Oo. viszonylatában sosem fog megváltozni Venezuelától. Ezen kár púposkodniuk szerintem, mert csak veszíthetnek. Az ott az USA érdekeltsége, pont.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A magyar kormány egyedüli tagállamként megvétózta az EU-Arab Liga csúcstalálkozó megállapodását, mert abban az ENSZ migrációs csomagjára is volt egy utalás.
Az EU-s tagállamok többsége nagyon felháborodott, szerintük ha elmarad a megállapodás, akkor több lesz az illegális migráns, és a magyar kormány bort iszik, miközben vizet prédikál. A német kormány nagykövete megfenyegette a magyart, hogy emlékezni fog erre az alkalomra, amikor a 2020-as évek EU-s támogatásait osztják majd szét.
Komoly fenyegetést kapott Magyarország a németektől
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 700
113
Érdekes eljárás amikor egy ország a tagállami jogait gyakorolja, és fenyegetést kap a nagyobb tagországoktól, hogy ha nem adja be a derekát akkor majd jól korlátozzák a tagállami jogait, lsd. az egyébként a csatlakozási szerződés szerződés részeként az EU kötelezettségét jelentő kohéziós alapok kifizetését.

Gy.k. azokat ugyanis nem puszira vagy jófejségből kapjuk, hanem jár.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
A földrajzi távolság az USA - Kína - Oo. viszonylatában sosem fog megváltozni Venezuelától. Ezen kár púposkodniuk szerintem, mert csak veszíthetnek. Az ott az USA érdekeltsége, pont.
Mert Japán meg Hawaii olyan közel van az usaához!? De ukrajnát is írhattam volna. Szerintem ezek a földrajzi távolságok ma már majdnem lényegtelenek.
Az ott az USA érdekeltsége, pont.
hát talán erről ők másképp gondolkodnak esetleg ők is dönthetnek erről vagy nem?
 
  • Tetszik
Reactions: vata

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 420
44 080
113
Mert Japán meg Hawaii olyan közel van az usaához!? De ukrajnát is írhattam volna. Szerintem ezek a földrajzi távolságok ma már majdnem lényegtelenek.

hát talán erről ők másképp gondolkodnak esetleg ők is dönthetnek erről vagy nem?
Szólamok szintjén ők döntenek, persze. A valóságban meg én szinte biztosra veszem hogy vagy békésen bukik Maduro és a rendszere, vagy meg fogják buktatni.
Engem nem érdekel sem az USA, sem az oroszok-kínaiak szarkavarása, csak a népet sajnálom mert már most is szenvedtek eleget, és úgy érzem még nincs vége addig amíg szembe szélben pisálnak.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 354
113
A román korrupcióellenes ügyészség leváltott vezetőjét jelölhetik az Európai Ügyészség élére

Vazze...

comment_QEsY46N85zfvpL2uQ16NpGGHB7FRtWzb.gif