[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Karak95

Well-Known Member
2018. december 16.
158
295
63
Es raadasul a "nagy gazkincset" is eladtak bagoert... Ami a legdurvabb hogy paici aron kell majd visszavasarolniuk a teruletukrol kibanyaszott gazt az osztrakoktol es az usatol...
Ami a torveny megalkotasanak kezdeten meg nem is jelentett akkora gondot /igy is nagy kar lett volna./ de most hogy az erdoirtasokat megjobban leszigoritottak /egyszeruen a karpatokba vitt a viz mindent ezzel hatalmas anyagi karokat okozva felebredtek vegre muszalybol/es egy kis nyomasra./ de ennek kovetkezteben ki kell epiteniuk az orszagon belluli lakossagi gazszlogaltatast /ami a varosokon kivul igen fejletlen./ ami hatalmas osszegeket fog felemeszteni. /ja nallunk ez mar a 90 es evekbe befejezodott./ a fa mint futoanyag ara romaniaba tovabb fog dragulni ami a karpati teruleteken annyira nem nagy problema sot. De a havasalfoldon annal nagyobb problema lessz./
A bányajáradék (a gáz után) lett volna az amerikai fegyvervásárlások pézügyi fedezete .
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 705
113
4,8 millió??? Nálunk dolgoznak kb. ennyien, egy elvileg fele akkora népességű országban, az nagyon durva szám ha igaz.

Friss hírek a bezzegromán gazdaság állapotáról (a cím mondjuk túlzás):
https://www.portfolio.hu/gazdasag/o...nia-magyarorszag-padlogazzal-eloz.312893.html
A románok különféle kommentekben (pl youtube, meg hasonlók -tehát valós román románok) 4,5 millióval szoktak számolni.

Itt meg kell jegyezni, hogy nem minden külföldön élő dolgozik. Ez a nagy szám a külföldön élőt jelenti.
(MO-gal kapcsolatban is van egy 600+ ezres szám és egy cca 380+ ezres szám. Az egyik a komplett EU-ban élőt, a másik a komplett EU-ban dolgozót jelenti).

Szerintem valahol itt van az igazság. Rengeteg gyereket vittek ki a románok és elképesztően sok cigány hagyat el az országot (itt talán a legális munkavállalás nincs pariban a valós számmal), sok a segélyezett aki nem EU-s munkavállaló.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Lásd Luxemburg. Marhaságot ne írjál már!

A GDP/fő nagysága még tényleg nem elég ahhoz, hogy sok jusson a hadseregre, kell nagy GDP is. Viszont a GDP/fő is elfogadható szinten kell legyen, mert külömben tényleg éhezés lesz.
Az ópiumháborúk idején Kína GDP-je többszöröse volt az angolnak, mégis azt csináltak velük az angolok, amit akartak. A fél milliárdnyi kínai ha előállított évi pár zsák rizset, máris nagyobb GDP-t eredményezett, mint a 30 milliónyi angol által előállított csatahajók és modern fegyverek, viszont a kínai katonák azzal nem lőhettek.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regions_by_past_GDP_(PPP)
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 419
4 482
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Lásd Luxemburg. Marhaságot ne írjál már!

Sikerült példálóznod egy 500.000 fős országgal ez igen. Mi a románokkal kb 1 kategória vagyunk ugyanis mindössze 2x a népességkülönbség. Luxemburg meg Magyarország között kb 18x-os. Eddig is tudta mindenki, hogy a masztiffek értelmi szintje elmarad az emberétől, de lehalább ne hírdesd fennhangon.

Amúgy meg luxemburg a méretéhez és népességéhez nézve jól áll. A saját kis megyényi területét egész sokáig védeni tudná.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Amúgy meg luxemburg a méretéhez és népességéhez nézve jól áll. A saját kis megyényi területét egész sokáig védeni tudná.

Jah mind a 890db önkéntes biztos komoly erőt képvisel.... mind Amerika Kapitány minimum :) biztos sokáig védenék a megyét, mint Frodó...ne viccelődj. Luxemburg békéjét a környező országok és azok vezetőinek ottani bankokban tartott pénze szavatolja... azt meg hogy ki mennyit költ a hadseregre az határozza meg hogy ki mennyit akar rá költeni. Nyílván ezt a pénzt máshonnan veszik el...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.


Katonailag jelenlegg nem több mint a szomszédai, a fejlesztések után lesz tisztább a kép, gazdaságába tényleg sok pénzt öltek, de ennek ellenére növekedő pályára állt az államadósság, és az egyoldalú fejlesztésekkel eltorzult a gazdaság szerkezete ami komolyan visszaüthet, ha nem figyelnek.

Kultúrában szerintem maradt sereghajtó. Ahol nem 1-2 politikus, hanem komplett pártok, és a parlament képviselőinek jelentős része nyíltan gyűlöl egy másik népet az ország területén, az nem a kultúra magasfoka. Pl.: Székely zászló mizéria, Terroristának kikiáltott székelyek, Marosvásárhely magyar egyetem ügye. Igen "magas" kultúráról tesznek tanúbizonyságot. Naphosszig lehetne sorolni a hasonló példákat, ezek csak a legismertebbek.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Jah mind a 890db önkéntes biztos komoly erőt képvisel.... mind Amerika Kapitány minimum :) biztos sokáig védenék a megyét, mint Frodó...ne viccelődj. Luxemburg békéjét a környező országok és azok vezetőinek ottani bankokban tartott pénze szavatolja... azt meg hogy ki mennyit költ a hadseregre az határozza meg hogy ki mennyit akar rá költeni. Nyílván ezt a pénzt máshonnan veszik el...

Kb. egy francia-belga közös megye. Technikájuk van elég, ember is lenne ha harcra kerülne sor. 2 hétig jól szervezve azt a picsányi területet tartani lehet. Amúgy meg beolvadna pikk-pakk a franciákhoz valószínű és akkor már a francia sereg védi. Én csak arra a hozzászólásra írtam amiben a magyar-román összehasonlításba beböfögték Luxemburgot.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.

Kérlek őszintén válaszolj. Amikor ezt a kommentet írtad, nem szakadt rád a plafon?
A kulturálisan veri minden szomszédját azt remélem szó szerint értetted.
Ugyanis még manapság is rendszeresen előfordul, hogy lefestik vagy megrongálják a magyar feliratokat. Vagy hogy felgyújtják a magyar zászlót.
Legvidámabb barak az, ahol a teljes lakosság alig 25%-ának van munkája? A többi vagy nyugaton van, vagy a földeken szánt LÓVAL a 21. században.

Egyébként itt egy összehasonlítás, ez szerintem eléggé pártatlan és eléggé komplex is. Szinte minden mutatóban Magyarország jobb.
Érdemes megnézni hol mennyit költenek az egészségügyre, oktatásra, mennyi újszülött és kismama hal meg szülés közben, stb.
Vagy azt is megnézheted, hogy a munkaerő 28%-a a mezőgazdaságban dolgozik, miközben importra szorul még élelmiszerekből is, ez már-már afrikai szint.
https://www.indexmundi.com/factbook/compare/romania.hungary
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 599
16 260
113
Teljesen megértem ha sokunknak úgy tűnik hogy Románia nem egy sikertörténet. Magyar szemszögből nézve felér egy katasztrófával.
Ugyanakkor EU szemszögéből az egész értelmet nyer, hiszen a régió sereghajtójából sok sok befektetett tőkével, támogatással, civilizációs ráhatással Romániát a régió legígéretesebb hajtómotorjává tették. Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.
Aradon voltam nemrég...ami még a "magyar időben" épült azt lelakták, amit utána, az kb. Afrika. A földeken kóró, ahol szépen művelt részt találsz, az vagy nyugatié vagy magyar. Átlépsz Székelyföldre és mintha időutaznál előre a középkorból. Kárpátokon túli részt nem is említem, mert az már tényleg nem való európába. Kultúrfölény? Amikor az átlag román 20%-a az ország nevét se tudja? Vagy olyan babonás, mint fekete-afrika? Dobj be egy snickerset...jobb?
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 214
4 426
113
Kb. egy francia-belga közös megye. Technikájuk van elég, ember is lenne ha harcra kerülne sor. 2 hétig jól szervezve azt a picsányi területet tartani lehet. Amúgy meg beolvadna pikk-pakk a franciákhoz valószínű és akkor már a francia sereg védi. Én csak arra a hozzászólásra írtam amiben a magyar-román összehasonlításba beböfögték Luxemburgot.
Ok ha te mondod akkor úgy van.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Katonailag, versenyképességben, kulturálisan veri minden szomszédját. A nyugati befolyás kirakatországa lett. A legvidámabb barakk.

Egy jó példa arra ha jól használják fel a támogatást amit kapnak. Én tisztelem és irigylem őket ezért hogy jobban akarnak élni.


Jujj ez durva volt!
Ne haragudj de nem palinkaztal kicsit tobbet igy reggel?
Mert engem kisse mellbevagott..kulturalisan uhhh..
Tamogatasok felhasznalasa jujj..
A lepratelepuk nem emlekszel hogy all?
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Kérlek őszintén válaszolj. Amikor ezt a kommentet írtad, nem szakadt rád a plafon?
A kulturálisan veri minden szomszédját azt remélem szó szerint értetted.
Ugyanis még manapság is rendszeresen előfordul, hogy lefestik vagy megrongálják a magyar feliratokat. Vagy hogy felgyújtják a magyar zászlót.
Legvidámabb barak az, ahol a teljes lakosság alig 25%-ának van munkája? A többi vagy nyugaton van, vagy a földeken szánt LÓVAL a 21. században.

Egyébként itt egy összehasonlítás, ez szerintem eléggé pártatlan és eléggé komplex is. Szinte minden mutatóban Magyarország jobb.
Érdemes megnézni hol mennyit költenek az egészségügyre, oktatásra, mennyi újszülött és kismama hal meg szülés közben, stb.
Vagy azt is megnézheted, hogy a munkaerő 28%-a a mezőgazdaságban dolgozik, miközben importra szorul még élelmiszerekből is, ez már-már afrikai szint.
https://www.indexmundi.com/factbook/compare/romania.hungary
Olvasgattam, most a linkelt oldalt. Hát, ebben is igen érdekes számok vannak:

Megművelt földterület Románia 60,7%, Magyarország 58,9%. Én keresztül-kasul bejártam Romániát, Fekete-tengerig, Bukarest, Erdély stb. Lényegében ugaron az egész, alig van megművelt földterület. Nálunk bármerre megyek művelés alatt szinte minden, bár még nem vagyunk egy Ausztria.
Öntözött földterület 18 szorosa a magyarénak? Kizárt. Mondjuk ebből mi is rosszul állunk.
Etnikumok Romániában: 6,1% magyar és 6,1% meghatározhatatlan? Azok gondolom a Székelyek lehetnek. Szerintük az nem magyar.
Vallás: protestáns 6,4%, Római katolikus 4,3%. Ez a kettő mind magyar (szász már nem maradt). Ez lehet a magyar kisebbség valódi aránya 10,7%.

Sajnos ez az oldal is román hivatalos jelentésekből dolgozott, ők meg hazudnak mindenről.

Egy főre jutó GDP már megint vásárlóerő paritáson számolva. Szinte megegyezik. Kit érdekel? Ha bárhova megyek a világban nekem másfélszer annyi pénzem van mint a románnak akinek ugyan az a munkája mint nekem, mert másfélszer nagyobb az egy főre jutó GDP nálunk. Az, hogy Románia olcsó egy dolog, de az általuk teremtett érték csak a kétharmada a miénknek. Levisszük az ÁFA-t mi is 20%-ra és máris 5,5%-al javult a vásárlóerő paritáson számolt GDP értéke. Ingatlanárak, adók csökkentése stb. és ez a újonnan divatos mutató másfélszerese a románnak. Aztán persze jön az eladósodás.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 202
8 070
113
A GDP/fő nagysága még tényleg nem elég ahhoz, hogy sok jusson a hadseregre, kell nagy GDP is. Viszont a GDP/fő is elfogadható szinten kell legyen, mert külömben tényleg éhezés lesz.
Az ópiumháborúk idején Kína GDP-je többszöröse volt az angolnak, mégis azt csináltak velük az angolok, amit akartak. A fél milliárdnyi kínai ha előállított évi pár zsák rizset, máris nagyobb GDP-t eredményezett, mint a 30 milliónyi angol által előállított csatahajók és modern fegyverek, viszont a kínai katonák azzal nem lőhettek.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_regions_by_past_GDP_(PPP)
Nézd meg Pakisztán, Oroszország, India, Kína egy főre eső GDP-jét, és mindegyik atomhatalom, folyamatosan fejleszti a hadseregét. (Egyébként miért a PPP-vel számolsz, ha már?
Sikerült példálóznod egy 500.000 fős országgal ez igen. Mi a románokkal kb 1 kategória vagyunk ugyanis mindössze 2x a népességkülönbség. Luxemburg meg Magyarország között kb 18x-os. Eddig is tudta mindenki, hogy a masztiffek értelmi szintje elmarad az emberétől, de lehalább ne hírdesd fennhangon.

Amúgy meg luxemburg a méretéhez és népességéhez nézve jól áll. A saját kis megyényi területét egész sokáig védeni tudná.
Mondd, te tényleg ennyire sötét vagy, csak viccelsz? Ha nem tudod mire válaszolnak, gondolkozni képtelen vagy, minek írsz? Egyébként sem vesz senki komolyan.;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
Nem szoktam szemelyeskedni se megbantani nem akarlak./talan csak felebreszteni./ most komolyan. Tenyleg? Ennyire? Hat hogy lehet ennyire atmosni eggyesek agyat? Ez azert mar durva... De komolyan... Ez mar a szinte nemzetgyalazas. /majdnem olyan mint a tuntetesen a srac aki nyilatkozataba minden 3. Momdat hogy szegyenli hogy magyar.... /de tuntet a sajtoszabadsagert es nem takarodik el az orszagbol.../amit annyira szegyell a nemzetbol.../
A roman olyan jol kolti az unios penzt hogy fel evente kormanyt valtanak mert bebukik a lopasonn az epp aktualis banda... /de ha jobban belegondolok tenyleg minta ertekuen koltik el sot meg jol is /csak nem az allamnak es polgarainak jol./
Na de nem is fecserlem tovabb a szot ugyis folosleges a forum 99% a kepbe van e nelkul is./

Beszeljunk inkabb arrol hogy az erdelyi videk elmagyarosodik vegre. /ez tok jo es mind a roman politikanak kulturanak es gazdasag allapotanak koszonheto./

Vagy beszeljunk moldvarol akik ha a roman valami komolyabbal probalkozik a magyarsag ellen lehet szorosabb viszonyt fognak apolni velunk.../ki erti ezt?./ na millenne ha ott megjelennenk bankrendszer energia hordozok kozmu eu forrasbol egy kicsitt sulyozottabb kereskedelem? Ugye ugye ...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 984
113
No meg szot elythetnek a csangokrol akik lehet jobban jarnanak ha mashova tartoznanak. Mondjuk egy barati allamhoz. Mert jelenleg olyan szep nyomorba vannak tartva ahogy annak a rendhe... De a nyomor altalaba szul nemm csak nyomort hanem jo sok ki csango gyerkicot ebbe az esetbe... Es abba a nagy nyomorba annyi nincs bele invesztalva roman reszrol hogy az ottelonek eszebe jusson elhagyni az orszagot...

Sajnalom oket de tudod mit orulok neki az eroszakos romanositasra megjon a pofon a termeszetes magyarosodas.../es hiszem hogy ennek a magyarosodasnak meg lessz a jutalma meg az eletukbe!/ ha tovabb nyomoritjak oket azert ha felemelik oket azert... Vege a roman kultur dalnak... Lehet pislogni. /beavatkozasi kiserlettel csak elobbre hozzak a dolgot/felgyorsitva azt. /legyen igy varom romaniaba mikor gondoljak vegre ugy hogy valamit tenni kell./
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 498
113
ajnalom oket de tudod mit orulok neki az eroszakos romanositasra megjon a pofon a termeszetes magyarosodas.../es hiszem hogy ennek a magyarosodasnak meg lessz a jutalma meg az eletukbe!/ ha tovabb nyomoritjak oket azert ha felemelik oket azert... Vege a roman kultur dalnak... Lehet pislogni. /beavatkozasi kiserlettel csak elobbre hozzak a dolgot/felgyorsitva azt. /legyen igy varom romaniaba mikor gondoljak vegre ugy hogy valamit tenni kell./
Ezt nem értem. Nő a magyarok száma Erdélyben?? Megszünt az asszimiláció? Milyen adataid vannak. Ezt aa természetes magyarosodást nem értem???
Légyszíves segíts??
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 419
4 482
113
Bármit írok arra gyűlöletcunami indul, azért ez már tűrhetetlen. Románia számok alapján igenis lehagyott minket, vagyük például most a nemrég kiadott statisztikát a demokrácia helyzetéről. Az égvilágon semmit sem ócsároltam hogy ne lépjek bele senki lelkébe. Kizárólag pozitív volt a hozzászólásom hangulata. Erre ezt kapom.