[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 658
12 345
113
Én épp ellenkezőleg látom, egy itt létesítendő amerikai bázissal pont hogy lekerülnénk a megszállandó országok listájáról. Azt várom a bázistól hogy az amerikai hírszerzés emberei is aktívabbak lesznek Budapesten, ezáltal kényelmetlenné téve a nem kívánatos külföldi hatóságok ténykedését, akik az utóbbi 9 évben tábort vertek a mieink gondatlansága miatt.
Nagyon sokáig számoltam, mire ezt a kommentet írni kezdtem, hogy ne csak b betűs szavak legyenek benne.
Ha itt bázis létesül, akkor konkrétan meg vagyunk szállva. Vagy gondolod, hogy ha a kormány úgy dönt, hogy már nem kell ide az USA bázis, akkor azok fogják a kis cókmókjukat és első szóra hazasietnek?
Tudod mi lenne? Másnap a New York Times címlapján öles betűkkel ott lenne, hogy Magyarországon ismét felütötte a fejét a diktatúra legdurvább formája és a törvényesen megválaszott kormány helyett mostantól az USA teszem azt Hadházy Ákost, vagy Fekete Győr Andrást tekinti ideiglenes miniszterelnöknek.
Az aki magyar emberként az amerikai hírszerzés embereit Budapesten akarja látni, az konkrétan egy kollaboráns hazaáruló gerinctelen gazember.

Mikor fogtok már eljutni oda, hogy Magyarország egy önálló entitás, nem csicskása vagy szolgája senkinek. Nyilván kicsik vagyunk a nagyhatalmakhoz képest, de ez nem jelenti szükségszerűen azt, hogy szolgamódra kellene viselkednünk, gondolkodnunk.

Amit ti képviseltek az Kun Béla, meg Rákosi szellemiségének egy sajátosan kisívű, de jól tetten érhető továbbvitele.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én épp ellenkezőleg látom, egy itt létesítendő amerikai bázissal pont hogy lekerülnénk a megszállandó országok listájáról. Azt várom a bázistól hogy az amerikai hírszerzés emberei is aktívabbak lesznek Budapesten, ezáltal kényelmetlenné téve a nem kívánatos külföldi hatóságok ténykedését, akik az utóbbi 9 évben tábort vertek a mieink gondatlansága miatt.

Egy magyarországi bázis ugyanúgy szaporítaná az orosz hírszerzést is, vagy szerinted megijednek és hazamennek az oroszok?
Pont akkor van értelme az ittlétüknek, ha van miről hírt szerezni.Egy amerikai bázis pont ilyen.
Arra jó egy amerikai bázis, hogy felkerüljünk arra a térképre, amiről lekerülni jó.Ugyanez volt igaz akkor is, amikor itt voltak a szovjetek, csak akkor a világ másik fele rakott térképre.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Valamiért rátaláltam erre az idézetre:
"az ulti, ami arról szól, hogy ha valamit akarsz csinálni, akkor neked egyedül meg kell küzdened két másik emberrel, akik összefognak veled szemben, hogy ne sikerüljön, amit akarsz, ez sok mindent elárul rólunk"
Szóval meleg a pite, de partiban vagyunk :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Nagyon sokáig számoltam, mire ezt a kommentet írni kezdtem, hogy ne csak b betűs szavak legyenek benne.
Ha itt bázis létesül, akkor konkrétan meg vagyunk szállva. Vagy gondolod, hogy ha a kormány úgy dönt, hogy már nem kell ide az USA bázis, akkor azok fogják a kis cókmókjukat és első szóra hazasietnek?
Tudod mi lenne? Másnap a New York Times címlapján öles betűkkel ott lenne, hogy Magyarországon ismét felütötte a fejét a diktatúra legdurvább formája és a törvényesen megválaszott kormány helyett mostantól az USA teszem azt Hadházy Ákost, vagy Fekete Győr Andrást tekinti ideiglenes miniszterelnöknek.
Az aki magyar emberként az amerikai hírszerzés embereit Budapesten akarja látni, az konkrétan egy kollaboráns hazaáruló gerinctelen gazember.

Mikor fogtok már eljutni oda, hogy Magyarország egy önálló entitás, nem csicskása vagy szolgája senkinek. Nyilván kicsik vagyunk a nagyhatalmakhoz képest, de ez nem jelenti szükségszerűen azt, hogy szolgamódra kellene viselkednünk, gondolkodnunk.

Amit ti képviseltek az Kun Béla, meg Rákosi szellemiségének egy sajátosan kisívű, de jól tetten érhető továbbvitele.
Egyet értünk. Jó viszony mindenkivel szükséges, és még kívánatos is azt mondom, de az hogy adott esetben nagyobb erővel ÁLLANDÓAN jelen legyenek nálunk?
Azt szépítgetheti nekem bárki, azt úgy hívják hogy megszállás.
Ahogy a keleti szuperhatalomnak sem örültem mikor itt felejtette magát 40 évre, pont úgy egy nyugatinak sem örülnék. Semmi mással nem fog ez járni, csak azzal a történelmi tapasztalatok alapján, hogy felvonulási terület, CSATATÉR lesz a hazámból, a mi civiljeink és hátországunk lesz célpont és fog pusztulni.

Aki ennek tapsol, az nem ép szellemileg.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Egy magyarországi bázis ugyanúgy szaporítaná az orosz hírszerzést is, vagy szerinted megijednek és hazamennek az oroszok?
Pont akkor van értelme az ittlétüknek, ha van miről hírt szerezni.Egy amerikai bázis pont ilyen.
Arra jó egy amerikai bázis, hogy felkerüljünk arra a térképre, amiről lekerülni jó.Ugyanez volt igaz akkor is, amikor itt voltak a szovjetek, csak akkor a világ másik fele rakott térképre.
Így van, pontosan. Azon a térképen akar a halál rajta lenni... Ezt mondjuk Panoznak mondhatjuk, ha minden igaz saját bevallása szerint nem is itthon él.
Más faszával a csalánt tipikus esete, tök jó arc hogy valahonnan a belgáktól aggódik itt a mi területi épségünkért, és kíván ide amerikai gyámságot!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Egyet értünk. Jó viszony mindenkivel szükséges, és még kívánatos is azt mondom, de az hogy adott esetben nagyobb erővel ÁLLANDÓAN jelen legyenek nálunk?
Azt szépítgetheti nekem bárki, azt úgy hívják hogy megszállás.
Ahogy a keleti szuperhatalomnak sem örültem mikor itt felejtette magát 40 évre, pont úgy egy nyugatinak sem örülnék. Semmi mással nem fog ez járni, csak azzal a történelmi tapasztalatok alapján, hogy felvonulási terület, CSATATÉR lesz a hazámból, a mi civiljeink és hátországunk lesz célpont és fog pusztulni.

Aki ennek tapsol, az nem ép szellemileg.
Ha az Usa akar vmit eléri. Németország, Törökország katonai megszállás alatt van? Mennyiben van korlátozva az önállóságuk? Szépen figyelmen kívül hagyják az Usa érdekeit a németek a két Északi Áramlat vezetékkel, a törökökről meg ne is beszéljünk. Minden a kölcsönösségen múlik. Mit kérhetnénk mi cserébe?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Ha az Usa akar vmit eléri. Németország, Törökország katonai megszállás alatt van? Mennyiben van korlátozva az önállóságuk? Szépen figyelmen kívül hagyják az Usa érdekeit a németek a két Északi Áramlat vezetékkel, a törökökről meg ne is beszéljünk. Minden a kölcsönösségen múlik. Mit kérhetnénk mi cserébe?
Baszki, tök jó példa amit hoztál, a törököknél 2 éven belül meg is támogattak nagy eséllyel egy katonai puccsot!
Az amúgy megvan hogy közel volt hozzá a török haderő, hogy megostromolja Incirliket?
Törökország papíron a NATO második legnagyobb hadereje, egy regionális hatalom. Szerinted MI mit tudnánk tenni hasonló esetben?

Németország meg folyamatosan szopóágon van gazdaságilag, bármi nézeteltérés van köztük, ingatlanpiaci buborék átlőcsölésre rájuk, német adófizetők mentik meg az USA GM tulajdon Opelt pl., VW botrány, acéltermékek vámja az USA-ban, parancsra Huawei száműzés, nekik nagyon előnytelen Orosz embargó fenntartatása etc etc sorolható napestig ahol a németeket szimplán akaratuk ellenére bepálcázzák az amcsik a sarokba!

Nem, nem, nem és nem! Engem nem győz meg arról senki, hogy örülni kéne annak ha jönnek állandóra.
Én csak annyit kérnék, hogy ne vegyenek gyámság alá, és hagyjanak minket élni...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 776
113
Baszki, tök jó példa amit hoztál, a törököknél 2 éven belül meg is támogattak nagy eséllyel egy katonai puccsot!
Az amúgy megvan hogy közel volt hozzá a török haderő, hogy megostromolja Incirliket?
Törökország papíron a NATO második legnagyobb hadereje, egy regionális hatalom. Szerinted MI mit tudnánk tenni hasonló esetben?

Németország meg folyamatosan szopóágon van gazdaságilag, bármi nézeteltérés van köztük, ingatlanpiaci buborék átlőcsölésre rájuk, német adófizetők mentik meg az USA GM tulajdon Opelt pl., VW botrány, acéltermékek vámja az USA-ban, parancsra Huawei száműzés, nekik nagyon előnytelen Orosz embargó fenntartatása etc etc sorolható napestig ahol a németeket szimplán akaratuk ellenére bepálcázzák az amcsik a sarokba!

Nem, nem, nem és nem! Engem nem győz meg arról senki, hogy örülni kéne annak ha jönnek állandóra.
Én csak annyit kérnék, hogy ne vegyenek gyámság alá, és hagyjanak minket élni...

Hogy mi mit szeretnénk az csak akkor szempont, ha egyáltalán, ha az ő legfontosabb érdekeik elintézve. Nem akarlak meggyőzni semmiről. Azt kérdeztem ha akarnak állandó jelenlétet, stb., akkor mi lehet a mérleg másik serpenyőjében és tényleg akkora feladása lenne az önállóságunknak. Nem lehet a xarból kicsit jobban is kijönni. Pl. a német nagycégek érdekei mentén kiépült EU-t is egyelőre elég jól kimaxoltuk.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Hogy mi mit szeretnénk az csak akkor szempont, ha egyáltalán, ha az ő legfontosabb érdekeik elintézve. Nem akarlak meggyőzni semmiről. Azt kérdeztem ha akarnak állandó jelenlétet, stb., akkor mi lehet a mérleg másik serpenyőjében és tényleg akkora feladása lenne az önállóságunknak. Nem lehet a xarból kicsit jobban is kijönni. Pl. a német nagycégek érdekei mentén kiépült EU-t is egyelőre elég jól kimaxoltuk.
Kárpátalja vegzálásának a vége. Kb. ez a maximum amit el tudunk érni szerintem, hogy rászólnak az ukránokra, hogy STOP.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
https://mandiner.hu/cikk/20190212_demko_attila_demko_attila_a_magyar_amerikai_viszonyrol
Ezt mindig elfelejtjük. Lehet kérni is tőlük valamit. Nem csak a behódolás és az ellenállás az opció.
Jó írás, de valamit-valamiért elvvel azért vannak problémák...
Az USA és a kis K.Eu.i országok között olyan mérhetetlen külömbség van gazdasági méret, katonai erő....értsd. érdekérvényesítő képesség tekintetében ami szinte lehetetlenné tesz bármiféle alkut.

Az USA a gazdaságban és politikában diktálni szokott, nem alkudozni.
Vagy elfogadod vagy megpróbálsz kitérni.
A kitérés politikai és gazdasági konzekvenciákat jelent az USA részéről.
A kérdés amit mérlegelhetsz hogy az elszenvedett hátrányokat mennyire tudod elviselni vagy tompítani.
Pl.a szuverenetás feladása a katonai megállapodás révén.
Nem az elvi alapokkal van gond hanem azzal hogy ezzel az ország potenciális célponttá válik.
Ez e a nagyobb kockázat, vagy az hogy az USA bekeményít a politikai beszédben és esetleg elmaradnak az USA beruházások?
Kb.ezt kell mérlegelni...
Van az a mondás hogy az oroszlánok harcát a hegytetőröl kell figyelni.
Szerintem Mo elemi érdeke hogy a most induló K.Eu.i Otosz-USA hidegháborúból kimaradjon és ezt semleges félként kívülről próbálja meg figyelni.
Ez áldozatokkal jár amit fel kell tudni vállalni
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 412
44 018
113
Jó írás, de valamit-valamiért elvvel azért vannak problémák...
Az USA és a kis K.Eu.i országok között olyan mérhetetlen külömbség van gazdasági méret, katonai erő....értsd. érdekérvényesítő képesség tekintetében ami szinte lehetetlenné tesz bármiféle alkut.

Az USA a gazdaságban és politikában diktálni szokott, nem alkudozni.
Vagy elfogadod vagy megpróbálsz kitérni.
A kitérés politikai és gazdasági konzekvenciákat jelent az USA részéről.
A kérdés amit mérlegelhetsz hogy az elszenvedett hátrányokat mennyire tudod elviselni vagy tompítani.
Pl.a szuverenetás feladása a katonai megállapodás révén.
Nem az elvi alapokkal van gond hanem azzal hogy ezzel az ország potenciális célponttá válik.
Ez e a nagyobb kockázat, vagy az hogy az USA bekeményít a politikai beszédben és esetleg elmaradnak az USA beruházások?
Kb.ezt kell mérlegelni...
Van az a mondás hogy az oroszlánok harcát a hegytetőröl kell figyelni.
Szerintem Mo elemi érdeke hogy a most induló K.Eu.i Otosz-USA hidegháborúból kimaradjon és ezt semleges félként kívülről próbálja meg figyelni.
Ez áldozatokkal jár amit fel kell tudni vállalni
100%, 5/5, hibátlan.
Ugyan ezt látom én is.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
Akár. Az amerikaiaknak és az oroszoknak is voltaképpen mindegy, hogyan rajzolódnak újra Közép-Kelet-Európa határai, miközben az USA odaajándékozza a régiót az oroszoknak.

eszükben sincs, nézd át újra az amerikai stratégiát, az oroszok pedig nem is volnának képesek megtartani KKEu-t
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
59
Én épp ellenkezőleg látom, egy itt létesítendő amerikai bázissal pont hogy lekerülnénk a megszállandó országok listájáról. Azt várom a bázistól hogy az amerikai hírszerzés emberei is aktívabbak lesznek Budapesten, ezáltal kényelmetlenné téve a nem kívánatos külföldi hatóságok ténykedését, akik az utóbbi 9 évben tábort vertek a mieink gondatlansága miatt.

Már most is ők a legaktívabbak meg a románok, illetve Izrael - de leginkább a virtuális térben - el kéne felejteni végre ezt az orosz mantrát, a ruszkiknak itt annyi érdekük sincs mint pl. a Baltikumban, de inkább fókuszálnak Kaukázusra, Közel-Keletre.