[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Szingapúr 805 millió dollárért vett 2 SAMP/T-et meg hozzá 200 db Aster 30-at.
Elvileg 1 db ezt tartalmazza:
System components include a command and control vehicle, Arabal radar, and up to six transporter erector launcher (TEL) vehicles, each equipped with eight Aster interceptors and a supply of reload missiles. Mounted on either a Renault 8 x 4 Kerax (France) transporter erector launcher (TEL) or an Astra (Italy) 8 x 8 TEL, the road-mobile system is capable of providing air defense for units at maneuver pace and can be airlifted by the latest NATO tactical transport aircraft for rapid long-distance deployment.

Ha adnak hozzá Mica gyártósort a többit már meg tudjuk oldani magunknak is sztem. Bevallom én nagyon ebben reménykedem valami előnyös helyi rakéta gyártással, oktatási együttműködéssel.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
Szingapúr 805 millió dollárért vett 2 SAMP/T-et meg hozzá 200 db Aster 30-at.
Elvileg 1 db ezt tartalmazza:
System components include a command and control vehicle, Arabal radar, and up to six transporter erector launcher (TEL) vehicles, each equipped with eight Aster interceptors and a supply of reload missiles. Mounted on either a Renault 8 x 4 Kerax (France) transporter erector launcher (TEL) or an Astra (Italy) 8 x 8 TEL, the road-mobile system is capable of providing air defense for units at maneuver pace and can be airlifted by the latest NATO tactical transport aircraft for rapid long-distance deployment.

Ha adnak hozzá Mica gyártósort a többit már meg tudjuk oldani magunknak is sztem. Bevallom én nagyon ebben reménykedem valami előnyös helyi rakéta gyártással, oktatási együttműködéssel.
Jól hangzik, és full profi megoldás lenne, egyetlen egy dolog sérülne, amire most jelenleg szerintem esély nincs: Amerika üzleti érdeke.
Hozzáteszem, van olyan helyzet amikor már nem érdemes széllel szembe pisálni, szóval végre szerintem is itt az ideje hogy vegyünk tőlük valamit, akkor is ha van akár jobb ajánlat az EU-n belülről, mivel eddig tőlük még semmit nem vettünk érdemben, és nem jó elrúgni náluk sem a pöttyös labdát...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
  • Tetszik
Reactions: rappali_

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Igazándiból annyira kezd megromlani a viszony a svédekkel hogy nálam már 1 Giraffe radar is kezd kérdéses lenni Falconhoz...
https://index.hu/kulfold/2019/02/20/sved_kulugyminiszterium_semjen_annika_strandhall_csaladpolitika/

Először mikor olvastam az F35 vásárlást csak legyintettem, hogy kacsa, de kezd annyira megromlani a svédekkel a viszony hogy lassan el tudom képzelni megfordul valakinek a fejében odafent hogy 2026 után intsünk búcsút a Gripennek...
Ne aggódj, a svédeknek rendkívül fontos, hogy ne veszítsenek el Gripen felhasználót!
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Molni még mindig bannolva van beteszem ide a hozzáfűzni valóját :)
By Molni:
Semmiféle realitása nincs annak, hogy F-35A váltsa a Griffeket. Az első Gripen szerződést 2001-ben írtuk alá, módosítás 2003 és 2006-ban érkeztek a gépek, az utolsó 2007 jan. A keszit teljesen 2010-ben vették át.
Az F-35 gyártósor annyira le van terhelve, hogy hír is volt arról, hogy az első 200 gép utólagos átalakítására egyelőre nincs "slot".
Honnan a búbánatból kapnánk mi F-35A-t? Miből vennénk meg? Mert ezt nem 10 év alatt kéne csúsztatva fizetni és, ha 2026-ban game over a Griffeknek, akkor már "másnap" viszik el a gépeket, ha nem vesszük meg. Tehát 2023 táján már érkezni kéne az első F-35A-nak, ha magyaros tempóban azt akarjuk, hogy 2026-ra combat ready képesség legyen AG fegyverzettel, amiből a jelenegieknek alig van értelme az F-35-nél, mert AGM-65 nem jó hozzá, csak az LGB...

Ez vicc, semmiféle realitása nincs ennek. Ez gumicsont a plebsnek és csak a cikkek karakterszám növelése miatt dobták be. Szlovákia is F-16V-t vesz és nem F-35A-t...

A Gripen jövője még nem tisztázott sajnos. Igazából két reális opció van.

  1. Megvesszük őket maradványértéken, aminek összege nem ismert.
  2. További lízing hosszabbítást kérünk. Erre azért illene alacsonyabb árat kapni főleg, hogy upgradeket nem fog már tartalmazni, mert kifutó termék.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Illetve egy kis megjegyzés:
Trumpék kifogásoltak pár dolgot MO-on, majd jött Pompeo és nagyon barátságos volt. Persze jelezte, hogy szeretne üzletelni velünk.
Na most, mivel szeretek fordítva nézni dolgokra... A svédek kifogásolnak dolgokat... :rolleyes:

Persze azt is látni kell, hogy Svédországban koalíciós kormány van és a zöld párti, feminista miniszter asszony prüszkölt egy EP kampány kellős közepén.
Egyszer amikor még élt Lovas István volt egy műsora a Törésvonalak, amiben a Nyugat-Szahara/Marokkó konfliktusról beszélt (bevallom addig még nem is hallottam erről a népről). Na a svédek teljesen betámadták Marokkót, akik szó szerint emberiség ellenes bűnöket követnek folyamatosan el a nyugat-szaharaiak ellen. Azok meghiúsították az IKEA marokkói jelenlétét. Majd a svéd kormány visszavett és lett IKEA Marokkóban. Kb ugyanaz az eset, mint ahogy a kurdok jártak. Mindenki boldog, kivéve a nyugat-szaharai emberek... :oops:

Tehát a svéd kormánynak is vannak elvei és érdekei. Most kampányidőszakban szerintem a jövőbeli tárgyalásokhoz, ez az un "opening position".
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Illetve egy kis megjegyzés:
Trumpék kifogásoltak pár dolgot MO-on, majd jött Pompeo és nagyon barátságos volt. Persze jelezte, hogy szeretne üzletelni velünk.
Na most, mivel szeretek fordítva nézni dolgokra... A svédek kifogásolnak dolgokat... :rolleyes:

Persze azt is látni kell, hogy Svédországban koalíciós kormány van és a zöld párti, feminista miniszter asszony prüszkölt egy EP kampány kellős közepén.
Egyszer amikor még élt Lovas István volt egy műsora a Törésvonalak, amiben a Nyugat-Szahara/Marokkó konfliktusról beszélt (bevallom addig még nem is hallottam erről a népről). Na a svédek teljesen betámadták Marokkót, akik szó szerint emberiség ellenes bűnöket követnek folyamatosan el a nyugat-szaharaiak ellen. Azok meghiúsították az IKEA marokkói jelenlétét. Majd a svéd kormány visszavett és lett IKEA Marokkóban. Kb ugyanaz az eset, mint ahogy a kurdok jártak. Mindenki boldog, kivéve a nyugat-szaharai emberek... :oops:

Tehát a svéd kormánynak is vannak elvei és érdekei. Most kampányidőszakban szerintem a jövőbeli tárgyalásokhoz, ez az un "opening position".

Pénteken érkezik a Norvég külügyminiszter asszony Budapestre.
https://www.abcnyheter.no/nyheter/p...europas-sterkeste-migrasjonsmotstander-ungarn
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
Logikusan tedd fel magadnak a kérdést, ÉRDEKÉBEN áll a norvégoknak megfúrni az üzletet?

Na ugye...

De ha Magyarországnak is az az érdeke hogy a norvégok megfúrják? :rolleyes: (Megakadályoztassa a norvégokkal, hogy azt mondhassa utána Magyarország az amerikaiaknak, hogy "mi akartuk, de a norvégok...". Ahogy a horvát gázvezeték esetén is.)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 121
113
De ha Magyarországnak is az az érdeke hogy a norvégok megfúrják? :rolleyes: (Megakadályoztassa a norvégokkal, hogy azt mondhassa utána Magyarország az amerikaiaknak, hogy "mi akartuk, de a norvégok...". Ahogy a horvát gázvezeték esetén is.)
Akkor megszopjuk, mert a sokkal drágább Patriotot kell megvegyük!

Értem az érvelésed, de szerintem hiábás :D.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Várjátok a Nasams-ot péntekre, erre majd bejelentik, hogy veszünk még 500 Kongsberg rádiót :D Megmondta Tibi bá, hogy még târgyalunk, kb fél év :(
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
438
1 133
93
Várjátok a Nasams-ot péntekre, erre majd bejelentik, hogy veszünk még 500 Kongsberg rádiót :D Megmondta Tibi bá, hogy még târgyalunk, kb fél év :(
Ajánlom figyelmedbe @Szittya korábbi kimmentjét:

"Mar soszegeztem az elejen :) azt hogy mijen legvedelmi rendszert veszunk mar reg el van dontve /a bejelentes elott allunk./ az amiktol objektum/terulet vedelemre veszunk tovabbi valamit... De ezt is nyilatkozzak es nyilatkoztak csak sokan tobbet akarnak belelatni. /es igen a tervezett mar regota kivalasztott rendszernek is lessz koze amerikahoz./ ahogy valoszinuleg azamiktol beszerzett rendszernek is.!/ nemegy rendszer lessz beszerezve."

Amiről most megy a tárgyalás az az amit az amik ajánlottak, de ezen kívül van már egy fix.
Itt a többi komment is ezek alapján tessék találgatni.;)

"Annyit mondok hogy van ami mar biztos /ami bejelenrtes elott all./ es van ami bizonytalan /amit az amik mostajanlottak.../hogy ez csupan objektumvedelem lessz /pl stingerek automata alvanyon 8 db./vagy valami komolyabb ami balisztikus raketak elfogasara is alkalmas/ azon mullik hogy a mar fixalt rendszerhez /lehet e ballisztikus raketak elleni vedelmet kerni vagy sem./... :) jol meg mondtam hogy nem mondtam semmitsem :) /nem ismerem a legvedelmi rendszerek parametereit sajna. Igy en is csak tippelek hogy most mi is hogy is lessz /vegulis sok minden keresztbe letthuzva...vagy nem.../ de valami az biztos...

Mondtak igazabol mindent kis-kozepes-anti ballisztikus- teljes orszagot lefedo - objektum vedelmi :) /ami fix nem egy rendszerrol van szo./azt tudom hogy amit terveztek az is kotodik usa hoz + ez a latogatassal meg valami bekerul az melle /mert az nem eleg./hogy ez most milyen kategoria lessz szerintem meg csak most dontenek rolla.../ egy biztos nem az a kategoria lessz ami mar fix. /esaztudtommal a kis-kozepes./"