[HUN] Légvédelmi eszközök beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nem veletlenul hasznaltam az "idei beszerzes" kifejezest, nem szallitast. ;) Ugyanakkor, ahogy mar irtam, legvedelmi rendszereket joval gyorsabban le lehet gyartani, mint mondjuk heavy artilleryt avagy MBTt, az ammo (missiles), ha amerikai, akkor szinte biztosan raktaron van. A trening ill hadrendbe allitas folyamata szint lenne legalabb 1-2 ev, az mondjuk biztos.

Románia aláírta szerződést, kifizettett a Patriot első részletét 1b$t. 2020ban tervezik rendszerbe állítást. 2év.

btw a GaNes patriot radar annyira vacsi új idén áll hadrendbe. PAC-3 MSE pedig 2016ban állt hadrendbe. Abból amit Románok rendeltek raktáron talán GEM-T van.
 
K

kamm

Guest
Románia aláírta szerződést, kifizettett a Patriot első részletét 1b$t. 2020ban tervezik rendszerbe állítást. 2év.
Pontosan, azaz jovore - gyanusan ugy hangzik, mint az en joslatom a gyartas+szallitas+treningre. ;)

btw a GaNes patriot radar annyira vacsi új idén áll hadrendbe. PAC-3 MSE pedig 2016ban állt hadrendbe. Abból amit Románok rendeltek raktáron talán GEM-T van.

Varjuk ki, mi lesz a roman beszerzes vege. Nekem nagyon ugy tunik, a romanok nyakra-fore rendelgetnek "szendeknyilatkozat" szintjen, aztan vegul legjobb esetben is a felet sikerul kifizetniuk, aztan ami megerkezik, annal is elhalasztjak az integraciot.
2013-ban vettek egy marek hasznalt F-16-ost a portugaloktol, azota sem sikerult elerni az operational levelt veluk, nem tudjak oket normal szolgalatba allitani - 5 ev alatt, egy vegletekig ismert tipussal! Mindezt ugy, hogy ossze-vissza rendelgettek, valoszinuleg a penz hianya miatt, no meg mert fogalmuk nem volt, mennyi is kell pontosan, eloszor 48, majd hirtelen 52 stb. Total inkompetensnek tunik a roman vedelmi vezetes.
Az szerintem mindent elarul, hogy a NATO FB oldalon a kozos kanadai-roman legter-ellenorzesi szolgalat megkezdesrol voltak fotok szeptemberben, es a romanok szo szerint Mig-21-esekkel operalnak a mai napig:

 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Az inkompetenciáról annyit, hogy tessék összevetni a Román és Magyar hadsereget.
Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Ha ők inkompetensek akkor mi mik vagyunk? Debilek?

Én amúgy olyat láttam, hogy az első F-16ok már rendszerbe álltak, lehet téved google.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Az inkompetenciáról annyit, hogy tessék összevetni a Román és Magyar hadsereget.
Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Ha ők inkompetensek akkor mi mik vagyunk? Debilek?

Én amúgy olyat láttam, hogy az első F-16ok már rendszerbe álltak, lehet téved google.
Gondolom a forrásod a wikipedia?
 
K

kamm

Guest
Az inkompetenciáról annyit, hogy tessék összevetni a Román és Magyar hadsereget.
Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Ha ők inkompetensek akkor mi mik vagyunk? Debilek?

Hat az elozo magyar kormanyok ill civil honvedelmi miniszterek siman azok voltak, de azok mind politikai dontesek voltak, mind abnormalis. Ezzel szemben ha jol emlekszem a romanoknal a politikusok a legvegen mindig a roman Vedelmi Tanacs utan mennek, aminek az eredmenye ez a teljes kaosz a legiero szintjen.

Én amúgy olyat láttam, hogy az első F-16ok már rendszerbe álltak, lehet téved google.

Osszel meg biztosan nem volt, no meg biztosan tele lenne vele a sajto (arrol mar nem is beszelve, milyen lelkesen editalgatjak a wikit, minden letezo 'elorendelest' listazva. :D)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Gondolom a forrásod a wikipedia?

Nem.

De nem kell keresgetni. pl

De itt egy refuel. Annyira rosszul nem állhatnak képzettségben ha 2éve ilyet csináltak.

és akkor térjünk vissza a:
Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Lehet inkompetenciával vádolni mindenkit. De nézzünk már szét a saját házunk táján.
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Igen, a tavaly decemberi nagy parádéra meg olyan indokkal nem mentek, hogy be volt fagyva a kifutó. 2013-ban vették azt hiszem az első adagot, de a natos kötelezettségüket még mindig mig-el látják el.
Rakétás tüzérség, hát atacms szerintem nem kapták még meg, ami van abban tényleg jobbak mert nekünk jelenleg 1 db sincs, dandárok számáról lövésem sincs, de azt tudom, hogy a fizuk folyamatosan késnek és szerelnek is szép számmal ott is lefele, Erdélyben pl azzal játszadoznak még mind a mai napig, hogy a felszerelő Magyar családnevűeket rendszeresen jó messzire pakolják el. Frankó ott a helyzet, sőt jobbak ők mindenben mint mi :D ja nem....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and kamm
K

kamm

Guest
Nem.

De nem kell keresgetni. pl

Pedig ugy tunik bizony Wikipedia lesz az, mert lathatoan nem igazan erted, mit jelent az "operational-level" (aka operational capability)... mondjuk ma mar ideat is lazan dobaljak, de ettol meg van jelentese.

Ez mind aranyos propaganda, semmi mas.
Tavaly nyaron, a MiG baleset utan semmilyen roman vadasz nem volt az egen, egeszen konkretan a vedelmi miniszteruk publikusan elismerte, hogy a brit legierot kellett megkerniuk, hogy jarorozzenek a roman legterben - akkor, amikor az oroszok folyamatosan megsertik a legteruket: https://www.romaniajournal.ro/updat...inistry-to-buy-five-more-f-16s-from-portugal/

De itt egy refuel. Annyira rosszul nem állhatnak képzettségben ha 2éve ilyet csináltak.

Mondom, szerintem nem erted, mirol beszelunk... :p
FYI megkerestem a cikket, amire emlekeztem - 2018 keso oszen meg mindig egyetlen F-16-os sem vett resz a roman legter vedelmeben, egy roman elemzo gyakorlatilag ugy fogalmazott, hogy a vegsokig van feszitve a roman legter vedelme, gyakorlatilag a roman vedelmi eroknek teljesen ujra kell gondolni az eddigi, csodot mondott reformprogramjat: https://jamestown.org/program/romanias-air-defenses-are-being-stretched-to-the-limit/

és akkor térjünk vissza a:
Kezdjük mondjuk a rakétás tüzérségnél.
Folytassuk a dandárok számával és feltöltöttségével.

Lehet inkompetenciával vádolni mindenkit. De nézzünk már szét a saját házunk táján.

Elmondtam: nalunk politikusok vertek szet a 2000-es evek soran, az sem megbocsathato, de nem a katonai vezetes bune. A romanoknal a katonai vezetes diktalja a beszerzeseket es lathatoan teljesen inkompetensek. Nem ertem, mi koze ennek a szet nem vert fegyvernemeikhez...?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and arcas

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Igen, a tavaly decemberi nagy parádéra meg olyan indokkal nem mentek, hogy be volt fagyva a kifutó. 2013-ban vették azt hiszem az első adagot, de a natos kötelezettségüket még mindig mig-el látják el.
Rakétás tüzérség, hát atacms szerintem nem kapták még meg, ami van abban tényleg jobbak mert nekünk jelenleg 1 db sincs, dandárok számáról lövésem sincs, de azt tudom, hogy a fizuk folyamatosan késnek és szerelnek is szép számmal ott is lefele, Erdélyben pl azzal játszadoznak még mind a mai napig, hogy a felszerelő Magyar családnevűeket rendszeresen jó messzire pakolják el. Frankó ott a helyzet, sőt jobbak ők mindenben mint mi :D ja nem....

Most mit is akartál mondani? Hogy nálunk semmi, náluk meg jelenleg lokálisan elég komoly és erre jön még HIMARS... és a végére kihozod, hogy nem is "jobbak". wtf.
 
K

kamm

Guest
Most mit is akartál mondani? Hogy nálunk semmi, náluk meg jelenleg lokálisan elég komoly és erre jön még HIMARS... és a végére kihozod, hogy nem is "jobbak". wtf.

Adtam linkeket a teljesen mukodeskeptelen roman legierorol, olvasd mar, pls, akkor talan elkerulheto lesz az ures lozungok tovabbi hasznalata...
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
Nálunk mindenki szétverte 2xévig. Talán most elindul vmi. Ettől még a jelnelegi helyzetben a két haderő egyszerűen nem összevethető. És ebben nálunk nyakig benne van a katonai vezetés is.

F-16ra IOCt írnak ami nem tudom itt mit jelent. Arról semmit se írnak, hol akadt el a dolog márha elakadt. Supportal, felújítás, képzéssel vették innen elég nehéz elrontani persze el lehet.

Elmúlt 20év és beszerzés vonalról én nem látom a teljes inkompetenciát. Illetve igen de akkor mit mondjuk az elmúlt 20év magyar történéseire?
Kezem összecsapnám, ha olyan szintű haderőnk lenne F-16 bénázással mint ami Romániának van. Ez van.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 532
72 524
113
Pontosan, azaz jovore - gyanusan ugy hangzik, mint az en joslatom a gyartas+szallitas+treningre. ;)

Ossze tudnad gyujteni az informaciot tartalmazo cikkek belinkelesevel, hogy mennyi ido telik el a megrendeles alairasa es az elso egyseg (varhato) leszallitasa kozott az amerikai raketarendszereknel, kulfoldi rendelesek eseten? Pl az utolso 5 Patriot eladasnal es az utolso 5 NASAMS rendelesnel? Elore is koszonom :)
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Es mi van a kismillio egyeb kepessegel zavarvedetseg komunikacio valos adatok... Nyilvanossagra hozod oke, mit tesz a bukott vetozik. Miert vetozik mert egyertelmuen kijelentetted hogy a masik jobb. A bukott bizonygatja hogy nem mert ha beismerne lehuzhatna a redonyt vagy adhatna joval olcsobban.

Eredmeny huzodik eveken at es miert csak azert mert nyilvanos. Ha titkos is tudva van ugyan ez. Csak mivel titkos nem fog pattogni a vsztes mert nem erte. Veszteseg csak nem lett nyereseg.
Hogy valami jó-e, vagy sem, úgyis csak akkor derül ki, ha már megvetted.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Pontosan, azaz jovore - gyanusan ugy hangzik, mint az en joslatom a gyartas+szallitas+treningre. ;)



Varjuk ki, mi lesz a roman beszerzes vege. Nekem nagyon ugy tunik, a romanok nyakra-fore rendelgetnek "szendeknyilatkozat" szintjen, aztan vegul legjobb esetben is a felet sikerul kifizetniuk, aztan ami megerkezik, annal is elhalasztjak az integraciot.
2013-ban vettek egy marek hasznalt F-16-ost a portugaloktol, azota sem sikerult elerni az operational levelt veluk, nem tudjak oket normal szolgalatba allitani - 5 ev alatt, egy vegletekig ismert tipussal! Mindezt ugy, hogy ossze-vissza rendelgettek, valoszinuleg a penz hianya miatt, no meg mert fogalmuk nem volt, mennyi is kell pontosan, eloszor 48, majd hirtelen 52 stb. Total inkompetensnek tunik a roman vedelmi vezetes.
Az szerintem mindent elarul, hogy a NATO FB oldalon a kozos kanadai-roman legter-ellenorzesi szolgalat megkezdesrol voltak fotok szeptemberben, es a romanok szo szerint Mig-21-esekkel operalnak a mai napig:

:D:D