A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 107
113
A válság a beszerzésekre nézve veszélyes lehet, viszont most tettem be két cikket is a Románia topikba.
Az egyik az államháztartási hiányukról, a másik a külkereskedelmi fizetési mérleg hiányukról szólt. Jelenleg egy válság nagyon megfektetné őket.
Lehet, hogy minket is, de ott most valóban nagy baj lehet.

Arra gondolok, hogy jó pár éve azt hittem sohasem érjük útól Nyugat-Európát, erre kiderült, hogy nem csak mi erősödhetünk, ő náluk is romolhat a helyzet.
Na Románia esetében, mivel belpolitikai válságban is vannak, így egy válság a legrosszabbkor érné őket.
Igen ezért mondtam, hogy ez egy jó lehetőség most nekünk. De amúgy az egész a jelenlegi katonai és hadiipari potenciál összehasonlítása. Ebben jelenleg szarabbul állunk
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Igazad lehet, ugyanakkor a világot sokszor nem a racionalitás vezeti. Hogy ez jó, vagy sem, az nem az én dogom eldönteni, de tény...

A honvéd bátor senkitől se fél
Egy magyar honvéd százzal is felér
A honvéd minden golyó elül kitér
Ne sírj, ne félj, a honvéd visszatér


Néha azt hiszem el kell hinnünk. Azt hiszem igaziigazt és a hozzá hasonlókat tanítanunk kell és segíteni, de ha ezt az őszinte hazaszeretetet kiöljük,
olyan értéket ölünk ki belőlük, ami pótolhatatlan. Illetve azt hiszem picit kriss, dudi, ijjász, szittya és a többi aktív katona is ha nem hinne ezekben (még ha tudják is a realitásokat) nem választották volna ezt a hivatást.
Képzeld el a baranya-háromszögi magyar, horvát védőket, nekik mi esélyük volt? És mégis tették amit tenniük kellett. Végre talán a hazát szolgálókra is büszke lesz egyszer a "haza" is.
A nagyotmondás,beképzeltség és nagypofájuság nem hazaszeretet.Hazaszeretet az,hogy számotvetünk hibáinkal,összehúzzuk a nadrágszijjat és szorgos kitartó munkával és tanulással kijavitjuk őket.Az üres nagyképűség nem büszkeség,hanem idiótaság.Idióták pedig felettébb ritkán nyernek háborút.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
a kis kedvenceid :) nekem van ismerősöm akinek a bátyja lett katona a romulánoknál, ha te azt hiszed, hogy a wikipedia igaz amit ír akkor szólok már a srácnak ne is mondogassa, hogy milyen állapotok vannak náluk mert a wiki szerint hazudik XD
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 107
113
a kis kedvenceid :) nekem van ismerősöm akinek a bátyja lett katona a romulánoknál, ha te azt hiszed, hogy a wikipedia igaz amit ír akkor szólok már a srácnak ne is mondogassa, hogy milyen állapotok vannak náluk mert a wiki szerint hazudik XD
A wiki nem tekinthető releváns forrásnak valóban. Technikából a military-today. Com ami egész jó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 661
113
Szemből valóban nem lőné ki az a4 - est, de egy 20 éves atgm már bőven kilövi mivel majdnem 30 éves technika.
Az a7+ hoz valóban fel kell kötni a bocskort.
Speciel a haditechnikai beszerzéseink legnagyobb pénzkidobása lesz a Leopard 2A7+, ha nem kap aktív védelmi rendszert! Ugyanis aktív védelmi rendszer nélkül egy tízmillió Eurós, hetven tonnás, ultramodern harckocsit egy százezer Eurós ATGM-el simán ki lehet lőni, ha nem tudja lelőni az ellene indított rakétát!

Ugyanez igaz lesz a Pumákra is.

A wiki nem tekinthető releváns forrásnak valóban. Technikából a military-today. Com ami egész jó.

www.deagel.com, www.army-guide.com, stb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 107
113
Speciel a haditechnikai beszerzéseink legnagyobb pénzkidobása lesz a Leopard 2A7+, ha nem kap aktív védelmi rendszert! Ugyanis aktív védelmi rendszer nélkül egy tízmillió Eurós, hetven tonnás, ultramodern harckocsit egy százezer Eurós ATGM-el simán ki lehet lőni, ha nem tudja lelőni az ellene indított rakétát!

Ugyanez igaz lesz a Pumákra is.
Azért atgmből is minimum egy top attackos jobb fajta kell hozzá majd.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
A wiki nem tekinthető releváns forrásnak valóban. Technikából a military-today. Com ami egész jó.
Az a baj, hogy Celebrának már én legalább 3x leírtam itt a fórumon, hogy a wikit hagyja ki a buliból, legutóbb belinkeltem neki mit ír a wiki az MH eszközeiről, nekünk ott még 500+ bmp1 és t55 van írva raktáron! Holott az öcsiket szétvágtuk, bmp-t eladtuk.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 087
26 661
113
Azért atgmből is minimum egy top attackos jobb fajta kell hozzá majd.

Ja, de akkor is ott lesz, hogy olcsóbb az aktív védelmi rendszert is megvenni, mint a kiégett top tank fölött vakarni a fejet, hogy mégiscsak meg kellett volna venni az atkív védelmi rendszert!

 
  • Tetszik
Reactions: krisss

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Ezt fejtsd már ki tényekkel.
Mármint, hogy nem tudná kilőni.
jq7ix4uva7111.jpg

nem tudom mennyire pontos, de a romulán lövegnek a csúcs lövedéke tud kb 400mm-t szemből nem sok olyan hely van amit beüt. (oldalról természetesen teljesen más a helyzet.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 674
113
Kicsit én is románozok...

Tökre bírom ezt a Gripenhez nincs fegyver dolgot. Biztos nem lenne fegyver akkor sem ha háborúznánk... mert az ugye egyik napról a másikra történik. Képzett pilótáink és jó gépeink vannak,, fegyver meg vehető.

Román álom lehet egy olyan országgal háborúzni, amelynek 1.5-2 (nem tudom pontosan)milliós kisebbsége van az ország közepén..


2018 novemberben jóváhagyott az amerikai kongresszus egy közös NATO beszerzést, amiben Magyarország is benne volt. De hogy abból Magyarország mit rendelt és hogy leszállítottották-e már vagy hogy hol tárolják azokat a fegyvereket, azt nem lehet tudni. További közös rendelések is lesznek még. Töltik fel az európai raktárakat.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and marton

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
A románok mindig ügyeltek rá mióta vitték Erdélyt, hogy egy picivel előrébb legyenek katonailag, most ha szerencsénk van sikerül behozni a lemaradást.
Szóval imádkozzon mindenki, hogy ne legyen se kormányváltás se gazdasági világváltás mert akkor koránt sem biztos hogy a beszerzések megtörténnek.
Az a baj,hogy az a picit,valójában marha nagy.
Wiki csak nagyságrendi iránymutatónak jó.
a kis kedvenceid :) nekem van ismerősöm akinek a bátyja lett katona a romulánoknál, ha te azt hiszed, hogy a wikipedia igaz amit ír akkor szólok már a srácnak ne is mondogassa, hogy milyen állapotok vannak náluk mert a wiki szerint hazudik XD
Talán a mi hadszervezetünk olyan fényes?Nyavaját.És talán nem kéne lebecsülni a valóságot,hanem inkább számot vetni vele
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Talán a mi hadszervezetünk olyan fényes?Nyavaját.És talán nem kéne lebecsülni a valóságot,hanem inkább számot vetni vele
Mire vessek számot? Nekem is van hazai és román haderőben szolgáló ismerősöm (pontosítok ismerős bátyja), te komolyan azt hiszed, hogy nálunk minden szar addig a túloldalt meg kolbász minden? Náluk is ugyan úgy rohad szét minden (halkan súgok a laromok háza táján sem okés pedig "új" cuccok)
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 550
4 704
113
A nagyotmondás,beképzeltség és nagypofájuság nem hazaszeretet.Hazaszeretet az,hogy számotvetünk hibáinkal,összehúzzuk a nadrágszijjat és szorgos kitartó munkával és tanulással kijavitjuk őket.Az üres nagyképűség nem büszkeség,hanem idiótaság.Idióták pedig felettébb ritkán nyernek háborút.
Látod like-oltam is, mert igazad van! De nem ezen volt a lényeg...
"a hozzá hasonlókat tanítanunk kell és segíteni", mert nem tud még eleget. Mondjuk figyelhetne is, de majd alakul.

Láttad a VUKkot? Biztosan! :oops:
-Karak, Én buta vagyok?
-Nem vagy buta kicsi VUK, csak még keveset tudsz.

Ugyanúgy kivisz néha az észből. De megbocsássatok én az őszinte naiv hitet látom. Hogy is írtad?
"számotvetünk hibáinkal,összehúzzuk a nadrágszijjat és szorgos kitartó munkával és tanulással kijavitjuk őket"

Tedd, akkor ezt, még ha néha nehéz is!
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
Ezt fejtsd már ki tényekkel.
Mármint, hogy nem tudná kilőni.
Egyszerű, az a4 páncélzata szemből megeszi reggelire a 100 mm-es viccet . Az a7+ páncélzata pedig körkörösen megszivatná a bocskort. Szó szerint galamb lövészet lenne, és ez nem egy rts game.
Itt nem az lenne, hogy jön a román végsőkig, hanem látják, hogy hullanak mint a legyek akkor futás lenne.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 480
113
A válság a beszerzésekre nézve veszélyes lehet, viszont most tettem be két cikket is a Románia topikba.
Az egyik az államháztartási hiányukról, a másik a külkereskedelmi fizetési mérleg hiányukról szólt. Jelenleg egy válság nagyon megfektetné őket.
Lehet, hogy minket is, de ott most valóban nagy baj lehet.

Arra gondolok, hogy jó pár éve azt hittem sohasem érjük útól Nyugat-Európát, erre kiderült, hogy nem csak mi erősödhetünk, ő náluk is romolhat a helyzet.
Na Románia esetében, mivel belpolitikai válságban is vannak, így egy válság a legrosszabbkor érné őket.
láttam a cikkeket , ha valaki visszakeresi kb 2-3 hónapja megmondtam hogy a románoknak ez volt az utolsó vagy talán van még egy jó évük , utána bajban vannak
Majd ha ott áll a telephelyen tatán és van hozzá kezszem akkor erre visszatérünk. Mondjuk az a4-es azért szintén elég öregecske. Az a7 meg minimum 2 év de inkább 3 még.
az az A4-es is simán kilövi a román vasat azért :D
Nem is a te hozzaszolasoddal volt a baj, hanem akik rarepultek es egybol elkezdtek bezzegromaniazni. Ez egy bizonyos korben mostanaban elegge elterjedt es igen irritalo jelenseg. Persze mindegy mi lesz itt vagy a romanoknal, az a szoveg nem fog valtozni 2026 utan sem. Ez van. :confused:
ahogy mondod , rohadt idegesítő hogy vannak ilyenek és nem is az a baj hogy gondol valamit hanem az hogy állít, pedig kb 5 perc google time és rájönne hogy mekkora lufi is románia
azért azt isteníteni se kell őket , ha itt bármi lenne az 1 (azaz EGY) napig tartani , egyik haderő sincs felszerelve/felkészülve bármiféle támadó jellegű akcióra, annyi változna hogy a nagy wiki professzoroknak kicsit redukálni kéne a románok eszközállományát a wiki oldalukon ;)
Lehet elszólta magát...:rolleyes:
Egyre érdekesebb.:)
mire gondolsz? végighallgattam párszor de hirtelen nem tudok semmire se gondolni :D
Kicsit én is románozok...

Tökre bírom ezt a Gripenhez nincs fegyver dolgot. Biztos nem lenne fegyver akkor sem ha háborúznánk... mert az ugye egyik napról a másikra történik. Képzett pilótáink és jó gépeink vannak,, fegyver meg vehető.

Román álom lehet egy olyan országgal háborúzni, amelynek 1.5-2 (nem tudom pontosan)milliós kisebbsége van az ország közepén..
azért nem tudod mert túl sokat gondolkozol , simán nekiugorhatnánk holnap a románoknak vagy ők nekünk , ezért kell a védelem :rolleyes::rolleyes::p:p
Szeretném kicsit árnyalni a képet én is: a ma már totál elavult de hozzánk képest modern TR-85M1-ből összesen 1 zászlóaljuk van, ez 50-60db harckocsi. A többi(ki tudja mennyi harcképes) fapados verzió.
anno is leírtam és tettem is be mellé forrást (akit nagyon érdekli lapozzon vissza vagy 100 oldalt) hogy Bisonból van papíron egy zászlóalj , max 60 db , de érdekes módon mindig ugyanazokat a tankokat látják a lőtérre menni :rolleyes: , szerintem max a fele ha üzemképes az már egy oké szám a többi nem modernizált basic T55 ( vagy TR85 ha nagyon fontos a megnevezés...) raktáron vagy úgy mint nálunk sok vas , rohad valami kinti kertbe/raktárba , az hogy több a nehézfegyverzetük hát Istenem ,ők nem dobtak ki minden vsz retket , értem én hogy több a semminél de erre hivatkozni mint erőfölény.... ugyan ne már na :D

Összegezve , ne istenítsük már a románokat na , nagy a szájuk oké de ez mindig így volt , kb ugyanolyan harcképtelenek mint mi , a hadiparuk oké hogy nagyobb mint nekünk de egy válság kellemes kis elő szele elfújja a fenébe pont úgy mint a "nagy román fegyver beszerzéseket" .
 

igaziigaz

Well-Known Member
2019. február 11.
351
288
63
De azért próbálj már meg odafigyelni mit mondanak a szakik!
Nekik szakmájuk, hivatásuk ez... Tanulták, kiképezték őket és ráadásul, a legszarabb időkben tartottak ki emellett a hivatás mellet.
Hidd el nehezebb egy Szekeres ámokfutása (és bármilyen nehéz ezt kimondanom, egy Hende Csaba alatt is) mellett kitartani, mint háborúban. Akkor nincs választásod, most lett volna.

Úgyhogy figyelj már oda picit! :rolleyes:
A negatív elfogultság a magyarsággal szemben nem egyenlő a szakmával. Jó példa erre az MTA , pl: hiába mondják magukat szakértőnek ha hülyeségeket állítanak például őstörténelem kérdésben.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 133
73 674
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 107
113
Egyszerű, az a4 páncélzata szemből megeszi reggelire a 100 mm-es viccet . Az a7+ páncélzata pedig körkörösen megszivatná a bocskort. Szó szerint galamb lövészet lenne, és ez nem egy rts game.
Itt nem az lenne, hogy jön a román végsőkig, hanem látják, hogy hullanak mint a legyek akkor futás lenne.
Mivel nem tudjuk az a7 páncélvastagságát se az összetevőit azért ez elhamarkodott kijelentés. De azért egy a7-nek nem igen tudnak a hátába meg az oldalába kerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg