[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
A kép a cikkből van, mely taglalja a Dél - Kínai tengeren kialakuló Usa-Kína vitát a szigetek körül, illetve a "szembenállók" pozícióit a térségben.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 129
19 911
113
Az USA az 1776 óta eltelt 239 évből 223-ban háborúzott (2015-ös kép)
axzOn3M_700bwp.webp

US Army földkörüli út.
aJxVVERJ_700w_0.jpg
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Az USA az 1776 óta eltelt 239 évből 223-ban háborúzott (2015-ös kép)
axzOn3M_700bwp.webp

US Army földkörüli út.
aJxVVERJ_700w_0.jpg
Betöltöd boki helyét a hangulatkeltő baromságok terén? Ő mondta neked, hogy ezt tedd be? Ez olyan rá jellemző agitprop.

Ha már betetted ezt, akkor azt is mondd el milyen háború volt 54-ben Guatemalában. Hát 58-ban Indonáziában? Kubával volt de nem 58-ban, hanem 61-ben. Hát Iránnal ki háborúzott? Na és mi volt Szudánban 98-ban? És Haitiben? A többi között ahol tényleg voltak fegyveres konfliktusok több olyan is van ahol a SZU szított kommunista lázadást, az USA pedig megtámogatta a regnáló hatalmat, ezt is USA agressziónak számolja a lista, de miért nem szovjet agressziónak?

Nincs rá szükség, hogy strómanok folytassák az ilyen hazugságokkal és csúsztatásokkal teli hangulatkeltő propagandát. Ha ilyeneket akar veled betetetni inkább köszönettel utasítsd el, kigolyózta magát és most téged használna fel amíg téged is ki nem golyóz?
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Betöltöd boki helyét a hangulatkeltő baromságok terén? Ő mondta neked, hogy ezt tedd be? Ez olyan rá jellemző agitprop.

Ha már betetted ezt, akkor azt is mondd el milyen háború volt 54-ben Guatemalában. Hát 58-ban Indonáziában? Kubával volt de nem 58-ban, hanem 61-ben. Hát Iránnal ki háborúzott? Na és mi volt Szudánban 98-ban? És Haitiben? A többi között ahol tényleg voltak fegyveres konfliktusok több olyan is van ahol a SZU szított kommunista lázadást, az USA pedig megtámogatta a regnáló hatalmat, ezt is USA agressziónak számolja a lista, de miért nem szovjet agressziónak?

Nincs rá szükség, hogy strómanok folytassák az ilyen hazugságokkal és csúsztatásokkal teli hangulatkeltő propagandát. Ha ilyeneket akar veled betetetni inkább köszönettel utasítsd el, kigolyózta magát és most téged használna fel amíg téged is ki nem golyóz?
Már ne haragudj.
Te mitől vagy másabb
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha jogosan szerepelne az alsó képen egy 1956-Hungary felirat, én sokmindent elnéznék nekik :)
Ha az ereje teljében lévő SZU és a NATO itt meccselt volna, arról azért aligha lennének szép emlékeink. Persze nekünk a be nem avatkozás is rossz volt, de egy beavatkozás lehet még rosszabb lett volna. Pláne ha a SZU nyert volna, akkor előbb egy mindent letaroló háború lett volna, aztán egy mindenkit megnyomorító megtorlás.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Az USA az 1776 óta eltelt 239 évből 223-ban háborúzott (2015-ös kép)
axzOn3M_700bwp.webp

US Army földkörüli út.
aJxVVERJ_700w_0.jpg

Emlékeim szerint:
1950: UN felhatalmazással az egész UN haderő részeként darálták ott az É. koreaiakat, ruszkikat meg a kínaiakat.
1980: a muszlimok fogságba ejtették az állampolgáraikat. Szerintem visszafogott reakció volt. Am nem háborúztak velük. Irán Irakkal háborúzott.
1991: Megintcsak UN felhatalmazással...
1999: Na milyen felhatalmazással? (ja, tudom, a ruszkik ezeket nem szavazták meg, a Föld többi országa meg kit izgat...).

Ok, jöket a ruszki propaganda, bár nem ez fórum a helye, de legalább legyen tisztességesen részrehajló :D
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Emlékeim szerint:
1950: UN felhatalmazással az egész UN haderő részeként darálták ott az É. koreaiakat, ruszkikat meg a kínaiakat.
1980: a muszlimok fogságba ejtették az állampolgáraikat. Szerintem visszafogott reakció volt. Am nem háborúztak velük. Irán Irakkal háborúzott.
1991: Megintcsak UN felhatalmazással...
1999: Na milyen felhatalmazással? (ja, tudom, a ruszkik ezeket nem szavazták meg, a Föld többi országa meg kit izgat...).

Ok, jöket a ruszki propaganda, bár nem ez fórum a helye, de legalább legyen tisztességesen részrehajló :D
Cimbora, ha az UN Bp.-én lenne és Bp. országának atomfegyvere és gáz/vegyifegyverei lennének, mint az adott országnak, ezek a háborúk nem történtek volna meg!;)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Emlékeim szerint:
1950: UN felhatalmazással az egész UN haderő részeként darálták ott az É. koreaiakat, ruszkikat meg a kínaiakat.
1980: a muszlimok fogságba ejtették az állampolgáraikat. Szerintem visszafogott reakció volt. Am nem háborúztak velük. Irán Irakkal háborúzott.
1991: Megintcsak UN felhatalmazással...
1999: Na milyen felhatalmazással? (ja, tudom, a ruszkik ezeket nem szavazták meg, a Föld többi országa meg kit izgat...).

Ok, jöket a ruszki propaganda, bár nem ez fórum a helye, de legalább legyen tisztességesen részrehajló :D

Nincs szükség semmilyen propagandára. A képen, amire reagáltál 24(huszonnégy) dátum és 20(húsz) ország szerepel.
Erre te 4(négy) dátumra és országra tudtál reagálni érdemben, s azok is elég "büdösre" sikeredtek.
Ilyen érvek ellen minek a "ruszki" propaganda. Lejáratod te saját magad, nem kell ezt másnak megtennie.;)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nincs szükség semmilyen propagandára. A képen, amire reagáltál 24(huszonnégy) dátum és 20(húsz) ország szerepel.
Erre te 4(négy) dátumra és országra tudtál reagálni érdemben, s azok is elég "büdösre" sikeredtek.
Ilyen érvek ellen minek a "ruszki" propaganda. Lejáratod te saját magad, nem kell ezt másnak megtennie.;)
Én átnéztem majdnem mindet és a többsége tényleg hamis orosz propaganda. Boki már korábban is rakott be ide ilyeneket de úgy tűnik nem nyugszik az exluzív klubban sem :D

Érdemben nem szükséges mindet cáfolni, mert a rágalom sem érdemi, csak egy kamulista. Kezdve Koreával ahol az történt, hogy SZU és Észak-Korea lerohanták Dél-Koreát, szóval szovjet agresszió volt és Amerika mint védő szerepelt ENSZ felhatalmazással. Meg is védte Dél-Koreát attól, hogy a szovjetek olyan elcseszett rémálomföldet csináljanak belőlük, mint amilyet Észak-Koreából csináltak.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Nincs szükség semmilyen propagandára. A képen, amire reagáltál 24(huszonnégy) dátum és 20(húsz) ország szerepel.
Erre te 4(négy) dátumra és országra tudtál reagálni érdemben, s azok is elég "büdösre" sikeredtek.
Ilyen érvek ellen minek a "ruszki" propaganda. Lejáratod te saját magad, nem kell ezt másnak megtennie.;)

Olvasni tudsz? Szövegértés?
Uli cáfolt egy csomót kicsit freljebb, én is hozzátettem párat... add össze, ha nem nehéz.
Egy hazug lista tele baromsággal... (viszont a kép állati király!!!)
Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Na EZ igen! Egy normális lista, adatokkal, szárazon.
Én az agyatlan hangulatkeltést rühellem...



Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D

30 percel korábban ... mekkora egy köpönyegforgató vagy....Azt hiszed nem tudja az ember mit jelent a korsó??Szégyeld magad.... pilóta
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Na EZ igen! Egy normális lista, adatokkal, szárazon. Benne van, kivel együtt, ki ellen, mi lett.
Én az agyatlan hangulatkeltést rühellem...

1939-ig néztem 1x vissza. Tehát 1946, 1947, 1948, 1949, években nem háborúzott, azóta viszont egyetlen, Ismétlem 1db év sem volt mikor nem háborúzott volna valahol.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 314
13 354
113
Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D

30 percel korábban ... mekkora egy köpönyegforgató vagy....Azt hiszed nem tudja az ember mit jelent a korsó??Szégyeld magad.... pilóta

Mi itt az ellentmondás?
Nos, egy hangulatkeltő Rt színvonalu montázs vs. egy adatokkal teletűzdelt lista. Mindnere a megfelelő reakció.
A munkám meg hogy jön ide?

1939-ig néztem 1x vissza. Tehát 1946, 1947, 1948, 1949, években nem háborúzott, azóta viszont egyetlen Ismétlem 1db év sem volt mikor nem háborúzott volna valahol.

Yup, nem kétlem az adatok hitelességét. De nagy különbség van a Bush-éra vérszomjas rablóhadjárata és mondjuk a Koreai Háború vagy a Szerbek elleni hadműveletek között. Erre igyekeztem rámutatni.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Olvasni tudsz? Szövegértés?
Uli cáfolt egy csomót kicsit freljebb, én is hozzátettem párat... add össze, ha nem nehéz.
Egy hazug lista tele baromsággal... (viszont a kép állati király!!!)
Látom a főkomiszár korsói akcióba lendültek:D

Böföghetsz, meg ruszkizhatsz itt össze vissza, érveid úgy sincsenek.
A lényeg, hogy ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna.;)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mi itt az ellentmondás?
Nos, egy hangulatkeltő Rt színvonalu montázs vs. egy adatokkal teletűzdelt lista. Mindnere a megfelelő reakció.
A munkám meg hogy jön ide?



Yup, nem kétlem az adatok hitelességét. De nagy különbség van a Bush-éra vérszomjas rablóhadjárata és mondjuk a Koreai Háború vagy a Szerbek elleni hadműveletek között. Erre igyekeztem rámutatni.

Itt arról volt csak szó, hogy háborúzott vagy sem, én legalábbis ezt olvastam. Megnézhetjük az oroszokat is, (valószínű hasonló lesz talán 6-8 évvel több béke lesz maximum.) (Megvan mindkettőről a véleményem, hozzácsaphatjuk az 1980-as évek előtti franciaországot és angliát is nyugodtan szintúgy)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg