[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Valóban tekintélyes listája van az USA-nak is, de amikor olyanok uszítanak ellenük akiknek még nagyobb listájuk van akkor mi abból inkább kimaradnánk.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.

Nana a népírtásosdiba ne szaladjuk bele. Khm. 60 millió indián..... Mindkettő 100 millió felett játszik globális szinten, és te jelenleg az egyik szekerét tolod, szóval psszt csak csendesen.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Ha már betetted ezt, akkor azt is mondd el milyen háború volt 54-ben Guatemalában.
Veled nem vitatkozok, mert teljesen felesleges. A te szemellenzőidet senki sem győzi le.

Egyetlen példa, a többiek számára. Mondta valaki, hogy 1954-ben háború volt Guatemalában? Már rajtad kívül persze.
Én ezt írtam a kép elé: "US Army földkörüli út." Ami nem egyéb mint a képen lévő felirat fordítása.
Ami hozzá tartozik a történelemből:
1954-ben Arévalo szabadon választott utódját, Jacobo Arbenzet az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) puccsal megdöntötte.

Ennyi.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Valóban tekintélyes listája van az USA-nak is, de amikor olyanok uszítanak ellenük akiknek még nagyobb listájuk van akkor mi abból inkább kimaradnánk.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.
tanultál történelmet? ha arányaiban nézzük az usa 1776 óta szerintem több évet töltött összesen háborúban mint ahány év eltelt 1776 óta. (igen itt az egymással párhuzamosan játszott háborúkat külön évekként gondolom)
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and fip7
T

Törölt tag 1526

Guest
Veled nem vitatkozok, mert teljesen felesleges. A te szemellenzőidet senki sem győzi le.

Egyetlen példa, a többiek számára. Mondta valaki, hogy 1954-ben háború volt Guatemalában? Már rajtad kívül persze.
Én ezt írtam a kép elé: "US Army földkörüli út." Ami nem egyéb mint a képen lévő felirat fordítása.
Ami hozzá tartozik a történelemből:
1954-ben Arévalo szabadon választott utódját, Jacobo Arbenzet az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) puccsal megdöntötte.

Ennyi.
Ilyen puccsok előfordulnak, a következő valószínűleg Maduro megpuccsolása lesz.

tanultál történelmet? ha arányaiban nézzük az usa 1776 óta szerintem több évet töltött összesen háborúban mint ahány év eltelt 1776 óta. (igen itt az egymással párhuzamosan játszott háborúkat külön évekként gondolom)
Ha Oroszország háborúit is párhuzamosan számoljuk akkor ők már az ókor óta háborúznak.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Valóban tekintélyes listája van az USA-nak is, de amikor olyanok uszítanak ellenük akiknek még nagyobb listájuk van akkor mi abból inkább kimaradnánk.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_wars_involving_Russia

Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.

Csakhogy a wiki általad belinkelt cikke nem csak az Oo által vívott háborúkat listázza, hanem minden olyan háborút, amit orosz emberek vívtak.
Ha így nézzük, akkor vegyük már hozzá az USA listájához az angolszász elődjei háborúit is.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Csakhogy a wiki általad belinkelt cikke nem csak az Oo által vívott háborúkat listázza, hanem minden olyan háborút, amit orosz emberek vívtak.
Ha így nézzük, akkor vegyük már hozzá az USA listájához az angolszász elődjei háborúit is.
Vegyük, az oroszokéhoz meg az ószlávok háborúit is.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 688
3 832
113
„Az oroszok már akkor több tucat népet irtottak ki amikor USA még nem is létezett.”
Mondjuk mióta létezik, azóta nyélen dübörög a hentesüzem, hogy behozzák a lemaradást...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz and tindalos

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Jézus... mi van itt :D Az én apukámnak meg...... :D kb az a szint.
Birodalmakról van szó emberek, totál természetes hogy hentelik az embereket nagyüzemileg, azért birodalmak. AZ a csúnya hogy sokan benyelik a propagandaszövegeket miközben minden csak körítés és a lényeg a hatalom, csak ennyi....
Én szeretem az USA-t, nagyon sok jó dolog van ott amit ott tudsz megtapasztalni az ottani emberekkel, nem mind olyan mint a sztereotípiák, persze a szabadság ami olyan fontos nekik félre értelmezése és ezáltal a sok devianciát nem csak elfogadásra hanem átvételre erőltetik, ettől az ott lévők is szenvednek nem mindenki akarja ezt az irányt...
Feltételezem az oroszok sem rosszabb emberek egy fokkal se, legfeljebb másabbak, kevesebbet ismerek hogy nyilatkozzak, azok jófejek ( meg jó csaj, hehe :) )
A vezetőik meg inkább azt mondanám van aki érti a magyart van aki nem, például mint mikor Trump úgy íratott alá valamit a lengyel miniszterelnökkel vagy melyik volt az hogy széket se adtak neki, az meg porig alázva mosolyog, jóformán még a száját se törölve meg.... itt ez nem fog meggyőzni senkit, amiket meg hangoztatnak és akik által azok itt lassan szitokszavak, nem értik a magyart a nagy vízen túlról.
Az oroszokat azért szeretik sokan mert képesek elhitetni hogy mi barátok meg egyenlő partnerek vagyunk, az elnökük is mindig jön, ezek a gesztusok fontosok a magyaroknak, nem számít hogy üveggyöngy e vagy sem de ők értik a magyart, engem amúgy nem győznek meg arról hogy őszintén partnerként kezelnek e, ha tehetnék szerintem ők is csak diktálnának.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Én szintén szeretem az USA-t. Magát az országot. Szeretem 60-as 70-es évek amcsi verdáit, imádom a C-5 Galaxyt és a RAP zenét. De nem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpoltikájukat.
Az angelsoul és a hozzá hasonló fórumozóktól, akik pusztán azért utálnak egy népet, mert az orosz, vagy akármi más, egyenesen kiráz a hideg, mert ostobák és nem képesek felfogni, hogy a Szovjetúniónak idestova 30 éve vége.
Nekem és egy magyarnak se diktáljon se az USA és se Oroszország. Viszont tudtommal 1990-óta Oroszország egyetlen magyarországi nagykövete sem vett részt kormányellenes tüntetésen, egyetlen nagykövetük sem akarta megmondani, hogy ki a magyarok barátja és ki nem! Ezek alapján a két "Birodalom" közül az orosz jobban tiszteli Magyarország szuverenitását, mint az USA.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 859
113
Én szintén szeretem az USA-t. Magát az országot. Szeretem 60-as 70-es évek amcsi verdáit, imádom a C-5 Galaxyt és a RAP zenét. De nem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpoltikájukat.
Az angelsoul és a hozzá hasonló fórumozóktól, akik pusztán azért utálnak egy népet, mert az orosz, vagy akármi más, egyenesen kiráz a hideg, mert ostobák és nem képesek felfogni, hogy a Szovjetúniónak idestova 30 éve vége.
Nekem és egy magyarnak se diktáljon se az USA és se Oroszország. Viszont tudtommal 1990-óta Oroszország egyetlen magyarországi nagykövete sem vett részt kormányellenes tüntetésen, egyetlen nagykövetük sem akarta megmondani, hogy ki a magyarok barátja és ki nem! Ezek alapján a két "Birodalom" közül az orosz jobban tiszteli Magyarország szuverenitását, mint az USA

Tudom hogy nem komálod az arcom de én ezzel egyetértek!
 
  • Tetszik
Reactions: arcas and ghostface
T

Törölt tag 1526

Guest
Én szintén szeretem az USA-t. Magát az országot. Szeretem 60-as 70-es évek amcsi verdáit, imádom a C-5 Galaxyt és a RAP zenét. De nem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpoltikájukat.
Az angelsoul és a hozzá hasonló fórumozóktól, akik pusztán azért utálnak egy népet, mert az orosz, vagy akármi más, egyenesen kiráz a hideg, mert ostobák és nem képesek felfogni, hogy a Szovjetúniónak idestova 30 éve vége.
Nekem és egy magyarnak se diktáljon se az USA és se Oroszország. Viszont tudtommal 1990-óta Oroszország egyetlen magyarországi nagykövete sem vett részt kormányellenes tüntetésen, egyetlen nagykövetük sem akarta megmondani, hogy ki a magyarok barátja és ki nem! Ezek alapján a két "Birodalom" közül az orosz jobban tiszteli Magyarország szuverenitását, mint az USA.
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.
Nézd már meg a kettő közül ki az aki nem néz sem istent sem embert, és csakis saját üzleti érdekei miatt országokat dönt romba.... demokrácia export címén milliok szenvednek, mert az ő kicsinyes érdekeik úgy diktálják. Megvan kiről beszélek??? Szoval ki tiszteli a szuverén államokat jobban??? Hagyjuk már ezt az állságos baromságot
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.
1990 óta. Amire te hivatkozol az egy másik politikai berendezkedés volt, sőt talán másik világrend is. Az pedig hogy az amcsi nagykövet ellenzéki tüntetéseken vesz részt és hogy ott mond dolgokat nem helyénvaló. Azzal, hogy részt vesz egy ellenzéki tüntetésen kifejezi pártállását is és ez már más ország belpolitikájába való beavatkozás, amihez nincs joga. És ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy szabad országban élünk, inkább ahhoz, hogy nem tiszteli az országunkat.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.
Ja és korábbi, majdhogynem magyargyűlölő hozzászólásaidat olvasva annak, amikor azt írod, hogy barátaink, ellenségeink, korábbi szövetségesünk van egy kicsit érdekes éle. Neked a hazánk barátai nem barátaink, ellenségei sem ellenségeink és hazánk korábbi szövetségese nem szövetségesünk. Nem ide tartozol!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nézd már meg a kettő közül ki az aki nem néz sem istent sem embert, és csakis saját üzleti érdekei miatt országokat dönt romba.... demokrácia export címén milliok szenvednek, mert az ő kicsinyes érdekeik úgy diktálják. Megvan kiről beszélek??? Szoval ki tiszteli a szuverén államokat jobban??? Hagyjuk már ezt az állságos baromságot
Mi is kaptunk demokráciaexportot és köszönjük szépen, nem kívánjuk vissza a diktatúrát, nem olyan rossz ez a demokrácia, nem is túl jó, de nincs jobb.

1990 óta. Amire te hivatkozol az egy másik politikai berendezkedés volt, sőt talán másik világrend is. Az pedig hogy az amcsi nagykövet ellenzéki tüntetéseken vesz részt és hogy ott mond dolgokat nem helyénvaló. Azzal, hogy részt vesz egy ellenzéki tüntetésen kifejezi pártállását is és ez már más ország belpolitikájába való beavatkozás, amihez nincs joga. És ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy szabad országban élünk, inkább ahhoz, hogy nem tiszteli az országunkat.
Nekünk az elnökünk fejezte ki pártállását még az amerikai elnökválasztás eredménye előtt. Még ez is belefér szabad szövetségesek között.

Nem ide tartozol!
Ezt nem te döntöd el.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.

Nem màr uli!
Tényleg ennyire futja, hogy tükörfordítàsban leírod, amit én? Elég karcsú teljesítmény....o_O

Az előző hozzászólásomban leírtam vilàgosan, hogy mennyire szànalmas, ha valaki 2019-ben a Szovjetúnióval jön.
Erre mit csinàlsz? Elkezdesz szovjetezni.
Gratula. Nem csalódtunk benned.