[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Én is szeretem Oroszországot és az oroszokat, de én sem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpolitikájukat. Az hogy az amerikai nagykövet ellenzéki tüntetésen vesz részt vagy hogy mond dolgokat az teljesen helyénvaló és elfogadható dolog, szabad országban élünk ezért megteheti. A korábbi szövetségesünk nagykövete nem tüntetésen vett részt hanem tankokkal hajtott a Parlament elé és nem csak megmondta, hogy kik a barátaink és kik az ellenségeink, de még aknazárat is húzott közénk.

Ha azt nézzük, hogy a két birodalom közül melyik tisztelte jobban a szuverenitásunkat az egyértelműen a nyugati. Az hogy ma Moszkva is jobban tiszteli a szuverenitásunkat még jó, erre 29 ország közös ereje a garancia. Ha nem lenne ez a garancia azt sem garantálná semmi, hogy nem járunk úgy mint a többi NATO-ból kimaradt kelet-európai ország akiknek sorra megsértették a szuverenitását.
Mint 99 - ben a szerbek szuverenitasat. ;) Felhoztad a Szu-t peldanak, 56_ban. Szerinted ha mi most azt mondjuk hogy kilepunk a Natobol, akkor megusszuk Nato bombazas, szankciok, vagy puccs nelkul? Az ukranokat siman megpuccsolta a nyugat mikor nem nekik megfelelot leptek. Pedig meg csak Nato tagok se voltak. Na es ugye nemagonoszzoroszokaszubol puncsoltak meg.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Én szintén szeretem az USA-t. Magát az országot. Szeretem 60-as 70-es évek amcsi verdáit, imádom a C-5 Galaxyt és a RAP zenét. De nem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpoltikájukat.
Az angelsoul és a hozzá hasonló fórumozóktól, akik pusztán azért utálnak egy népet, mert az orosz, vagy akármi más, egyenesen kiráz a hideg, mert ostobák és nem képesek felfogni, hogy a Szovjetúniónak idestova 30 éve vége.
Nekem és egy magyarnak se diktáljon se az USA és se Oroszország. Viszont tudtommal 1990-óta Oroszország egyetlen magyarországi nagykövete sem vett részt kormányellenes tüntetésen, egyetlen nagykövetük sem akarta megmondani, hogy ki a magyarok barátja és ki nem! Ezek alapján a két "Birodalom" közül az orosz jobban tiszteli Magyarország szuverenitását, mint az USA.
Minden leirt fenti szavadat a magamévá tudom tenni. Respect
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 368
113
Én szintén szeretem az USA-t. Magát az országot. Szeretem 60-as 70-es évek amcsi verdáit, imádom a C-5 Galaxyt és a RAP zenét. De nem vagyok hajlandó beszopni az álságos és képmutató külpoltikájukat.
Az angelsoul és a hozzá hasonló fórumozóktól, akik pusztán azért utálnak egy népet, mert az orosz, vagy akármi más, egyenesen kiráz a hideg, mert ostobák és nem képesek felfogni, hogy a Szovjetúniónak idestova 30 éve vége.
Nekem és egy magyarnak se diktáljon se az USA és se Oroszország. Viszont tudtommal 1990-óta Oroszország egyetlen magyarországi nagykövete sem vett részt kormányellenes tüntetésen, egyetlen nagykövetük sem akarta megmondani, hogy ki a magyarok barátja és ki nem! Ezek alapján a két "Birodalom" közül az orosz jobban tiszteli Magyarország szuverenitását, mint az USA.

Na Ghosty, látom mentél egy nagy mosakodást...
Azért ehhez már jó nagy egó meg pofa kell... de mielőtt téged is tiltalak, még egy gyorsat válaszolok.
- olvasni nem tudsz, az fix - sokszor írtam, emberekkel nincs bajom, csak kormányokkal és politikákkal - ha ezt nem tudod értelmezni, annyit jelent okkal vagy ott, ahol. Levegőben ilyen korlátoltakkal hála istennek nem találkozom :D Tudod, a médiában is az szerepel, hogy Washington, Moszkva, Peking, stb. - álláspontja. Vagy angolok, franciák - mikor politikáról beszélünk, nem emberekről. Szóval azért leírom, hogy te is felfogd - orosz állampolgárokkal a világon semmi gondom, jó arcok, a választott képviselőik politikáját meg rühellem. Ez van.
- A személyeskedés a te szintedről lényegtelen.
- Yup, orosz nagykövet nem vett részt kormány ellenes tüntetésen, ilyen komoly csapást az országra nem mértek - csak bejöttek gyilkolni 56-ban újra, és maradtak majd négy évtizedet. Én veszítettem rokont a rendszernek köszönhetően (BTW nekem senki ne jöjjön "szovjet nem orosz" dumával... mi volt az USSR központja? Moszkva. Mi volt a nyelv? Orosz...).
Na pá, mivel tőled sem érdemi infót nem lehet szerezni, sem tanulni, zéró veszteség a hiányod.
Back to NA topic.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
Na Ghosty, látom mentél egy nagy mosakodást...
Azért ehhez már jó nagy egó meg pofa kell... de mielőtt téged is tiltalak, még egy gyorsat válaszolok.
- olvasni nem tudsz, az fix - sokszor írtam, emberekkel nincs bajom, csak kormányokkal és politikákkal - ha ezt nem tudod értelmezni, annyit jelent okkal vagy ott, ahol. Levegőben ilyen korlátoltakkal hála istennek nem találkozom :D Tudod, a médiában is az szerepel, hogy Washington, Moszkva, Peking, stb. - álláspontja. Vagy angolok, franciák - mikor politikáról beszélünk, nem emberekről. Szóval azért leírom, hogy te is felfogd - orosz állampolgárokkal a világon semmi gondom, jó arcok, a választott képviselőik politikáját meg rühellem. Ez van.
- A személyeskedés a te szintedről lényegtelen.
- Yup, orosz nagykövet nem vett részt kormány ellenes tüntetésen, ilyen komoly csapást az országra nem mértek - csak bejöttek gyilkolni 56-ban újra, és maradtak majd négy évtizedet. Én veszítettem rokont a rendszernek köszönhetően (BTW nekem senki ne jöjjön "szovjet nem orosz" dumával... mi volt az USSR központja? Moszkva. Mi volt a nyelv? Orosz...).
Na pá, mivel tőled sem érdemi infót nem lehet szerezni, sem tanulni, zéró veszteség a hiányod.
Back to NA topic.

Idézet a "Bűnlajstrom, büntetett tagok listája" topikból:

2017. november 6.

Tag: angelsoul
Vétség: "gennyes oroszok" az Egyesült Államok topikban
Büntetés: 2 HÓNAP KITILTÁS



Van még kérdés?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 666
113
(BTW nekem senki ne jöjjön "szovjet nem orosz" dumával... mi volt az USSR központja? Moszkva. Mi volt a nyelv? Orosz...).

Ilyen erővel a II. Világháborúban melyik város volt No. fővárosa és milyen nyelven beszéltek a német katonák és Hitler?
És én vagyok korlátolt??? Te tényleg ilyen sötét vagy?o_O
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Ilyen erővel a II. Világháborúban melyik város volt No. fővárosa és milyen nyelven beszéltek a német katonák és Hitler?
És én vagyok korlátolt??? Te tényleg ilyen sötét vagy?o_O

Hagyd Ulippó és Angelsoult-t valamiért a moderátorok sokkal többet meg kell engedjenek nekik mint másoknak, nem tudhatjuk miért, de kár rájuk fecsérelni a szót.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát ja. Osztrákok kirobbantottak két világháborút és mindkettőt a németek szivták meg :)

Azért mi szerintem még a németeknél is nagyobbat szívtunk. Középhatalomból-senkivé váltunk 2x is. Most is csak épphogy elkeztük összekapni magunkat, hogy ne egy szerencsétlen ágrólszakadt kis-ország hanem, csak simán egy kis-ország legyünk, és mennyien ágálnak már most ez ellen. pedig még a saját területeinkre se nyílvánítottunk eddig igényt, mi lenne ha elkezdenénk megint kiépíteni magunkat egy középhatalommá.

(Valószínű megelőzésképp olyat alánkvágnának politikai-gazdasági téren, hogy maximum dél-szudánnal lennénk utána versenyben.)

[De mondjuk nem lehetetlen, csak hosszú és nehéz okosan csinálni, meglátjuk a mostani kormány mennyire tudja jól megoldani.
(Kell pár évtized jó kormányok sorozata.) ]
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ilyen erővel a II. Világháborúban melyik város volt No. fővárosa és milyen nyelven beszéltek a német katonák és Hitler?
És én vagyok korlátolt??? Te tényleg ilyen sötét vagy?o_O
Mondjuk a németek nem is szokták azt mondani, hogy "azok nem is németek voltak hanem nácik". Pedig maszatolhatnának azzal, hogy a nácik közt is volt a franciától finnig minden, de a németek vállalják, hogy ők voltak a náci főkolomposok.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Robert Mueller jelentése után hatalmas a csalódottság a Trump-ellenesek táborában, de az elnök hívei sem örülhetnek felhőtlenül.
De, hogy pontosan mit állapított meg Mueller, azt pár emberen kívül egyelőre senki sem tudja. Az viszont biztos, hogy teljes felmentésről azért nincs szó. Ezt nem más közölte, mint a Trump által alig pár hete kinevezett új igazságügyi miniszter, Bill Barr, a jelentésről készített rövid összefoglalójában
Trump nem az oroszok ügynöke, legfeljebb az oroszok eszköze
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Véget ért a nagy nyomozás, ami közel két évig tartott. Robert Mueller különleges ügyész nagyon komoly stábbal, több száz tanút meghallgatva, dokumentumok ezreinek átvizsgálásával, sok tucat nyomozó és ügyész segítségével járt a végére, hogy Donald Trump elnökké választását hogyan befolyásolta az orosz állam, illetve Trump és kampánycsapata elkövettek-e az oroszokat is érintő bűncselekményeket. Mueller jelentése egyelőre titkos, és lehet, hogy teljes egészében sohasem lesz nyilvános. A több ezer oldal megállapításai közül eddig kettőt emelt ki az USA igazságügyminisztere. A minisztert egy hónappal ezelőtt nevezte ki Trump, vélhetően azért, hogy az elődjénél egy lojálisabb ember kezelje Mueller vizsgálati anyagát. Az új miniszter, William Barr szerint az alábbi két tanulság a lényeg Mueller anyagából:

Az oroszok beavatkoztak a választás kimenetelébe, mégpedig a demokraták ellenében - vagyis ebből következően Trump oldalán. Bizonyítottnak látja Mueller, hogy jelentős dezinformációs netes kampányt hajtottak végre, és azt is, hogy az orosz állam dokumentumokat lopott a demokrata párt embereitől, és ezeket nyilvánosságra hozták, a kampány befolyásolása érdekében. Arra viszont nem talált bizonyítékot, hogy ezeket a törvénytelen lépéseket a Trump-kampánycsapattal egyeztették, illetve előre megbeszélték volna. Egészen pontosan a "tudatos" egyeztetést zárta ki a netes kampányok esetében.

Mueller megvizsgálta, hogy Donald Trump akadályozta-e az igazságszolgáltatást az orosz befolyást feltáró nyomozások esetében. Itt arra jutott, hogy nem tudta kétség kívül bizonyítani, hogy kifejezetten rossz szándékkal tett volna ilyet. Ezért az igazságügyminiszterre bízta, hogy az általa összeszedett adatok alapján döntsön. Barr pedig úgy döntött, hogy Trump nem akadályozta rossz szándékkal a nyomozásokat. Trump esetleges bűnösségét egyébként hivatalosan csak az amerikai törvényhozás vethetné fel. Elvben ezt még meg is teheti, függetlenül William Barr véleményétől.

Mueller mostani jelentése azért is fontos, mert segíthet megbékíteni az amerikai közéletet. Azzal, hogy Trump a jelentést most már ünnepli, utólag legitimizálta az egész vizsgálatot - amit pedig eddig boszorkányüldözésnek nevezett. Ám ezzel a kampánycsapatára nézve botrányos nyomozati eredményeket is el kell ismernie. Ha Mueller végső megállapítása igaz, akkor igaznak kell lennie a részeredményeinek is.

Ez sokat segíthet abban, hogy az általános bizalom megerősödjön az amerikai állam intézményeiben, mert a helyzet kezdett azzal fenyegetni, hogy minden oldal összeesküvést vélelmezett minden eljárás és újságcikk mögött. A demokrata választók megkapták Trump kampánycsapatának számos trófeáját, bebörtönzött és hazugságokat elismerő nagyágyúk sorát; a republikánusok pedig megkapták az igazolást, hogy az elnökük nem orosz ügynök.
Trump nem ügynök, de ettől még a Kreml törvénytelen eszközökkel segítette


Miután találkozott az izraeli kormányfővel, válaszolt néhány újságírói kérdésre az Ovális Irodában az amerikai elnök hétfőn. Ezek szinte kizárólag a Mueller-bizottság jelentéséről szóltak. A Reuters beszámolója szerint kijelentette: "nem zavarna, ha nyilvánosságra hoznák a Mueller-bizottság teljes jelentését." A döntést William Barr igazságügyi miniszterre bízta. A bizottsági vizsgálat munkája nyomán perbe fogott és elítélt személyeket nem részesíti elnöki kegyelemben, válaszolta.
Trump: Nem zavarna, tőlem nyilvánosságra kerülhet a Mueller-bizottság teljes jelentése
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 125
2 460
113
Egy francokat bekélnek. Az amcsi (szél)bal olyan szinten Trump Derangement Syndromeban szenved hogy minden arra fog mutatni hogy oroszok meg fasiszták meg nácik, meg az ellenkezője is. Ezek azok a bizonyos érdekes idők.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz