[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
120
802
93
Mexico történelme egy vicc. Olvassátok el!
Gyakorlatilag nem volt előadó, aki mosoly nélkül tudott volna róla beszélni. Santa Ana tábornok, a sütemények háborújának a hóse, a többszörös puccsista és társai a káoszkirályok. :)
Istókuccse nem trollkodni jövök, de csípí a szememet mind a két komment...Önök mit tudnak Mexikóról? Mert én 34 éve élek Mexikóban...Sokkal többet, mint Önök én sem tudtam erröl az országról, csak annyit, hogy kb 21-szer akkora és jelenleg 13-szor népesebb Magyarországnál...A gazdasági potenciálját nem akarom ecsetelni, hiszen abba is jópárszor beleférne Magyarország. Ezúttal kérek mindenkit, hogy ne fírkáljon semmiféle difamálót, mielött megbizonyosodna valamiröl hiteles forrásokból. Természetesen ehhez meg kell tanulni spanyolul, be kell járni az országot, megismerni az emberek gondolkodásmódját és empatikusnak kell lenni. Innen sem vándorol ki mindenki az USA-ba és nem is élünk "bünbarlangban"...nem kell hülyeségeket összeírni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Istókuccse nem trollkodni jövök, de csípí a szememet mind a két komment...Önök mit tudnak Mexikóról? Mert én 34 éve élek Mexikóban...Sokkal többet, mint Önök én sem tudtam erröl az országról, csak annyit, hogy kb 21-szer akkora és jelenleg 13-szor népesebb Magyarországnál...A gazdasági potenciálját nem akarom ecsetelni, hiszen abba is jópárszor beleférne Magyarország. Ezúttal kérek mindenkit, hogy ne fírkáljon semmiféle difamálót, mielött megbizonyosodna valamiröl hiteles forrásokból. Természetesen ehhez meg kell tanulni spanyolul, be kell járni az országot, megismerni az emberek gondolkodásmódját és empatikusnak kell lenni. Innen sem vándorol ki mindenki az USA-ba és nem is élünk "bünbarlangban"...nem kell hülyeségeket összeírni.

A mi országunkba le lehet írni a véleményt nem fognak darabokban szétszórni az út mentén mint a csodás mexikóban,

beutazná az ember csak hát nem mindenki szeret kirabolva, elrabolva stb lenni :D szaud arábia is nagy és még sokan is lakják de mégis ha olaj nem lenne akkor a tevesz*ron kívül semmi nem lenne, de nigériában is 2050 re 900 millióan lesznek, jó sok ember, igaz többségük még vegetálni se képes de ráhúzhatjuk hogy az a jövő gazdasága, igaz eddig nem brillíroztak, csak úgy mint mexiikó pedig a szomszédban van a világ legerősebb gazdasága

hiteles forrás... régen volt az a mondás hogy amit a saját szememmel látok, na ma már ez se igaz

Nem áll szándékomban megsérteni de nem mi vagyunk azok akiknek a cáfolatot hozni kell, és egy érzelmes komment az nem cáfolat
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

miértnemjó

Well-Known Member
2018. október 23.
674
1 199
93
Istókuccse nem trollkodni jövök, de csípí a szememet mind a két komment...Önök mit tudnak Mexikóról? Mert én 34 éve élek Mexikóban...Sokkal többet, mint Önök én sem tudtam erröl az országról, csak annyit, hogy kb 21-szer akkora és jelenleg 13-szor népesebb Magyarországnál...A gazdasági potenciálját nem akarom ecsetelni, hiszen abba is jópárszor beleférne Magyarország. Ezúttal kérek mindenkit, hogy ne fírkáljon semmiféle difamálót, mielött megbizonyosodna valamiröl hiteles forrásokból. Természetesen ehhez meg kell tanulni spanyolul, be kell járni az országot, megismerni az emberek gondolkodásmódját és empatikusnak kell lenni. Innen sem vándorol ki mindenki az USA-ba és nem is élünk "bünbarlangban"...nem kell hülyeségeket összeírni.
Istókuccse! Attól, hogy kinn élsz és látsz egy szeletet nem ismerted meg a történelmüket. Mint a németben dolgozó hentes vagy kőmüves sem zengi a Stauf ház történelmét. Bebizonyítottad, hogy semmit nem tudsz Mexico történelméről, hisz akkor a Santa Ana dologról tudnád Wiki nélkül, miről szól. Én a történelmükről írtam. A szövegértés sokat segítene a fejlődésé
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 203
2 673
113
Anelkul, hogy fel kene tenni az alufolia-sapkat, nekem ugy remlik napvilagra kerultek olyan titkositott dokumentumok, amik azt bizonyitottak, hogy a mexikoi kartelek mogott nagyban ott volt az amcsi titkosszolgalat. Ok lattak el oket fegyverrel, a befolyt penzekbol, meg a koltsegvetes alltal nem jovahagyott/ismert projekteket finansziroztak. Tobb ilyen "alternativ penzforras" is ismert. Vietnambol, Kolumbiabol, Afganisztanbol stb.
Szerintem az akcio szuklatokoru es kontraproduktiv volt, amolyan rovidtavu haszonszerszes hosszutavu tobbszoros problema eredmenyezesevel, de ok tudjak mennyire jo nekik destabilizalni egy szomszedos orszagot. (aztan meg kampanyolni az illegalis bevandorlokkal...) Neha siman elhiszem, hogy a bal kez nem tudja mit csinal a jobb a fene nagy fekek es ellensulyok es tobbszoros konkuralo szervezetek halmazaban...
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
120
802
93
Istókuccse! Attól, hogy kinn élsz és látsz egy szeletet nem ismerted meg a történelmüket. Mint a németben dolgozó hentes vagy kőmüves sem zengi a Stauf ház történelmét. Bebizonyítottad, hogy semmit nem tudsz Mexico történelméről, hisz akkor a Santa Ana dologról tudnád Wiki nélkül, miről szól. Én a történelmükről írtam. A szövegértés sokat segítene a fejlődésé
Nem vagyok istókuccse, csak hát ez már kikopott a mai magyar köznyelvből...Mondjuk annyit a mexikói történelemről, hogy Antonio López de Santa Anna két n-nel írta a nevét...A kommentárra visszatérve azt írja, hogy a "egy érzelmes komment az nem cáfolat". A mindent és mindekit lekutyapicsázó kommentár sem tény és sokkal kevésbé szimpatikus. Sajnos azonban a magyarok mindenre azonnal megmondják a tutit. Kis kuckóban szorongó éceszgéberek. Csak a saját bajaikra nem találtak gyógyírt soha. Tanultak történelmet, de nem tanultak a történelemből. Bármíly vicces is a mexikói történelem, vannak passzusok a magyar nemzet történelmében is amelyek mosolyra fakasztanak. Vagy inkább sírásra. De ez nem történelmi kvízmüsor. A mexikói bünözés valóban aggasztó, de reméljük, hogy legyőzhető. Példaként álljon a közlekedés: nem félünk kimenni az utcára, vagy autóba ülni csak azért mert minden hétvégén száz ember hal meg közlekedési balesetben. Annyira nem, hogy Mexikó 40 millió nemzetközi túristát fogadott 2018-ban. Ezek szerint ezek mind merész, bátor emberek! Persze az összeset kirabolták, feldarabolták és szétszórták az utak mentén, mi több: vagdalthús konzervet csináltak belőlük...Mexikó a legnagyobb exportőr....Hahaha. Nem tudom te ki vagy, de te sem tudod, hogy én ki vagyok. Nem vagyok "németben" se hentes, se kőmüves, semmiféle kereskedő ház történelmét nem bifláztam be. A magyar és a mexikói történelmet viszont ismerem. Ezekhez Neked még lövésed sincs. Te csak köpködsz. Nyugodj meg: az erős és tényszerü kommentjeid ellenére minden ország úgy jó és létezik, ahogy van. Még akkor is, ha az egyik teveszaros, a másik túlnépesedik...Túl fogják élni a bornírt és zsigeri véleményeket...Tanácsolom : "Hass alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül..." csak ne írj le minden ökörséget, ami az eszedbe jut...
 

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
120
802
93
Nem vagyok istókuccse, csak hát ez már kikopott a mai magyar köznyelvből...Mondjuk annyit a mexikói történelemről, hogy Antonio López de Santa Anna két n-nel írta a nevét...A kommentárra visszatérve azt írja, hogy a "egy érzelmes komment az nem cáfolat". A mindent és mindekit lekutyapicsázó kommentár sem tény és sokkal kevésbé szimpatikus. Sajnos azonban a magyarok mindenre azonnal megmondják a tutit. Kis kuckóban szorongó éceszgéberek. Csak a saját bajaikra nem találtak gyógyírt soha. Tanultak történelmet, de nem tanultak a történelemből. Bármíly vicces is a mexikói történelem, vannak passzusok a magyar nemzet történelmében is amelyek mosolyra fakasztanak. Vagy inkább sírásra. De ez nem történelmi kvízmüsor. A mexikói bünözés valóban aggasztó, de reméljük, hogy legyőzhető. Példaként álljon a közlekedés: nem félünk kimenni az utcára, vagy autóba ülni csak azért mert minden hétvégén száz ember hal meg közlekedési balesetben. Annyira nem, hogy Mexikó 40 millió nemzetközi túristát fogadott 2018-ban. Ezek szerint ezek mind merész, bátor emberek! Persze az összeset kirabolták, feldarabolták és szétszórták az utak mentén, mi több: vagdalthús konzervet csináltak belőlük...Mexikó a legnagyobb exportőr....Hahaha. Nem tudom te ki vagy, de te sem tudod, hogy én ki vagyok. Nem vagyok "németben" se hentes, se kőmüves, semmiféle kereskedő ház történelmét nem bifláztam be. A magyar és a mexikói történelmet viszont ismerem. Ezekhez Neked még lövésed sincs. Te csak köpködsz. Nyugodj meg: az erős és tényszerü kommentjeid ellenére minden ország úgy jó és létezik, ahogy van. Még akkor is, ha az egyik teveszaros, a másik túlnépesedik...Túl fogják élni a bornírt és zsigeri véleményeket...Tanácsolom : "Hass alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül..." csak ne írj le minden ökörséget, ami az eszedbe jut...
Még csak annyit - mert már sokáig ácsorogtam ebben a topikban -, hogy az infantilisan bugyuta Habsburg Miksa (Maximiliano), aki négy évig III. Napóleon kegyéből és érdekeiből mexikói császár volt, hozott magával egy csapat magyar marconát is akiket természetesen, lévén Habsburg, Magyarországon toborzott. Ezek a magyar kalandorok, akiknek semmi sem volt drága - hiszen ki is vállalkozott akkor egy tízezer kilóméteres hajóútra? -, raboltak, fosztogattak, nőket erőszakoltak meg, szóval gyalázatosan viselkedtek. Miután Juárez elnök leverte az ún. "császárságot", véget vetett a randalírozásnak; kivégezte Miksát Querétaróban és Mexikóban törvénybe iktatták, hogy magyarok csak 1000 arany lefizetésével léphetnek mexikói földre. Az összeget távozásakor természetesen visszakapta a látogató. Az 1000 arany meghatározás később 1000 US dollárra szelidült. Az Olimpiai Játékokra 1968-ban, csakúgy 1970-ben a Foci Világbajnokság idejére ideiglenesen felfüggesztették a törvényt azért, hogy a magyarok is részt vehessenek a tornákon és ne okozzon felesleges sport-diplomáciai bonyodalmakat. Idősebb testvéremnek még le kellett fizetnie a kauciót. A törvényt a korai 70-es években eltörölték...
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 600
5 242
113
Nem vagyok istókuccse, csak hát ez már kikopott a mai magyar köznyelvből...Mondjuk annyit a mexikói történelemről, hogy Antonio López de Santa Anna két n-nel írta a nevét...A kommentárra visszatérve azt írja, hogy a "egy érzelmes komment az nem cáfolat". A mindent és mindekit lekutyapicsázó kommentár sem tény és sokkal kevésbé szimpatikus. Sajnos azonban a magyarok mindenre azonnal megmondják a tutit. Kis kuckóban szorongó éceszgéberek. Csak a saját bajaikra nem találtak gyógyírt soha. Tanultak történelmet, de nem tanultak a történelemből. Bármíly vicces is a mexikói történelem, vannak passzusok a magyar nemzet történelmében is amelyek mosolyra fakasztanak. Vagy inkább sírásra. De ez nem történelmi kvízmüsor. A mexikói bünözés valóban aggasztó, de reméljük, hogy legyőzhető. Példaként álljon a közlekedés: nem félünk kimenni az utcára, vagy autóba ülni csak azért mert minden hétvégén száz ember hal meg közlekedési balesetben. Annyira nem, hogy Mexikó 40 millió nemzetközi túristát fogadott 2018-ban. Ezek szerint ezek mind merész, bátor emberek! Persze az összeset kirabolták, feldarabolták és szétszórták az utak mentén, mi több: vagdalthús konzervet csináltak belőlük...Mexikó a legnagyobb exportőr....Hahaha. Nem tudom te ki vagy, de te sem tudod, hogy én ki vagyok. Nem vagyok "németben" se hentes, se kőmüves, semmiféle kereskedő ház történelmét nem bifláztam be. A magyar és a mexikói történelmet viszont ismerem. Ezekhez Neked még lövésed sincs. Te csak köpködsz. Nyugodj meg: az erős és tényszerü kommentjeid ellenére minden ország úgy jó és létezik, ahogy van. Még akkor is, ha az egyik teveszaros, a másik túlnépesedik...Túl fogják élni a bornírt és zsigeri véleményeket...Tanácsolom : "Hass alkoss, gyarapíts: s a haza fényre derül..." csak ne írj le minden ökörséget, ami az eszedbe jut...

Egy gyönyörű ország! Fantasztikus lenne oda eljutni! :)
 
  • Tetszik
Reactions: skf

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
673
2 018
93
Még csak annyit - mert már sokáig ácsorogtam ebben a topikban -, hogy az infantilisan bugyuta Habsburg Miksa (Maximiliano), aki négy évig III. Napóleon kegyéből és érdekeiből mexikói császár volt, hozott magával egy csapat magyar marconát is akiket természetesen, lévén Habsburg, Magyarországon toborzott. Ezek a magyar kalandorok, akiknek semmi sem volt drága - hiszen ki is vállalkozott akkor egy tízezer kilóméteres hajóútra? -, raboltak, fosztogattak, nőket erőszakoltak meg, szóval gyalázatosan viselkedtek. Miután Juárez elnök leverte az ún. "császárságot", véget vetett a randalírozásnak; kivégezte Miksát Querétaróban és Mexikóban törvénybe iktatták, hogy magyarok csak 1000 arany lefizetésével léphetnek mexikói földre. Az összeget távozásakor természetesen visszakapta a látogató. Az 1000 arany meghatározás később 1000 US dollárra szelidült. Az Olimpiai Játékokra 1968-ban, csakúgy 1970-ben a Foci Világbajnokság idejére ideiglenesen felfüggesztették a törvényt azért, hogy a magyarok is részt vehessenek a tornákon és ne okozzon felesleges sport-diplomáciai bonyodalmakat. Idősebb testvéremnek még le kellett fizetnie a kauciót. A törvényt a korai 70-es években eltörölték...
Foci vb 86.--ban volt Mexikóban...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Még csak annyit - mert már sokáig ácsorogtam ebben a topikban -, hogy az infantilisan bugyuta Habsburg Miksa (Maximiliano), aki négy évig III. Napóleon kegyéből és érdekeiből mexikói császár volt, hozott magával egy csapat magyar marconát is akiket természetesen, lévén Habsburg, Magyarországon toborzott. Ezek a magyar kalandorok, akiknek semmi sem volt drága - hiszen ki is vállalkozott akkor egy tízezer kilóméteres hajóútra? -, raboltak, fosztogattak, nőket erőszakoltak meg, szóval gyalázatosan viselkedtek. Miután Juárez elnök leverte az ún. "császárságot", véget vetett a randalírozásnak; kivégezte Miksát Querétaróban és Mexikóban törvénybe iktatták, hogy magyarok csak 1000 arany lefizetésével léphetnek mexikói földre. Az összeget távozásakor természetesen visszakapta a látogató. Az 1000 arany meghatározás később 1000 US dollárra szelidült. Az Olimpiai Játékokra 1968-ban, csakúgy 1970-ben a Foci Világbajnokság idejére ideiglenesen felfüggesztették a törvényt azért, hogy a magyarok is részt vehessenek a tornákon és ne okozzon felesleges sport-diplomáciai bonyodalmakat. Idősebb testvéremnek még le kellett fizetnie a kauciót. A törvényt a korai 70-es években eltörölték...
Elég hiányosak az ismereteid :( Erről a törvényről valami infód van?
Van egy mexikói cserediák itt az egyetemen ahol tanulok, szépeket áradoztál itt mexikóról de amiket ő mondott, hogy mondjam szépen? valaki hazudik. Amúgy a srác azt mondta, hogy Ő úgy ismeri az önkéntes sereg történetét, hogy annak a kb 1000 fő magyarnak és még pár ezer más nemzetiségnek felajánlotta a juarez, hogy álljanak be az új mexikói hadseregbe miután miksát kivégezték.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg
T

Törölt tag 2577

Guest
1926-ban valóban volt egy migrációs törvény Mexikóban, de semmi köze nem volt földijeink állítólagos dúlás-fúlásához. Akkoriban rengeteg bevándorló érkezett Mexikóba, viszont egy gazdasági visszaesés miatt ideiglenesen korlátozni kellett a bevándorlók számát.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
1926-ban valóban volt egy migrációs törvény Mexikóban, de semmi köze nem volt földijeink állítólagos dúlás-fúlásához. Akkoriban rengeteg bevándorló érkezett Mexikóba, viszont egy gazdasági visszaesés miatt ideiglenesen korlátozni kellett a bevándorlók számát.
Meg azért is furcsa mert a kimenő magyarok között volt 1 katona orvos is aki még 10 évet kint maradt mexikóban és dolgozott orvosként tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
120
802
93
Troll? Hm...Olyanokat is olvasok, hogy 1970-ben nem volt VB Mexikóban...Pedig volt: Brazília - Olaszország 4:1...1986-ban volt a második: Argentina - Német Szövetségi Köztársaság 3:2. Jaj...!!! 1925-ben megújultak a diplomáciai kapcsolatok Mexikó és Magyarország között majd a II. Vh alatt megszüntek...1974-ben vette fel a két ország újból a diplomáciai kapcsolatokat. Ekkor törölték el az általam leírt jogszabályt a Juárez féle, a magyarokat "persona non grata"-nak tituláló törvényt ami 1000 aranypeso kauciót írt elő...Ha ezt cserediák honfitársam nem tudja, sajnálom...A fiatalok, akik még meg sem születtek amikor ez érvényben volt, csak a történelem órán tanultak alapján nyilatkoznak. De, bármilyen magyarázkodás legalább annyira hiábavaló, mint a dédapámmal megértetni az internet lényegét. Azt hiszem, itt az ideje kiszállni ebből a site-ból...
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Troll? Hm...Olyanokat is olvasok, hogy 1970-ben nem volt VB Mexikóban...Pedig volt: Brazília - Olaszország 4:1...1986-ban volt a második: Argentina - Német Szövetségi Köztársaság 3:2. Jaj...!!! 1925-ben megújultak a diplomáciai kapcsolatok Mexikó és Magyarország között majd a II. Vh alatt megszüntek...1974-ben vette fel a két ország újból a diplomáciai kapcsolatokat. Ekkor törölték el az általam leírt jogszabályt a Juárez féle, a magyarokat "persona non grata"-nak tituláló törvényt ami 1000 aranypeso kauciót írt elő...Ha ezt cserediák honfitársam nem tudja, sajnálom...A fiatalok, akik még meg sem születtek amikor ez érvényben volt, csak a történelem órán tanultak alapján nyilatkoznak. De, bármilyen magyarázkodás legalább annyira hiábavaló, mint a dédapámmal megértetni az internet lényegét. Azt hiszem, itt az ideje kiszállni ebből a site-ból...
Az a vicces, hogy erről az 1000 aranypesos történetről még urban legend szinten sem találni semmit !az egész interneten!, ahol bármekkora ökörséget beírsz legalább lesz 10k találat, de itt se magyarul se angolul se google fordítós spanyol kereséssel sem.
Arról viszont lehet infót találni, hogy az önkéntes csapatoknak akik kimentek miksa halála után csatlakozhattak az új mexikói hadsereghez.
Itt nem kell magyarázkodni, forrást kértem, mert semmit nem találtam róla.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

skf

Well-Known Member
2019. április 25.
120
802
93
Az a vicces, hogy erről az 1000 aranypesos történetről még urban legend szinten sem találni semmit !az egész interneten!, ahol bármekkora ökörséget beírsz legalább lesz 10k találat, de itt se magyarul se angolul se google fordítós spanyol kereséssel sem.
Arról viszont lehet infót találni, hogy az önkéntes csapatoknak akik kimentek miksa halála után csatlakozhattak az új mexikói hadsereghez.
Itt nem kell magyarázkodni, forrást kértem, mert semmit nem találtam róla.
Te, azért mert nem találsz róla semmit, még létezhetett, nem? Az internet és a wiki nagyon hasznos dolgok, de nincs jobb, mint a tapasztalat, amit viszont nem akarsz elhinni. Gondolod, hogy pontokat akarok gyüjteni? Bátyám 1970-ben Meridából a létező törvény miatt nem tudott Mexikóvárosba utazni; Bahamáról repült Mexikóba és Meridában a tranzit zónában tartották vissza. Vízuma volt, Mo-on nem volt követség; a bécsi mexikói nagykövetség adta ki a vízumot. A meglátogatott mexikói család egyik tagja a itteni külügyminisztérium migrációs osztályán volt magas beosztásban és nem volt mit tenni; a család tette le a kauciót, amit a bátyám hazautazásakor visszakaptak. Nem tudom belinkelni a törvényt, mert tényleg nincs meg az interneten, de ha azt hiszed, hogy minden digitalizálva van a XXI. században, tévedsz. Maradj meg a tévhitedben.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz