• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 141
113
A sztori következö fordulópontja,július 31,állitólag az amerikai hadügyminiszter levele alapján,július 31-én kirugják Törökországot az F35-ös programból.Erdogan szerint Trump és amerika a török barátja szóval nem tesz ilyet:)
Kíváncsi vagyok én is, hogy fog folytatódni ez a szappanopera!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Az nem lehet hogy kiderül az F35 világít az S400 radarján . Innentől kezdve eladhatatlan lessz!
:)

Feltételezéseid effélék. Majd bejelentik, hogy az elsuhant F-35-t nem láttuk? :D :D

Jajj, ilyeneket egy komoly kommentelő igen feltételes módban írna le! :)

Én úgy gondolom, hogy a radarháborúban két oldal van. Egyik amit feltételezel,

akkor én is feltételezem, hogy a kedvenc F-35-ös üzemeltetők is tapasztaltak

a szíriai Üzletáguknál,

hogy nagyon nem biztosak abban, hogy miket észlelhet a cumó. Talán a pacsirtának [ :rolleyes: ] más milyen dallama jutott el az érzékelő fülükbe!

Hagyjuk. :)
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 756
113
Ha Putyinnak sikerül leválasztani Törökországot a NATO-ról, akkor egy 60 éves szovjet-orosz álom válik valóra. Megbontják a NATO délkeleti szárnyát. Ez nem sikerült Hruscsovnak, Brezsnyevnek, Gorbacsovnak sem. Kíváncsi vagyok, Trump csak az F-35-ből rúgja-e ki őket?
Kérdés: ha egy aktív NATO-tag büntetés nélkül orosz fegyvert vásárol, akkor Bulgária, Szlovákia, Magyarország, Románia miért ne?
Már megint sikerrel keverték Ivánék a kakit. Fogadjunk, hogy az egész SZ-400-at ezért találták ki. Nem más, mint egy kicsit megfésült SZ-300..
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ha Putyinnak sikerül leválasztani Törökországot a NATO-ról, akkor egy 60 éves szovjet-orosz álom válik valóra. Megbontják a NATO délkeleti szárnyát. Ez nem sikerült Hruscsovnak, Brezsnyevnek, Gorbacsovnak sem. Kíváncsi vagyok, Trump csak az F-35-ből rúgja-e ki őket?
Kérdés: ha egy aktív NATO-tag büntetés nélkül orosz fegyvert vásárol, akkor Bulgária, Szlovákia, Magyarország, Románia miért ne?
Már megint sikerrel keverték Ivánék a kakit. Fogadjunk, hogy az egész SZ-400-at ezért találták ki. Nem más, mint egy kicsit megfésült SZ-300..
Hát saját szempontjukból nem megérte türelmesnek lenni, mikor Szíriában a turk F-16 lerakétázta Szu-24-esüket?!! Néhány véresebb szájú már itt is azonnal megtorlást, rakétacsapást, orosz lerohanást igényelt, Putyin meg hosszabb távon firnyákos politikával az eddigi események alapján nemcsak a törököket, hanem az egész NATO-t szívatja meg ... mert ugye így szívnak a törökök is, csak az USA-ra fognak köpködni mert az szívatja őket ...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 711
113
Ha Putyinnak sikerül leválasztani Törökországot a NATO-ról, akkor egy 60 éves szovjet-orosz álom válik valóra. Megbontják a NATO délkeleti szárnyát. Ez nem sikerült Hruscsovnak, Brezsnyevnek, Gorbacsovnak sem. Kíváncsi vagyok, Trump csak az F-35-ből rúgja-e ki őket?
Kérdés: ha egy aktív NATO-tag büntetés nélkül orosz fegyvert vásárol, akkor Bulgária, Szlovákia, Magyarország, Románia miért ne?
Már megint sikerrel keverték Ivánék a kakit. Fogadjunk, hogy az egész SZ-400-at ezért találták ki. Nem más, mint egy kicsit megfésült SZ-300..

A nato-ban nincs olyan előírás h nem lehet orosz fegyvert vásárolni/használni. Az eu szankciók tiltják a fegyvervásárlást az oroszoktól.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Nincs is megtiltva a vásárlás, csak lehet választani vagy ez (s400) vagy az (f35).

https://www.jetfly.hu/legierok/torokorszag-f-35-helyett-szu-57-lehet-a-befuto
( 2019. 04. 12., 09:46 ) "Könnyen lehet, hogy Törökország lehet az első külföldi megrendelője az oroszok Szu-57-es, 5. generációs harci repülőgépének, már amennyiben az USA továbbra is blokkolja F-35-ösök szállítását Ankarának.
Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter nyilatkozta ezt korábban – persze ez a variáció csak akkor lép életbe, ha az Egyesült Államok nem lesz hajlandó F-35-ösöket eladni a törököknek..."
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 031
2 711
113
Kicsit ellentmondasz önmagadnak...vagy csúsztatsz. Milyen választás az, ahol egy légvédelmi rendszer megvásárlása miatt blokkolják a harci repülôgépek vásárlását?

Feltételezem az amcsik annak adják el a saját gépeiket akinek jónak látják. (Én sem értem a logikáját, de ez van).
Az meg elég közismert dolog, a fegyver vásarlàsa/eladása legalább annyira politika mint műszaki tartalom.