[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nos, én akkor néznék irigykedve rájuk, ha olyan katonákat látnék, akikről tudom, hogy a rendszer megbecsüli őket, és ez a megbecsülés mind kiképzésben, mind anyagiakban, mind életpályamodellben, mind a személyi felszerelésükön (megfelelő mennyiségű korszerű éjjellátó, vagy kombinált termó-éjjellátó, korszerű védősisak, málhamellény, védőmellény, hátizsák, stb. mindenkinek) is meglátszana.
Én a katonáról beszélek, Te meg a Honvédségről. Ugyanezeket látva majd, amiket felsoroltál én a Magyar Honvédségre leszek majd büszke ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Én a katonáról beszélek, Te meg a Honvédségről. Ugyanezeket látva majd, amiket felsoroltál én a Magyar Honvédségre leszek majd büszke ;)
Ha megkérdezel egy katonát, hogy milyen ruházati cikkre van szüksége az első a mérethelyes gyakorló lesz.... Aztán az esőkabát ami nem ázik át, a téli ruha amiben nem fázik és valahogy senki sem fogja hiányolni a köznapit.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ha megkérdezel egy katonát, hogy milyen ruházati cikkre van szüksége az első a mérethelyes gyakorló lesz.... Aztán az esőkabát ami nem ázik át, a téli ruha amiben nem fázik és valahogy senki sem fogja hiányolni a köznapit.
Lehet.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
photo.php
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Sajnos nem lehet hanem biztos.
Elhiszem Neked,...emlitettem is, hogy tudom mi minden fontos az egyéni felszerelésben, vagy inkább mi minden lenne fontosabb,...de én az utóbbi időben optimistább vagyok mint pl. egy éve voltam, ahogyan ez a köznapi ruha upgrade a semmiből jött, úgy maholnap más is jöhet...mert jönnie kell.
A soha semmi nem jó meg "minek ez" hozzáállástól viszont kezdek falra mászni...egy több mint 8 éves lefutású programban ne akarjunk már azonnal mindent egyszerre...és nem kell belemenni a prioritásokba, én sem ezzel kezdtem volna, de legalább az a megújulás, amit annyira hangoztatnak, az elkezdődött.
Nekem ez a ruházati elgondolás globálba speciel tetszik,...nem ettől lesz jó katona valaki, de szerintem kellett már ez is. Ha eddig azt szokta meg a honvéd, hogy mindenhova gyakorlóba ment, mert abba lehetett menni, vagy mert csak az volt, akkor term. idegen lehet a köznapi bevezetése.
 
  • Tetszik
Reactions: Laci1970

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Egy volt kollégám mondta még két hónapja, hogy Récselé az üzlet egy barátnője/üzlettársa neve alatt a ruhaüzlet. A katonák (főtiszt haverjai) szerint nem kényelmesek, szar anyagból vannak. Nekem tetszik a sapka és a sapkarózsa kivételével. Kiváncsian várom a seregben szolgálók véleményét a gyakorlati tapasztalatok alapján, de úgy olvastam itt korábban, hogy most inkább málhamellény, rendes málhazsák, tártáska, és egyéb felszerelésre lenne szükség. Az ipari háttérre visszatérve, évente gyakorló ruha tízezres nagyságrendben nem lehet rossz biznisz.
Ezek a ruhák még csak bemutató darabok. Nincsenek csapatpróbán, ezáltal a haverok véleménye semmit sem ér. Ez abba a kategóriába tartozik, hogy "azt hallotam, hogy az ismerősöm haverjának a barátjátja ezt mondta".
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Nincsenek csapatpróbán
Valamelyik riportban elhangzott -ha nem maga a tervező mondta, nem emlékszem-, hogy ki voltak küldve próbára a ruhák és a visszajelzések alapján lettek javítva, toldozva foltozva. Persze lehet ez csak szöveg, de elhangzott.

Más, ...ha már ruhákról van szó,... tisztjelöltek:
328ed8eeb6fc5274d39f97832207f2cb.jpg
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 155
7 938
113
Ezek a ruhák még csak bemutató darabok. Nincsenek csapatpróbán, ezáltal a haverok véleménye semmit sem ér. Ez abba a kategóriába tartozik, hogy "azt hallotam, hogy az ismerősöm haverjának a barátjátja ezt mondta".
Attól függ, hogy ki az ismerős, és ki a haverja.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Elhiszem Neked,...emlitettem is, hogy tudom mi minden fontos az egyéni felszerelésben, vagy inkább mi minden lenne fontosabb,...de én az utóbbi időben optimistább vagyok mint pl. egy éve voltam, ahogyan ez a köznapi ruha upgrade a semmiből jött, úgy maholnap más is jöhet...mert jönnie kell.
A soha semmi nem jó meg "minek ez" hozzáállástól viszont kezdek falra mászni...egy több mint 8 éves lefutású programban ne akarjunk már azonnal mindent egyszerre...és nem kell belemenni a prioritásokba, én sem ezzel kezdtem volna, de legalább az a megújulás, amit annyira hangoztatnak, az elkezdődött.
Nekem ez a ruházati elgondolás globálba speciel tetszik,...nem ettől lesz jó katona valaki, de szerintem kellett már ez is. Ha eddig azt szokta meg a honvéd, hogy mindenhova gyakorlóba ment, mert abba lehetett menni, vagy mert csak az volt, akkor term. idegen lehet a köznapi bevezetése.
annyira a semmiből jött, hogy 3 éve fut a közpnapi ruha program. Csak közben ott a lövész 2020 program ami 9 éve fut és része lett volna a teljes egyéni felszerlés és a gyakorlón kívül semmi sincs belőle és a személyi felszerelésre baromi sajnálva van a pénz. Fennáll a veszélye, hogy lesz szép tank meg új karabély mellé meg tártáska, vagy pedig vesznek kínai airsoftos szarokat parasztvakításnak, ami sok mindenre jó csak nem hadfelszerelésnek. Ezeket a pénzeket 2026-ban kellett volna köznapira fordítani, amikor már minden más megvan. Továbbá nekem eddig is volt köznapim, társaságim is, a legtöbb altisztnek is van, mégse hordja senki, pedig hordhatnák.
 
  • Tetszik
Reactions: papi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 963
113
Ezek a ruhák még csak bemutató darabok. Nincsenek csapatpróbán, ezáltal a haverok véleménye semmit sem ér. Ez abba a kategóriába tartozik, hogy "azt hallotam, hogy az ismerősöm haverjának a barátjátja ezt mondta".
Február óta ki vannak adva csapatpróbára. Több más verzióval együtt, az a jó, hogy az ilyen göncöt minisztériumban is lehet ténylegesen csapatpróbázni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Valamelyik riportban elhangzott -ha nem maga a tervező mondta, nem emlékszem-, hogy ki voltak küldve próbára a ruhák és a visszajelzések alapján lettek javítva, toldozva foltozva. Persze lehet ez csak szöveg, de elhangzott.

Más, ...ha már ruhákról van szó,... tisztjelöltek:
328ed8eeb6fc5274d39f97832207f2cb.jpg
Hooha, az a Gombor hadnagy asszony urholgy elvtarsno stb biztos nagyon tud fegyelmezni. :D:D:rolleyes:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
De mi az a fülhallgatózsinór szerű izé, ami a blúza alól kikandikál, és körbetekeredik a derekán?
Az valami mikrofon lesz mert ott van a gallerr kivagasnal. Gondolom bejott a csaj a suliban sokaknak ezert mondattak vele egy verset vagy eskut, vagy amit ilyenkor szoktak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Amugy nem tud valaki a neten egy katalogust vagy hasonlot a magyar kardokrol, kimondottan a rotkak erdekelnek, azon belul is a Zelinkak.