Repülőnapok, haditechnikai rendezvények Magyarországon

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Én a fotóimon nem találtam V-t.
Amúgy jó kis műsor volt, tetszett.
Én a Margit-hídról néztem, az áthúzások jók voltak, de a dinamikus demó felét ahhoz közelebb is húzhatták volna. Jó fotókat nem igazán tudtam csinálni a 300 mm objektívvel így ilyen távolságból a helikről, de végre először lőhettem repcsikre a jobb gépemre.

Az 5 gépes kötelék a végén rászúrta a gázt, jó volt hallgatni. :)
Ja, meg infráztak a Duna felett a Griffek. Nem hittem volna, hogy itthon ehhez itthon meg lesz a bátorság (?), hogy erre rábólintsanak.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ja, meg infráztak a Duna felett a Griffek. Nem hittem volna, hogy itthon ehhez itthon meg lesz a bátorság (?), hogy erre rábólintsanak.
Kezdik kinőni ezeket a dolgokat végre...,azt az időszakot éljük amikor adnak a látványra, végre. Tényleg, Smokewinder nem volt?
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 590
5 196
113
Én a fotóimon nem találtam V-t.
Amúgy jó kis műsor volt, tetszett.

Én se láttam, csak P-ket, most is, régebbi gyakorlatos képeken is, azért kérdeztem, mi lehet velük.

Kezdik kinőni ezeket a dolgokat végre...,azt az időszakot éljük amikor adnak a látványra, végre. Tényleg, Smokewinder nem volt?

Nincs Smokewinderünk, eredménytelen lett a beszerzés... Törzs alatti pótos volt mindenkinek, plusz a keszi párnak Sidewinder
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Én a fotóimon nem találtam V-t.

Gondolom, meg mindig ugyanaz a helyzet mint majusban: a karbantarto hangarnak nincs eleg kapacitasa es a Mi-24P, Mi-17 a prioritas. (Nem, nem mi talaltuk ki a kapacitasproblemat es hogy ott allnak sorba a gepek, hanem a bazis egyik tisztje nyilatkozta. )
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 085
60 171
113
Én a Margit-hídról néztem, az áthúzások jók voltak, de a dinamikus demó felét ahhoz közelebb is húzhatták volna. Jó fotókat nem igazán tudtam csinálni a 300 mm objektívvel így ilyen távolságból a helikről, de végre először lőhettem repcsikre a jobb gépemre.

Az 5 gépes kötelék a végén rászúrta a gázt, jó volt hallgatni. :)
Ja, meg infráztak a Duna felett a Griffek. Nem hittem volna, hogy itthon ehhez itthon meg lesz a bátorság (?), hogy erre rábólintsanak.

És akkor erre válaszul egy kis hangulatcikk, ahol ha az élőfába belekötni épp nem is sikerült, a "váratlan" Gripen-terror csak felháborította az épp ébredő, fel- és bejelentgető, leendő házmestertípus olvasót és a szerkesztőség csöndes magányában meditáló szerzőt:

https://444.hu/2019/08/20/paradezo-gripenek-varazsoltak-haborus-hangulatot-a-budapesti-belvarosba
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Na akkor most en leszek az, akinek semmi nem eleg jo...

- a helikopterek es zlinek is tul magasan jottek
- a zlinek koteleke is lehetett volna szukebb
- lehet hogy csak erzeki csalodas volt a fordulasok miatt, de az AN-26ost mintha kicsit bedöntötték volna Pest fele, hogy a kozonseg ne csak a hasat lassa, igy kellett volna a tobbi legcsavaros gepnek is.

Igy nem volt eleg hatasos, ezert elegedetlenkedtek is a korulottem allo nezok. De aztan jottek a "dzsetek" es az infrazas, igy helyre allt mindenkiben a lelki beke.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Na akkor most en leszek az, akinek semmi nem eleg jo...

- a helikopterek es zlinek is tul magasan jottek
- a zlinek koteleke is lehetett volna szukebb
- lehet hogy csak erzeki csalodas volt a fordulasok miatt, de az AN-26ost mintha kicsit bedöntötték volna Pest fele, hogy a kozonseg ne csak a hasat lassa, igy kellett volna a tobbi legcsavaros gepnek is.

Igy nem volt eleg hatasos, ezert elegedetlenkedtek is a korulottem allo nezok. De aztan jottek a "dzsetek" es az infrazas, igy helyre allt mindenkiben a lelki beke.

Gondolom a biztonsagi szabalyok miatt volt ez a magassag es tavolsag, de korabban még eles raketat sem hozhattak az athuzo gepek es nem is infrazhattak...
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Én az Akadémia és a Parlament között kb félúton voltam, csak főleg a dinamikus helis programoknál a fák sokszor kitakartak kb mindent (pesti oldal átka) és alig láttam valamit. Viszont nem panaszkodhatok jól sikerült összességében a bemutató bár kicsit jobban elnyújthatták volna térben a dinamikus részt meg számítottam egy zászlós áthúzásra valamelyik helivel ha már augusztus 20-ról van szó.

Na akkor most en leszek az, akinek semmi nem eleg jo...

- a helikopterek es zlinek is tul magasan jottek
- a zlinek koteleke is lehetett volna szukebb
- lehet hogy csak erzeki csalodas volt a fordulasok miatt, de az AN-26ost mintha kicsit bedöntötték volna Pest fele, hogy a kozonseg ne csak a hasat lassa, igy kellett volna a tobbi legcsavaros gepnek is.

Igy nem volt eleg hatasos, ezert elegedetlenkedtek is a korulottem allo nezok. De aztan jottek a "dzsetek" es az infrazas, igy helyre allt mindenkiben a lelki beke.
Szerintem is bedöntötték egy minimális szinten
48584681822_c62ec6bde7_k.jpg

48584681337_c3d032aa9f_k.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Én az Akadémia és a Parlament között kb félúton voltam, csak főleg a dinamikus helis programoknál a fák sokszor kitakartak kb mindent (pesti oldal átka) és alig láttam valamit. Viszont nem panaszkodhatok jól sikerült összességében a bemutató bár kicsit jobban elnyújthatták volna térben a dinamikus részt meg számítottam egy zászlós áthúzásra valamelyik helivel ha már augusztus 20-ról van szó.


Szerintem is bedöntötték egy minimális szinten
48584681822_c62ec6bde7_k.jpg

48584681337_c3d032aa9f_k.jpg


A zaszlos athuzas nekem is hianyzott.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 512
72 513
113
Barátomnak meséltem, hogy ez szokott lenni. Nekem is furcsa volt, hogy kimaradt. Ejések viszont voltak.

De ok sem zaszloval ugrottak. Nagyon kellett volna egy nagy magyar zaszlo, ha mar nemzeti unnep es allamalapiitas...

Szolnokon viszont minden nagyon rendben volt. Volt zaszlo az ejtoernyosoknel, szoros volt a Zlin kotelek is, a helikopterek meg felvertek a vizet rendesen :)