• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


A videó 2. felében látszódik, hogy már javában oltják a keletkezett tüzeket, meg hűtik a még nem égő tartályokat, és újabb becsapódások történnek. Ez több lépcsős támadásra utal (Hogy most két hullámban indították a drónokat és a CM -et, vagy várakoztak, kerülő úton érkeztek, stb. azt nem tudjuk.) szóval komolyabb háttértervezés áll a támadás kivitelezése mögött, mint arra egy katot rágcsálva eléggé euforikus mámorban leledző huti ki tudna matekozni. Szerintem...!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1586

Guest
A videó 2. felében látszódik, hogy már javában oltják a keletkezett tüzeket, meg hűtik a még nem égő tartályokat, és újabb becsapódások történnek. Ez több lépcsős támadásra utal (Hogy most két hullámban indították a drónokat és a CM -et, vagy várakoztak, kerülő úton érkeztek, stb. azt nem tudjuk.) szóval komolyabb háttértervezés áll a támadás kivitelezése mögött, mint arra egy katot rágcsálva eléggé euforikus mámorban leledző huti ki tudna matekozni. Szerintem...!
Én inkább arra lennék kíváncsi - és erről egyik elemzés sem szól - hogy az iráni / jemeni drónok és / vagy CM-ek vajon milyen végfázisban milyen célzórendszert használtak?
Az útvonalat gondolom végig repülték GPS-szel, de a találatok hajszál pontosak. A találati pont mindegyik tartálynál egy 1-2 m-es körön belül van.
Ilyen pontosságot nem lehet csak sima polgári GPS navigációval elérni. Kellett hogy legyen valamilyen végfázis célzó rendszer.
Mivel éjszaka támadtak ez vagy egy IR rendszer volt vagy egy radaros.
Egy ilyen célzórendszert összerakni azért nem semmi...még az Iránnak is komoly kihívás lenne.
VAGY...készen kapták valamelyik "sugar daddy"-től (Orosz o, vagy Kína?)
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
Én inkább arra lennék kíváncsi - és erről egyik elemzés sem szól - hogy az iráni / jemeni drónok és / vagy CM-ek vajon milyen végfázisban milyen célzórendszert használtak?
Az útvonalat gondolom végig repülték GPS-szel, de a találatok hajszál pontosak. A találati pont mindegyik tartálynál egy 1-2 m-es körön belül van.
Ilyen pontosságot nem lehet csak sima polgári GPS navigációval elérni. Kellett hogy legyen valamilyen végfázis célzó rendszer.
Mivel éjszaka támadtak ez vagy egy IR rendszer volt vagy egy radaros.
Egy ilyen célzórendszert összerakni azért nem semmi...még az Iránnak is komoly kihívás lenne.
VAGY...készen kapták valamelyik "sugar daddy"-től (Orosz o, vagy Kína?)

deszant/ kommandós helyszíni korrekció volt cél előtt. huszik ezt nyilatkozták
 

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 079
11 757
113
Én inkább arra lennék kíváncsi - és erről egyik elemzés sem szól - hogy az iráni / jemeni drónok és / vagy CM-ek vajon milyen végfázisban milyen célzórendszert használtak?
Az útvonalat gondolom végig repülték GPS-szel, de a találatok hajszál pontosak. A találati pont mindegyik tartálynál egy 1-2 m-es körön belül van.
Ilyen pontosságot nem lehet csak sima polgári GPS navigációval elérni. Kellett hogy legyen valamilyen végfázis célzó rendszer.
Mivel éjszaka támadtak ez vagy egy IR rendszer volt vagy egy radaros.
Egy ilyen célzórendszert összerakni azért nem semmi...még az Iránnak is komoly kihívás lenne.
VAGY...készen kapták valamelyik "sugar daddy"-től (Orosz o, vagy Kína?)

nálam a kérdés a következő szint ? ha ilyen a proxyban használt /kölcsön adott technika milyen az eredeti Iráni?
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Talán ez a videó segít mert közvetlenül mutatja a tartály találatokat, szép egymás után elég gyorsan történtek, és pontosan ipari kamera által rögzítve. De ez biztos nem cirkáló rakéta volt az ziher, és sötétben.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Egyébként nekem ezen történések egyre furcsábbak. A hadsereg tehetetlen, a légierő, légvédelem szintén, úgy tűnik a királyságot mintha valaki buktatni szeretné. Vagy belső emberek , vagy az USA , vagy mindketten. Érdekes következménye lenne egy ilyen történetnek. Ki lenne cseszve egyszerre az EU-val Kínával. az egész csak az USA és az oroszoknak jó. Lehet a kínaiak tudnak azért nyomulnak annyira Iránban. Néha a hihetetlen dolgok hihetővé válnak, valakinek ötlete.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Nos más fórumok is foglalkoztak a videóval , valamilyen fotós technikával egy rakétát véltek felfedezni a 14 camera látószögében és nem öngyilkos drónt, Ha ez igaz , akkor itt alapvetően az előző hozzászólásomban mégis csak lehet igazság.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
deszant/ kommandós helyszíni korrekció volt cél előtt. huszik ezt nyilatkozták
Nem igazán tudom mit kell érteni "kommandós helyszíni korrekción"…?
Úgy érted hogy emberek vezették célra a CM-ket / Drónokat?

Kicsit nehezen tudom elképzelni a kivitelezést.
Mondjuk úgy hogy egy pacák kint ücsörög a kerítésen túl, várja hogy beérkezzenek a CM-ek / drónok, majd amikor hallja hogy megjöttek valahogy átveszi az irányítást felettük és a végén meg drónok / rakéták által sugárzott kép alapján egyenként célra vezeti őket - 1-2 másodperces becsapódási időközökkel.

Én inkább arra tippelek hogy az Irániaknak valahogy (esetleg külső segítséggel) sikerült Qiam2-es rakétájuk MIRV fejrészéhez kifejlesztett radart annyira továbbfejleszteni hogy már be tudják építeni egy CM-be vagy egy nagyobbacska drónba
DoBX_ZrW0AEHy6G.jpg

aa.png

 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Talán ez a videó segít mert közvetlenül mutatja a tartály találatokat, szép egymás után elég gyorsan történtek, és pontosan ipari kamera által rögzítve. De ez biztos nem cirkáló rakéta volt az ziher, és sötétben.
látszik a becsapódási sebesség. Ez nem légcsavaros drón volt.
Az amerikaiaktól lenyúlt Sentinel támadó változata volt rakétákkal. Ezért nem látták a Patriotok.
Gondoltam, teszek mosolygós emojit a végére, de most, hogy belegondolok, nagyon is elképzelhető.
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
A srác ügyes szemű volt, a videó kockázásakor a youtube eredeti videón is látni a rakétát a képen látható kameraidőben úgy mint a képen , kockázzátok vissza, most mindenki azon agyal mi is volt ez.
 
  • Tetszik
Reactions: gacsat

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
látszik a becsapódási sebesség. Ez nem légcsavaros drón volt.
Az amerikaiaktól lenyúlt Sentinel támadó változata volt rakétákkal. Ezért nem látták a Patriotok.
Gondoltam, teszek mosolygós emojit a végére, de most, hogy belegondolok, nagyon is elképzelhető.
0.05nél látszik, hogy a rakéta világítva csapódik be olyan 1500 m/s-al.
 
  • Tetszik
Reactions: comandante

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Egyébként nekem ezen történések egyre furcsábbak. A hadsereg tehetetlen, a légierő, légvédelem szintén, úgy tűnik a királyságot mintha valaki buktatni szeretné. Vagy belső emberek , vagy az USA , vagy mindketten. Érdekes következménye lenne egy ilyen történetnek. Ki lenne cseszve egyszerre az EU-val Kínával. az egész csak az USA és az oroszoknak jó. Lehet a kínaiak tudnak azért nyomulnak annyira Iránban. Néha a hihetetlen dolgok hihetővé válnak, valakinek ötlete.
Már nemzetközileg is pedzegetik, hogy az USÁkoknak ezt látni kellett.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Nem igazán tudom mit kell érteni "kommandós helyszíni korrekción"…?
Úgy érted hogy emberek vezették célra a CM-ket / Drónokat?

Kicsit nehezen tudom elképzelni a kivitelezést.
Mondjuk úgy hogy egy pacák kint ücsörög a kerítésen túl, várja hogy beérkezzenek a CM-ek / drónok, majd amikor hallja hogy megjöttek valahogy átveszi az irányítást felettük és a végén meg drónok / rakéták által sugárzott kép alapján egyenként célra vezeti őket - 1-2 másodperces becsapódási időközökkel.

Én inkább arra tippelek hogy az Irániaknak valahogy (esetleg külső segítséggel) sikerült Qiam2-es rakétájuk MIRV fejrészéhez kifejlesztett radart annyira továbbfejleszteni hogy már be tudják építeni egy CM-be vagy egy nagyobbacska drónba
DoBX_ZrW0AEHy6G.jpg

aa.png

Lézer megvilágítással.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 515
4 886
113
Sőt nagyon érdekes a lejátszási sebességet 0,25 állítva 720 legnagyobb felbontáson 0,05 időtől teljes képernyős módban simán látszik a rakéta pályája a becsapódás irányába mint a képeken.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 501
113
Megint mindenki meglepődött,ugyan ki akarná,hogy ezek egymást bögyörőzzék,hiszen 100-150$ lenne akkor a az olaj ára.
Ez nem lenne jó az exportőröknek,se usánkának,sem az Oroszoknak.
Hirtelen jobbak lettek a cm-ek,és rosszabbak a patriotok,surprise,surprise....:D
A függöny felgördül,és ámul a nép.:rolleyes:
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Megint mindenki meglepődött,ugyan ki akarná,hogy ezek egymást bögyörőzzék,hiszen 100-150$ lenne akkor a az olaj ára.
Ez nem lenne jó az exportőröknek,se usánkának,sem az Oroszoknak.
Hirtelen jobbak lettek a cm-ek,és rosszabbak a patriotok,surprise,surprise....:D
A függöny felgördül,és ámul a nép.:rolleyes:
Már miért ne lenne jó az oroszoknak? Én évek óta csodálkozom, hogy ezt miért nem szervezték le eddig?.