[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Én azt látom, hogy nem a technikai vívmányoktól lesz jobb vagy rosszabb a tanulók, az oktatás színvonala. Természetesen nem azt mondom, hogy régen minden szebb volt, régen minden jobb volt.
Ebben Fábry nem mondott nagy hülyeséget.
De egy kis demagógia néha amúgy nem árt. :)



2000 környéke.
2000? Hol? Nem településnév érdekel,csak nagyjából. 80-as évek vége kis zalai községünkben már volt számítógépterem(persze akkor még csak alkalmanként használhattuk) amit folyamatosan korszerűsítettek,echte fizika-kémia terem speckó padokkal(igaz mire felsős lettem 90-es évek elején addigra le volt lakva egy kicsit),több teremben TV,VHS lejátszó, versenyzongora minden faszom. Tudom,hogy ez nagyon ritka volt akkoriban. Na de 20 év múltán valahol nincs normál toalett modernebb fűtés,az kemény. Na most vagyok hálás,hogy oda járhattam.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
2000? Hol? Nem településnév érdekel,csak nagyjából. 80-as évek vége kis zalai községünkben már volt számítógépterem(persze akkor még csak alkalmanként használhattuk) amit folyamatosan korszerűsítettek,echte fizika-kémia terem speckó padokkal(igaz mire felsős lettem 90-es évek elején addigra le volt lakva egy kicsit),több teremben TV,VHS lejátszó, versenyzongora minden faszom. Tudom,hogy ez nagyon ritka volt akkoriban. Na de 20 év múltán valahol nincs normál toalett modernebb fűtés,az kemény. Na most vagyok hálás,hogy oda járhattam.
Kelet-Mo.
Várj, fűtés akkor és ott volt (most nincs, illetve van, de nem minden teremben).
Versenyzongora, korszerűsített infóterem a 80-as évek végén, meg speckó termek, hogyne... -még tornaterem se volt. :D
Mindenek mellett nagyon jó iskola volt.
 
  • Tetszik
Reactions: BiancoGasto

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93
Kelet-Mo.
Várj, fűtés akkor és ott volt (most nincs, illetve van, de nem minden teremben).
Versenyzongora, korszerűsített infóterem a 80-as évek végén, meg speckó termek, hogyne... -még tornaterem se volt. :D
Mindenek mellett nagyon jó iskola volt.
Infóterem korszerűsítés 90-es évek eleje, a zongora is,addig pianínó volt.
Hja most jövök rá két tannyelvű kisebségi sulink van,ezért nyomják pénzel a mai napig. Erre nagyon figyel állambácsi.
Hát csak gratulálni tudok!
El tudom képzelni mennyi mini stroke-ot kapsz,amikor amcsi gettó iskolák sírnak az alulfinanszírozás miatt! Hozzátok képest habzsidőzsi!
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
Még szerencse hogy szövetségesek vagyunk, meg hogy sosem árultak még el szövetségest, megbízható korrekt partner!

Remélem azért most nem fordítunk nekik hátat, abban bízva vakon hogy megtörik a hagyomány, és most majd NEM szúrnak hátba az első adandó alkalommal.

Románia a háborúban olyan mint a mobiltelefonom az óraátállításnál, nem kell hozzá sem érni, mert magától átáll!
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 192
3 487
113
https://m.origo.hu/nagyvilag/201911...medvek-miatt-peticiot-kuldenek-az-ep-nek.html
"Az Európai Parlamenthez intéznek petíciót a túlszaporodott romániai medveállomány ügyében a leginkább érintett Hargita, Kovászna, Maros és Brassó megye vezetői. Ezt a négy megye elöljárói jelentették be a Sepsiszentgyörgyön tartott közös keddi sajtótájékoztatójukon, amelyről az Agerpres hírügynökség közölt tudósítást."
Komolyan mondom ez már nevetséges...A román bürokrácia évek óta nem képes eljutni a medvekilövések engedélyeztetéséig.
Egy túrót... Sz*rnak rá! A román államnak nagyon jól jön ez a medveterror. Ezzel keresztbe tehetnek az ott lakó kissebségeknek, akiknek a turizmus és a gazdálkodás a fő bevételi forrás. Nem mellesleg ezzel elvándorlásra kényszeríthetik a helybélieket. Plusz ha magyart öl a medve még koccintanak is az állat egészségére. Ez konkrétan, hanyagság és szándékos veszélyeztetés a román közigazgatás részéről. Nem beszélve arról, hogy alkotmányos és talán emberi jogokat is sért. Ezen kívül állatvédelmi szempontból is aggályos mert a medvék is veszélybe kerülnek az emberlakta területeken, közutakon, síneken. Utóbbi helyeken csúnya közlekedési baleseteket is okozhatnak. Remélem az EP jól megfarkalja őket.:hadonaszos:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 976
113
https://m.origo.hu/nagyvilag/201911...medvek-miatt-peticiot-kuldenek-az-ep-nek.html
"Az Európai Parlamenthez intéznek petíciót a túlszaporodott romániai medveállomány ügyében a leginkább érintett Hargita, Kovászna, Maros és Brassó megye vezetői. Ezt a négy megye elöljárói jelentették be a Sepsiszentgyörgyön tartott közös keddi sajtótájékoztatójukon, amelyről az Agerpres hírügynökség közölt tudósítást."
Komolyan mondom ez már nevetséges...A román bürokrácia évek óta nem képes eljutni a medvekilövések engedélyeztetéséig.
Egy túrót... Sz*rnak rá! A román államnak nagyon jól jön ez a medveterror. Ezzel keresztbe tehetnek az ott lakó kissebségeknek, akiknek a turizmus és a gazdálkodás a fő bevételi forrás. Nem mellesleg ezzel elvándorlásra kényszeríthetik a helybélieket. Plusz ha magyart öl a medve még koccintanak is az állat egészségére. Ez konkrétan, hanyagság és szándékos veszélyeztetés a román közigazgatás részéről. Nem beszélve arról, hogy alkotmányos és talán emberi jogokat is sért. Ezen kívül állatvédelmi szempontból is aggályos mert a medvék is veszélybe kerülnek az emberlakta területeken, közutakon, síneken. Utóbbi helyeken csúnya közlekedési baleseteket is okozhatnak. Remélem az EP jól megfarkalja őket.:hadonaszos:
Na, nekem kinaltak valami medveporkoltet egyszer derek erdelyi allitolagos honfitarsak, igaz horror aron. Kerdes meg lehet,-e enni ezt a joszagot? Kolbasznak jo-e, mint a szamar meg a lo? Labat lattam mar kifozve, egye meg aki akarja annyiert. Soha nem kostoltam, milyen ize van? Sajnos a cirkusz masik vege a pesti meg videki 50+os turista aki erdelyi elmenyekre vagyik, aztan hoz 33%os malnaval higitott palinkat meg korondi tanyerat kinai ora mechanikaval. :D
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo