Nagy Szavazó topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szoktál a HTKA fórumon régi hozzászólásokat olvasni?

  • Igen, mert sok érdekes információ van a topikokban.

    Votes: 26 74,3%
  • Nem, mert csak az aktuális dolgok érdekelnek.

    Votes: 9 25,7%

  • Összes szavazó
    35
  • Lezárt szavazás .

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
Új szavazás.
http://www.easypolls.net/poll.html?p=5ddba6bae4b033f78236e332

Előző szavazás eredménye.
qLL5ZyR.png

Bocs, ez nem az eredmény.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
R

rejsz felügyelő

Guest
Valószínűleg nem, a rovarokat meghagyom az ínyenc ázsiaiaknak. :)
Nem hiszem amúgy hogy ez akkora probléma lenne, a mindennapi ember szintjén sokkal jelentősebb eredményeket lehetne elérni apróságokkal, a nejlonzacskó mellőzésével(konkrétan be kellene tiltani, nem filozofálni rajta hanem egyszerűen azt mondani hogy xy időponttól kezdve tilos), szemetelés visszaszorításával, stb.
Két dolog viszont eszembe jut a táplálkozással és étellel kapcsolatban:
  • brutálisan sok ételt dobálunk ki. Épp a napokban olvastam erről, egy átlag magyar család évente több mint 50kg kaját dob ki. Nem a krumplihéjról meg csontról van szó hanem a megfőzött, kenyérre kent vagy kisütött kajáról.
  • rengeteg olyan anyagot eszünk ami konkrétan ipari hulladék. Ez inkább egészségügyi probléma. Édesítőszerek, tartósítók, színezékek visszaszorítása, a cukor- és zsírtartalom csökkentése azonnal szükséges lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
M

molnibalage

Guest
Valószínűleg nem, a rovarokat meghagyom az ínyenc ázsiaiaknak. :)
Nem hiszem amúgy hogy ez akkora probléma lenne, a mindennapi ember szintjén sokkal jelentősebb eredményeket lehetne elérni apróságokkal, a nejlonzacskó mellőzésével(konkrétan be kellene tiltani, nem filozofálni rajta hanem egyszerűen azt mondani hogy xy időponttól kezdve tilos), szemetelés visszaszorításával, stb.
Két dolog viszont eszembe jut a táplálkozással és étellel kapcsolatban:
  • brutálisan sok ételt dobálunk ki. Épp a napokban olvastam erről, egy átlag magyar család évente több mint 50kg kaját dob ki. Nem a krumplihéjról meg csontról van szó hanem a megfőzött, kenyérre kent vagy kisütött kajáról.
  • rengeteg olyan anyagot eszünk ami konkrétan ipari hulladék. Ez inkább egészségügyi probléma. Édesítőszerek, tartósítók, színezékek visszaszorítása, a cukor- és zsírtartalom csökkentése azonnal szükséges lenne.
És mivel helyettesíted azt? Mert mindenhez nem tudsz papírzacskót adni, ami amúgy is szennyezőbb. A vászonzsákomat 7000-szer kéne kb. használni, hogy kevésbé szennyezzen, mint a műanyag. Az minden nap 20 évig... Sci fi.
 

phileas

New Member
2018. április 4.
1
0
1
Néha úgy érzem, hogy ez a ne együnk marhát nem teljesen az átlag magyarnak szólna. Szerintem a magyar marha fogyasztás megszűntetése nem sokat segítene a klímán. https://sertesinfo.aki.gov.hu/publi...e+jutó+húsfogyasztás+alakulása+Magyarországon

Az ételpazarlás minimalizálása és a hobbi állatoknak való eledelek adóztatása jó út lehet. A csipszadó klímavédelmi szerepét nem értem.

A bogaraktól nem zárkózok el, de ezt nehéz lenne ebben a kultúrkörben meghonosítani.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 827
31 837
113
És mivel helyettesíted azt? Mert mindenhez nem tudsz papírzacskót adni, ami amúgy is szennyezőbb. A vászonzsákomat 7000-szer kéne kb. használni, hogy kevésbé szennyezzen, mint a műanyag. Az minden nap 20 évig... Sci fi.

Ezekről van valami forrás? Mondjuk azt nem kétlem, hogy az előállítása több energia meg nyersanyag, de ekkora a különbség? A másik meg, hogy legalább lebomlik, bár nem tudom mennyire lebomlók pl. az átlátszó műanyag zacskók, szerintem nem azok. Régebben voltak olyan tescos szatyrok, amik maguktól széthullottak egy idő után, "lebomlottak", bár nem tudom a darabkáik nem szennyeztek-e.
 
M

molnibalage

Guest
Ezekről van valami forrás? Mondjuk azt nem kétlem, hogy az előállítása több energia meg nyersanyag, de ekkora a különbség? A másik meg, hogy legalább lebomlik, bár nem tudom mennyire lebomlók pl. az átlátszó műanyag zacskók, szerintem nem azok. Régebben voltak olyan tescos szatyrok, amik maguktól széthullottak egy idő után, "lebomlottak", bár nem tudom a darabkáik nem szennyeztek-e.
Valami újrahasznosítós videóban volt ez a szám.

De ha belegondolsz, akkor reális. A műanyag zacskó annyira olcsó, hogy ingyen adja a bolt, csak pakold bele a termékedet. A kerekítési hiba, kerekítési hibája. Vettem egy SPAR-os tartós szatyort egyszer, mert pont kellett, de azóta talán, ha 5-ször volt használva. 500 HUF volt.

Egy kis műanyag zacskó ára néhány fillér, mert egy nagy gurigát vehetsz úgy talán 100 ft-ért, aminek lehet, hogy a papírhengere talán a legdrágább része.

Egy termék ára, ha nem fancy ökörségként van túlárazva (lásd Apple vagy villanyautó vs benzinautó vita, ahol a jövedéki adó elképesztő módon torzít), hanem pusztán a technológiai költség alapján, akkor az mutatja annak lábnyomát is. Borzalmasan olcsó a műanyag. És ez az átka, emiatt sokan egyszerűen eldobják a fenébe. Ráadásul sok nem korlátlan számú alkalommal újrahasznosítható.

A bibi az, hogy az üveg sokkal drágább, nehezebb és sérülékenyebb. Egy 1,5 liter szénsavas üdítőhöz szükséges palack tömege üvegből borzalmasan sok. Műanyagból a termékhez képest gyakorlatilag súlytalan. És drága is. Ezért nem is csinálnak nagyon már üveges üdítőt, csak nagyon fancy helyekre. Mert költségcsökkentést ennyire extrémen tolják, a rövidtávú profitért. A tengerben cserébe meg annyi a műanyag, hogy beszarunk tőle lassan.
 
M

molnibalage

Guest
Gyakorlatilag vaknak minősülök az komoly opció?
Van a honlapnak hangoskönyv verziója is, csak én nem tudok róla?
Igen, az. A szavazás az SG-n is fut és van olyan alkalmazás, ami bármilyen gépen is felolvassa, hogy mit látsz tudtommal.
Sanszosan 0 lesz, de mivel ez fedi le a teljes "eseményteret" nem akartam kihagyni. Nem morbid kérdés. Csak a statisztika az ilyen dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
T

Törölt tag 008

Guest
Az egész érték minek minősül? Rosszul van feltéve a kérdés és torz lesz az eredmény.
Pl ha valakinek 2 az lehet 1-2 vagy 2-3 is. Főnököm ezért már ordibálna, hogy mi ez a trehányság.
1-1.9, 2-2.9 kellett volna inkább.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Az egész érték minek minősül? Rosszul van feltéve a kérdés és torz lesz az eredmény.
Pl ha valakinek 2 az lehet 1-2 vagy 2-3 is. Főnököm ezért már ordibálna, hogy mi ez a trehányság.
1-1.9, 2-2.9 kellett volna inkább.
2 esetén a 2-3.
3 eseten 3-4.

Bocs, nem figyeltem.

Kérdést beküldeni meg tovabbra is ér...
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 761
17 817
113
már nem tudok szavazni, de teljesen egyetértek. Ha valami megjelenik magyarul, akkor az jó eséllyel már elavult. A műszaki élet nyelve az angol. A mai MAGYAR szabványok zöme is angol nyelvű - mert nincs se pénz se kapacitás a szabványok lefordítására. Aztán meg ugyebár mikor lenne egyszerűbb megszerezni egy nyelvtudást? Még középiskolában - de akkor az ne heti 2 óra legyen, vagy majd munka közben?

Aki nem tud összehozni egy középfokú nyelvvizsgát, annak nincs helye egy egyetemen. Nem n+1 papagájra van szükség diplomával, hanem feladatok megoldására képes emberekre, akik képesek az önálló továbbképzésre. Tetszik nem tetszik, de ez a véleményem. Sőt, azokat is páros lábbal basznám ki az összes egyetemről, akik 5 év alatt sem szereztek BSC-t.

Szerintem sokan vért izzadnának, ha az oktatási rendszer a kezeim közé kerülne...