[HUN] Iraki misszió

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Egy szélsőséges attól nem lesz mérsékelt, hogy leírja egyszer a szélsőséges nézetei között, hogy "mérsékletre kell törekedni". Ez ugyanaz a liberális stílus, ami alapján az extrém bal a 444-en és a HVG-n középre pozícionálja magát!

És még ilyenek is vannak ugyanott:
https://pestisracok.hu/apu-odaporkolt-egy-potit/
Azt kell hogy mondjam, Jeszenszky több mint kínos szerintem még a magát valamire tartó valós konzervatív értékrendet magáénak valló jobboldaliaknak is. Az a pali egy pojáca, ettől nagyon szebbet nem tudok róla mondani. Nem mellesleg kritika nélküli Trump seggnyaló, USA imádó.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Románia kiugrott.

A hivatalos szöveg szerint "csapatainkat ideiglenesen Kuvaitba helyeztük át, ahol tovább szolgállják az ISIS elleni koalíció ügyét" :cool:
A romulánkoban ismét nem csalatkoztunk. Kedvenc politikai húzásuk az átállás, kihátrálás, hátbatámadás. Ne feledjük, hogy hatvan év alatt hatszor álltak át, átlagban tízévente egyszer.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
A romulánkoban ismét nem csalatkoztunk. Kedvenc politikai húzásuk az átállás, kihátrálás, hátbatámadás. Ne feledjük, hogy hatvan év alatt hatszor álltak át, átlagban tízévente egyszer.
Nem álltak át. Nekünk sem azt kéne. Egyszerűen van amit el lehet tanulni tőlük, s ez most bizony logikus döntés amit meghoztak.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 583
63 950
113
Mi pedig kitartunk szokas szerint utolso hu csatloskent. Nem tudom Washingtonban ezzel mennyi jo pontot huztunk be es a romanok mennyi rosszat ikszeltek be. Nem hiszem hogy olyan sokat hogy odaat megjegyeznek. Maradt meg ott valaki rajtunk es az amerikaiakon kivul? Paran lehet, mindenesetre ahogy a nemetek leleptek mar futottak is utanuk a hos romanok. :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Mi pedig kitartunk szokas szerint utolso hu csatloskent. Nem tudom Washingtonban ezzel mennyi jo pontot huztunk be es a romanok mennyi rosszat ikszeltek be. Nem hiszem hogy olyan sokat hogy odaat megjegyeznek. Maradt meg ott valaki rajtunk es az amerikaiakon kivul? Paran lehet, mindenesetre ahogy a nemetek leleptek mar futottak is utanuk a hos romanok. :D
Ez a legnagyobb hibája a hazai külpolitikának évszázadokra visszanézve. Mi akkor is hű csatlósként viselkedünk, amikor inkább veszítünk vele, mint sem nyerünk.
Egyetlen egy nézőpont az elfogadható az én felfogásom szerint, hogy stílszerű legyek : Magyarország az első!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Azt kell hogy mondjam, Jeszenszky több mint kínos szerintem még a magát valamire tartó valós konzervatív értékrendet magáénak valló jobboldaliaknak is. Az a pali egy pojáca, ettől nagyon szebbet nem tudok róla mondani. Nem mellesleg kritika nélküli Trump seggnyaló, USA imádó.
Egy politikai hobbista, megjegyzem magát így is deffiniálja...
Mondjuk, ha Erdogan, Trump, Netanjahu koordináta tengelyen gondolkozol, akkor szerintem nem nekünk kell elödzör elfutni...
Valamit valamiért. A Jeszenszky cikk Suleimaninak tulajdonítja az Usa követtsèg elleni támadást... mondjuk az én ingerküszöbömbe az áruló Litvinenko likvidálása is belefért a másik oldalon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Egy politikai hobbista, megjegyzem magát így is deffiniálja...
Mondjuk, ha Erdogan, Trump, Netanjahu koordináta tengelyen gondolkozol, akkor szerintem nem nekünk kell elödzör elfutni...
Valamit valamiért. A Jeszenszky cikk Suleimaninak tulajdonítja az Usa követtsèg elleni támadást... mondjuk az én ingerküszöbömbe az áruló Litvinenko likvidálása is belefért a másik oldalon.
Félre ne érts, nem sirattam meg Litvinenko-t és most Suleimanit sem. Egyszerűen semmi közünk ehhez a dologhoz ott. Én még akár azt is el tudnám képzelni, ha nem öletünk le idegen érdekből néhány magyar katonát félreértésből Iránnal a térségben, hogy mondjuk komoly bizniszt kössünk velük víziparban, mezőgazdaságban, gyártsunk nekik is vonatot etc. bánja a tököm.

Miért kell beleugranunk a kútba azonnal kutya mód, ha azt mondja az osztrák/német/szovjet/amerikai ???!
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Ez a legnagyobb hibája a hazai külpolitikának évszázadokra visszanézve. Mi akkor is hű csatlósként viselkedünk, amikor inkább veszítünk vele, mint sem nyerünk.
Egyetlen egy nézőpont az elfogadható az én felfogásom szerint, hogy stílszerű legyek : Magyarország az első!
És egy normális baráti háló. Iránnal nem boltolhatsz, viszont a Szaudiaknak fontos, Erdogannak fontos, Bibinek fontos és akkor “Apunak” is fontos... ha már dj Jeszy mérték lett.

Szerintem egy jó döntés volt. Különösebb tét nèlküli helyes lépés. A geopolitikai vonatkozása sokkal több, mint amire gondoltok, szerintem.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Félre ne érts, nem sirattam meg Litvinenko-t és most Suleimanit sem. Egyszerűen semmi közünk ehhez a dologhoz ott. Én még akár azt is el tudnám képzelni, ha nem öletünk le idegen érdekből néhány magyar katonát félreértésből Iránnal a térségben, hogy mondjuk komoly bizniszt kössünk velük víziparban, mezőgazdaságban, gyártsunk nekik is vonatot etc. bánja a tököm.

Miért kell beleugranunk a kútba azonnal kutya mód, ha azt mondja az osztrák/német/szovjet/amerikai ???!
Értelek és tényleg nem ladagranti magasságokba akarok emelkedni... :rolleyes:

De nincs komoly esélye hogy fokozódik, eszkalálódik a dolog... viszont az üzenet értéke komoly.
Szerintem kb, mint amikor Viktor Tusnádfürdőn kiállt Trump mellett... nagy tétje nem volt, de nagyon jó pont. Ráadásul ebben az esetben most több érdekeltnél is jó pont.
 
  • Tetszik
Reactions: Matróz Kommandó

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 413
44 018
113
Értelek és tényleg nem ladagranti magasságokba akarok emelkedni... :rolleyes:

De nincs komoly esélye hogy fokozódik, eszkalálódik a dolog... viszont az üzenet értéke komoly.
Szerintem kb, mint amikor Viktor Tusnádfürdőn kiállt Trump mellett... nagy tétje nem volt, de nagyon jó pont. Ráadásul ebben az esetben most több érdekeltnél is jó pont.
Lehet hogy ugyan annyinnál meg rossz. Ha csak egyetlen magyar katona is rámegy, vagy szerveznek egy fasza terrorcselekményt nálunk, akkor már nem biztos hogy jó ötlet.

Semmi közünk hozzá, továbbra is az a véleményem!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Hagyjátok már abba a belpolt!
Orbán atyánk megmondta a vallatáson, hogy egyelőre nyugi van. Ha Irak azt mondja hivatalosan, hogy részéről felmondja az "együttműködési" szerződést, akkor tipli. Addig meg csitt van. A külügynek most 1000el azon kell dolgoznia, hogy megkapják a hivatalos állásfoglalást az irakiaktól a szerződés felmondásáról. Elvileg a szándék megvan rá. Ha pedig erről egy hivatalos "irat" elkészült, akkor azt szépen lehet az amerikaiaknak lobogtatni, hogy "tanárnéni, de nekem orvosi igazolásom van"...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Hagyjátok már abba a belpolt!
Orbán atyánk megmondta a vallatáson, hogy egyelőre nyugi van. Ha Irak azt mondja hivatalosan, hogy részéről felmondja az "együttműködési" szerződést, akkor tipli. Addig meg csitt van. A külügynek most 1000el azon kell dolgoznia, hogy megkapják a hivatalos állásfoglalást az irakiaktól a szerződés felmondásáról. Elvileg a szándék megvan rá. Ha pedig erről egy hivatalos "irat" elkészült, akkor azt szépen lehet az amerikaiaknak lobogtatni, hogy "tanárnéni, de nekem orvosi igazolásom van"...
Kicsit naívan gondolkozol.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 410
113
Félre ne érts, nem sirattam meg Litvinenko-t és most Suleimanit sem. Egyszerűen semmi közünk ehhez a dologhoz ott. Én még akár azt is el tudnám képzelni, ha nem öletünk le idegen érdekből néhány magyar katonát félreértésből Iránnal a térségben, hogy mondjuk komoly bizniszt kössünk velük víziparban, mezőgazdaságban, gyártsunk nekik is vonatot etc. bánja a tököm.

Miért kell beleugranunk a kútba azonnal kutya mód, ha azt mondja az osztrák/német/szovjet/amerikai ???!
Már hogyne lenne! Ha - ahogy Orbán elmondta - tényleg meghívásra jöttünk, nemzetközi szerződésre, akkor nem nekünk kell - szabad - felmondani a szerződést! Mert ha rendeződik a helyzet megint, akkor hogy megyünk vissza?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 675
34 557
113
Az irániak addíg nem nyugszanak amíg az amerikaikat mag a csatlósokat ki nem zavarják a Közel-keletről nagyon komoly az esély az eszkalációra, ez nem a mi háborúnk. Magyar katonák haljanak meg az idióta trumpli dilinyós döntései miatt?
Nagyon nem hiányzik ez nekünk.

IRGC Légierő Parancsnoka: A szerdai rakétacsapások egy nagyobb hadművelet megkezdését jelzik a régióban
https://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13981019000659
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Hagyjátok már abba a belpolt!
Orbán atyánk megmondta a vallatáson, hogy egyelőre nyugi van. Ha Irak azt mondja hivatalosan, hogy részéről felmondja az "együttműködési" szerződést, akkor tipli. Addig meg csitt van. A külügynek most 1000el azon kell dolgoznia, hogy megkapják a hivatalos állásfoglalást az irakiaktól a szerződés felmondásáról. Elvileg a szándék megvan rá. Ha pedig erről egy hivatalos "irat" elkészült, akkor azt szépen lehet az amerikaiaknak lobogtatni, hogy "tanárnéni, de nekem orvosi igazolásom van"...
Plusz ma megpróbálnak kiszenvedni vmi közös EU-s állásfoglalást. Cselekvési terv lenne az igazi, de arra kevés az esély.