Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
És ha ezek igazak? Úgy tűnik tesztekből tényleg nem lehet elegendő, ha ennyire spórolnak vele, máshol már sokkal többet végeznek. Sajnos 2018-ban Orbán belekezdett egy teljes átszervezésbe az eü-ben is, ami a járványügyet is érintette, csak amolyan KLIK módra sikerült ez is, Kásler ámokfutást rendezett, sokan egyszerűen felmondtak, 2018-ban négy(!) tisztifőorvos váltotta egymást pár hét különbséggel (amíg Müller Cecília nem került oda), 2019 tavaszán az NKK-nak még nem volt meg az az évi költségvetése, nem tudtak beszerezni semmit, kifogyott reagenst sem a labornak, csak kikönyörgött rendkívüli pénzekért pár dolgot (ezt belsőstől hallottam tavaly). Ezek ismeretében simán el tudok mindent képzelni. Azt is, hogy tényleg letolt gatyával állnak, és most hogy mindenhol beütött ez, és hiány van/felmentek az égbe az árak, nagy gáz van és se védőfelszerelés se egyéb nincs elegendő. Persze erről 1 éve hallottam, azóta talán rendezték a sorokat valamennyire.

Tudod mennyi tartalék van felhalmozva speckó forrásként a költségvetésben? Amit minden vészhelyzet esetére szét lehet osztani? Szerinted a kormány tök hülye, nélkülünk és a soroscsicska 444-index-hvg-24 nélkül semmit se tud beszerezni? Rosszul dönt? Nem gondolkozott el több tudás birtokában olyanokon, amit nekünk vagy a 444-index-hvg-24nek eszébe jut? Mindenki hülye, csak a 444-index-hvg-24 helikopter, na meg a Kardos doktor? Ezért is olyan eszközöket szerez be a Honvédség, amilyeneket, mert mindenhol hülyék ülnek? Ezért van nálunk kerítés és nincs a görögöknél, a szerbeknél és a többinél? Ezért ment le faxán az árvíz nálunk, miközben muttiéknál mindent elöntött? Ezért ... soroljam?

Mondom, napi szinten járok kórházba, egészségügyi intézménybe, és vagy folyamatosan évek óta profikat fogok ki, és mázlim van, vagy tényleg a ballib média 1 G?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Megkérem a kedves moderátorokat, hogy tekintettel arra, hogy én ezt a haditechnikai-tudományos fórumot aljas módon, farkasfalkába tömörülve a sorozatos ajvékolásommal rombolom (stilszerűen: torpedózom, ha már farkasfalka), illetve egyeseket hozzászólások megírására kényszerítem, távolítsanak el engem innen!
Nem kellek én ide.
:D:D:D:D:D:D (apropó, röhögni szabad ??? :rolleyes: :D:D:D)
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
Esküszöm, kötelezővé tenném ezt a filmet! Benne van minden amit egy vírus okozha (a Koronavírus ehhez képest lóf...), de a terjedés elég komoly rész benne, és jól megmutatja min múlnak a dolgok. Benne van minden a prófétáktól, a kormányfikázásokon át, az emberi természeten keresztül a világjárvány és a vele való küzdelemig. Aztán minden visszatér a régi kerékvágásba. A Koronavírus nem fog 26 milla halottat eredményezni ...

 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 047
2 739
113
Tudod mennyi tartalék van felhalmozva speckó forrásként a költségvetésben? Amit minden vészhelyzet esetére szét lehet osztani? Szerinted a kormány tök hülye, nélkülünk és a soroscsicska 444-index-hvg-24 nélkül semmit se tud beszerezni? Rosszul dönt? Nem gondolkozott el több tudás birtokában olyanokon, amit nekünk vagy a 444-index-hvg-24nek eszébe jut? Mindenki hülye, csak a 444-index-hvg-24 helikopter, na meg a Kardos doktor? Ezért is olyan eszközöket szerez be a Honvédség, amilyeneket, mert mindenhol hülyék ülnek? Ezért van nálunk kerítés és nincs a görögöknél, a szerbeknél és a többinél? Ezért ment le faxán az árvíz nálunk, miközben muttiéknál mindent elöntött? Ezért ... soroljam?

Mondom, napi szinten járok kórházba, egészségügyi intézménybe, és vagy folyamatosan évek óta profikat fogok ki, és mázlim van, vagy tényleg a ballib média 1 G?

1. A járvàny kapcsán hogy a retkes lófûttybe kerül elő folyton soros-444 stb?
2. Csomó minden nincs, a patikàktól a rosmanig bezárólag, olyasmik is ami -feltételezem- a kormány dolga lenne, meg olyasmik amihez a -feltételezem- kormányzatnak köze sincs, de ebben az országban mindenért a (mindenkori) kormányt szoktuk/szoktàk szidni/dícsérni.
3. OFF. Ha a görögöknél nincs kerítés akkor mit rángatott a török páncélautó?
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 647
55 268
113
Megkérem a kedves moderátorokat, hogy tekintettel arra, hogy én ezt a haditechnikai-tudományos fórumot aljas módon, farkasfalkába tömörülve a sorozatos ajvékolásommal rombolom (stilszerűen: torpedózom, ha már farkasfalka), illetve egyeseket hozzászólások megírására kényszerítem, távolítsanak el engem innen!
Nem kellek én ide.
Elèg volt abból, hogy destruktiv módon megprobálod folyamatosan emelni itt a színvonalat! :)
 
  • Tetszik
Reactions: emel and Nemerson

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 647
55 268
113
Angoloknál nem, hasonló érvek mentén, mint amit itt felhoznak. Bár szerintem muszáj lesz lépniük, ha a szülők elkezdik nem iskolába küldeni a gyerekeiket (ami már elkezdődött).

Azèrt nem olyan egyszerü ez. Mi legyen a gyerekekkel? Fertözzèk meg a nagyszülöket? Mert a gyerekeket valóban nem veszèlyezteti a virus annyira, mint az idösebbeket.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
Azèrt nem olyan egyszerü ez. Mi legyen a gyerekekkel? Fertözzèk meg a nagyszülöket? Mert a gyerekeket valóban nem veszèlyezteti a virus annyira, mint az idösebbeket.

Példa. Kiveszed a gyereket a suliból. Nem fertőződik meg. A nagyi jön, vigyáz rá, miközben mi dolgozunk. Munka után hazamegyünk, nagyi hazamegy, majd a sokadik ugyanilyen nap után a nagyi TŐLÜNK, a GYEREK RÉVÉN elkapja.

Másik példa: Kiveszed a gyereket, otthon maradsz te a párod dolgozik. A párod hazahozza, mindannyian elkapjátok. A gyerek jól van, nagyi jön rá vigyázni, és elkapja tőle.

Harmadik. Gyerek otthon, mert nagyobb. Ha itthon marad egyedül, tuti kiszökik, vagy átjön a haver, vagy .... Hazajössz, elkapod, vigyázhatsz a gyerekre karanténban, de azért a nagyi ezelőtt látni akar titeket. Ezután megkapja.

Negyedik: Senki sem megy dolgozni, suliba, nagyi otthon marad, nem jön hozzátok. Kajáért ki kell menni, vagy éhen halsz. Kajáért tehát ki kell menni. Kimész, megbetegszel, gyerek is. Kórházba kell menned, mert a veséd és a tüdőd problémás lesz, jön a nagyi, vigyáz a gyerekre, megkapja ...

De biztos van olyan, hogy senki sem kapja el, csak nem tudom elképzelni, hacsak nem ment már át rajtad, vagy nem vagy immunis a vírusra.
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
Aristo szösszenet...
KORONAVÍRUS, VAGY AMIT AKARTOK
A hallban csodálkozva, aránylag higgadtan fogadják az eseményeket, de amikor egy hivatalos személyiség azt kiáltja, hogy “mindenki őrizze meg nyugalmát, nincs semmi baj!” – nyomban kitör a pánik.

Rejtő Jenő: vesztegzár a Grand Hotelben

Pontosan. Ezért is jó, hogy nincs elbagatellizálva, de mégsincs rémhírkeltés kormányoldalról.
A németek leszarták, bár belerendül az egészségügyi rendszerük, de még a BL meccseiken is volt tömeg. A britek dettó. Nincs pánik. Az olaszok, spanyolok tesztelnek boldog boldogtalant, kijönnek az eredmények, nem bírja a rendszerük mert ki kell jönni az eredményekkel, ha már teszt. A vége ami az olaszoknál van.

Kínának el kellett hárítania - főleg, ha az amerikai hír igaz -., megtette, és szépen főszereplőcsere lesz a gazdasági életben. Az európai gazdaság meg tönkremegy.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113


Meglepő kijelentést tett Orbán Viktor miniszterelnök ma reggeli interjújában. A tanároknak fizetés nélküli szabadságot, a diákoknak évismétlést helyezett kilátásba abban az esetben, ha bezárnák az iskolákat a koronavírus-járvány fékezése érdekében. Nos, tőlünk Nyugatra (és immár Keletre is) ezt a kérdést sokkal rugalmasabban kezelik. Látszik, hogy Magyarország nagyon nem akarja bezárni a közoktatási intézményeket, miközben a koronavírus már itt van közöttünk. A kormánynak nagyon vékony pengén kell egyensúlyoznia, de egy biztos: egyetlen országnak sincs második esélye.
Koronavírus: Magyarországnak sincs második esélye
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
B

b4l4g3

Guest
Példa. Kiveszed a gyereket a suliból. Nem fertőződik meg. A nagyi jön, vigyáz rá, miközben mi dolgozunk. Munka után hazamegyünk, nagyi hazamegy, majd a sokadik ugyanilyen nap után a nagyi TŐLÜNK, a GYEREK RÉVÉN elkapja.

Másik példa: Kiveszed a gyereket, otthon maradsz te a párod dolgozik. A párod hazahozza, mindannyian elkapjátok. A gyerek jól van, nagyi jön rá vigyázni, és elkapja tőle.

Harmadik. Gyerek otthon, mert nagyobb. Ha itthon marad egyedül, tuti kiszökik, vagy átjön a haver, vagy .... Hazajössz, elkapod, vigyázhatsz a gyerekre karanténban, de azért a nagyi ezelőtt látni akar titeket. Ezután megkapja.

Negyedik: Senki sem megy dolgozni, suliba, nagyi otthon marad, nem jön hozzátok. Kajáért ki kell menni, vagy éhen halsz. Kajáért tehát ki kell menni. Kimész, megbetegszel, gyerek is. Kórházba kell menned, mert a veséd és a tüdőd problémás lesz, jön a nagyi, vigyáz a gyerekre, megkapja ...

De biztos van olyan, hogy senki sem kapja el, csak nem tudom elképzelni, hacsak nem ment már át rajtad, vagy nem vagy immunis a vírusra.
ennyi ... én is agyaltam rajta és sajna én is erre jutottam
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113
ennyi ... én is agyaltam rajta és sajna én is erre jutottam
Az egyetem más. Ha nem kell tanulni!!!, kiscsávó leül játszani, ahogy egyébként a vizsgaidőszakon kívül is teszi folyamatosan, csak most a szülei se cseszik le, hogy miért teszi. A nőneműek pedig mást csinálnak, de kb. ők is ugyanazt, amit egyébként is, csak nem kell tanulni. Ha tanulni kell, mindezt mixelik és kész, jön is a nyár.

A bulishelyeknek, a színháznak, mozinak annyi, a turizmusnak is, bár azt a jelek szerint megmentik, mert összeurópai kérdés lesz a járvány után. A légitársaságok átalakulnak, de őket is meg fogják próbálni megmenteni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 942
82 727
113


Meglepő kijelentést tett Orbán Viktor miniszterelnök ma reggeli interjújában. A tanároknak fizetés nélküli szabadságot, a diákoknak évismétlést helyezett kilátásba abban az esetben, ha bezárnák az iskolákat a koronavírus-járvány fékezése érdekében. Nos, tőlünk Nyugatra (és immár Keletre is) ezt a kérdést sokkal rugalmasabban kezelik. Látszik, hogy Magyarország nagyon nem akarja bezárni a közoktatási intézményeket, miközben a koronavírus már itt van közöttünk. A kormánynak nagyon vékony pengén kell egyensúlyoznia, de egy biztos: egyetlen országnak sincs második esélye.
Koronavírus: Magyarországnak sincs második esélye
Hogy egyem a sorosista portfólió szívét! "tőlünk Nyugatra (és immár Keletre is) ezt a kérdést sokkal rugalmasabban kezelik" Persze, lehet akkorát hazudni, mint Pellegrini tette, hogy többmilla maszkja van raktáron ...
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3 and zeal