Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Tegnap delutan mar arrol beszeltek hogy az orszag teljes teruleterol vannak fertozottek. Kocsiban radioban mondtak be teljesen hivatalos kormanyzati kozzetetel volt. Azt is kozoltek hogy a csoportos megbetegedesek idoszakaban vagyunk jelenleg, ezutan fog jonni a tomeges megbetegedesek idoszaka. Mire vagy meg kivancsi? Az orszag teljes teruleterol jelentettek megbetegedeseket.
Egy rakas embert lattam futni, biciklizni, kutyat setaltatni, mind maszk nelkul. Ezek aztan nagyon fontos dolgok, nem ertik meg hogy maradjanak otthon. Egy honap mulva ugy leszunk mint most az olaszok.

Ezt azért nem hiszem, de tény, hogy sok a felelőtlen. Ha az ellenzék geciskedne a szavazásnál, akkor viszont itt nagyon komoly dolgok jönnek majd!
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
705
2 999
93
Nekem az az érzésem, hogy a ennek a koronavírusnak van egy eddig ismeretlen mellékhatása, ami az átlagemberek esetében úgy 20-30%-os előfordulású, viszont a politikusok esetében 100%-os az előfordulása. A vírus nem csak a tüdőt támadja meg, hanem a szürkeállományt is.
Legalábbis mással nem tudom magyarázni azt amit művel a nép és főleg az ÖSSZES európai politikus.
Mondok pár esetet.
Jópár ismerősem munka nélkül maradt, mert az éttermek, bárok, szállodák, fodrászatok, egyes boltok bezártak.
Mégis miért kellett ezeket bezáratni, ha pl. a több ezer főt foglalkoztató cégek nyitva lehetnek?
Az éttermekben átlagosan egy tucat ember ha szokott lenni, míg egy-egy gyár kantinjában egyszerre több százan is esznek.
Vagy pl. bezárták az iskolákat ugye. Gratula, addig átlagosan úgy 20 gyerek ült egy-egy osztályteremben, most meg csapatokba verődve a parkokban vannak. Melőból hazamenet minden nap két sportpálya mellett megyek el. Vagy 40-50 gyerek izzadja magát lucskosra. Na ott biztos nem terjed semmi csak az iskolában.
Ha azt akarjuk, hogy ne terhelődjön túl az egészségügyi helyzet, akkor a mostani korlátozások helyett szerintem a nyugdíjasoknak kellene kijárási tilalmat elrendelni. Az alig okozna érzékelhető vesztességet a gazdaságnak és valószínűleg sokkal eredményesebb lenne a járvány megelőzésében.
Jah, a sportpályák és parkok a gyerekeken kívül öregekkel vannak tele. Gondolom az unokákra ők vigyáznak.

Van benne igazság...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Nekem az az érzésem, hogy a ennek a koronavírusnak van egy eddig ismeretlen mellékhatása, ami az átlagemberek esetében úgy 20-30%-os előfordulású, viszont a politikusok esetében 100%-os az előfordulása. A vírus nem csak a tüdőt támadja meg, hanem a szürkeállományt is.
Legalábbis mással nem tudom magyarázni azt amit művel a nép és főleg az ÖSSZES európai politikus.
Mondok pár esetet.
Jópár ismerősem munka nélkül maradt, mert az éttermek, bárok, szállodák, fodrászatok, egyes boltok bezártak.
Mégis miért kellett ezeket bezáratni, ha pl. a több ezer főt foglalkoztató cégek nyitva lehetnek?
Az éttermekben átlagosan egy tucat ember ha szokott lenni, míg egy-egy gyár kantinjában egyszerre több százan is esznek.
Vagy pl. bezárták az iskolákat ugye. Gratula, addig átlagosan úgy 20 gyerek ült egy-egy osztályteremben, most meg csapatokba verődve a parkokban vannak. Melőból hazamenet minden nap két sportpálya mellett megyek el. Vagy 40-50 gyerek izzadja magát lucskosra. Na ott biztos nem terjed semmi csak az iskolában.
Ha azt akarjuk, hogy ne terhelődjön túl az egészségügyi helyzet, akkor a mostani korlátozások helyett szerintem a nyugdíjasoknak kellene kijárási tilalmat elrendelni. Az alig okozna érzékelhető vesztességet a gazdaságnak és valószínűleg sokkal eredményesebb lenne a járvány megelőzésében.
Jah, a sportpályák és parkok a gyerekeken kívül öregekkel vannak tele. Gondolom az unokákra ők vigyáznak.

Erről a kormány tehet, vagy a hülye szülők? Én a bezárás óta 2x vittem ki a gyereket. Az elmúlt két hétben pedig 3x mozdultak ki olyanok a családomban, akik velem élnek. Mindent én intézek, komoly felszerelésben.

Sőt, tegnap a lányom táskájában találtam egy bontatlan és egy 4/5ben tele fertőtlenítős tubust. Volt is nagy öröm otthon! :D Anno tudtam, hogy még volt 5 tubuson kívül kettő (anno 1-1 ment az ősöknek, 3 maradt nálunk, + mellette alapból van 1-1 a két autóban, 1 a zsebemben), de azért örültem, hogy nem vagyok hülye és tényleg volt még 2 tubus, amit itthonról nyúlhatott le valaki. Tegnap kiderült, hogy a lányom. De okos volt, mert bevitte a suliba. Azt mondta megpróbálta elcserélni az egyik osztálytársnőjével egy teljes palack nyomós kézfertőtlenítőre, bontatlan állapotú, de lebetegedett az osztálytársnő, és így nem jött létre a biznisz. Mondtam is a nejemnek, hogy látszik, hogy a dédapjának boltjai voltak (elvették mindkettőt majd az első után cserébe ki is telepítették a nagyszüleimet), tehát van benne némi kereskedő vér.

Szóval, hazahozta, de elfelejtett szólni mire készült. Amikor elraktuk tegnap a táskáikat, a nejem akkor találta meg a két tubust. Mókás pillanat volt, na. :D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Azért ennyire nem hiszem, hogy zoknik. Pontosan tudják ha nem szavazzák meg, akkor annyi a karrierjüknek. Az emberek félnek, ha ilyenkor ezt a félelmet át tudják alakítani gyűlöletté akkor ezeknek a pártoknak annyi.

Szerintem is mindenki megszavazza (kivéve a legnagyobb gyűlölködő néhányakat). Ha nem tennék meg elveszítik a "nemzetközi támogatást" is!
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 632
113
Erről a kormány tehet, vagy a hülye szülők? Én a bezárás óta 2x vittem ki a gyereket. Az elmúlt két hétben pedig 3x mozdultak ki olyanok a családomban, akik velem élnek. Mindent én intézek, komoly felszerelésben.

Sőt, tegnap a lányom táskájában találtam egy bontatlan és egy 4/5ben tele fertőtlenítős tubust. Volt is nagy öröm otthon! :D Anno tudtam, hogy még volt 5 tubuson kívül kettő (anno 1-1 ment az ősöknek, 3 maradt nálunk, + mellette alapból van 1-1 a két autóban, 1 a zsebemben), de azért örültem, hogy nem vagyok hülye és tényleg volt még 2 tubus, amit itthonról nyúlhatott le valaki. Tegnap kiderült, hogy a lányom. De okos volt, mert bevitte a suliba. Azt mondta megpróbálta elcserélni az egyik osztálytársnőjével egy teljes palack nyomós kézfertőtlenítőre, bontatlan állapotú, de lebetegedett az osztálytársnő, és így nem jött létre a biznisz. Mondtam is a nejemnek, hogy látszik, hogy a dédapjának boltjai voltak (elvették mindkettőt majd az első után cserébe ki is telepítették a nagyszüleimet), tehát van benne némi kereskedő vér.

Szóval, hazahozta, de elfelejtett szólni mire készült. Amikor elraktuk tegnap a táskáikat, a nejem akkor találta meg a két tubust. Mókás pillanat volt, na. :D

Igen, a kormány tehet róla. Be sem kellett volna zárni az iskolásokat, vagy ha bezárják akkor rendeljenek el kijárási tilalmat a gyerekekre.
A nyugdíjasokra meg főleg kellene kijárási tilalom.
Inkább rájuk már most, mint később az egész országra, elvégre ők messze a legveszélyeztetettebbek (húh bakker, ezt a szót még azt hiszem sosem írtam le, gondolkoztam is neki, hogy így írják-e :) ) és őket lehet a legkisebb gazdasági károk mellett bezárni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
2000 fo feletti fertozottnel a holland egeszsegugyi miniszter kimerult es elajult. Felelossege tudataban lemondott a posztrol.
Kasler mar az elso 2 fertozottnel hebegett habogott. Most ra van csukva kivulrol a kulcs az irodajara hogy ne okozzon nagyobb kart. Pinter... na o rola jobb ha nem beszelunk.

Húzd már el a szemed a belpolitikától egy kicsit. Még rövidlátást kapsz.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Igen, a kormány tehet róla. Be sem kellett volna zárni az iskolásokat, vagy ha bezárják akkor rendeljenek el kijárási tilalmat a gyerekekre.
A nyugdíjasokra meg főleg kellene kijárási tilalom.
Inkább rájuk már most, mint később az egész országra, elvégre ők messze a legveszélyeztetettebbek (húh bakker, ezt a szót még azt hiszem sosem írtam le, gondolkoztam is neki, hogy így írják-e :) ) és őket lehet a legkisebb gazdasági károk mellett bezárni.

Nem kell ahhoz kijárási tilalom, hogy a gyerek nem megy ki a házból/lakásból. Ahhoz szülő kell és nevelés. Ahol ez nincs meg, tök mindegy milyen rendeletet hozol! Aki hülye, az a parkban, játszón fog ülni, fut, sportol, mert jó az idő, bla és bla.

Ha megparancsolod nekik, csakazértis kiskapuznak, lásd a mozikat korábban!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Nem kell ahhoz kijárási tilalom, hogy a gyerek nem megy ki a házból/lakásból. Ahhoz szülő kell és nevelés. Ahol ez nincs meg, tök mindegy milyen rendeletet hozol! Aki hülye, az a parkban, játszón fog ülni, fut, sportol, mert jó az idő, bla és bla.

Ha megparancsolod nekik, csakazértis kiskapuznak, lásd a mozikat korábban!

Orbán: Az idősek maradjanak otthon!
https://pestisracok.hu/orban-a-tomeges-megbetegedesek-valoszinuleg-nem-kerulhetok-el/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Válasz:
img_3945.jpg