Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 846
5 053
113
Amúgy ez a helyzet elég jól megmutatta hogy mire jó ez a ki...ott bürokratikus hereverő eu.
Egy feleslegesen fenntartott, semmire nem jó sokba kerülő bürokratikus sz...kupac, ami csak az uborkagörbületével, meg buziházasságával, sittesek jogaival, genderizmussal, meg egyéb kreténségekkel tud foglalkozni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 849
81 360
113
Ahogy látom, mások sem, csak a görögök, albánok.
Ukrajnán keresztül nem repülhetnek orosz gépek. A legrövidebb út Moszkvából Lengyelországon keresztül vezet. DE hiába ilyen a lengyel szolidaritás a szövetségesükkel-Olaszországgal.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 497
113
Igen, merre jöttek a gépek.
OV-hez.Nem baj, hogy kint tènfereg a reptéren, csak szerintem felesleges idöpazarlás. Ennyi.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 497
113
Di Maio. Külügyminiszter. Segély.
Athèn: senki .Segély
Csehek: Belügyminiszter. Nem segèly.Vétel.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 926
91 578
113
Olimpia 1 évet csúszik.

Vmelyik nap itt volt lamentálás a valós olasz fertőzottszámról. A tízszeres szorzót a regisztrált betegekhez képest az olaszok is elismerték.

"Akár 640 ezer koronavírus-fertőzött is lehet Olaszországban, ami a hivatalos, 64 ezres szám tízszerese – ismerte el az olasz sajtónak Angelo Borrelli, az olasz vészhelyzeti hivatal, a Protezione Civile vezetője a Reuters beszámolója szerint."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ok-akar-600-ezer-fertozottjuk-is-lehet-421630
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 900
11 363
113
Eddig itt ok, kopogjam le. Csutortokon tervezek uzletbe menni, kivancsi vagyok mi a helyzet. Mult heten penteken voltam, akkor nagyjabol minden volt, persze fertotlenitot, latexkesztyut meg a maszkokat kiveve.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 926
91 578
113
Eddig itt ok, kopogjam le. Csutortokon tervezek uzletbe menni, kivancsi vagyok mi a helyzet. Mult heten penteken voltam, akkor nagyjabol minden volt, persze fertotlenitot, latexkesztyut meg a maszkokat kiveve.
Én ma voltam nagyobb bevásárláson. Nagyon sok emberen volt maszk szerencsére.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 900
11 363
113
Én ma voltam nagyobb bevásárláson. Nagyon sok emberen volt maszk szerencsére.

Nalunk mar kotelezo, ha kimesz az utcara. Le fogom csekkolni es az aruboseget is, aztan beszamolok rola :D. Jelenleg a kornyeken (gyorsan le is kopogtam) nincs nyilvantartott fertozott, de hat ugye ez nem sokat jelent.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Olimpia 1 évet csúszik.

Vmelyik nap itt volt lamentálás a valós olasz fertőzottszámról. A tízszeres szorzót a regisztrált betegekhez képest az olaszok is elismerték.

"Akár 640 ezer koronavírus-fertőzött is lehet Olaszországban, ami a hivatalos, 64 ezres szám tízszerese – ismerte el az olasz sajtónak Angelo Borrelli, az olasz vészhelyzeti hivatal, a Protezione Civile vezetője a Reuters beszámolója szerint."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...ok-akar-600-ezer-fertozottjuk-is-lehet-421630

Akkor az Egyesült Államok elnökválasztása is! Ezek a "mozgó ünnepek" azonos évben voltak eddig! :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Amúgy ez a helyzet elég jól megmutatta hogy mire jó ez a ki...ott bürokratikus hereverő eu.
Egy feleslegesen fenntartott, semmire nem jó sokba kerülő bürokratikus sz...kupac, ami csak az uborkagörbületével, meg buziházasságával, sittesek jogaival, genderizmussal, meg egyéb kreténségekkel tud foglalkozni.

Kb. összefoglaltad!
..
Most jött a történelem, és kapnak még egy esélyt a korrekcióra! Több esély nem biztos, hogy lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti and hunter85

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 418
5 023
113
Soha nem voltam EU ellenes, maga az elgondolás a határok nálküli Európáról szerintem jó, de az "EU", mint bürokrácia, és mint "mindent jobban tudunk és csak egy út a helyes amit mi akarunk" stílusban, nagy arccal kommunikáló testület leszerepelt. Gyakorlatilag semmilyen kérdésben sem cselekvőképesek, a szájtépésen kívül én még semmit nem láttam abból, hogy ténylegesen Európa jobbításán fáradoznának. Nem a "jogi" értelemben, pláne nem úgy, hogy rengeteg szempontból megkérdőjelezhetően és kettős mércével mérnek, olyan emberekre osztanak feladatokat akik teljesen alkalmatlanok rá és hozzá nem értők. Nem, hanem a "jobb élet" értelmében. És ez nem csak gazdasági kérdés. Az is, de nem csak. Viszont például ez a pandémia kezelés tipikusan olyan amit szövetségi szinten kiválóan lehetett volna csinálni. Nem tették, gyakorlatilag magára hagyták az összes országot. Semmilyen komolyan vehető koordináció, szervezés, elosztás nincs az EU-ban.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 900
11 363
113
Szlovak helyzet:

Ami CSehorszagba erkezett hetvegen szallitmany, azt 50 - 50 % aranyban elosztottak Csehorszag es Szlovakia kozt.

Na csak talaltam valamit itt is emlitik, ebben a cikkben.

Kedden megérkezett egy szállítmány az országba, amely 2,5 millió darab egyszeri használatos védőmaszkot, 50 ezer darab megbízható tesztet, 20 ezer védőruházatot és 25 ezer védőszemüveget tartalmaz.

Az egészségügyi felszereléseket szállító, Kínából induló repülőgép kedden kora reggel landolt a prágai repülőtéren. A cseh-szlovák együttműködésnek köszönhetően a szállítmány egy része Szlovákiába érkezett.

https://parameter.sk/megerkezett-sz...maszk-uton-van-50-ezer-megbizhato-teszt-fotok