Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 023
26 555
113
Tipikus látvány, minden negyedik maszkviselő dohányzik lépten-nyomon.
IMG-20200328-064134.jpg
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
  • Tetszik
Reactions: zsolti and Gyurma

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 142
113
Muanyag bonthatatlan csapagyhazban van az uj mosogepek zome. Ha tonkremegy, kuka az egesz. Esetleg ki lehet esztergalni de ki fog neked ezzel szorakozni? Kerdes mit szamoltak a tervezesekor, mennyi mosast birjon ki, milyen fordulatszamu centrifugalas mellett.
Nekem tuti nem kell venni mosogepet a kovetkezo husz, huszonot evben. 2008-ban mikor onallo eletre keltem vettem lomisoktol 10000-ert egy siemens sivamatot, valamikor saccra 98 korul gyartottak. Miota a gyerekek megszulettek atlag napi ket mosas, de egy kotelezoen. 12 ev alatt egyszer kellett megcsapagyazni, ez kemeny 5000 ft volt. Egyenlore vigan megy. Aztan par eve kaptam egy osztrak hotelbol ket egyforma BEKO-t, fogalmam nincs mi volt a bajuk, az egyiknek volt valami de nem emlekszem ra. Na a lenyeg kettobol lett egy csinalva, a masikat meg darabokra szedtem, alkatraszek amik jok elrakva. Ez kokemeny 1000 ft-ba kerult. Ha a Siemens kipurcan esetleg 5-10ev mulva, akkor beallitom a BEKO-t. Talan az is kihuz husz evet.
Hutoknel ez a nagy energiamegtakaritas a kondenzatorban merul ki nagyreszt. Valamelyik olaszban gyartottnak meg ha jol tudom elporlad a hutocsovek nagy resze a gaztol egy ido utan bent a falaban. Gorenje vagy Bosch pedig valami csonk, vagy konyok van kenyes anyagbol a hutorendszerben.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Pár perc és az első A321-es kínai gépünk leszáll.


Kínai, Magyar két jó barát, együtt harcol és gyárt!

Minden disznóság és gomba mód szaporodó felesleges stadionok ellenére, önmagában a családpolitika, a migráció helyes kezelése, és a KELETI NYITÁS miatt azt mondom, hogy kurva nagy szerencsénk van hogy nem a haladó liberális vonal van épp porondon jó ideje, mert nekem úgy tűnik ha ők lennének, itt figyelnénk letolt gatyával a köhögő afrikai és közel keleti szakorvosok tömege közt, mindenféle védőálarc és ruha, alapanyag, meg új lélegeztetőgépek nélkül!
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Nem automatikusan köpködni való a "gonosz nyugat", de nyugodtan elhiheti mindenki, hogy két oldala van minden éremnek! Ingyen ebéd meg sehol sincs!
Persze, semmi sincs ingyen. De adomanyok vannak. Es nem mindenki keri vissza.

Igen a eremnek is van masik oldala, egyetertek, de itt a nyugat automatikusan van kopkodve. Az utobbi becslesek szerint a szerbek 60-70% eu ellenes.

Epp ezert egy rohadt vasat nem kellene adni ide, menyenek a kinaikhoz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Persze, semmi sincs ingyen. De adomanyok vannak. Es nem mindenki keri vissza.

Igen a eremnek is van masik oldala, egyetertek, de itt a nyugat automatikusan van kopkodve. Az utobbi becslesek szerint a szerbek 60-70% eu ellenes.

Epp ezert egy rohadt vasat nem kellene adni ide, menyenek a kinaikhoz.
Ehhez annak nem lehet köze szerinted, hogy Kína mostanában nem bombázta a Szerbeket?

Hogy látod :D?
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Jó, hát ha ez igaz, hogy tényleg arra veri magát az EU hogy kifizette a SZÁLLÍTÁSI költségét annak a KÍNAI segélynek, amit a SZERB állam megvett, akkor innen az EU számára NINCS lejjebb!!!

Na kíváncsi vagyok erre mit hoz majd válaszként Ulippo!
Ott irja kaptunk 94 milla segelyt is.

Szerintem itt az a baj hogy amikor eu csin vmit akor nincs vucic a tvn h cirkuszt csinaljon belole. Es igazuk van. Amikor volt az a nagy arviz a horvatok, nemetek, szlovenok segitetek eloszor, de a tvn azt mondtak h juppii eloszor jottek a ruszkik, volt nagy felhajtas is, az igazi elsoket meg nem is emlitettek mert ok nem popularisak a nepek kozzot...

Ez mind egy rohadt politika semmi mas.

Irtam mar h szegyen h egy jarvanyt hasznalnak ki egyesek politikai csatarozasra
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Ehhez annak nem lehet köze szerinted, hogy Kína mostanában nem bombázta a Szerbeket?

Hogy látod :D?

Sehogy, ne irjam meg a velemenyem a bombazasrol. Igy is gondolom figyelik amit irkalnak az emberek a netten. Mar most tobbet irtam kulfoldre mint kellene.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 851
91 321
113
Magyarország:
300 fertőzött (+39)
256 aktív eset (+33)
34 gyógyult (+6)
10 (-) elhunyt
9275 mintavétel (+1270)
100 kórházi karanténban (-)
4759 házi karanténban @jurgenbauer

Regisztrált fertőzött:
10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 286 magyar állampolgár.
Lassan de biztosan növekszünk.

Magyarország:
343 fertőzött (+43)
298 aktív eset (+42)
34 gyógyult (-)
11 elhunyt (+1)
10303 mintavétel (+1028)
87 kórházi karanténban (-13)
4759 házi karanténban @jurgenbauer nem friss adat

Regisztrált fertőzött:
10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 329 magyar állampolgár
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Lassan de biztosan növekszünk.

Magyarország:
343 fertőzött (+43)
298 aktív eset (+42)
34 gyógyult (-)
11 elhunyt (+1)
10303 mintavétel (+1028)
87 kórházi karanténban (-13)
4759 házi karanténban @jurgenbauer nem friss adat

Regisztrált fertőzött:
10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 329 magyar állampolgár
Az a sok irani meg ottvan?

Nem lettek hazakuldve az elso geppel?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 938
113
Ott irja kaptunk 94 milla segelyt is.

Szerintem itt az a baj hogy amikor eu csin vmit akor nincs vucic a tvn h cirkuszt csinaljon belole. Es igazuk van. Amikor volt az a nagy arviz a horvatok, nemetek, szlovenok segitetek eloszor, de a tvn azt mondtak h juppii eloszor jottek a ruszkik, volt nagy felhajtas is, az igazi elsoket meg nem is emlitettek mert ok nem popularisak a nepek kozzot...

Ez mind egy rohadt politika semmi mas.

Irtam mar h szegyen h egy jarvanyt hasznalnak ki egyesek politikai csatarozasra
Nem szép, valóban!

Nem kell hozzá muníciót adni olyan balekolásokkal, hogy kritikus időszakban pusztán szarkavarás/balfasz túlburjánzott bürökrácia/saját segg mentése miatt pl. visszatartod MÁS TULAJDONÁT, aztán máris kevesebb jogos dolgot vethetnek a szemére pl. a németeknek is! Azért ahogy ez a Tweet - reTweet a szerb miniszternőtől mutatja, az EU - is érzi hogy szar került a nutellás palacsintájukba, mert szeretnének nagyobbnak látszani, mint amekkorák!

Szép - szép az a 94 milla segély, nem vitatom. Remélem TE sem, hogy valójában mégis Kína az akit NEM ok nélkül fognak éljenezni az emberek nem csak nálatok, hanem egész közép-kelet Európában ha ennek vége lesz!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz