Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Persze, mert leállt az egészségügy, teljesen indokolatlanul. Még rákosokat sem gyógyítanak sok esetben hála a médiahisztériának. Közben az eü dolgozókat kényszerszabadságra küldik, mert nincs munka: https://hvg.hu/gazdasag/20200402_RTL_Szabadsagra_kuldik_az_egeszsegugyi_dolgozokat
Ez a leállás több embert fog megölni, mint maga a járvány. Köszönhetően a hisztériának. Egy igazságos világban ennek komoly következményei lennének.

Hadműveletek folynak, hibrid operációk. Elő kellett készíteni a terepet, be kellett zárni a világot! Egy sereg ellátási láncot elvágni.
Majd megtudunk egyszer többet, hogy mi volt ez az egész! (mellesleg Ázsia most 1 év alatt fog annyit lefaragni a hátrányából, amennyire 6+ év kellett volna)
Át lesz rendezve a terepasztal, első körben legalább is az erővonalak.
..
Egy sor ország eltussolhatta volna, de nem tették meg. Ezúttal.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 256
113
Persze, mert leállt az egészségügy, teljesen indokolatlanul. Még rákosokat sem gyógyítanak sok esetben hála a médiahisztériának. Közben az eü dolgozókat kényszerszabadságra küldik, mert nincs munka: https://hvg.hu/gazdasag/20200402_RTL_Szabadsagra_kuldik_az_egeszsegugyi_dolgozokat
Ez a leállás több embert fog megölni, mint maga a járvány. Köszönhetően a hisztériának. Egy igazságos világban ennek komoly következményei lennének.
Nem kell mindent elhinni. Emberhiány van. A végzős orvos unokatesómat befogták, a pasiját is, a haverom csaját aki fodrász lett 2009ben, köszönhetően a remek béreknek is visszahívták dolgozni. Vissza is ment, hisz korábban nővér volt, ráadásul fertőzöttekkel dolgozott. Most a válságban qurva jól keres annyi szar pótlékot kap. Fodrászként megállt az élet. Szóval ez fake.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop and zeal
S

Shektor11

Guest
Azért mert mások életével akarsz játszani B+ te idióta tudatlan hatökör !!! A sajátoddal játsszál, és dögölj bele !!! AZ ÚGY MÁR TELJESEN KORREKT !!! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: ;):D:D:p:p:p:cool: (igen, valóban kiverted nálam a "kultúrális biztosítékot B+ te idióta !!! DÖGÖLJJ CSAK BELE NYUGODTAN, AZ ÚGY MÁR RENDBEN VAN ! Neked nem kell se orvos, se gyógyszer, se intenzív ellátás, mert minek ? Kár lenne érte !!! :p:D:cool:)

A stílus maga az ember. Mint mondtam, az emberek nagy része már nagy valószínűséggel találkozott már a vírussal. Még sincs nagyobb halálozás, mint influenza idején. Ezzel mit kezdesz? Nehéz lehet elhinni, de nem mindenki akar egy olyan orwelli világban élni, ahol egy drón figyelmeztet a social dinstancing-re:
Szerintem ez önmagában sokkal rémisztőbb, mint a járvány.
 
  • Tetszik
Reactions: sata and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Nem kell mindent elhinni. Emberhiány van. A végzős orvos unokatesómat befogták, a pasiját is, a haverom csaját aki fodrász lett 2009ben, köszönhetően a remek béreknek is visszahívták dolgozni. Vissza is ment, hisz korábban nővér volt, ráadásul fertőzöttekkel dolgozott. Most a válságban qurva jól keres annyi szar pótlékot kap. Fodrászként megállt az élet. Szóval ez fake.

Mindkét verzió igaz. Egyszerre.
(érsebészet pl. takaréklángon)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
A stílus maga az ember. Mint mondtam, az emberek nagy része már nagy valószínűséggel találkozott már a vírussal. Még sincs nagyobb halálozás, mint influenza idején. Ezzel mit kezdesz? Nehéz lehet elhinni, de nem mindenki akar egy olyan orwelli világban élni, ahol egy drón figyelmeztet a social dinstancing-re:
Szerintem ez önmagában sokkal rémisztőbb, mint a járvány.

AZ!
Terelik a csordává aljasított embereket...
:(
 
  • Tetszik
Reactions: sata and Shektor11

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 256
113
De miért halnék bele? 18-45 éves korosztályban az esély hogy meghalok, nem több mint 0,01%. Szóval nem sok esélyetek van rá. Ráadásul május van már, az emberek túlnyomó többsége több mint valószínű találkozott már a vírussal.
Belehalhatsz te is. Elég, ha elbagatellizálod. Aztán utolsó pillanatban kerülsz kórházba, mert mondjuk tele lesz, és mire bejutsz egy lélegeztetőre, mint az olaszoknál sokan, már véged is. Ha nem estél át rajta BIZTOSAN, akkor kb. ugyanúgy bele tudsz halni, mint bárki más, ha valaha szívtál cigit, tömted magadba a májkárosító szarokat, túlsúlyos vagy, vagy mondjuk éppen megfázol, mert egész nap mezítláb mászkálsz, enyhe tüdőgyulád lesz, amivel elmész boltba, ésssss pont elkapod ezt a szar valami hülyétől, pl. a cucc amit levettél a polcról, pont fertőzött volt a boltban, mert rátüsszögött egy átlag proli, amit te megfogtál. és te megfogtad, majd hazavitted, nem fertőtlenítetted le az árut hipós ronggyal, és nem mostál kezet rögtön, hanem valahogy bevitted a szádon át a szervezetedbe. Pl. vettél egy fertőzött csokit, és felfaltad az autóban, vagy vettél egy energiaitalt, és megittad anélkül, hogy lefertőtlenítetted volna, stb. Aztán a tüdőgyulád a vírus hatására felerősödik, és ameddig nem akkora a gáz, észre se veszed, majd meghalsz. Nüanszokon múlnak a dolgok, lényegtelen, hogy 18 vagy 88 éves vagy. Arra kell törekedni, hogy ne krepálj bele holmi baromság miatt! Ezt vagy megérti egy ember, vagy nem fog sokáig élni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 256
113
Hivatalosan is 65 ezer a halottak száma az USA-ban. (https://index.hu/kulfold/2020/05/02/tobb_mint_230_ezer_halottja_van_a_koronavirus-jarvanynak/)
Úgy három hete meg igen meglepetten tapasztaltam, hogy a növekvő napi halálozási számok egyik napról a másikra megfeleződtek,megharmadolódtak. Ami meg úgy nagyjából eléggé ellentmond mindannak, amit tudhatunk...
Úgyhogy a halottak valós száma vélhetően sokkal magasabb lehet.
Ráadásul már enyhítenek is a zsenik.
Tuti magasabb!
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 051
83 256
113
Mindkét verzió igaz. Egyszerre.
(érsebészet pl. takaréklángon)
"Az a gond, hogy megértem a kórházat és egészségügyet is. Befeküdni, kivizsgáláson tömörülni, ott esetleg megfertőződni, majd meghalni helyett még mindig jobb a nem befeküdni, nem tömörülni kivizsgáláson, így biztosan nem megfertőződni, majd nem meghalni. Az elsőnél totál KO, hibáztatás, az ellátórendszer és magának a rendszernek vírus okán az elásása, a másodiknál viszont marad a mérgelődés. Higgyétek el, van különbség! "
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 786
25 338
113
Hivatalosan is 65 ezer a halottak száma az USA-ban. (https://index.hu/kulfold/2020/05/02/tobb_mint_230_ezer_halottja_van_a_koronavirus-jarvanynak/)
Úgy három hete meg igen meglepetten tapasztaltam, hogy a növekvő napi halálozási számok egyik napról a másikra megfeleződtek,megharmadolódtak. Ami meg úgy nagyjából eléggé ellentmond mindannak, amit tudhatunk...
Úgyhogy a halottak valós száma vélhetően sokkal magasabb lehet.
Ráadásul már enyhítenek is a zsenik.

Vagy sokkal alacsonyabb!
Minden a számoláson múlik.
Követhetetlen lassan, melyik ország, mit hogyan számol.
Nálunk a 312 elhunyt pl. mind lélegeztető gépen halt meg tüdőgyulladásban?
Tudja ezt valaki?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
S

Shektor11

Guest
Belehalhatsz te is. Elég, ha elbagatellizálod. Aztán utolsó pillanatban kerülsz kórházba, mert mondjuk tele lesz, és mire bejutsz egy lélegeztetőre, mint az olaszoknál sokan, már véged is. Ha nem estél át rajta BIZTOSAN, akkor kb. ugyanúgy bele tudsz halni, mint bárki más, ha valaha szívtál cigit, tömted magadba a májkárosító szarokat, túlsúlyos vagy, vagy mondjuk éppen megfázol, mert egész nap mezítláb mászkálsz, enyhe tüdőgyulád lesz, amivel elmész boltba, ésssss pont elkapod ezt a szar valami hülyétől, pl. a cucc amit levettél a polcról, pont fertőzött volt a boltban, mert rátüsszögött egy átlag proli, amit te megfogtál. és te megfogtad, majd hazavitted, nem fertőtlenítetted le az árut hipós ronggyal, és nem mostál kezet rögtön, hanem valahogy bevitted a szádon át a szervezetedbe. Pl. vettél egy fertőzött csokit, és felfaltad az autóban, vagy vettél egy energiaitalt, és megittad anélkül, hogy lefertőtlenítetted volna, stb. Aztán a tüdőgyulád a vírus hatására felerősödik, és ameddig nem akkora a gáz, észre se veszed, majd meghalsz. Nüanszokon múlnak a dolgok, lényegtelen, hogy 18 vagy 88 éves vagy. Arra kell törekedni, hogy ne krepálj bele holmi baromság miatt!

Az influenzába is belehalhatok. Sőt, nekem volt egy 18 éves ismerősöm, aki szívelégtelenségben halt meg. Nagyon szomorú eset. De emiatt szerintem nem érdemes aggódni, pláne nem rettegni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A stílus maga az ember. Mint mondtam, az emberek nagy része már nagy valószínűséggel találkozott már a vírussal. Még sincs nagyobb halálozás, mint influenza idején. Ezzel mit kezdesz? Nehéz lehet elhinni, de nem mindenki akar egy olyan orwelli világban élni, ahol egy drón figyelmeztet a social dinstancing-re:
Szerintem ez önmagában sokkal rémisztőbb, mint a járvány.
Te idióta !!! Én már kaptam információkat régen svédországban dolgozó magyarokról., 30-as + 40 elej korosztály, akik majdnem beledöglöttek a fertőzésbe te idióta !!! Azt mondták, ha lehet, mindenképp kerüljük el a fertőződést, mert ez életveszélyes MINDENKIRE !!!!! De őszintén reméljük, hogy te leszel az áldozat, akit majd elvisz ! A fiatal koroddal együtt... Nagyon szomorúak leszünk majd miattad egy egész napig, aztán többé semmi ! Remélem így rendben van ! Ami halált másnak osztasz, azt most próbáld fel majd te !!! Te baromarcú idióta !!!:cool: Nem más életét kell feláldozni ! Ki vagy te Isten, hogy mások élete felett ítélkezel ?????? De akkora idióta vagy, hogy még mindig nem fogtad fel, miket mondtál, miket akarsz másoknak !!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: :eek::mad::mad::mad: (az ő életük árán akarod "megoldani" a problémádat, mert az a legnagyobb bajod, hogy a világ megváltozott, igaz ? Ha kifekszel egy parcellába, többé NEM lesz ilyen gondod ! Látod, a tökéletes megoldást is megtaláltam a számodra !!! :p Ki sem kell várnod a járvány végét, ha bevégzed, a te "problémád" AZONNAL "MEGOLDÓDIK" !!! :p:p:D:D:D Látod, NEM sajnáljuk tőled a "megoldást"... ;))
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 690
55 499
113
Vagy sokkal alacsonyabb!
Minden a számoláson múlik.
Követhetetlen lassan, melyik ország, mit hogyan számol.
Nálunk a 312 elhunyt pl. mind lélegeztető gépen halt meg tüdőgyulladásban?
Tudja ezt valaki?
Az angol Spectator szerint a kórhâzon, öeregek otthonân kivül COVID-ban elhunytakat sok helyen ( Franciaországot hozza fel többek között pèldának) nem számitják be (kivève Angliâban, de ott is csak egy hete). A lényeg, hogy nyilvânvalóan nem sokat ernek ezek a statisztikák. Szerintem majd, ha lecsillapult a helyzet és ellenörzik a számokat egy egységes rendszer szerint, fogjuk megtudni az igazi szâmokat. Ha egyâltalân....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
AZ!
Terelik a csordává aljasított embereket...
:(
Te is "díszpéldány" vagy úgy látom. Azt hitted több eszed van ! De mindig olyan hülye naív vagyok, hogy a jobbat feltételezem az emberekről. Aztán bebizonyítják, hogy kár volt... :) (ugye ez már nem az első, de nem is második eseted nálam... szóval elfogyott nálam a türelem és tolerancia kereted, mostantól nálam kukába megy minden szavad... és ennyid... számomra levegő lettél, mint a hatökör újságok :) )
 
S

Shektor11

Guest
Te idióta !!! Én már kaptam információkat régen svédországban dolgozó magyarokról., 30-as + 40 elej korosztály, akik majdnem beledöglöttek a fertőzésbe te idióta !!! Azt mondták, ha lehet, mindenképp kerüljük el a fertőződést, mert ez életveszélyes MINDENKIRE !!!!! De őszintén reméljük, hogy te leszel az áldozat, akit majd elvisz ! A fiatal koroddal együtt... Nagyon szomorúak leszünk majd miattad egy egész napig, aztán többé semmi ! Remélem így rendben van ! Ami halált másnak osztasz, azt most próbáld fel majd te !!! Te baromarcú idióta !!!:cool: Nem más életét kell feláldozni ! Ki vagy te Isten, hogy mások élete felett ítélkezel ?????? De akkora idióta vagy, hogy még mindig nem fogtad fel, miket mondtál, miket akarsz másoknak !!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: :eek::mad::mad::mad: (az ő életük árán akarod "megoldani" a problémádat, mert az a legnagyobb bajod, hogy a világ megváltozott, igaz ? Ha kifekszel egy parcellába, többé NEM lesz ilyen gondod ! Látod, a tökéletes megoldást is megtaláltam a számodra !!! :p Ki sem kell várnod a járvány végét, ha bevégzed, a te "problémád" AZONNAL "MEGOLDÓDIK" !!! :p:p:D:D:D Látod, NEM sajnáljuk tőled a "megoldást"... ;))

Azok ítélkeznek mások élete fölött, akik házi őrizetre és szegénységre ítélnek több száz millió embert. Egyébként ritka undorító egy stílust képviselsz. Csak diszkreditálod magad és másokat is.
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran and sata

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az angol Spectator szerint a kórhâzon, öeregek otthonân kivül COVID-ban elhunytakat sok helyen ( Franciaországot hozza fel többek között pèldának) nem számitják be (kivève Angliâban, de ott is csak egy hete). A lényeg, hogy nyilvânvalóan nem sokat ernek ezek a statisztikák. Szerintem majd, ha lecsillapult a helyzet és ellenörzik a számokat egy egységes rendszer szerint, fogjuk megtudni az igazi szâmokat. Ha egyâltalân....
Az általános halálozás számaiból már kiderítették a normális újságírók, hogy szinte mindegyik kormány hazudik a halottak számával kapcsolatban ! És vajon miért ? A hatalmuk védelmében, a megtartásáért, mert equrták olyan "Ferisen" a járványkezelést ! Vissza lehet keresni a bagatelizáló, lerázó nyilatkozataikat régebbről. És félnek attól, hogy a nép kibaxa őket a hatalomból, ugye ?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Azok ítélkeznek mások élete fölött, akik házi őrizetre és szegénységre ítélnek több száz millió embert. Egyébként ritka undorító egy stílust képviselsz. Csak diszkreditálod magad és másokat is.
Eddig bírtam ! De most már én is kérem, hogy vágjanak ki innen, és töröljék a postjaidat ! CSAK TROLLKODNI JÖTTÉL IDE !!! A "véleményedet" elviseltem volna, ha előadod !!! De egy mások életét feláldozni akaró idiótáét MINT TE azt NEEEM !!! Aki "Istent" játszik, mert egy tanulatlan troll csak. És osztja "az igét" a baromságairól, meg hozza az idióta újságja cikkeit !!! Itt béke volt, de te most aláástad, és ezt szándékosan teszed, és abba sem akarod hagyni !!! Ennek az a "megoldása", hogy eltávolítanak innen !!! Ilyen egyszerű ez. "A megoldás"...:)
 
S

Shektor11

Guest
Eddig bírtam ! De most már én is kérem, hogy vágjanak ki innen, és töröljék a postjaidat ! CSAK TROLLKODNI JÖTTÉL IDE !!! A "véleményedet" elviseltem volna, ha előadod !!! De egy mások életét feláldozni akaró idiótáét MINT TE azt NEEEM !!! Aki "Istent" játszik, mert egy tanulatlan troll csak. És osztja "az igét" a baromságairól, meg hozza az idióta újságja cikkeit !!! Itt béke volt, de te most aláástad, és ezt szándékosan teszed, és abba sem akarod hagyni !!! Ennek az a "megoldása", hogy eltávolítanak innen !!! Ilyen egyszerű ez. "A megoldás"...:)

Attól bolydult fel a béke, mert valakinek a véleménye eltér a megszokottól? Szabadjon már eltérő véleményt is megfogalmazni.
"Nem értek egyet azzal, amit mondasz, de halálomig harcolni fogok azért, hogy mondhasd." -Voltaire
Hol vagyunk mi ettől a szinttől? Én elfogadom a te véleményedet, még ha nem is értek vele egyet. Te miért nem vagy képes ugyanezt tenni? A stílusod primitív, mégse jelentettelek és nem is foglak.
 
  • Tetszik
Reactions: sata