Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Te miért akadsz ki, ha svédek nem gyújták fel a kormányépületeket? Ez ugyanúgy hangzik innen, mint a ZDF kritikája a magyar autokráciáról. Belepofázás. Ha svédeknek Az jó, nekünk meg EZ jó, és nincs elsöprő erejű tiltakozás akkor mindkét nép megérdemli a maga kormányát! Akkor miről is beszélünk? Tiszteletet ..... országnak! Ismerős valahonnan a nagybetűs kiírás?
Na azért álljunk meg egy pillanatra ! Azt most egy postig félreteszem, hogy téged levegőnek nézlek, és válaszolok. Nem érdekel hogy felgyújtják a parlamentet avagy nem, mint a németek anno (én sem ilyet nem mondtam), ez csak a te hülye belemagyarázásod és hamis vádad, nagyokosságod, amiért pld. olyan elviselhetetlen a stílusod.és stb. a többi. Idézet tőled: "Tiszteletet ..... országnak!" - What the fuck ??? Ne röhögtess már !!! :D:D:D Ezeknek, akik mindenkinek parancsolni akarnak a világon ??? Normális ??? (Margit?) :rolleyes::D:D:D:p:p:cool: Mindenbe és mindenki belepofázni a dolgaiba a világ országainak ??? :) Aha, értem... a "tisztelet" is az arroganciájuk és erőszakosságuk miatt "jár nekik", ugye ? :rolleyes::p:p Akkor folytatnám... ugye mint már kiderült, a valóság (a nép gondolatai és hozzáállása) és "a svéd kormány" (részemről csak "gittegylet", és szándékosan kisbetűű :p;)) "politikája" köszönő viszonyban sincs egymással, ezt kísérletileg igazolták is, ugye ? Tehát a kormányuk kommunikációja a svéd polgárok az hazugság, mivel meg vannak félemlítve, így eltakarják az igazi énjüket, akár csak anno Nicolae Ceaușescu Romániájában az emberek, amíg be nem robbant az elfojtott lappangó indulat. Folytatom - a "a svéd kormány" (részemről csak "gittegylet") nem csak a saját népét akarja "kormányozni" (és mások farkával verni a csalánt !!!!, többek közt a miénkkel is !!!!! ugye ? :)), hanem egész Európáéval, sőt, ha tehetnék, az egész világéval, és azoknak is parancsolnának, "dirigálnának" !!! Engedtessék már meg az nekem, hogy ezt nagyon rosszul veszem tőlük ! "Kapise" ??? :rolleyes::eek::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: :D:D:p:p Nem akarok tovább ragozni a kérdést, de nem tolerálom az EU-be és/vagy Európába betolt vallási alapú "iszlám trójai falovakat", így pld. a Törököket, Koszovót sem !!! Aztán ezen lehet sírni-ríni jajveszékelni aki csak akar, de ez engem nem hat meg egy kicsit sem. :) Amúgy tolerálok minden vallást, amíg az békés, pld. az iszlamisták többsége is a világban ilyen, de más vallásokban sem komálom egy szikrát sem a szélsőségeseket, a katolikusban sem, amihez pld. én tartozom gyermekkoromtól. Ha lehetne örömmel venném, ha elfelejtenél, mert nálam pár évre elástad magad, hacsak nem rendeznéd a viseld dolgaid nálam, de ez felérne egy valódi csodával szerintem, ahogy ismerlek. :D:D:p Akkor itt újra befejeztem veled ! ;)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Új videok a PTE csatornáján. Elsőnek egy a most folyó reprezentatív önkéntes COVID-19 lakosság átfertőzöttségi szűrővizsgálatra invitáló video. Mint ahogy ma írtam is, ezért lett olyan magas a hivatalos tesztszám mára, mert más egyetemeknél már javában folynak a tesztek. Tehát még 1 hétig biztosan számíthatunk kiugró számú tesztelésű napokra. A PCR reagens készletek feltöltéséről egyenlőre nem tudok, úgy hogy ha az nem történt meg (mert hiánycikkek, beszerezhetetlenek pillanatnyilag), addig sajnos be kell osztani a az ország készleteit, ahogy pld. a kézfertőtlenítő gyártásnál a hagyományos alkohollal jártak, ami szintén beszerezhetetlen kategória jelenleg.


Újabb friss
Koronavírus Híradó - Kanizsai Péter gyakori kérdések /2020.05.07./
A video témája az egyre magasabb számú otthoni karanténban az elkülönítés lehetőségei, gyakorlati részei, utána a munkába járás esetén a fertőzés be/hazahurcolásának elkerülési technikái.

 
  • Tetszik
Reactions: laiki and SilvioD
T

torsen

Guest
Na azért álljunk meg egy pillanatra ! Azt most egy postig félreteszem, hogy téged levegőnek nézlek, és válaszolok. Nem érdekel hogy felgyújtják a parlamentet avagy nem, mint a németek anno (én sem ilyet nem mondtam), ez csak a te hülye belemagyarázásod és hamis vádad, nagyokosságod, amiért pld. olyan elviselhetetlen a stílusod.és stb. a többi. Idézet tőled: "Tiszteletet ..... országnak!" - What the fuck ??? Ne röhögtess már !!! :D:D:D Ezeknek, akik mindenkinek parancsolni akarnak a világon ??? Normális ??? (Margit?) :rolleyes::D:D:D:p:p:cool: Mindenbe és mindenki belepofázni a dolgaiba a világ országainak ??? :) Aha, értem... a "tisztelet" is az arroganciájuk és erőszakosságuk miatt "jár nekik", ugye ? :rolleyes::p:p Akkor folytatnám... ugye mint már kiderült, a valóság (a nép gondolatai és hozzáállása) és "a svéd kormány" (részemről csak "gittegylet", és szándékosan kisbetűű :p;)) "politikája" köszönő viszonyban sincs egymással, ezt kísérletileg igazolták is, ugye ? Tehát a kormányuk kommunikációja a svéd polgárok az hazugság, mivel meg vannak félemlítve, így eltakarják az igazi énjüket, akár csak anno Nicolae Ceaușescu Romániájában az emberek, amíg be nem robbant az elfojtott lappangó indulat. Folytatom - a "a svéd kormány" (részemről csak "gittegylet") nem csak a saját népét akarja "kormányozni" (és mások farkával verni a csalánt !!!!, többek közt a miénkkel is !!!!! ugye ? :)), hanem egész Európáéval, sőt, ha tehetnék, az egész világéval, és azoknak is parancsolnának, "dirigálnának" !!! Engedtessék már meg az nekem, hogy ezt nagyon rosszul veszem tőlük ! "Kapise" ??? :rolleyes::eek::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos: :D:D:p:p Nem akarok tovább ragozni a kérdést, de nem tolerálom az EU-be és/vagy Európába betolt vallási alapú "iszlám trójai falovakat", így pld. a Törököket, Koszovót sem !!! Aztán ezen lehet sírni-ríni jajveszékelni aki csak akar, de ez engem nem hat meg egy kicsit sem. :) Amúgy tolerálok minden vallást, amíg az békés, pld. az iszlamisták többsége is a világban ilyen, de más vallásokban sem komálom egy szikrát sem a szélsőségeseket, a katolikusban sem, amihez pld. én tartozom gyermekkoromtól. Ha lehetne örömmel venném, ha elfelejtenél, mert nálam pár évre elástad magad, hacsak nem rendeznéd a viseld dolgaid nálam, de ez felérne egy valódi csodával szerintem, ahogy ismerlek. :D:D:p Akkor itt újra befejeztem veled ! ;)

Xanax. Sokat használ...
 
T

torsen

Guest
Oroszország az ötödik helyre lépett előre az igazolt fertőzöttek számának tekintetében, amely 11 231-es napi rekordnövekmény mellett elérte a 177 160-at, de a valós szám a moszkvai polgármester szerint egyedül a fővárosban 300 ezer körül lehet.
Koronavírus: már az ötödik legfertőzöttebb ország Oroszország

És rohamléptekkel törtetnek a dobpgóra. Viszont azonos betegszám mellett 15-öd annyi halottjuk van, mint a franciáknak. Mégis jobb a standart vodka mint a calvados?:D
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 874
113
Korábban nem számolták bele tudtommal az egyetemek által elvégeztetett teszteket, márpedig ezt a 17 ezret is ők csináltatják. Mondjuk alaposan torzítja így az eddigi adatokkal való összehasonlítást, hiszen eddig csak fertőzésgyanúsakat és kontaktszemélyeket teszteltek.
Akkor marha jól statisztikát nyomtak. 3,5-4,2k tesztet mondott MC/nap. Most vagy bővült a megfelelő laborok száma, vagy passz. Lehet egyetem is, de ha az, akkor régebb óta nyomhatják. VAGY, ezek már a célzott tesztek. Ha holnap is ekkora a szám, akkor bezzegszlovákiára is feljövünk pillanatok alatt. :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Xanax. Sokat használ...
Én inkább nem írom le, hogy neked mi használna, mert nem publikus... :D:D:p:cool: (esetleg érdeklődj Lacibácsinál... :rolleyes::p)
És rohamléptekkel törtetnek a dobpgóra. Viszont azonos betegszám mellett 15-öd annyi halottjuk van, mint a franciáknak. Mégis jobb a standart vodka mint a calvados?:D
Van vérplazmájuk is, és jó a betegség kezelésük te nagyon okos "kricsni agysebész"... :rolleyes::D:D "Vodkával"... persze... :p Nálatok a sarkiban kb. eddig tart az egyetemi szint, egy fél liter tömény, nehogy kijózanodj egyszer... :):cool: (ahogy ma is olvastam, ez a veszély nálad pillanatnyilag nem áll fent :D:p:p:cool:)

Ui.: annyira nyelvészkedtél az előbb - a "standart" az standard... Kapise ? ;)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Na egy vérplazmás cikk, mert a nagy csend miatt ránéztem. Szóval... már mennek a vérplazmák, nem csak hárman kaptak, hanem 12-en. Egyenlőre kevés donor, és még-kevesebb vérplazma szérum van, minden tizedik gyógyult alkalmas csak valódi donornak. Ugye azt is elmondják újra, hogy némelyeknél olyan kevés volt az ellenanyag termelődés, hogy simán újra elkaphatja majd. (én írtam már sokkal korábban a kevés ellenanyag termelésről) Jó hír - a cikkben lévő videot nem kell hoznom, mert ti már réges régen láttátok, ugyanis azonnal kirakom a PTE koronavírus videoit, ezt is idetettem amikor még friss volt. :eek::D:D Egy képet azért hozok Andréka Péterről aki éppen vérplazmát ad, miután meggyógyult.
Egyelőre nagy sikernek tűnik a vérplazmakezelés, de most még sok korlátja van

"A koronavírus-megbetegedéséből felgyógyult Andréka Péterről, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főigazgatója vérplazmát ad a budapesti Biotest plazmaferezis állomáson 2020. április 28-án."
image.aspx


Mozaik - Lacza Zsombor - Sikeres vérplazma-terápia (video)
Naaa...!!!! :D:D:D:p Megtaláltam a vérplazma kezeléseket iránytó Lacza Zsombor professzorral folytatott első mélyreható interjút !!!! :eek::) Hurrá ! :cool: Röviden összefoglalnám a lényeget amit az elején mond, szinte szó szerint ugyan azt, amivel toltam át a lehetőséget hogy azonnal kezdjék el a gyűjtést, a terápia beüzemelését, és hogy ez csak egy átmeneti de nagyon hatásos gyógymód, amivel a legsúlyosabb betegeket lehet menteni, amíg más lehetőségek nem lesznek. (a pécsiekkel együtt került ide a téma, és ők is most is 24-órában teljes erőforrással dolgoznak rajta, ő is beszél róla) Amúgy nem tudtam róla hogy kiről van szó, ki vezeti a programot, és miután meghallgattam, azt mondom, hogy a legjobb kezekben van a vezetés. (nem azért, mert azt mondta el amit én is betoltam az elején amikor noszogattam őket :)) A kutatások szempontjából viszont mivel nem vagyok biztos abban, hogy az orosz vérplazmás programot és a donor szűrési kutatásokat is látják / tudják, úgy hogy azért megint kellene neki szólni, hogy vegyék fel a kapcsolatot egymással. Itt most nincs (nem lehet) politika, ezt megmondták WHO-ban is, még Brüsszelben is, az olaszoknál Oroszok segítenek, szóval ezért nem akarok egy rossz szót sem hallani a sajtótól. Amúgy arról is szó van, hogy próbálják meg kiválasztani a megfelelő ellenanyagos részeket ha tudják, mert ha sikerülne, akkor abból gyógyszer gyártás is lehetne, és azt is csinálják ahogy piszkáltam őket. Bírom nagyon egyébként ahogy hallgattam, olyan "egy húron pendülünk" csapat lennénk. :D:D:hadonaszos: Még annyit a videoról, hogy forró volt amikor megtaláltam, talán az első 20-ban voltam amikor megnéztem, de aztán 1,5 óra kiesett, de azért még ti is melegen kapjátok, frissen.


Jakab Ferenc
image.aspx
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 303
10 589
113
Az index után a tények is lehozta, hogy a D-vitamin hatásos a koronavírus ellen: https://tenyek.hu/belfold/331841_hatasos-a-d-vitamin-a-virus-ellen.html

Hozzátenném, nem csak a koronavírus ellen jó, hanem influenza ellen is. Ehelyett, azonban mégis a jövőbeli oltást reklámozzák gyakorlatilag minden média felületen. Csak nem azért, mert a D-vitamint nem lehet levédetni, magyarán szólva nincs benne pénz?

Vagy azért, mert nem ugyanarra valók. Az oltás azt akadályozza meg, hogy elkapd a betegséget, a D-vitamin meg arra jó, hogy kisebb esélyed legyen belehalni. Előre tartok tőle, hogy Trump fülébe jut ennek a hírnek egy olyan változata, hogy a D-vitamin megakadályozza a covid elkapását, ezt kitwitteli, aztán mindenki két marékkal kezdi majd tömni magába, és akkor meg a túladagolással is megszenvednek majd a vírus mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Most reggel ránéztem az "Újpest Media" facebook oldalán és az interneten is a videora meg a hírre a Lacza Zsombor professzorral készült video interjúra, és egyenlőre nem sokan látták a tegnap este 9 körüli publikálása óta. A facebook-on kb. 650-en láthatták eddig, a youtube csatornájukon meg alig pár tucatnyian. A magyar sajtó csak ma fog szembesülni az interjúval, és ma fognak felfutni a cikkek róla a különböző médiákon (meg a zsongás, mint a darázsfészekben a darazsak amikor megkeverik őket :D). Ez az Újpest Media oldalán a video interjú publikálása. (itt látható a video publikálási ideje is, bár a láthatóra állítás ideje itt sem tudható - a youtube az nemigazán közöl publikációs idő adatokat, de azért elő lehet szedni azt is órára percre pontosan ha valakit valamiért nagyon érdekel)

 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zztop

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az Újpest Media interjúja szerint kevés a véradás is mostanában. Ez sajnos eléggé rossz "ómen" az ellenanyagos vérplazma gyűjtés és kezelés szempontjából is, úgy hogy mindenkit tisztelettel felkérek, amíg csak ez az egy valódi lehetőség áll rendelkezésre a súlyos koronavírusos esetek kivédésére, minden lehetséges csatornán hívja fel a figyelmet ennek kiemelt fontosságára, pld. facebook hírek, csoportok, más fórumok, stb. !!! Megkérném az ide benéző újságírókat is (mert hogy vannak ez egészen biztos), hogy írjanak már ezzel kapcsolatban is cikkeket, ismertetve a kiemelt fontosságait a vérplazmás kezelésnek, és a vérplazma adás egyszerűségét, amivel segíthetnek a fertőzésen átesettek a súlyos COVID-19 betegeken. Köszönöm előre is ! Nem fog örökké tartani a vérplazma gyűjtés, ahogy én is már sokszor, Lacza Zsombor és Jakab Ferenc is elmondta, de most nagy szükség van rá még egy darabig. Egyébként újabb gyógyszer tesztek érnek véget mostanában szerte a világban, úgy hogy reméljük rohamosan tovább javul a COVID-19 betegek korai kezelési lehetősége, de a vérplazmás kezelésekre a legsúlyosabb esetekben továbbra is nagy szükség lesz !

 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
3150 fertőzött (+39)
968 kórházban (+4)
50 lélegeztetőgépen (+/-0)
1966 aktív eset (-13)
801 gyógyult (+42)
383 elhunyt (+10)
94036 mintavétel (+7293)
10956 hatósági házi karanténban (+328)
2020050714.jpg
3178 fertőzött (+28)
1132 kórházban (+164)
74 lélegeztetőgépen (+24)
1921 aktív eset (-45)
865 gyógyult (+64)
392 elhunyt (+9)
99058 mintavétel (+5022)
11036 hatósági házi karanténban (+80)
jltwbnmzihx5kkgiye5j.jpg
 
T

torsen

Guest
Én inkább nem írom le, hogy neked mi használna, mert nem publikus... :D:D:p:cool: (esetleg érdeklődj Lacibácsinál... :rolleyes::p)

Van vérplazmájuk is, és jó a betegség kezelésük te nagyon okos "kricsni agysebész"... :rolleyes::D:D "Vodkával"... persze... :p Nálatok a sarkiban kb. eddig tart az egyetemi szint, egy fél liter tömény, nehogy kijózanodj egyszer... :):cool: (ahogy ma is olvastam, ez a veszély nálad pillanatnyilag nem áll fent :D:p:p:cool:)

Ui.: annyira nyelvészkedtél az előbb - a "standart" az standard... Kapise ? ;)
Látom nem használt a javaslatom.... Esetleg próbáld meg ezt! Kiváló anyag, tanúsíthatom.
https://online.auchan.hu/shop/elelm...nal-orosz-vodka-40-0-5-l.p57231/856470.v57570
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 874
113
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Az index után a tények is lehozta, hogy a D-vitamin hatásos a koronavírus ellen: https://tenyek.hu/belfold/331841_hatasos-a-d-vitamin-a-virus-ellen.html

Hozzátenném, nem csak a koronavírus ellen jó, hanem influenza ellen is. Ehelyett, azonban mégis a jövőbeli oltást reklámozzák gyakorlatilag minden média felületen. Csak nem azért, mert a D-vitamint nem lehet levédetni, magyarán szólva nincs benne pénz?

Meg D vitaminnal nanoszenzorokat sem lehet széles körűen a felnőtt populációba hatékonyan bejuttatni (az emésztőrendszeren áthaladva távozik)...
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11