[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 788
113
Igen, ezt én már betettem a fejlesztős topicba, annak idején.
Ha jól emlékszem, ezt egy cikkben találtam, ahol konkrétan meg is volt ez említve.
Szinte biztosra veszem (ÉN!), hogy ez a mi igényeinknek hála, lett kifejlesztve. A vele egy időben megjelent platós verziókkal együtt...
Maximum a mi igényeinknek is az első mentőautó verziót a közel-keletre (valszeg Katar) exportálták.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 435
113
Maximum a mi igényeinknek is az első mentőautó verziót a közel-keletre (valszeg Katar) exportálták.
Én nem tudom. Akkoriban azt tippeltem, hogy ez egy DEMO darab lett, amivel turnézhatnak az arab országokban.
Azért tűnt nekem demónak, mert Katar az addigra átadott gépeit megparádéztatta, és azon tök más festésük volt. Most viszont megjelent egy új kép állítólag katari gyakorlatról. Úgyhogy elbizonytalanodtam.
De nézd, ez volt az a cikk, amit akkor megtaláltam.
Ez 2019 június 3.-ai cikk. (tehát nem most lett új mentő belőle!)
De az akkori webre feltolt vörös félhold festés is más volt:
1577370108_ambulans-araci.png


Elvileg korábban is volt a Jelcinnek Armored Ambulance verziója, csak nem ez a magasított tetővel.
A cikknek ez a szövege angolra fordítózva:

Ejder Yalçın Became An Ambulance June 3, 2019
An ambulance version of Ejder Yalçın produced the 4X4 Armored Combat Vehicle of Nurol Makina. The company, which currently exports armored vehicles to various Middle Eastern countries and Hungary, has produced ambulance vehicles at the request of a customer. While the existing Ejder Yalçın foundation roof was preserved, the ceiling was raised for intra-ambulance intervention. As a result of the arrangements made in the vehicle, there are two stretchers for carrying the injured, patient, and a chair for the physician and related equipment for medical intervention. A mortar was lined up on the vehicle in accordance with the working conditions on the front.
Azért gondoltam, hogy mi lehetünk az igénybejelentők, mert nincs nevesítve a cikkben. Ráadásul az akkor- a weben - megjelent modellek (NMS és Jelcinnél is) eléggé egybevágott a nálunk szükséges eszközökkel...
Az "Unnamed Customer" pedig az utóbbi időben a hadiipari sajtóban nagyon könnyen behelyettesíthető Magyarországgal!!! :rolleyes::D
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Honnan van a kép?

Kapcs. Ford. Török szöveg.

Ejder Yalcin Magyarországra megy. Magyarország, a hadsereg technológiai lehetőségeinek bővítésére törekszik, a Nurol Makina által gyártott páncélozott harci járművel.
Előnyben részesítette az Ejder Yalcint.
Global Savunma újság, de a képet Insta Stalker-on találtam...sajnos az eredeti megjelenési dátumot nem tudtam megtalálni, maga a kép asszem pár napos a neten (de nem volt időm részletesen utánajárni, ezért nem is kommentáltam). Igazából a "magyar Leó-s" festés végett tettem be :)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
T

Törölt tag 523

Guest
Az eredeti angol nyelvű cikkben few hundred és hundreds of kifejezések szerepelnek. Ez min 2 - 300 db. Illetve valószínűsítenek egy magyarországi javító - karbantartó bázist is.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Asszem ez a cikk még nem volt. Több infó van benne, mint bármiben, amit eddig olvastam. Pl, hogy a jelenleg gyártott, az a jármű 4. verziója, és a gyakorlatban jelentkező igények alapján folyamatosan fejlesztik, módosítják.

https://euro-sd.com/2019/11/articles/15213/i-am-proud-that-we-have-saved-so-many-lives/

De a leg durvább ez:
We focus on design, development, testing and assembly. For manufacturing, we rely mainly on our suppliers. In Turkey there are competitive and efficient suppliers who meet our requirements. In addition, we also cooperate with local manufacturers in our customer countries. Currently we are even working on setting up an assembly and testing facility in a European country where we will use manufacturers from this country and some neighbouring countries.

Asszem jön a Nurol gyár :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 788
113
Asszem ez a cikk még nem volt. Több infó van benne, mint bármiben, amit eddig olvastam. Pl, hogy a jelenleg gyártott, az a jármű 4. verziója, és a gyakorlatban jelentkező igények alapján folyamatosan fejlesztik, módosítják.

https://euro-sd.com/2019/11/articles/15213/i-am-proud-that-we-have-saved-so-many-lives/

De a leg durvább ez:
We focus on design, development, testing and assembly. For manufacturing, we rely mainly on our suppliers. In Turkey there are competitive and efficient suppliers who meet our requirements. In addition, we also cooperate with local manufacturers in our customer countries. Currently we are even working on setting up an assembly and testing facility in a European country where we will use manufacturers from this country and some neighbouring countries.

Asszem jön a Nurol gyár :)
Ha jól értem egy olyan gyár ahol karbantartás mellett összeszerelés is lesz és a szomszédos országokat is kiszolgálja. Ezért nyaltuk a törökök seggét ilyen intenzíven. Sztem nagy fogás lenne!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 435
113
Ha jól értem egy olyan gyár ahol karbantartás mellett összeszerelés is lesz és a szomszédos országokat is kiszolgálja. Ezért nyaltuk a törökök seggét ilyen intenzíven. Sztem nagy fogás lenne!
Azért azon meg lennék lepődve, ha a környező országok közül vennének török járműveket.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti