[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Látszik, hogy te legfeljebb középiskolában tanultál történelmet, a nulla tudásodat pedig a képzeleteddel egészíted ki.

Találsz egy 12. századi Magyarország térképet, megnézed mekkora volt akkor épp Horvátország, erre kinevezed azt "történelmi horvát területnek". Találsz egy második világháborús Horvátország térképet, erre kinevezed azt "az első önálló horvát államnak". Meg sem próbálsz minimálisan sem utánanézni, csak történelemnek kiáltod ki amit elképzelsz, de nem az. Az csupán kevés tudással és sok fantáziával felturbózott áltörténelem.

Betettem neked forrást az igazi történelmi horvát területekről és az első önálló horvát államról, de az igazi tudás el se jut az agyadig csak fújod tovább a tévképzeteidet. Leülhetsz. Egyes.


Hát ez van... ja, csak semmit nem cáfoltál. -Ahogy a rossz nyelvek mondanák, Téged nem karakterre fizetnek, de én azért ilyen feltételezésekbe és vádaskodásba bele nem megyek, szóval maradjunk azon a tényen, hogy semmit nem cáfoltál, csak azon keresel fogást, amit nem fejtettem ki részletesen, ami lehet, hogy bizonyos szempontokból hiba, de más szempontból pedig nem, hisz ez nem a Horvátország történelme könyvsorozat, hanem egy haditech. fórum biztonságpolitikai alrovata és a célom is csak annyi volt, hogy lehet, hogy ők úgy képzelik; de a történelem nem fekete vagy fehér és annak is megvannak a maga sarokkövei és összehasonlításai, hogy egy-egy kérdést eldöntsön.
Sok sikert a történelemtudományok területén és továbbra is várom részletes cáfolataidat, mindannyiunk, de különösen magam világosodására, hogy jó demokrataként önkritikát gyakorolhassak, ha annak valós oka van. Gondolom csuklóból megy, dátumokkal, minimum 3 forrásból, de nem baj ha több), mert hát akkor mutasd meg, hogy kell ezt úgy igazából nyomni. (Ja és nehogy berakj valami Horvátország története könyvet, mert csak saját szellemi termékedre vagyok kíváncsi és az általam írtak cáfolataira.)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Hát ez van... ja, csak semmit nem cáfoltál. -Ahogy a rossz nyelvek mondanák, Téged nem karakterre fizetnek, de én azért ilyen feltételezésekbe és vádaskodásba bele nem megyek, szóval maradjunk azon a tényen, hogy semmit nem cáfoltál, csak azon keresel fogást, amit nem fejtettem ki részletesen, ami lehet, hogy bizonyos szempontokból hiba, de más szempontból pedig nem, hisz ez nem a Horvátország történelme könyvsorozat, hanem egy haditech. fórum biztonságpolitikai alrovata és a célom is csak annyi volt, hogy lehet, hogy ők úgy képzelik; de a történelem nem fekete vagy fehér és annak is megvannak a maga sarokkövei és összehasonlításai, hogy egy-egy kérdést eldöntsön.
Sok sikert a történelemtudományok területén és továbbra is várom részletes cáfolataidat, mindannyiunk, de különösen magam világosodására, hogy jó demokrataként önkritikát gyakorolhassak, ha annak valós oka van. Gondolom csuklóból megy, dátumokkal, minimum 3 forrásból, de nem baj ha több), mert hát akkor mutasd meg, hogy kell ezt úgy igazából nyomni. (Ja és nehogy berakj valami Horvátország története könyvet, mert csak saját szellemi termékedre vagyok kíváncsi és az általam írtak cáfolataira.)
Már megcáfoltam, csak ezek szerint te fel sem fogtad. Megcáfoltam, hogy az első önálló horvát állam a 20. században alakult volna, mert valójában a 7. században. Megcáfoltam, hogy a történelmi horvát terület a 12. századi Magyarországon belüli horvát tartományra korlátozódott volna, mert valójában a mai Horvátország, Bosznia-Hercegovina és Szlovénia egyes területeire terjedt ki. Mindezt feketén-fehéren elmondtam és forrást is adtam róla. Ha ezek után se érted a hiba a te készülékedben van.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Már megcáfoltam, csak ezek szerint te fel sem fogtad. Megcáfoltam, hogy az első önálló horvát állam a 20. században alakult volna, mert valójában a 7. században. Megcáfoltam, hogy a történelmi horvát terület a 12. századi Magyarországon belüli horvát tartományra korlátozódott volna, mert valójában a mai Horvátország, Bosznia-Hercegovina és Szlovénia egyes területeire terjedt ki. Mindezt feketén-fehéren elmondtam és forrást is adtam róla. Ha ezek után se érted a hiba a te készülékedben van.

Olyat cáfolni hogy lehet, hogy nem is volt egy az egyben leírva, hogy nem volt korai horvát állam -ámbár magáról arról is lehetne akár elméleti szinten vitatkozni, hogy mitől állam az állam és mitől állam az állam a középkor adott periodusában és az megfeleltethető e a mai államfogalmainknak. Na de visszatérve Te az egész véleményemet, felvetésemet turbómagyarkodásnak tituláltad, holott az pont hogy nem egy állításon alapszik és ennek a legkevésbé sarkalatos pontja, hogy milyen formában volt horvát állam a középkorban. Sőt, azóta írtam újabb észrevételeket is a közelebbi múltból, ami a horvát-magyar jó viszonyt, fegyver és sorsközösséget erősíti. De csak ezen az egy államiságon rugózol és két wikipediás cikkre teszed egész állításodat.
Mellesleg megjegyzem, hogy történelmi horvát területnek és a vélt vagy valós Horvát Királyságnak nem feltétlen kell egy földrajzi lefedettségbe esni, ahogy nem volt így Magyar Királyság és a magyarok lakta terület összefüggésében sem. Persze akad 1-1 történelmileg megkérdőjelezhető térkép és állítás, hogy mennyire esett az egybe -valamikor 900 éve- de nem gyanús, hogy ez koppra megeggyezik a II. vh idején létező horvát állammal és horvát igényekkel? Bár felőlem lehetett a fél Balkán is horvát, a horvát-magyar együttélésből és annak nem is rossz viszonyáról nem von le semmit. Amiről pont a gondolatmenetem java szólt, csak valamiért ezen átsiklottál.

Így, ilyen történelmi ismeretekkel, tudományhoz való hozzáállással, és ilyen lényegtelen dolgokon való rugózással, de érdemi válasz és érvelés nélkül nem lehet sem a múlt, sem a jelenkor és a jövő biztonságpolitikájáról beszélgetni Veled. Úgyhogy sajnos erre a kérdéskörre magam részéről pontot teszek. További jó munkát.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Amit itt előadtál az ostoba turbómagyar zagyvaság, semmi több. Soha ne várjátok, hogy a szomszédjaink közül valaha bárki is átveszi majd ezeket a tévképzeteket.

Horvátország már királyság volt 75 évvel a mienk előtt és hercegség amikor mi még itt se voltunk, mindez nagyobb területen mint a mai országuk.
https://en.wikipedia.org/wiki/Duchy_of_Croatia
https://en.wikipedia.org/wiki/Kingdom_of_Croatia_(925–1102)

Innen kezdve minden amit előadtál csak a tudatlanságod zavaros terméke. Honnan szeditek ti az ilyeneket? Egyszerűen elképzelitek a dolgot és leírjátok ami eszetekbe jut? Hogy lehet így állni a történelemhez? És azt várjátok, hogy a szomszédaink fogadják el a ti fantáziavilágotokat?

Wikipedia nem hiteles információ, sehol nem fogadják el, mert bárki írhat belőle. Iskolában sem a kisdiáknak.
Ha utána néznél nem jó a Wikipediás térkép. A dalmát szigetvilág benne (Dubrovnik, Split, KRK, és majdnem az összes sziget bizánci fennhatóság volt, a mai Bosznia területéből viszont sok horvát volt, a mai Horvátország déli elnyúló része pedig évtizedenként váltakozott hol horvát volt hol nem.)
3 részből állt, Horvátska a Száva és tengerpart között (mai Boszniai területekkel is kiegészítve), Pannonska Horvatska Dráva-Száva között, (Avar behatással, kezdetben alattvalóik voltak, majd keveredés után vegyes terület lett.) és Crvena Horvatska a mai Bosznia és Horvátország déli része, mely hol horvát fennhatóság alatt volt, hol nem egy amolyan határterület.

A magyar honfoglalás 896 a jelenlegi tudásunk szerint, és bár fejedelemségnek hívták, ez akkoriban teljesen elfogadott volt. Az, hogy ki mikor lett királyság, csak az olyan szőrszálhasogató ellenségeskedést szító embereknek számít mint te. Miért is kell piszkálnod a horvát-magyar kapcsolatokat, mikor a horvátokkal ugyan van néha vita, de nem mondható rossznak a kapcsolat.

Ez egy ritka undorító amit csinálsz.


A szavaiddal élve: "Ülj le Egyes."
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Olyat cáfolni hogy lehet, hogy nem is volt egy az egyben leírva, hogy nem volt korai horvát állam -ámbár magáról arról is lehetne akár elméleti szinten vitatkozni, hogy mitől állam az állam és mitől állam az állam a középkor adott periodusában és az megfeleltethető e a mai államfogalmainknak. Na de visszatérve Te az egész véleményemet, felvetésemet turbómagyarkodásnak tituláltad, holott az pont hogy nem egy állításon alapszik és ennek a legkevésbé sarkalatos pontja, hogy milyen formában volt horvát állam a középkorban. Sőt, azóta írtam újabb észrevételeket is a közelebbi múltból, ami a horvát-magyar jó viszonyt, fegyver és sorsközösséget erősíti. De csak ezen az egy államiságon rugózol és két wikipediás cikkre teszed egész állításodat.
Mellesleg megjegyzem, hogy történelmi horvát területnek és a vélt vagy valós Horvát Királyságnak nem feltétlen kell egy földrajzi lefedettségbe esni, ahogy nem volt így Magyar Királyság és a magyarok lakta terület összefüggésében sem. Persze akad 1-1 történelmileg megkérdőjelezhető térkép és állítás, hogy mennyire esett az egybe -valamikor 900 éve- de nem gyanús, hogy ez koppra megeggyezik a II. vh idején létező horvát állammal és horvát igényekkel? Bár felőlem lehetett a fél Balkán is horvát, a horvát-magyar együttélésből és annak nem is rossz viszonyáról nem von le semmit. Amiről pont a gondolatmenetem java szólt, csak valamiért ezen átsiklottál.

Így, ilyen történelmi ismeretekkel, tudományhoz való hozzáállással, és ilyen lényegtelen dolgokon való rugózással, de érdemi válasz és érvelés nélkül nem lehet sem a múlt, sem a jelenkor és a jövő biztonságpolitikájáról beszélgetni Veled. Úgyhogy sajnos erre a kérdéskörre magam részéről pontot teszek. További jó munkát.
Ezt írtad, idézem:
Ha a horvátokra koncentrálunk, akkor meg kell nézni, hogy mekkora volt a történelmi horvát terület (országnak kérdés, hogy nevezhetjük-e) és mekkora volt az első önálló horvát állam;
Erre bármelyik történelemtanár akkora egyest adna, hogy csak úgy durran. És amúgy az egész szöveged ilyen szintű, hogy a képzeleted dominál benne a történelmi tények helyett. Ezután én tisztába tettem, hogy a 12. századi magyarországi horvát tartomány nem egyenlő a horvát történelmi területekkel és hogy a 7. században alakult az első önálló horvát állam nem pedig a 20.-ban, de te ahelyett, hogy elismernéd a tévedést csak tovább fújod, hogy akkor is igazad van ha nincs.
 
T

Törölt tag 2577

Guest
Látszik, hogy te legfeljebb középiskolában tanultál történelmet, a nulla tudásodat pedig a képzeleteddel egészíted ki.

Találsz egy 12. századi Magyarország térképet, megnézed mekkora volt akkor épp Horvátország, erre kinevezed azt "történelmi horvát területnek". Találsz egy második világháborús Horvátország térképet, erre kinevezed azt "az első önálló horvát államnak". Meg sem próbálsz minimálisan sem utánanézni, csak történelemnek kiáltod ki amit elképzelsz, de nem az. Az csupán kevés tudással és sok fantáziával felturbózott áltörténelem.

Betettem neked forrást az igazi történelmi horvát területekről és az első önálló horvát államról, de az igazi tudás el se jut az agyadig csak fújod tovább a tévképzeteidet. Leülhetsz. Egyes.

Wikipédia, mint az igazi tudás forrása. :D Azért ez sok mindent megmagyaráz.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell
T

Törölt tag 1526

Guest
Wikipédia, mint az igazi tudás forrása. :D Azért ez sok mindent megmagyaráz.
Azért van a wiki oldalon felsorolva 60 forrás, hogy ha érdekel bővebben ott is megtalálhatod. Bizony azok sokkal jobb források annál mint amikor tanulatlan okoskák kitalálnak dolgokat. Sajnálom ha a turbómagyaroknak fáj, hogy Horvátország idősebb állam a mienknél, de ilyenek a történelmi tények. A tanult emberek az ilyen tényekből alakítják ki a véleményüket, a tanulatlan okoskák meg az alternatív áltörténelmüket alakítják ki a saját véleményük alapján.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Azért van a wiki oldalon felsorolva 60 forrás, hogy ha érdekel bővebben ott is megtalálhatod. Bizony azok sokkal jobb források annál mint amikor tanulatlan okoskák kitalálnak dolgokat. Sajnálom ha a turbómagyaroknak fáj, hogy Horvátország idősebb állam a mienknél, de ilyenek a történelmi tények. A tanult emberek az ilyen tényekből alakítják ki a véleményüket, a tanulatlan okoskák meg az alternatív áltörténelmüket alakítják ki a saját véleményük alapján.
Ne turbómagyarozzál itt te hazátlan troll! Ukrajna milyen idős állam te turbólabanc?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ne turbómagyarozzál itt te hazátlan troll! Ukrajna milyen idős állam te turbólabanc?
Én legalább annyira ha nem jobban szeretem a hazánkat mint a turbómagyarok, de ehhez nekem nem kell történelmet hamisítani mint a turbóknak. Semmi baj nincs azzal ha Horvátország idősebb állam, ez semmit sem von le a mienk értékéből, nem kell elhazudnunk az ő történelmüket, hogy a mienk nagyobbnak tűnjön, az ilyen pitiáner turbó technikák csak szégyent hoznak, nem dicsőséget.
 
B

b4l4g3

Guest
Én legalább annyira ha nem jobban szeretem a hazánkat mint a turbómagyarok, de ehhez nekem nem kell történelmet hamisítani mint a turbóknak. Semmi baj nincs azzal ha Horvátország idősebb állam, ez semmit sem von le a mienk értékéből, nem kell elhazudnunk az ő történelmüket, hogy a mienk nagyobbnak tűnjön, az ilyen pitiáner turbó technikák csak szégyent hoznak, nem dicsőséget.
ja, a házadat biztos jobban szereted, de az is biztos hogy az nem Magyarország...
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Így azonban egyszerűen megteszi a "tolvaj" is. A képlet egyszerű: minden pénz jó, amit ideküldenek. A fiúk 50% "alkotmányos költséggel" számolnak egy ideje, biztos nagy az öröm.

Mit számít, hogy ez a pénz a cúna-cúna libsigyíkembersorostól van? Hogy a gonosz migráncssimogató eu-vezetők globalista ötlete ez az egész? Sebaj, majd bemondjuk a híradóban, hogy megvédtük az izét a hogyishívjáktól, aztán yacht, Adria, gumipapucs.
Az ellenzéki vezetők meg persze szegényednek ha vályúhoz kerülnek mi?
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 757
4 687
113
Az ellenzéki vezetők meg persze szegényednek ha vályúhoz kerülnek mi?
Ó dehogy! Biztos többen emlékeznek az "eastcasablanca" néven szivárogtatott, gumitalpú eredetűnek látszó papírokra, amik gyurcsány viszonyát taglalták a H1N1 oltópontokkal... Kis ország vagyunk, egy csőcselékkel. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Gyurma

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 045
2 737
113
Jelasics fegyverezte fel a magyar honvedseget. A nagy csataba par tucat magyar halt meg /egy reszuk egy szekerbalesetben./ a horvatok nem is harcoltak csak az osztrak kolonc lovassagot kuldte rank jelasics hogy ne legyen hirmondoja tettenek. Hogy tobb tizezer puskat pisztolyt es tobb tucat agyut mumiciot elelmet es ruhat hagyott nekunk a csatateren. Mi megis gyavanak hivjuk arulonak mikozbem o jarult hozza szant szandekkal a magyar honvedseg megalakulasahoz. Kvazi o fegyverezte fel es latta el a kezdo municioval... Ugyhogy mi is jelasocsrol rosszul emlekezunk szobor kellene neki nem csufolas. A horvatok nem is vettek a tovabbiakban reszt ellenunk a harcokban mily meglepo az egesz jelasics karomlas csak arra volt valo hogy az osztrak a magyarsagot a horvatok ellen forditsa igy megosztva...

Jelacic hadtestparancsnokként szolgált Windischgratz és Haynau alatt is.
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Van ilyen ulippo-habitusú, gondolkodású ismerősöm, akiről a több évtizedes ismeretség okán pontosan tudom, hogy szereti Magyarországot, de nem tudom megértetni vele, hogy teljesen beszippantotta a Ballib Propaganda. Csak azt hajtogatja, hogy: NER, Mészáros, stadion..., mint aki transzba esett.
Nem tudom eldönteni ulippóról és még másik 2-3 tagról (profilról), hogy velük is ez van-e, de az világosan látszik, hogy KÜLFÖLDI BEAVATKOZÁS TÖRTÉNIK K-K-Európában a társadalom megosztására (ld. Lengyelo., Cseho.), a szélső balos sajtó hathatós közreműködésével!
Elég közismert pszichológiai tény, hogy, amit az ember sokat hall, azt egy idő után igaznak fogja tartani, a fiatal korunkban belénk nevelt nézeteket pedig elég nehéz megváltoztatni (Ha lelkes lennék, itt lenne érdemes korosztályra lebontva megvizsgálni a nagy ballib honlapok olvasótáborát).
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Nem tudom eldönteni ulippóról
4 vagy 5 évvel ezelőtt egyszer már őszintén kifejtette az álláspontját, miszerint őt az szórakoztatja, ha itt szívathat másokat. (Igaz, más fórumokon is csak hasonlóan trollkodik.) Gondolom azóta lejött a hallucinogénekről és talán meg is fizetik ezért a munkáért, de a kitartására nem lehet panasz. Ezt el kell ismerni. :)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
4 vagy 5 évvel ezelőtt egyszer már őszintén kifejtette az álláspontját, miszerint őt az szórakoztatja, ha itt szívathat másokat. (Igaz, más fórumokon is csak hasonlóan trollkodik.) Gondolom azóta lejött a hallucinogénekről és talán meg is fizetik ezért a munkáért, de a kitartására nem lehet panasz. Ezt el kell ismerni. :)

Akkor meg kell nézni miket ír az Index fórumon. Kíváncsi vagyok ott vajon rasszista és liberális elleneseket ír? Valaki ránézhetne.