[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 561
80 920
113
Akár egy héttel ezelőtt is nehéz lett volna elképzelni, hogy lesz bármi mostanában, ami letaszítja a koronavírust a hírek éléről. Aztán jött egy brutális, halállal végződő rendőri intézkedés Minneapolisban és hirtelen égő utcákkal és összecsapásokkal lettek tele a híradók. Az amerikai nagyvárosban él Roger (aki írt már ide, a blogra korábban), akit most arra kértem, írja meg, hogyan telnek a napjaik.
"Szürreális az egész" – helyzetjelentés Minneapolisból
Bezzeg nálunk! Náci vonulás. Ennyivel elintézték. Pontosabban mintha ez lett volna a vége a szokásos cigánygyilkosságnak mielőtt a hazai G média átvette volna a minneapolisi történetet, ami szerintem (bűnöző volt) sokkal kevésbé durva, mint itthon a Deákos. Mégis, itthon megkapták a megjelentek a nácit, ott meg lazán megmagyarázzák miért vonulnak. Nagyon gáz ez így, és tény, hogy az USAban SE van annyira oda érte mindenki, mint ahogy pl. George Clooney nevű marha azt ma a nyílt baromságában megosztotta a világgal.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 295
10 524
113
Érdekes egy éhséglázadás, mikor az élelmiszerboltban ott hagyják az élelmiszert a fosztogatók, vagy "Ha a szegényeknek nem telik kenyérre, akkor egyenek..." cipőt, ruhát és telefont?

Azért egy nike cipő, vagy iphone árából sok kaját vehetnek, miután eladták a fekete piacon :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Érdekes egy éhséglázadás, mikor az élelmiszerboltban ott hagyják az élelmiszert a fosztogatók, vagy "Ha a szegényeknek nem telik kenyérre, akkor egyenek..." cipőt, ruhát és telefont?

Biztos vagy benne, hogy nem fosztanak ki egyetlen egy élelmiszerboltot sem?

Már korábban is írtam: azt fosztanak ki, amit találnak... nem azért mert feltétlen 5 pár cipőre van szükségük, hanem azért, mert majd elcserélhetik később valamire...

...tudod, ha a dollár összeomlik, akkor csak a cserekereskedelem marad...

A média meg azt mutatja, ami látványosabb: a nagy dobozokkal sietve rohanó fosztogatók nyilván látványosabbak, mintha valaki mondjuk káposztát lopna és azt vinné egy szatyorban...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
A család kérésére elvégzett 2. boncolási jegyzőkönyv hatására a vádat emberölésre változtatta az ügyészség, szóval ha átvitt értelemben nézzük, kivégezte...!
Számtalan rendőri intézkedésnél előfordul, hogy rátérdelnek a delikvensre, pont ahogy a végzetes videóban is látható volt, mégsem fulladnak meg az emberek. Egy nagydarab izmos feka csávóra félig rátérdel egy átlagos zsaru, abba még nem szokás belehalni. Az alkohol és drogteszt eredményére kíváncsi vagyok. Rosszul nézett ki már az intézkedés elején is. Persze ez sem jelent felmentést, mert észre kellett volna venni, hogy éppen megfullad, de nekem nem kerek a történet.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 008

Guest
Már most írják, hogy főleg Minneapolisz több részén éhezés van, mert a boltokat szétverték és az emberek nem tudnak hova menni bevásárolni.
Senki sem halmozott föl.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Számtalan rendőri intézkedésnél előfordul, hogy rátérdelnek a delikvensre, pont ahogy a végzetes videóban is látható volt, mégsem fulladnak meg az emberek. Egy nagydarab izmos feka csávóra félig rátérdel egy átlagos zsaru, abba még nem szokás belehalni. Az alkohol és drogteszt eredményére kíváncsi vagyok. Rosszul nézett ki már az intézkedés elején is. Persze ez sem jelent felmentést, mert észre kellett volna venni, hogy éppen megfullad, de nekem nem kerek a történet.
Speciel egy hatvankilós rendőr is meg tudta volna fojtani nyakbatérdeléssel azt az izmos fekát. Az ember nem rovar, nincs külső váza, az artériák és légcsövek elérhetőek.

Annak a rendőrnek egyszerűen nem volt agya. Valószínűleg fel se fogta mit csinál.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Speciel egy hatvankilós rendőr is meg tudta volna fojtani nyakbatérdeléssel azt az izmos fekát. Az ember nem rovar, nincs külső váza, az artériák és légcsövek elérhetőek.

Annak a rendőrnek egyszerűen nem volt agya. Valószínűleg fel se fogta mit csinál.

"Az ember nem rovar, nincs külső váza, az artériák és légcsövek elérhetőek."

Ez nagyon tetszett :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Az ember kihagy egy fél napot, ti meg felosztjátok az USA-t a fórumban :D

Az éjszaka képe számomra a Corvette-ből kilógó TV.Nyilván ő is a társadalom peremén van és ennek okán gyűjtötte be a TV-t, de legalább őt elfogták.

Trump egyébként ritka hülye.Amikor még nem volt elnök, akkor annyi f*szságot hordott össze a Twitteren, hogy most bármit szól, azt azonnal a nyakába zúdítják és a helyzet az, hogy ebben igaza van azoknak akik támadják.Neki tényleg jobb lenne, ha inkább becsuknák a Twittert és nem osztaná ott az észt.Ő maga adja a muníciót sok esetben az őt bírálóknak.

Amúgy felpofoznám az összes celebet amelyik buzdítja is ezeket a szutykokat, mert nekik is rohadt nagy felelősségük van ám!

Nem sok van a választásokig, de mindent a nyakába kapott, amit csak lehetett.Persze innen szép nyerni.De akár nyer, akár veszít, az USA-nak sürgős változtatásokra van szüksége.Most még lehet mit csinálni, mert fehér többség van, de ne várják meg ameddig ez megváltozik.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Számtalan rendőri intézkedésnél előfordul, hogy rátérdelnek a delikvensre, pont ahogy a végzetes videóban is látható volt, mégsem fulladnak meg az emberek. Egy nagydarab izmos feka csávóra félig rátérdel egy átlagos zsaru, abba még nem szokás belehalni. Az alkohol és drogteszt eredményére kíváncsi vagyok. Rosszul nézett ki már az intézkedés elején is. Persze ez sem jelent felmentést, mert észre kellett volna venni, hogy éppen megfullad, de nekem nem kerek a történet.

Már megint a polgári gőg :) Hé te "nagydarab izmos feka csávó" (idéztem csak), nem tudod te, hogy ha rád térdel egy átlagos (polgári) zsaru, akkor abba még nem szokás belehalni? Hát mit képzelsz te, hogy belehalsz!? :rolleyes: Különben is gyanús volt az alak, nagyon gyanús... a rendőr meg hát észrevehette volna, de hát nem hibáztatható azért... nem kerek ez a történet! Soros!!!

na kb. ilyen az érvelésed - és tök véletlen, de ismét a hatalmat véded
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Biztos vagy benne, hogy nem fosztanak ki egyetlen egy élelmiszerboltot sem?

Már korábban is írtam: azt fosztanak ki, amit találnak... nem azért mert feltétlen 5 pár cipőre van szükségük, hanem azért, mert majd elcserélhetik később valamire...

...tudod, ha a dollár összeomlik, akkor csak a cserekereskedelem marad...

A média meg azt mutatja, ami látványosabb: a nagy dobozokkal sietve rohanó fosztogatók nyilván látványosabbak, mintha valaki mondjuk káposztát lopna és azt vinné egy szatyorban...

Azóta láttam videón élelmiszerboltot, tele élelmiszerrel. Azt nem mondom, hogy általános, de valahogy nem a rúd szalámikat, meg a konzerveket tolják ki a videók 99%-ám.

Értem én a felvetésed, de, Te most komolyan azt feltételezed, hogy ezek napi 18 órában azon elméletiközgazdászkodnak, hogy összeomlik a ollár, ha igen, milyen várható árfolyamok lesznek a feketepiacon? :D

Hogy a média mit közvetít egy dolog, de mi a média, a telefonnal videózó is már média?
 
W

Wilson

Guest
Számtalan rendőri intézkedésnél előfordul, hogy rátérdelnek a delikvensre, pont ahogy a végzetes videóban is látható volt, mégsem fulladnak meg az emberek. Egy nagydarab izmos feka csávóra félig rátérdel egy átlagos zsaru, abba még nem szokás belehalni. Az alkohol és drogteszt eredményére kíváncsi vagyok. Rosszul nézett ki már az intézkedés elején is. Persze ez sem jelent felmentést, mert észre kellett volna venni, hogy éppen megfullad, de nekem nem kerek a történet.

Dehogyisnem simán megtudja ölni,íme a független kórboncnoki jelentés.

https://index.hu/kulfold/2020/06/01...das_fuggetlen_boncolas_tuntetesek_zavargasok/
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 875
11 153
113
Biztos vagy benne, hogy nem fosztanak ki egyetlen egy élelmiszerboltot sem?

Már korábban is írtam: azt fosztanak ki, amit találnak... nem azért mert feltétlen 5 pár cipőre van szükségük, hanem azért, mert majd elcserélhetik később valamire...

...tudod, ha a dollár összeomlik, akkor csak a cserekereskedelem marad...

A média meg azt mutatja, ami látványosabb: a nagy dobozokkal sietve rohanó fosztogatók nyilván látványosabbak, mintha valaki mondjuk káposztát lopna és azt vinné egy szatyorban...

aGdDpY7_700bwp.webp