[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Arabok nem, mert az olaj allamok ugyis a feher eszbol elnek (nemtom ki vezetne a projekteket ha nem a feher mernokok meg stb?

tan csak a kammilan lovaglo ahmed? vagy a szir, irani vallasi agymosott?


Passz, nem tudom. De hogy Kínának ez k..a jól jön az biztos.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Arabok nem, mert az olaj allamok ugyis a feher eszbol elnek (nemtom ki vezetne a projekteket ha nem a feher mernokok meg stb?

tan csak a kammilan lovaglo ahmed? vagy a szir, irani vallasi agymosott?


Passz, nem tudom. De hogy Kínának ez k..a jól jön az biztos.

hogy kurva jol jon a kinainak az biztos.

amugy meg, elege hulye lett a nyugati ember, nem kell ezt lefizetni hogy marhat csinaljon magabol, csinalja az eloszeretettel magatol is (nezzem minden nap es fogom a fejem milyen hulyesegek vannak).
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Sem a kultúrájuk, sem Kína jelenlegi politikai berendezkedése nem ezt mutatja. Ha Kína lesz a világ első számú hatalma nem lesz demokrácia meg emberi jogok.

Induljunk ki az indus határon szögesdrótos husángokkal történtekből....simán megcsinálták. A szervezetlenebb csokikkal vajon.....
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
Sem a kultúrájuk, sem Kína jelenlegi politikai berendezkedése nem ezt mutatja. Ha Kína lesz a világ első számú hatalma nem lesz demokrácia meg emberi jogok.

Induljunk ki az indus határon szögesdrótos husángokkal történtekből....simán megcsinálták. A szervezetlenebb csokikkal vajon.....
Vagy elég csak a Tienanmen téri eseményeket megnézni. Na és az ugye a saját népük volt......
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csomó demokrata szenátor a kínaiak zsebében van. Szóval akár....

Xinjiang és Tibet megmutatta mennyire vicces egy kínai megszállás. Mondjuk tegyük hozzá, az ujgurok muszlimok és ők is küldtek az ISISnek katonákat, a tibetiek meg 150 éve még nem voltak ilyen békés tömjénégető népek. Elég nagy köcsögök voltak, csak azóta szeretik a fejhéreket amióta a kínaiak a földbe taposták őket. Szóval nem sírok értük.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 864
113
A probléma márpedig nem fog megszűnni a választással, akkor meg végképp nem ha Trump fog nyerni. Szóval szerintem az USA öles léptekkel gyalogol bele szépen a második polgárháborújába.
Én úgy érzem, hogy még a választás előtt lelövik ezt a szálat. Ezzel fog nyerni Trump. Ha nem lesz igazam, hatalmasat fogok csalódni a megérzéseimben.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
A probléma márpedig nem fog megszűnni a választással, akkor meg végképp nem ha Trump fog nyerni. Szóval szerintem az USA öles léptekkel gyalogol bele szépen a második polgárháborújába.



Nagy balhé nem lesz,ha berágnak a fehérek,meg az értelmesebb feketék,sárgák,latinok,2 nap alatt kisöprik a csőcseléket,lmqbt,blm,apeh,máv,ner minden sz@rral együtt,a képzett veteránok,zsaruk,úgy is a rend oldalára állnak,úgyhogy nem lesz hosszú háború.
Egy kérésem lenne csak feléjük,hogy ne álljanak meg a kormányzóknál,a szenátorokig menjenek el,és csatolt részeikig,van bőven lámpavas ott a DC sugárútjain....
;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
En a kozeputat valasztanam.

Nem szeretem a szelsoseges dolgokat, mert hogy elfajul valami, akarmerre nezve, annak mindig szar vege lesz.

De valamikor, azoknak akik csak az eroszak szavat ismerik, azoknak csak ugy lehet valaszolni hogy megertsek.
Pont ezt csinálják a kínaiak ahogy én látom.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Csomó demokrata szenátor a kínaiak zsebében van. Szóval akár....

Xinjiang és Tibet megmutatta mennyire vicces egy kínai megszállás. Mondjuk tegyük hozzá, az ujgurok muszlimok és ők is küldtek az ISISnek katonákat, a tibetiek meg 150 éve még nem voltak ilyen békés tömjénégető népek. Elég nagy köcsögök voltak, csak azóta szeretik a fejhéreket amióta a kínaiak a földbe taposták őket. Szóval nem sírok értük.
Erről van szó...
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 845
5 046
113
Nagy balhé nem lesz,ha berágnak a fehérek,meg az értelmesebb feketék,sárgák,latinok,2 nap alatt kisöprik a csőcseléket,lmqbt,blm,apeh,máv,ner minden sz@rral együtt,a képzett veteránok,zsaruk,úgy is a rend oldalára állnak,úgyhogy nem lesz hosszú háború.
Egy kérésem lenne csak feléjük,hogy ne álljanak meg a kormányzóknál,a szenátorokig menjenek el,és csatolt részeikig,van bőven lámpavas ott a DC sugárútjain....
;)


Ha egy ilyen bekövetkezne hmmm (én kevés esélyt látok rá) vajon miylen gyorsan váltanának köpönyeget akik az anarchisták seggét nyalják, és állnak mellettük.
Amúgy még egy ilyen is nagy sokk lenne nemcsak az Usának, de ugyanígy a világnak is. Itt nem arra gondolok, hogy jajj szegény véglények (azok pusztuljanak felőlem) hanem onnét nem 2 perc visszaállni egy országnak, a zavarosban meg elindulnak hatalmi átrendeződések.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 206
113
Ha egy ilyen bekövetkezne hmmm (én kevés esélyt látok rá) vajon miylen gyorsan váltanának köpönyeget akik az anarchisták seggét nyalják, és állnak mellettük.
Amúgy még egy ilyen is nagy sokk lenne nemcsak az Usának, de ugyanígy a világnak is. Itt nem arra gondolok, hogy jajj szegény véglények (azok pusztuljanak felőlem) hanem onnét nem 2 perc visszaállni egy országnak, a zavarosban meg elindulnak hatalmi átrendeződések.

Erről a vicc jut az eszembe
A prímás látva a politikában végbemenő folyamatokat, elhatározza, hogy kéri felvételét a kommunista pártba. El is megy a párttitkárhoz s bejelenti szándékát.
- Aztán miért döntöttél így, prímás? - kérdezi a párttitkár.
- hát rájöttem, hogy kommunisták akarják a legjobbat, s a marxizmus-leninizmus a legkiválóbb eszme.
- Jól van, épp most ülésezik a vezetőség, majd megtárgyaljuk a kérelmedet, addig várj itt kinn. jó félórányi várakozás után kijön a párttitkár és közli a prímással:
- Sajnos, nem vehetünk fel a pártba.
- Aztán miért nem?
- Tudod, amikor 1944 őszén a nyilasok kerültek hatalomra, Szálasiék ünnepséget rendeztek a Várban, és ott te húztad nekik a talpalávalót.
- Hát bizony ez így volt - ismeri be a prímás, és lógó orral távozik. Otthon a felesége megkérdezi tőle:
- Na Zsiga, fölvettek a pártba?
- Nem a csuda vigye el! - feleli búskomoran a prímás.
- és miért nem?
- A vezetőség azért utasított el, mert 44-ben, amikor a nyilasok ünnepséget rendeztek a Várban hatalomra kerülésük örömére, én húztam nekik a talpalávalót.
- Te szerencsétlen, hát miért nem tudtad ezt letagadni a vezetőség előtt?
- Nem lehetett, mert mind ott volt!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 014
54 009
113
Erről a vicc jut az eszembe
A prímás látva a politikában végbemenő folyamatokat, elhatározza, hogy kéri felvételét a kommunista pártba. El is megy a párttitkárhoz s bejelenti szándékát.
- Aztán miért döntöttél így, prímás? - kérdezi a párttitkár.
- hát rájöttem, hogy kommunisták akarják a legjobbat, s a marxizmus-leninizmus a legkiválóbb eszme.
- Jól van, épp most ülésezik a vezetőség, majd megtárgyaljuk a kérelmedet, addig várj itt kinn. jó félórányi várakozás után kijön a párttitkár és közli a prímással:
- Sajnos, nem vehetünk fel a pártba.
- Aztán miért nem?
- Tudod, amikor 1944 őszén a nyilasok kerültek hatalomra, Szálasiék ünnepséget rendeztek a Várban, és ott te húztad nekik a talpalávalót.
- Hát bizony ez így volt - ismeri be a prímás, és lógó orral távozik. Otthon a felesége megkérdezi tőle:
- Na Zsiga, fölvettek a pártba?
- Nem a csuda vigye el! - feleli búskomoran a prímás.
- és miért nem?
- A vezetőség azért utasított el, mert 44-ben, amikor a nyilasok ünnepséget rendeztek a Várban hatalomra kerülésük örömére, én húztam nekik a talpalávalót.
- Te szerencsétlen, hát miért nem tudtad ezt letagadni a vezetőség előtt?
- Nem lehetett, mert mind ott volt!


Nem úgy van az manapság, minden sarkon van kamera, és 2 nap alatt lefutják ezt a kort, amelyik anarchista túléli, az kap 60 évet, amelyik nem, az meg 1 jeltelen sírt, majd másnap a kollégák osszetakarítják a tormeléket, jóságos trump papi ad ingyen dodót az ujjjáépítéshez, és make America great again.
;)
 

starkiller

Well-Known Member
2020. június 6.
92
306
53
A
Vagy elég csak a Tienanmen téri eseményeket megnézni. Na és az ugye a saját népük volt......
Majd a sargak atveszik a stafetat ugyis...

Majd meglattom a vinnyogast africaban meg stb a niggerek kozott amikor jonnek a kiniak nagyszamban rendet rakni.

Azok nem kinlodnak majd mint a feherek. Azok szarnak ra kb mindenre, az emberi jogok szo nincs a kinai szotarban.

Milyen hulyek meg felzabaljak oket mind a tobzoskak es a deneverek helyett.
Na ebben egyetértünk. Az ötvenes években legalább 30 milliót öltek meg a sajátjaik közül, nem hiszem hogy gondtok okozna nekik ha erőszakos félállatokkal kéne ugyanezt ezt művelni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
A


Na ebben egyetértünk. Az ötvenes években legalább 30 milliót öltek meg a sajátjaik közül, nem hiszem hogy gondtok okozna nekik ha erőszakos félállatokkal kéne ugyanezt ezt művelni.
S legyünk őszinték, egyre inkább úgy látom hogy pont ez az emberiség dolgos és értelmes részének az utolsó esélye, mert az úgynevezett "szabad jóléti nyugati világ" megbuzult, de kajakra... Ha a keleti írástudó szorgalmas népek nem basznak a barbárok közt rendet, végünk van, nem a mars korszak jön, hanem megint a kő ha az afrikai meg arab népek legyűrnek minket!
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 206
113
A


Na ebben egyetértünk. Az ötvenes években legalább 30 milliót öltek meg a sajátjaik közül, nem hiszem hogy gondtok okozna nekik ha erőszakos félállatokkal kéne ugyanezt ezt művelni.

Meg előtte is olyan íratásokat vittek véghez mint a világháború, ezen a földön a fehér ember a legtoleránsabb, ha eltűnünk( nem fogunk ) visszasírnának minket ha lenne annyi eszük de annyi sincs.
Amúgy ha az USA tovább gyengül és színesedik a nyugat akkor a színvonal úgy bezuhan hogy tudományos és minden más magas civilizációs téren a kelet földbe döngöli őket. És ki védi most ezeket a fejletlen népeket? Hát a fejlett nyugat ami ha elbukik a logikusabban gondolkodó keleti népeket mi fogja majd vissza attól hogy éléletteret tisztítsanak maguknak?
Mianmarban ma már nem lenen rohingya ha nyugati nyomásra nem fogják vissza magukat egyszerűen kiirtották volna őket. Az ujgurokat is elfogják tüntetni a történelem színpadáról, szerintem azért átnevelőtáborba küldik őket haláltábor helyett mert még számít a nyugat véleménye hisz oda kereskednek.
Erre mondta egyik ismerősöm hogy oké de Kína elöregszik, (szerintem is elbaszták és már 2000 körül el kellet volna törölni az egyke rendszert teljesen ) de ne fejtsük el hogy milyen durva pontrendszeres társadalom épül, ha a párt azt mondja mindenkinek kötelezően 3 gyereke lesz akkor mindenkinek annyi lesz aki egészségéből fakadóan képes rá.
50 millió férfitöbbletet meg fel lehet használni nagyon sok mindenre. Én ha kínai felső vezető lennék mindenképpen élettér növelő kolonizálást szorgalmaznék ebben az évszázadban.

S legyünk őszinték, egyre inkább úgy látom hogy pont ez az emberiség dolgos és értelmes részének az utolsó esélye, mert az úgynevezett "szabad jóléti nyugati világ" megbuzult, de kajakra... Ha a keleti írástudó szorgalmas népek nem basznak a barbárok közt rendet, végünk van, nem a mars korszak jön, hanem megint a kő ha az afrikai meg arab népek legyűrnek minket!

Még pár évvel ezelőtt is azt hittem hogy évtizedek múlva olyan tudományos áttöréseket fogok látni amiket az előttem élő generációk legvadabb álmaikba se gondoltak, az emberek évezredeken át ugyan úgy élték az életüket de ha a primitívek felhígítják a legnagyobb tudományos fehér tömeget akkor ez nem biztos hogy összejön.De bizakodó vagyok.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
cba243fffc2391d77cd7ff85f7632d28.jpg


:rolleyes:
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 438
10 206
113
Ki védi a fejletlen népeket? Senki. Afrikát most gyarmatosítja Kína.
Fejletlen népek alatt értettem azokat is akik a fehérek lakta országokba özönlenek és igen afrika ,közel kelet szóval akik nem idén barnultak , csak pc-n kell fogalmazni hogy ne okozzak gondot a moderátoroknak, így kicsit kivész az éle a mondandónak.

Lehet hogy gyarmatosítja afrikát, de látványosak a gondok mert egyértelműen nem lehet a helyieket semmire sem használni, egy kelet ázsiai nem fogja tűrni hogy rádolgozzon egy naplopó helyire, ezért visznek minden munkaerőt, de ugyebár a helyiek követelőznek és munkaszeretetből felgyújtják a gyárat.
Mit gondol erre az ázsiai vezető ? Mi értelme van ezeknek az embereknek a számukra, jobb lenen ha nem is lennének. Na és itt a gondolat jelenleg megáll mert míg a 19. században az emberek izomereje hasznos volt és korbáccsal ösztönöztek addig volt értelem a gyarmatosítónak a helyit megtartani. Plusz már akkor is emberbaráti szervezetek működtek nyugaton.
De a kínainak már nincs érdeke a magtartásukban mert van saját munkaereje, és egy géppel annyi munkát végez mint sok száz emberi izomerőt használó munkás.
Pár éve van jelen Kína jelentősen Afrikában de nagyon komoly konfliktusok vannak a helyiekkel, de manapság nem tehetik meg azt hogy büntető-hadjáratban megtizedelik őket, vagy kiirtják mert a gazdasági nyomulásuknak nem állnak útjába minden erővel de egy ilyen miatt a nyugattól ami még sok pénzt jelent elszigetelődne, még akár háborút is jelentene, de miért kapkodjanak mikor az idő nekik dolgozik.

És én erre gondoltam, hidd el az ő szemükben aki nem termel értéket az nem ember. A fehér emberben azt tisztelik amit elért, de nem szeretnek minket, a lusta népeket meg egyenesen tiszta szívből gyűlölik, erre alapozom hogy nagyon be fognak durvulni ha lehetőségük lesz rá.