[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 567
113
Az EBESZ küldöttsége június 29 és július 12 között 5200 alkalommal észlelte a tűzszünet megsértését Kelet-Ukrajnában.
A speciális EBESZ missziója jelentése szerint az év eleje óta 55 személy vált a harcok áldoztává: nyolcan elhunytak, negyvenheten megsérültek.
https://karpathir.com/2020/07/21/harom-het-alatt-55-civil-serult-meg-kelet-ukrajnaban/

Megjegyzés:
A civil áldozatok és sebesültek az ukrán támadások eredményei
 
  • Tetszik
Reactions: milagro
G

Galthran

Guest
Az én római "nehéz"lovasom :D
dEp5akh.jpg
ez playmobil, ugye? te gyűjtöd vagy vannak gyerekek? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 614
113
Csak ez pont olyan infó belőlle ami igaz lehet. Azt nyílván én sem hiszem el hogy Sztálingrádból pont sikerült kijutnia.
Értem egy meseírónak van egy neked elfogadható kijelentése és már az az etalon, holott most, hogy jobban rákerestem valószínűleg nem is hasselnek hívták a fickót.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ha javasolhatom ne a genetikai teszted határozzon meg téged. Sok amerikai végletekig meg van őrülve ha valami egzotikus felmenője van. Attól még nem kell olasznak lenni senkinek (meg tömni magát spagettivel és hadonászni) hogy az egyik dédnagyanyja Milánóból jött, miközben a maradék meg a Mayflowerrel hajózott be.
Ha véletlenül találsz magadban 15% közép-ázsiai vért miközben a maradék 85% kelet-európai, még nem kötelező kikeresztelkedni és jurtába költözni.

Ne aggódjál értem, a nagy megdöbbenéseken már évekkel ezelőtt átestem. Lesz itt nyugati, keleti, déli vér is nálam, már azt is sejtem, melyikből lesz a több. Az amerikaiak hülyék, sosem bírtam őket. Én itt születtem, ide tartozom, ez az anyanyelvem. De még kettőt választhatok ez mellé... :) Bár nem egy nemzetből jöttek az őseim, de mindig nagyon összetartottak, nagy család voltak és össze is jártak, ahogy azt kell, nem lehet panaszom rájuk. :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 342
113
Csak egy kérdés - hol készíttetted a genetikai tesztedet ? Én is szeretnék egyet a közeljövőben, egy ilyet, ami sok információt tud szolgálni. Van tudomásom a családfámról elég sok, de ugye az is számít, ki melyik ágból hoz több öröklődést, mert ez mindenkinél más. Ugye erre mondják, hogy a hetedik ágra is visszaüthet az öröklődés. Szerintem mind a kettőt jó ha tudja az ember, a családfát és a genetikai adatokat is.
Az en lanyomnak daniaba csinaltak 30-x % a ismeretlen volt szamukra a genetikai allomanyanak :D /az annya felig nemet felig dan de a nemet genbanki informacio allitolag remdelkezesre all a danoknak /egesz "nyugat" dns allomamya meg a szou megletekor kezdtek a kozos konyvtarat nyugaton./
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az en lanyomnak daniaba csinaltak 30-x % a ismeretlen volt szamukra a genetikai allomanyanak :D /az annya felig nemet felig dan de a nemet genbanki informacio allitolag remdelkezesre all a danoknak /egesz "nyugat" dns allomamya meg a szou megletekor kezdtek a kozos konyvtarat nyugaton./
Mert biztos szíriuszi családfa ág is volt benne. Azt meg arrafelé nem nagyon ismerik. :D
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
És az index reklámozza!
Kössz szépen!
..
Olvassad már végig legalább, miket mond, ember!
..
"Azt tudjuk egyáltalán, hogy magyarul beszéltek a honfoglaló magyarok?
..
Nem tudjuk, milyen nyelvet beszéltek. Azt sem, hogy a honfoglalás után a Kárpát-medence hány százaléka beszélt magyarul. Az csupán egy fikció, hogy a nagy százalékuk. Egyetlen olyan jel van, ami nagyon elgondolkodtató: az, hogy jelenleg magyarul beszélünk."

..
És ezt az embert tartod mérvadónak!
Megmondjam neked milyen nyelven beszéltek?
- szuahéliül!
:hadonaszos:
..
Ékes példája és bizonyítéka Sudár Balázs annak, hogy a diploma kevés önmagában. Az is bárkinek lehet ma, aki tud biflázni, magolni!

Pap Gábor asztrálmitológus? Igen sokat levon a szavahihetőségéből!
Te szemmel láthatóan azoknak a nem szakmabelieknek hiszel, akik azt írják amit te olvasni szeretnél.
Én azoknak hiszek akik egész életükben arra a bizonyos szakmára készültek, azt tanulták, és mindennap azzal foglalkoznak. Szakemberek.
Nyelvészek, történészek.
Lehet, hogy Vyvian Fable sok krimit írt, de attól nem gondolom, hogy a kriminológia szakértője lenne.

Tehát maradjunk annyiban, hogy te a Pap Gábor által készített horoszkópokat olvasod a magyarság és a magyar nyelv eredetét illetően, én pedig a szakemberek véleményét.

És akkor ezt nem is kell tovább ragoznunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 342
113
Pap Gábor asztrálmitológus? Igen sokat levon a szavahihetőségéből!
Te szemmel láthatóan azoknak a nem szakmabelieknek hiszel, akik azt írják amit te olvasni szeretnél.
Én azoknak hiszek akik egész életükben arra a bizonyos szakmára készültek, azt tanulták, és mindennap azzal foglalkoznak. Szakemberek.
Nyelvészek, történészek.
Lehet, hogy Vyvian Fable sok krimit írt, de attól nem gondolom, hogy a kriminológia szakértője lenne.

Tehát maradjunk annyiban, hogy te a Pap Gábor által készített horoszkópokat olvasod a magyarság és a magyar nyelv eredetét illetően, én pedig a szakemberek véleményét.

És akkor ezt nem is kell tovább ragoznunk.
Igazabol ameg a szakemberek sem fogjak fel hogy 7 torzs volt /minimum/ es nem eggy ami a nemzetet alkotta/ja. Addig ezek a szakemberek is csak egyhelyben topiznak es vitatkoznak mind a maga igazat bizonygatva./mikozben valoszinuleg az osszesnek igaza van.../ csak keptelenek ertelmezni a 7 torzs jelenteset... /nincs ezzel akkora baj begulis hisz jo par evtizede ez megy.../ pedig diplomas embereknek elvileg kellene annyi esze legyen hogy kulonbseget tegyen 1 es 7 kozott.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Igazabol ameg a szakemberek sem fogjak fel hogy 7 torzs volt /minimum/ es nem eggy ami a nemzetet alkotta/ja. Addig ezek a szakemberek is csak egyhelyben topiznak es vitatkoznak mind a maga igazat bizonygatva./mikozben valoszinuleg az osszesnek igaza van.../ csak keptelenek ertelmezni a 7 torzs jelenteset... /nincs ezzel akkora baj begulis hisz jo par evtizede ez megy.../ pedig diplomas embereknek elvileg kellene annyi esze legyen hogy kulonbseget tegyen 1 es 7 kozott.
Nem igaz, hogy egy helyben topognak. Az elmúlt 3 évtizedben nagyot változtak a korai magyar történelem alapvetései. Sudár Balázs, Szabados György történészek, Türk Attila résgész, Fóthi Erzsébet antropológus, Török Tibor-Neparáczki Endre genetikusok munkásságát emelném ki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 342
113
Nem igaz, hogy egy helyben topognak. Az elmúlt 3 évtizedben nagyot változtak a korai magyar történelem alapvetései. Sudár Balázs, Szabados György történészek, Türk Attila résgész, Fóthi Erzsébet antropológus, Török Tibor-Neparáczki Endre genetikusok munkásságát emelném ki.
Igen es a felsoroltak par ev mulva szepen egymas nyakanak fognak esni mint az elodeik hogy melyiknek ban igaza az eretetet illetoen...
De elszamolni 7 ig eggyikojuk sem fog ugyan ugy mint az elodeik...
Mert rossz a szemlelet egy eredetet keresnek mikozben minimum 7 eredet van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Nem igaz, hogy egy helyben topognak. Az elmúlt 3 évtizedben nagyot változtak a korai magyar történelem alapvetései. Sudár Balázs, Szabados György történészek, Türk Attila résgész, Fóthi Erzsébet antropológus, Török Tibor-Neparáczki Endre genetikusok munkásságát emelném ki.

Az a baj,hogy a honfoglaló elődeinkre a mai nép illetve nemzet definícióját próbáljuk ráerőltetni,holott ez egy hibás megközelítés,hiszen a sztyeppén nomadizáló népek között az életmódban hitvilágban (egy két kivételtől eltekintve)gyakorlatilag alig van különbség ez pedig azt eredményezi,hogy a különböző népek nagyon könnyen tudtak keveredni.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Frankok, morvák, bolgárok.
Nem volt lakatlan, a történelmi demográfia 1-1.5 millió főre becsüli a KM-i népességet, Árpád népét pedig 30-100 ezer közé teszik a mértékadó becslések. A magyar mint népnév Árpádékkal került a KM-be. Amúgy Anonymus több csatáról is tudósít például.

Ez biztosan tévedés, Anonymus végig arról ír, mit hogyan foglaltunk el, jópár legyőzött -valszeg kitalált- ellenséges vezérrel (gyalu, ménmarót, salán). De a "fehér ló mondájában" is legyőzzük szvatoplukot.

Srácok! Forrást kérek, meg dátumot, helyszínt!
Én egyetlen egyről sem hallottam a tanulmányaim folyamán!
Később, az ún. "kalandozások" során, már igen, de itt belül a Kárpát-medencében nem!
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Pap Gábor asztrálmitológus? Igen sokat levon a szavahihetőségéből!
Te szemmel láthatóan azoknak a nem szakmabelieknek hiszel, akik azt írják amit te olvasni szeretnél.
Én azoknak hiszek akik egész életükben arra a bizonyos szakmára készültek, azt tanulták, és mindennap azzal foglalkoznak. Szakemberek.
Nyelvészek, történészek.
Lehet, hogy Vyvian Fable sok krimit írt, de attól nem gondolom, hogy a kriminológia szakértője lenne.

Tehát maradjunk annyiban, hogy te a Pap Gábor által készített horoszkópokat olvasod a magyarság és a magyar nyelv eredetét illetően, én pedig a szakemberek véleményét.

És akkor ezt nem is kell tovább ragoznunk.

Csúsztatsz rendesen!
Nem asztrálmitológus, hanem végzettségét tekintve diplomát szerzett művészettörténész! Szakmabeli!
Sosem készített horoszkópokat!
És sosem tekintettem rá kizárolagos és egyedüli hiteles "forrásként"!
Ha gondolod hagyatkozz csak nyugodtan az olyanok véleményére, akik szerint nem tudható, hogy Árpád magyarjai milyen nyelven beszéltek!