War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Konzolon megvan,...de mint a WoT, vagy WoW úgy ugyanúgy ez is egy végtelenségig elnyújtott P2W game...legalábbis amit én megtapasztaltam belőle...
 
M

molnibalage

Guest
Csak belekóstoltam, főleg a hajós részbe.
Már olyan is van?
A repszim történelem végén, (úgy 1+ év alsó hangon) ezekről van kedve írni valakinek?
Én az egyiket úgy 7+ éve, ha kipróbáltam, de már azt sem tudom ez volt vagy a World of Warplanes. 7 év után vajon létezik még a fiók?

Bár a szimektől talán mindkettő annyira távol van még max. beállításon is, hogy a térképre se férnek rá...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
Már olyan is van?
A repszim történelem végén, (úgy 1+ év alsó hangon) ezekről van kedve írni valakinek?
Én az egyiket úgy 7+ éve, ha kipróbáltam, de már azt sem tudom ez volt vagy a World of Warplanes. 7 év után vajon létezik még a fiók?

Bár a szimektől talán mindkettő annyira távol van még max. beállításon is, hogy a térképre se férnek rá...
Van, amennyire tudom, egyelőre torpedónaszád-romboló-könnyű-nehézcirkáló kategóriáig. Sokkal szimulátorosabb, mint a totál árkád WOWS.
 
M

molnibalage

Guest
Van, amennyire tudom, egyelőre torpedónaszád-romboló-könnyű-nehézcirkáló kategóriáig. Sokkal szimulátorosabb, mint a totál árkád WOWS.
Minden része? A kinézet alapján a videókat nézve képtelen vagyok eldönteni melyiket tolhattam. A jenki vadászokkal és talán az A-26-tal bohóckodtam benne, de kb. a 2. vagy 3. gép kioldása után untam meg...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
Minden része? A kinézet alapján a videókat nézve képtelen vagyok eldönteni melyiket tolhattam. A jenki vadászokkal és talán az A-26-tal bohóckodtam benne, de kb. a 2. vagy 3. gép kioldása után untam meg...
WOWS-szal nagyon sokat játszottam, WT navallal keveset, de egyértelműen ez volt a benyomásom.
 
M

molnibalage

Guest
A gyalogság hogyan szerepel a játékba? Egyáltalán a korszakok azok lényegében lineárisan nyílnak meg? Mert ahogy látom azért nem érné meg elkezdeni ezt az egészet ma, mert vagy egy rakás pénzt kell fizetni, ha játszani akarsz mindenféle módban hamar, vagy nincs az az időmennyiség, amit ne venne el...
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 097
113
A gyalogság hogyan szerepel a játékba? Egyáltalán a korszakok azok lényegében lineárisan nyílnak meg? Mert ahogy látom azért nem érné meg elkezdeni ezt az egészet ma, mert vagy egy rakás pénzt kell fizetni, ha játszani akarsz mindenféle módban hamar, vagy nincs az az időmennyiség, amit ne venne el...
Sehogy, ez is járműharcra építő játék. Fizetni nem muszály, csak akkor retek lassan haladsz. Ha veszel premium időt, premium járművet, technikailag nem vagy előrébb, csak gyorsabban haladsz. Viszont ha nem szánod rá az időt, hovy kiismerd az alap játékmechanikákat, megismerd a járműveket, legyen pályaismereted, megértsd, elkapd a játék ritmusát, akkor hiába költesz rá, csak szívni fogsz, és elmegy a kedved az egésztől.,
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
WoT -ot hagyjuk, az 'gold nood'- al van tele már rég óta. Élvezhetetlen, még arcade-ban is (szerintem; de régen abba is hagytam).
WT a realistic, illetve a simulator bellításokon marha szórakoztató (ground forces+helikopterek amikkel megyek, repülők nem érdekelnek különösebben, hajókra ott a WoWs számomra, bár azt is hanyagolom mióta tele lett sci.fi hajókkal).

Ugyan nincs sok csatám WT-ben, de viszonylag hosszú kihagyás után ránéztem és beütött a felismerés, hogy berakták valami event nyereménynek
az egyik liebling járművem: a Merkava-t. Sajnos meg kellett vásárolnom, bár elítélem a rutintalan játékosok magas tierbe való bevásárlását :D
Nem is vagyok nagy spíler (lassú vagyok én már az ilyen játékokhoz), viszont az a típus vagyok, aki legalább annyi időt eltölt a garázsban a
bámészkodással, mint magával a játékkal :D
Egyébként meg kell mondanom, hogy ég és föld az arcade és a realistic módok közti különbség, nem beszélve a sim verzióról.

ps. azóta szereztem egy Magach 3-at is :/

shot_2020.07.21_14.57.54.jpg

shot_2020.07.21_14.58.02.jpg


shot_2020.07.24_12.58.41.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Nincs és nem is lesz sem a WTben sem a WOTban. Ha gyalogokat vagy akár a járművekbe személyzetet tesznek akkor már nem lehet Pegi7/12.
Ehhez képest pont az egyik videóban láttam, ami mutatta, hogy az eltalált hk-ban ki milyen sérülést szenvedett. Mondjuk vér nélkül, csak figurákkal...
Viszont akkor ennek fényében akkor kb. annyit írok a repszimbe, hogy ezek is léteznek, de mondjuk úgy, hogy ezek a 90-es évek arcade játékainak mai szintre "MMO"-sított változatai és megcsinálták a multiplatformos "szimulátort", ahol egyszerre van légi és szárazföldi aktív részvétel is, ha jól látom a WT-nél. És kb. ennyi. Némi extrával.

Ennél többet nem hinném, hogy írni kéne róluk. Viszont így nem fogom kipróbálni se talán, mert arra nincs istentudja hány órám, hogy unlockoljam a sok tartalmat fizetni me aztán végképp nem fogok érte...
 
T

Törölt tag 008

Guest
. Mondjuk vér nélkül, csak figurákkal...
A WT valószínűleg ezért kapott pegi 12-t.
A WOT pegi7 és az egyik fejlesztő el is mondta, hogy azért nem lesz a crew lemodellezve (és az artyk, TDk elég hülyén néznek ki nélküle) mert akkor elveszítenék a pegi7 besorolást.
 
M

molnibalage

Guest
WoT -ot hagyjuk, az 'gold nood'- al van tele már rég óta. Élvezhetetlen, még arcade-ban is (szerintem; de régen abba is hagytam).
WT a realistic, illetve a simulator bellításokon marha szórakoztató (ground forces+helikopterek amikkel megyek, repülők nem érdekelnek különösebben, hajókra ott a WoWs számomra, bár azt is hanyagolom mióta tele lett sci.fi hajókkal).

Ugyan nincs sok csatám WT-ben, de viszonylag hosszú kihagyás után ránéztem és beütött a felismerés, hogy berakták valami event nyereménynek
az egyik liebling járművem: a Merkava-t. Sajnos meg kellett vásárolnom, bár elítélem a rutintalan játékosok magas tierbe való bevásárlását :D
Nem is vagyok nagy spíler (lassú vagyok én már az ilyen játékokhoz), viszont az a típus vagyok, aki legalább annyi időt eltölt a garázsban a
bámészkodással, mint magával a játékkal :D
Egyébként meg kell mondanom, hogy ég és föld az arcade és a realistic módok közti különbség, nem beszélve a sim verzióról.

ps. azóta szereztem egy Magach 3-at is :/

shot_2020.07.21_14.57.54.jpg

shot_2020.07.21_14.58.02.jpg


shot_2020.07.24_12.58.41.jpg
A legkomolyabb szinten terveztem kipróbálni a WT-t.

A többiről első látásra is látszik, hogy lényegében álcázott és tupírozott FPS/TPS lövölde, semmi több. Csak a "karakterek" nem egyenszilárdak benne, de kb. ennyi.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Nagyon régen repültünk a szimulátor módban, de alapvetően arról szólt, hogy ki képes elviselni a mégjobban lebutított grafikát amivel könnyebben észre lehet venni az ellenséget. Éjszakai csata? Sebaj, invertálod a színeket és mintha nappal lenne :D Az FM-ek nagy része meg egy rakás szar volt.

A tankos realistic battle szerintem élvezhető (bizonyos feltételek mellett), bár a mapok nagy része szintén egy rakás fos. Főleg max. szinten kapásból van több olyan map ahol ha későbbi spawnoknál gyakorlatilag mozdulni sem tudsz, olyan spawncamp megy. Prémiummal elmegy, mert úgy sokat le tudsz tiltani, de amúgy necces.

A modul grind meg teljesen katasztrofális. Legalább WoT-ban a free XP-vel tudod okosan skippelni a legrosszabb részeket, de WT-ben konkrétan magas szinten egy új tank az kibírhatatlanul szar. Nincs alkatrész, se tűzoltó az első 10-15 meccsben (prémium nélkül meg aztán végképp), bárhol ellőnek nem tudsz javítani.. sok olyan meccset mentem, hogy kilőtték a löveget a legelején aztán utána csak mérgesen tudtam nézni az ellenség irányába.

Nem beszélve az éjjellátó / IR kamerákról, BR 9 fölött IR nélkül kb. nem is lehet játszani, és hiába nincs kifejlesztve ugyanúgy bedobál az éjszakai csatákba. Még csak ki se írja, hogy éjszakai a csata spawn előtt, ha nagyon figyelsz a spawn képernyő alatti fényviszonyokból lehet tippelni.. és persze nyilván az éjjellátó az utolsó előtti vagy utolsó sorban van, hogy előtte minden mást ki kelljen fejleszteni.

A helikopter / repcsi / légvédelem integráció meg kriminálisan szar. Ha az ellenségnél van egy Ka-50 és neked nincs egy értelmes SAM-ed akkor ki is léphetsz a játékból kb. Ugyanakkor helikopterrel meg nem túl fun játszani, mert az esetek nagy részében csak fossá lő a légvédelem meg a repcsik.. és a tankok is. A helikopter grind még durvább mint a tankok, az irányított fegyverek mindig a végén vannak a listának, alapból csak irányítatlan rakéták vannak amivel kb. csak kamikaze bevetéseket lehet menni.

Összességében úgy van összerakva a játék, hogy muszáj legyen minimum prémiumot venni. WT-hez képest a WoT / WoWS kismiska, ott simán el lehet lenni prémium nélkül.
 
M

molnibalage

Guest
Nagyon régen repültünk a szimulátor módban, de alapvetően arról szólt, hogy ki képes elviselni a mégjobban lebutított grafikát amivel könnyebben észre lehet venni az ellenséget. Éjszakai csata? Sebaj, invertálod a színeket és mintha nappal lenne :D Az FM-ek nagy része meg egy rakás szar volt.

A tankos realistic battle szerintem élvezhető (bizonyos feltételek mellett), bár a mapok nagy része szintén egy rakás fos. Főleg max. szinten kapásból van több olyan map ahol ha későbbi spawnoknál gyakorlatilag mozdulni sem tudsz, olyan spawncamp megy. Prémiummal elmegy, mert úgy sokat le tudsz tiltani, de amúgy necces.

A modul grind meg teljesen katasztrofális. Legalább WoT-ban a free XP-vel tudod okosan skippelni a legrosszabb részeket, de WT-ben konkrétan magas szinten egy új tank az kibírhatatlanul szar. Nincs alkatrész, se tűzoltó az első 10-15 meccsben (prémium nélkül meg aztán végképp), bárhol ellőnek nem tudsz javítani.. sok olyan meccset mentem, hogy kilőtték a löveget a legelején aztán utána csak mérgesen tudtam nézni az ellenség irányába.

Nem beszélve az éjjellátó / IR kamerákról, BR 9 fölött IR nélkül kb. nem is lehet játszani, és hiába nincs kifejlesztve ugyanúgy bedobál az éjszakai csatákba. Még csak ki se írja, hogy éjszakai a csata spawn előtt, ha nagyon figyelsz a spawn képernyő alatti fényviszonyokból lehet tippelni.. és persze nyilván az éjjellátó az utolsó előtti vagy utolsó sorban van, hogy előtte minden mást ki kelljen fejleszteni.

A helikopter / repcsi / légvédelem integráció meg kriminálisan szar. Ha az ellenségnél van egy Ka-50 és neked nincs egy értelmes SAM-ed akkor ki is léphetsz a játékból kb. Ugyanakkor helikopterrel meg nem túl fun játszani, mert az esetek nagy részében csak fossá lő a légvédelem meg a repcsik.. és a tankok is. A helikopter grind még durvább mint a tankok, az irányított fegyverek mindig a végén vannak a listának, alapból csak irányítatlan rakéták vannak amivel kb. csak kamikaze bevetéseket lehet menni.

Összességében úgy van összerakva a játék, hogy muszáj legyen minimum prémiumot venni. WT-hez képest a WoT / WoWS kismiska, ott simán el lehet lenni prémium nélkül.
Engem nem a modern része érdekelt volna, hanem a WW II környezet, mert n+1 ok miatt alkalmasabb egy ilyen MMO szerű izé ilyen környezethez.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Alacsonyabb ( ti. WW2) is lehet jó sim/realistic csatákat menni; nem feltétlenül csak magas tierben.
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
Én a tankosban azt inkább igyekeztem átugorni olyan gyorsan, ahogy csak lehetett. A városi csaták jópofák, de a pixel vadászatot sosem szerettem, pár óra után eléggé erőlteti a szemem. IR kamerával nincsenek ilyen gondok.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 892
113
Engem nem a modern része érdekelt volna, hanem a WW II környezet, mert n+1 ok miatt alkalmasabb egy ilyen MMO szerű izé ilyen környezethez.

a ww2 része tulajdonképpen F2P.. a Pay2Progress az a ww2 végével kezdődik(hidegháborús,korea,vietnám éra cuccokkal) Én nem vettem semmilyen prémiumot és a ww2 részét a játéknak ki grindoltam 6 nemzettel mind a tankok, mind a légierő fákon, 6 hónap alatt összesen.

De ahogy mások is mondták, a map választék horribilis. Ez párosul a game mode-kal amiből 3 van, és kettő egy rakás szar a mappok 80%-án mert inkompatibilis velük.
Vannak olyan napok amikor ugyan azt a 3-4 mappot fogod kapni mert a map rotation egy fos és ez megtörténhet a game mode-al is hogy csak egy és két foglaló zónás csatákat kapsz egész nap.

De ha ez nem elég akkor van egy olyan dolog hogy match maker ami az eddigieken felül lehet hogy egész nap full uptier-be fog baszni ahol olyan tankok ellen kell szenvedned amik a röhögve kiszednek téged...Például ezért szar a Tiger I (meg a panther) tank mert folyton HEAT-FS ellen fogsz küzdeni uptier-ben és full uptierben, ami leszarja a páncélzatodat bármi legyen is a távolság..

egy szó mint száz, jó játék, csak irgalmatlanul szar és P2P nagyrészt.