Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Aztán lehet,hogy a következő héten a legújjabb kutatási eredmények hatására ezt is megcáfolják.Az viszont bizonyított tény,hogy egy beteg koronavírussal fertőzőtt egyén egézséges embereket képes megfertőzni és ennek a kockázatát a helyes maszk viselés csökkenti.

Aki beteg, az maradjon otthon. A többieket meg hagyják békén.
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

diab15260829

Active Member
2016. március 14.
45
129
33
Aki "tünetmentes" volt, annak is voltak már napokkal azelőtt panaszai.
„A legtöbb tünetmentesnek hitt betegről végül kiderül, hogy nem egészen tünetmentesek” – mondta Van Kerhove. „Amikor újra kikérdeztük őket, a legtöbben azt mondták, hogy igazából nem éreztem túl jól magam, de nem gondoltam, hogy érdemes lenne megemlíteni. Csak enyhe hőemelkedést vagy fájdalmat tapasztaltam, nem gondoltam, hogy az is számít.”

https://www.vajma.info/cikk/tukor/8...avirus-de-mit-is-jelent-a-tunetmentesseg.html
 
W

Wilson

Guest
Aki beteg, az maradjon otthon. A többieket meg hagyják békén.

Csak az a baj,hogy ez a való életben nem működik.Sokan nincsenek tudatában annak,hogy betegek mert annyira változatos tüneteket produkál a vírus.És így vígan fertőznek a legjobb módszer arra,hogy ezt a kockázatot lecsökkentsuk az a higéniás szabályok betartása és a helyes maszk használat.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki and zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Én ezt továbbra sem értem. Eléggé sokszor elmondták már szerintem hogy a vírus a lappangási időben is fertőzhet, vagyis tünetmentes ember is átadhatja a vírust még egészséges embernek. Te tulajdonképpen ezt tudod cáfolni bizonyíthatóan (klinikai kísérlet, stb)?

1. Ha nem vagyok beteg, nincs mit átadni.
2. Ha nincs tünet sem (köhögés, tüsszentés), nincs is mivel átadni!
..
De mint azt írtam is fentebb, másfél hét összezárva egy igazoltan koronavírusos köhögővel se garancia a megfertőződésre!
..
Lappangási időben is fertőzhet, ha célzottan köpködsz pl., az igaz. Na meg a nyelves csók is szóba jöhet, az is igaz!
..
Azt vedd észre, hogy a félelmet igyekeznek benned elültetni, hogy mindenkit potenciális vírusgazdának tekints a szeretteid közül is!
Szexelni is maszkban kell majd?
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Én ezt továbbra sem értem. Eléggé sokszor elmondták már szerintem hogy a vírus a lappangási időben is fertőzhet, vagyis tünetmentes ember is átadhatja a vírust még egészséges embernek. Te tulajdonképpen ezt tudod cáfolni bizonyíthatóan (klinikai kísérlet, stb)?
Már régen átírták az eredeti cnbc cikket, csak máshol már nem lett kijavítva:
"Correction: This article was updated to include a more complete explanation of asymptomatic and pre-symptomatic transmission as well as to change the headline. An earlier version of the headline should have said most asymptomatic coronavirus patients aren’t spreading new infections. The word “most” was inadvertently omitted.
"

Ahhoz képest, hogy pl. Ausztriában már 5000 fölé nőtt az a fertőzési lánc, ami egyetlen ún. szuperfertőző csapostól indult. Neki sem voltak tünetei. :rolleyes:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Aki "tünetmentes" volt, annak is voltak már napokkal azelőtt panaszai.
„A legtöbb tünetmentesnek hitt betegről végül kiderül, hogy nem egészen tünetmentesek” – mondta Van Kerhove. „Amikor újra kikérdeztük őket, a legtöbben azt mondták, hogy igazából nem éreztem túl jól magam, de nem gondoltam, hogy érdemes lenne megemlíteni. Csak enyhe hőemelkedést vagy fájdalmat tapasztaltam, nem gondoltam, hogy az is számít.”

https://www.vajma.info/cikk/tukor/8...avirus-de-mit-is-jelent-a-tunetmentesseg.html

Rendben! A "nem éreztem túl jól magam, de nem gondoltam..." kategória, az hordjon maszkot, OK!
És a hőemelkedés is érezhető már!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Már régen átírták az eredeti cnbc cikket, csak máshol már nem lett kijavítva:
"Correction: This article was updated to include a more complete explanation of asymptomatic and pre-symptomatic transmission as well as to change the headline. An earlier version of the headline should have said most asymptomatic coronavirus patients aren’t spreading new infections. The word “most” was inadvertently omitted.
"

Ahhoz képest, hogy pl. Ausztriában már 5000 fölé nőtt az a fertőzési lánc, ami egyetlen ún. szuperfertőző csapostól indult. Neki sem voltak tünetei. :rolleyes:

De ha jól tudom, ott volt valamilyen játék egy nyálas ping-pong labdával. Nem jól emlékszem?
 
S

Shektor11

Guest
Aztán lehet,hogy a következő héten a legújjabb kutatási eredmények hatására ezt is megcáfolják.Az viszont bizonyított tény,hogy egy beteg koronavírussal fertőzőtt egyén egézséges embereket képes megfertőzni és ennek a kockázatát a helyes maszk viselés csökkenti.

Ha ennyire ellentmondó kutatások születnek, akkor azért csak nem lehet annyira fertőző. Hozzávenném még a személyes tapasztalataimat is: továbbra sem ismerek senkit sem, még ismerősöm ismerősének az ismerőse szintjén sem, aki elkapta volna a covid-ot. Félév eltelt. Ha olyan nagyon-nagyon fertőző lenne, akkor azért eléggé nehéz lenne letagadni , hogy mennyire fertőző.
 
W

Wilson

Guest
Ha ennyire ellentmondó kutatások születnek, akkor azért csak nem lehet annyira fertőző. Hozzávenném még a személyes tapasztalataimat is: továbbra sem ismerek senkit sem, még ismerősöm ismerősének az ismerőse szintjén sem, aki elkapta volna a covid-ot. Félév eltelt. Ha olyan nagyon-nagyon fertőző lenne, akkor azért eléggé nehéz lenne letagadni , hogy mennyire fertőző.

Nekem viszont van akkor ez így 1:1:).Az a baj,hogy az emberi természet már csak olyan ha sokszor hiába riogatják a farkassal akkor egy idő után már nem hisz a létezésében.
 
S

Shektor11

Guest
Nekem viszont van akkor ez így 1:1:).Az a baj,hogy az emberi természet már csak olyan ha sokszor hiába riogatják a farkassal akkor egy idő után már nem hisz a létezésében.

Az emberek többségének nincs. De, ha még lenne is, az se jelentené automatikusan azt, hogy ez egy mindenkire veszélyes vírus lenne. Az utolsó mondatodra reagálva pedig, én tudom, hogy létezik koronavírus. Hiszen: "Amit már mondtam Nektek is, hogy a felső légúti fertőzések kb 30%-ért eddig is koronavírusok voltak a felelősek."
https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/
 
W

Wilson

Guest
Az emberek többségének nincs. De, ha még lenne is, az se jelentené automatikusan azt, hogy ez egy veszélyes vírus lenne. Az utolsó mondatodra reagálva pedig, én tudom, hogy létezik koronavírus. Hiszen: "Amit már mondtam Nektek is, hogy a felső légúti fertőzések kb 30%-ért eddig is koronavírusok voltak a felelősek."
https://szeged365.hu/2020/05/08/dr-...vanyt-gyakorlatilag-legyozte-interju-hanggal/

Az a szerencsénk,hogy nálunk nem alakult ki olyan súlyos helyzet mint máshol és ahoz,hogy ez így maradjon csak néhány nagyon egyszerű szabályt kell betartani.Mi ebben a nehéz?
 

moreau

Member
2019. március 21.
27
42
13
1. Ha nem vagyok beteg, nincs mit átadni.
2. Ha nincs tünet sem (köhögés, tüsszentés), nincs is mivel átadni!
..
De mint azt írtam is fentebb, másfél hét összezárva egy igazoltan koronavírusos köhögővel se garancia a megfertőződésre!
..
Lappangási időben is fertőzhet, ha célzottan köpködsz pl., az igaz. Na meg a nyelves csók is szóba jöhet, az is igaz!
..
Azt vedd észre, hogy a félelmet igyekeznek benned elültetni, hogy mindenkit potenciális vírusgazdának tekints a szeretteid közül is!
Szexelni is maszkban kell majd?
Allergiaszezonban merész kijelentés a 2. pont.

Nekem is van ismerősöm, akinél a kissrác marciusi betegsége után 1 honappal aktív poz lett a tesztje, két héttel később pedig negatív ( a család többi tagja negatív lett, pedig a teszt előtti héten már nem különítették el a srácot) de ez inkabb a teszt minőségét kérdőjelezi meg nálam.

Ezzel a félelemkeltéssel talán összeállt a kép bennem. Azért nem hordasz maszkot mert Te rájöttél a tervükre!
 
S

Shektor11

Guest
Az a szerencsénk,hogy nálunk nem alakult ki olyan súlyos helyzet mint máshol és ahoz,hogy ez így maradjon csak néhány nagyon egyszerű szabályt kell betartani.Mi ebben a nehéz?
Én betartom a szabályokat, attól függetlenül, hogy értelmetlennek találom őket. De vitatom is őket, mert emberi jogi szempontból olyan szinten aggályos, ami történik, hogy amellett nem lehet elmenni szó nélkül. Gyakorlatilag a koronavírusra hivatkozva akarják megfosztani az embereket a szabadságjogaiktól. Ami még idegesítő, hogy rám akarják erőltetni ezt a mindent átható félelmet, amiből köszönöm, de nem kérek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
  • Tetszik
Reactions: laiki
W

Wilson

Guest
Én betartom a szabályokat, attól függetlenül, hogy értelmetlennek találom őket. De vitatom is őket, mert emberi jogi szempontból olyan szinten aggályos, ami történik, hogy amellett nem lehet elmenni szó nélkül. Gyakorlatilag a koronavírusra hivatkozva akarják megfosztani az embereket a szabadságjogaiktól. Ami még idegesítő, hogy rám akarják erőltetni ezt a mindent átható félelmet, amiből köszönöm, de nem kérek.

Ok akkor te is mindent megteszel ami elvárható a vírus elleni küzdelemben.A többiről persze lehet vitatkozni de mindenkinek a szíve joga,hogy a saját nézőpontjából ítélje meg a vírushelyzetet:)
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11