• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Akkor nézzük meg az Enschede-i robbanás felvételeit:


vagy a teszt robbantás, ahol alacsony detonációs sebességű tüzijáték robbanóanyagot fojtanak le egy szabvány ISO konténerrel és ez az eredmény:



A nagyon jó minőségű robbanóanyag meglétét a Libanoni robbanásban az mutatja, hogy 1., a detonáció egyetlen pillanat alatt egyszerre következik be, 2., nincs "tűzgömb", vörös lángok, stb., 3., a robbanás után sem látszik a rosszabb minőségű robbanóanyagokra jellemző füst.

Nem véletlenül mondták máshol is, hogy itt jó minőségű robbanóanyag okozta a robbanást. Ez nem egy füstös tüzijáték kupac robbanása volt. Az meg a másik, Bejrútban és Libanonban olyan rosszak a körülmények, hogy nem is lenne pénzük az embereknek ilyen mennyiségű tüzijátékot megvásárolni, a legkisebb gondjuk is nagyobb annál. Átmeneti raktárnak sem hiszem hogy használták volna Bejrúti kikötőt. Szóval nem nem releváns, hogy ilyen mennyiségű tüzijáték kerüljön oda, és a robbanás sem a tüzijákoknál használt robbanóanyagok jellemzőit mutatja. Ellenben jó minőségű, rakétaelhárító rendszerekben is használatos robbanóanyagokét kifejezetten mutatják a robbanás paraméterei.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Izrael arra készül, hogy sebesülteket fogadjon a bejrúti robbanásban megsérült UNIFAL személyi állományból. Jelenleg folynak a tárgyalások a sebesültek átadásának összehangolásáról az IDF és a Libanonban telepített ENSZ-erők között. Az egyeztetéseket követően a sebesülteket az izraeli Zivi Kórházba szállítják.
A Nahariya Galilea Kórházat, amely viszonylag közel van a Rosh Hanikra határátkelőhelyhez jelenleg felkészítik, hogy fogadni tudják a libanoni katasztrófában megsebesült személyeket. Korábban a Ziv in Safed szintén bejelentette, hogy készek sebesülteket fogadni. Jelenleg a Libanonban szolgáló ENSZ-erők külföldi sebesültjeit kell befogadni .
 
W

Wilson

Guest
Ez utóbbira utal a robbanás füstjének színe és sűrűsége is. A tüzijátékok alacsonyabb hatásfokú robbanóanyagai is tudnak nagyot szólni, főleg nagy mennyiségben és nagyobb tételenként lefojtva, mivel nagyon sokszor termittel keverik őket. Főleg a görögtüzeket.
De ettől inkább fehéres a füstjük az alumínium-oxid miatt és nem sűrű vörösesbarna.

Szóval igenis tud nagyot robbanni a tüzijáték is, de az tény, hogy nem ekkorát, nem ilyen sebeséggel és nem ilyen füstöt képezve.

Az izraeli szakértők többek között a robbanás sebességével magyarázzák,hogy szerintük nem tűzijáték robbant fel.
 
W

Wilson

Guest
Trump is megszólalt.

Arra a kérdésre, hogy biztos-e abban, hogy a robbanás támadás volt, és nem baleset - az elnök azt mondta, hogy „úgy tűnik”, az az, amit az amerikai katonai tisztviselők mondtak neki.

"Úgy tűnik, hogy ez a robbanáson alapul" - mondta Trump. „Találkoztam néhány nagy tábornokkal, akiknek csak úgy tűnik, hogy úgy érzik, hogy ez nem valami ipari robbanás típusú esemény. Ez egy - úgy tűnik, szerintük, jobban tudnának, mint én, de úgy gondolják, hogy támadás volt. Valami bomba volt"
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Trump is megszólalt.

Arra a kérdésre, hogy biztos-e abban, hogy a robbanás támadás volt, és nem baleset - az elnök azt mondta, hogy „úgy tűnik”, az az, amit az amerikai katonai tisztviselők mondtak neki.

"Úgy tűnik, hogy ez a robbanáson alapul" - mondta Trump. „Találkoztam néhány nagy tábornokkal, akiknek csak úgy tűnik, hogy úgy érzik, hogy ez nem valami ipari robbanás típusú esemény. Ez egy - úgy tűnik, szerintük, jobban tudnának, mint én, de úgy gondolják, hogy támadás volt. Valami bomba volt"

Trump ferdít... Ez nem egy bomba volt, hanem valami olyan, ami fegyver. (egy fegyverraktár robbanhatott fel) De az igazat nem mondják el, azt amit tudnak, mert túlságosan sok a halott, a súlyos sebesült, az anyagi kár. Valószínűleg Trumpnak sem mondják el amit tudnak, nehogy eljárjon a szája, ahogy szokott.
 
W

Wilson

Guest
Trump ferdít... Ez nem egy bomba volt, hanem valami olyan, ami fegyver. (egy fegyverraktár robbanhatott fel) De az igazat nem mondják el, azt amit tudnak, mert túlságosan sok a halott, a súlyos sebesült, az anyagi kár. Valószínűleg Trumpnak sem mondják el amit tudnak, nehogy eljárjon a szája, ahogy szokott.

Igen nem kell szó szerint venni amit mond de Trump szavai is azt erősítik,hogy nem tűzijáték robbant fel.
 
W

Wilson

Guest
Bejrútban robbanás következtében halálesetek száma elérte a 78-t. ezt Libanon egészségügyi minisztere mondta a Reuters hírügynökségnek.
Hamad Hassan egészségügyi miniszter azt mondta a Reutersnek, hogy közel 4000 ember megsérült.
„Sok ember eltűnt Az emberek a sürgősségi osztályokon, keresik a szeretteiket . Valódi katasztrófával kell szembenéznünk, és időre van szükségünk a károk mértékének felméréséhez. "- mondta Hassan a Reuters-nek.

Eemju6TWsAExEzI


06336620-83b5-42b0-a872-0c93535370ff.jpg
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 651
113
Akkor nézzük meg az Enschede-i robbanás felvételeit:


vagy a teszt robbantás, ahol alacsony detonációs sebességű tüzijáték robbanóanyagot fojtanak le egy szabvány ISO konténerrel és ez az eredmény:


Az Enschedei esetnél ott voltam a szomszéd városban, egész éjjel lehetett hallani a másodlagos robbanásokat és világított az ég alja. Teljesen más sztori, bár ott is akadt némi katonai robbanóanyag is.
Viszont ez a bejrúti robbanás nem piro és még csak nem is ammónnitrát. Láttam már egy pár robbanást, higgyétek el ez komoly magas detonációsebességű cucc volt. A kérdés az hogy Kié, hogyan került oda és miért... Na persze ezekre nem kapunk választ az biztos.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mohamed medinai tartózkodása alatt fordult szembe a zsidókkal, miután azok nem akartak megtérni. 3 zsidó törzset űzött el vagy semmisített meg a városban.

Én ezen a zsidós genetikai kutatáson nem vagyok meglepve, mert az askenázik zsidók, a zsidóság 80 %-a, kelet-európai gyökerekkel rendelkezik. Nem a magyarokban van zsidó gén, hanem a két nép rendelkezik közös genetikai állománnyal. Valami 5-6 %, ha jól emlékszem.

Voltak zsidók akikkel szembeszállt Mohamed, aki lázadást szítottak, de az ő idejében és meg egy darabig után a zsidókat nem üldözték el Mekkából és Medinából, én így tudom. Valami olyasmire emlékszem, hogy a halála után kb. 100 évvel kezdődött ez el. Sajnos nem emlékszem hogy olvastam. Mohamed tisztában volt vele, hogy a keresztények és a zsidók is abból a családfából származnak, Allah nem szereti az ellenségeskedést, pláne nem a családon belülit, így a közös de más vallási ágakkal szembenieket sem. Persze Mohamed ellentmondásos személyiség volt. Nem vagyok benne biztos, hogy mindent Allah akarata szerint cselekedett. Az pedig azzal jár, hogy komoly büntetésnek néz elébe. (így járt anno Saul is, pedig ő zsidó volt, a kiválasztott nép Isten által kiválasztott királya, de engedetlenség miatt súlyos büntetést kapott Istentől) Szóval nem lehet tudni az igazat.

A genetika. Ha jól emlékszem Izrael állam finanszírozta a kutatásokat, az egész világra kiterjedően. Annyira alaposan nem mentem utána az eredményeknek, csak amit a sajtóban véletlenül láttam, azokat olvastam el. De üsd be a keresőbe "zsido genetikai kutatás" vagy Izraellel, és biztos hogy kidobja.

Azt hogy a magyarok és a zsidók mennyi közös genetikai állománnyal rendelkeznek nem tudom, sosem foglalkoztam a témával. Ugye rengeteg származási kutatás, különböző leszármazási vonalakat követő iskola van, én nem tudom melyik lehet a legközelebb a valósághoz, bár azért sokat elolvastam én is, de nem mernék egyikre sem megesküdni, hogy ez az igazi. :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mohamed medinai tartózkodása alatt fordult szembe a zsidókkal, miután azok nem akartak megtérni. 3 zsidó törzset űzött el vagy semmisített meg a városban.

Én ezen a zsidós genetikai kutatáson nem vagyok meglepve, mert az askenázik zsidók, a zsidóság 80 %-a, kelet-európai gyökerekkel rendelkezik. Nem a magyarokban van zsidó gén, hanem a két nép rendelkezik közös genetikai állománnyal. Valami 5-6 %, ha jól emlékszem.

Na én most beütöttem neked azt a kulcsot, amit ajánlottam, azonnal finomítások nélkül is kidobált sok cikket a kutatásról a google. Ha érdekel majd elolvasol párat, nekem nincs rá időm, meg ide citálni sem akarok belőlük egyet sem.
https://www.google.com/search?q=zsi.....69i57j0l4.8612j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mohamed medinai tartózkodása alatt fordult szembe a zsidókkal, miután azok nem akartak megtérni. 3 zsidó törzset űzött el vagy semmisített meg a városban.

Én ezen a zsidós genetikai kutatáson nem vagyok meglepve, mert az askenázik zsidók, a zsidóság 80 %-a, kelet-európai gyökerekkel rendelkezik. Nem a magyarokban van zsidó gén, hanem a két nép rendelkezik közös genetikai állománnyal. Valami 5-6 %, ha jól emlékszem.

Na kihalásztam neked csak a kedvedért az eredeti cikket is. Héberül van, "ynet" de a google megoldja. (még én sem láttam az eredeti cikket) Nem az izraeli állam volt a kutakodó, hanem a MyHeritage nevű cég.
(egy másik cikkből idézet)
"A MyHeritage nevű cég, amely családfakutatással foglalkozik a beküldött DNS, vagyis nyálminta alapján, összefogott egy statisztikussal, egy bizonyos Daniel Sztackival, és megpróbálták kideríteni, hogy hol él a legtöbb zsidó felmenőkkel bíró ember, elsősorban askenázi, európai zsidó.
Egymillió nyolcszázezer ember DNS-ét dolgozták fel az egész világról, és legnagyobb döbbenetükre kiderült, hogy az ország lélekszámához képest Magyarországon vannak a legtöbben olyanok, akik felmenői között askenázi zsidók voltak – persze csak Izrael után."

Ez pedig a yneten ismertetett tanulmány. (2019 augusztus)
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5568245,00.html
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Orosz híradó felvételein látni, hogy nem csak egy robbanás volt, hanem az első után egy második ami a pirotechnika raktár(látni egy rövid ideig a pirotechnika robbanásokat) lehetett.

1:16-tól látható, hogy itt lennie kellett nagy mennyiségű pirotechnikának. Ha ezek itt összeöntve tároltak tüzijátékot, ammónium-nitrátot és még ki tudja mit, akkor nagyjából össze is állt, hogy mi volt.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Ez utóbbira utal a robbanás füstjének színe és sűrűsége is. A tüzijátékok alacsonyabb hatásfokú robbanóanyagai is tudnak nagyot szólni, főleg nagy mennyiségben és nagyobb tételenként lefojtva, mivel nagyon sokszor termittel keverik őket. Főleg a görögtüzeket.
De ettől inkább fehéres a füstjük az alumínium-oxid miatt és nem sűrű vörösesbarna.

Szóval igenis tud nagyot robbanni a tüzijáték is, de az tény, hogy nem ekkorát, nem ilyen sebeséggel és nem ilyen füstöt képezve.
Tessék, itt a fehéres füstöd az első robbanásból és a vöröses a másodikból:
34119637_590cbe0681e55657d3659fed5d8f5175_wm.gif

Osszehordtak a cigók mindent egy raktárba, aztán felgyújtották.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Erről tudnék mesélni, egy magasrangú jemeni emberke lánya a párom, szoktunk dumálni, hogy mi-miért van ott. Sok olyan forrást tud, amit innen Europából nagyon nehéz megtalálni. Meg az sem utolsó, hogy az anyanyelvén tud tájékozódni.
Érdekes, hogy a Szaudi-Uae segitségével harcoló Hádi kommunista szimpatizáns, mi a jelenlegi nem elismert, de regnáló déliek ez ellen vannak. Az is érdekes, hogy a Houthi szeretne 1 Jement, bár a többségük siita, de a Taizz-Aden gazdagabb.
Nagyon összetett, de innen persze másképpen látszik sok dolog.
Például érdekes, hogy a mostani déli nem elismert valami a legnyitottabb a világra, de még igy is Szaudi szinten van a vilagi gondolkodásuk... stb.
Ha jól emlékszem Hádi talán az 1994-es polgárháború idején átállt az északiak oldalára, ezért is lehetett Szaleh alelnöke.(Az is lehet hogy a 1986 dél-jemeni puccs idején történt az eset, erre most pontosan nem emlékszem) Az országot 893 óta irányító síita törzsszövetségek(Hasid és a Bakil) nem fogják átadni a politikai vezetést a többségi, de katonailag gyengébb szunnitáknak. Jelenleg ugyebár 3 fontosabb erőtér létezik:
1. A zeidita húszik, akiket támogat Irán. De a támogatás mértéke márcsak a teljes légi és tengeri blokád miatt sem számottevő.
2. Hádi féle hivatalos kormány, akiknek a szaúdiak a fő patrónusai
3. Déli Átmeneti Tanács, ez déli szeparatista szervezet. A fő támogató az Egyesült Arab Emírségek
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tessék, itt a fehéres füstöd az első robbanásból és a vöröses a másodikból:
34119637_590cbe0681e55657d3659fed5d8f5175_wm.gif

Osszehordtak a cigók mindent egy raktárba, aztán felgyújtották.

A vörösses második robbanás az gyakorlatilag egy nulla a bekövetkező harmadik robbanáshoz képest. Tulajdonképpen második robbanás volt az, amelyik a harmadik, valami egészen elképesztően magas detonációsebességű cucc volt. Abból látszik milyen elképesztő sebességű robbanás volt, hogy az előző oldalon a Wilson által hozott képeken van egy olyan, ahol pontosan a harmadik képen az előtte összegyűrt acélvázak után érintetlen gépek állnak egy csoportban !!!!!!!! Azok a sárga gépek vagy adapterek !!!!!! Namost egy kisebb detonációs sebességű robbanásnál azokat is elérte volna a lökéshullám. Ezek azért maradtak teljesen sértetlenek, mert a detonációs hullám az iszonyatos sebessége miatt egyszerűen átsiklott felette, mert az előtte lévő akadályok "megdobták". Ilyent iszonyú ritkán látni. Az meg a másik, ez a cucc, ami a harmadik robbanásért felel, a legmodernebb legtisztább legnagyobb detonációs sebességű robbanóanyagok közül való !!!!!!! Ehhez kétség sem férhet !!!

Itt a robbanásban nem vett részt semmiféle tüzijáték robbanóanyag. A "tüzijátékot" legfeljebb kisebb rakétahajtóművek okozták, amik a tűz és a robbanások eszkalációjához vezettek, de a harmadik igazi robbanáshoz képest azok csak gyenge petárdáknak minősülnek.

Jó hogy hoztad ezt a gifet, mert ezen legalább jól át lehetett tanulmányozni a második és harmadik robbanást !!! Köszi ! :) Tanulmányozd át az a harmadik képet is, amit Wilson tett fel, Ott vannak a robbanás közepén az érintetlen gépek, mellettük meg egy halom az iszonyatos erővel összegyűrt vas raktárépület szerkezet van. Ez csak úgy fordulhatott elő ahogy mondtam, hogy a brutál sebességű detonációs lökéshullám egyszerűen "megpattant" a tereptárgyakon, így siklott át felettük, így maradtak érintetlenek.

Tehát az eddigi elemzések után 3 robbanás történt. A harmadik volt nagyon profi anyag, nagy menyiségben, ami egyszerre szólt el, és iszonyat nagyot ütött, iszonyatos reakciósebessége volt az égésének.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Amúgy jó kis "szimuláció" volt ez egy atomcsapás hatásaira. A vasbetonvázas toronyházak szerkezetileg sértetlenül vészelik át már száz-kétszáz méterre is az epicentrumtól (nem lesznek félig összedőlt magasházak, mint a posztapok szkifikben, a vasbeton szerkezeteket megrongálni is csak az epicentrumban fogja tudni, lásd a silót!) de ami nem vasbeton, azt kilométeres körben söpri el a lökéshullám. Az utcákat az eltaposott büdösbogárként összeborogatott autóroncsok és leszakadt homlokzati elemek fogják eltorlaszolni, míg a halottak száma alacsony lesz (cserébe rengeteg sérült, alapvetően vágott/zúzódott).
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Tulajdonképpen második robbanás volt az, amelyik a harmadik, valami egészen elképesztően magas detonációsebességű cucc volt.
Érthetőségi kiigazítás, mert rontottam.
Tulajdonképpen második robbanás volt az, amelyik a harmadik detonációt elindította, valami egészen elképesztően magas detonációsebességű cucc volt. (a harmadik robbanás)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Szerintem nincs harmadik robbanás, a második lehet valami nagy mennyiségű, gyors cucc és kicsapódó vízpárát látod ahogy terjed a lökéshullám.
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Csak két robbanás volt. Te nem tudom milyen filmet nézel, de hogy nem a bejrútit, az biztos!

Én nem tudom hogy te mit nézel ! Az a piros cucc azért tud felszállni, mert akkor még nincs harmadik robbanás. De amikor a harmadik beindul, akkor te már csak lökéshullámot látsz, semmi mást ! Csak nézd meg újra !

Vagy gondolod, hogy felrobbant a vörös cucc, jó nagy oszlopot csinálva, aztán amikor eszébe jut, elindul egy iszonyatos lökéshullám ? Egy percig vakarózot a lökéshullám, hogy most mit csináljon ? Ez nonszensz, ugye te is tudod, hogy ilyen nincs !!! :) Ha beindul egy robbanás, akkor ott abban a szempillantásban megy a lökéshullám is. Nézz csak meg pld egy videon egy D-20-as löveg amikor lő. Ott azonnal megy minden, láng, lökéshullám is. Ilyen nincs hogy füstölög a robbanás, majd elindul a detonáció !!! Az egy harmadik robbanás volt, az igazi, a legkeményebb, amit a második vöröses robbanás indíthatott el. Három különböző robbanás három különböző robbanóanyagtól volt.

A képeken az anomália sem létezne, ha nem lenne harmadik, iszonyatosan gyors detonáció.