[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Nem hinném, azok agymosottak kategória, kb. olyan mint a Vörös Gárda vagy az SS. Ezek a sötét ruhások, akik terepszínűben vannak azok nem az OMON -hoz tartoznak, látszik is a reakciójukon, hogy igazából nagyon nem akarnának ott lenni, ahol vannak. Aztán megjelent pár paranccsal egy OMON -os elöljáró, és nem lehetett tovább ölelgetni a "készenlétiseket", akik amúgy ha jól tudom, egy katonai alakulat tagjai.

Jaja ez így van az OMOM és a KGB tagjai tudják,ha Lukasenko megy akkor nekik reszeltek így aztán ők kitartanak a rendszer mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Python

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
Habsburg Ottó meg a céljai... Jó hogy nem engem idézel. :)

Bocs, de ezen most jót röhögtem.

Ettől függetlenül akarhatják szétverni Oroszországot, de jelenleg komolyan ilyen elhatározást nem látok.

Az amerikai politikai elit komolyan síránkozik azon hogy '91-ben nem segítették a Szovjetunió mégtöbb részre esését. (de ott voltak a tömegpusztító fegyverek) 2014 év elején volt Obamának egy beszéde ahol kifejtette hogy meg kell akadályozni Oroszország további erősödését. Nem sokkal utánna jött az ukrán balhé.
Oroszországot csak úgy tudják jelentősen meggyengíteni ha több egymással ellenséges államokra bontják. Az hogy mi itt a NET-ről nyert infok alapján mit látunk az egy töredéke a vallóságnak. Ha az is valóság egyáltalán. ("Csak az az igazság amit én hazudok") Szerintem van egy folyamat ami jól mutatja Oroszország démonizálását.

Az elején, a Jelcini időkben akkora volt a baratság hogy az orosz politikai elit még el is hitte hogy akár NATO tag is lehet, de aztán belelógott a kezük a bilibe és felébredtek.
A folyamat most a belorusz válságnál tart. Véleményem szerint a cél ugyan az mint az ukrán esetben, csak az eszköz más. Nem szokták minden nap emlegetni de tesztelte az USA a magyar embereket is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Elméletileg a hadsereg lezárta a külvárosokat, legalább is ezt pletykálják. Tippre ez a mai tüntetés sem lesz estére békés, sajnos!
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Hirtelen megugrott a szélsőbaloldali kommentelők száma. Csak én látom így? Normál esetben nem érdekel, mert a vélemény szabad, de már kezd szándékos támadásba fordulni.... MAcnak javaslom a topic átfésülését...... trollmentesítését.
Jól van ez így, hirtelen megtudtuk, hogy az omon és a kgb az = waffen ss. Majd 22-ben azt is megtudjuk ha nyer újra a hazai elit, hogy a kr és a tek is az ss reinkarnációja.
Tegnap este amúgy pont eszembe ötlött, hogy 22-ben talán nálunk ugyan ezen módszerek alapján menekítik ki majd romániába donét annát, majd pár elte-s szabad-bölcsész csajszi és barátnőik menetet tartanak a rendőrsorfal előtt, mivel túl kevesen vannak eleinte szétszórtan a városban pár 20-30 fős csoportokban fognak tiltakozni, hogy nagynak látszódjon a tömeg.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Jól van ez így, hirtelen megtudtuk, hogy az omon és a kgb az = waffen ss. Majd 22-ben azt is megtudjuk ha nyer újra a hazai elit, hogy a kr és a tek is az ss reinkarnációja.
Tegnap este amúgy pont eszembe ötlött, hogy 22-ben talán nálunk ugyan ezen módszerek alapján menekítik ki majd romániába donét annát, majd pár elte-s szabad-bölcsész csajszi és barátnőik menetet tartanak a rendőrsorfal előtt, mivel túl kevesen vannak eleinte szétszórtan a városban pár 20-30 fős csoportokban fognak tiltakozni, hogy nagynak látszódjon a tömeg.

Nézd, a mai Beloruszia az egy mini Szovjetunió Az erőszakszervezetek kiemelt egységei kb. a régi nagyhatalom ideológiai sajátosságai alapján működnek ott a mai napig. Ez pedig a KGB és az alegységei, meg az OMON. (De kérdezz meg erről pár belorusz ismerősöd ha van, kb. azt fogják mondani amit leírtam zanzásítva.) Ez egy tény, de ennek aztán semmi köze nincs a magyar Rendőrséghez, a TEK -hez, stb., meg a hazai politikai realitásokhoz. Legalább is én nem írtam semmi olyat, ami erre utalna.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Ami nekem kínos a magyar kormány hallgatása. Minden eltelt nap kinosabb. Nem ez az elso, de nem is az utolsó.
Ovi megmondta, hogy ha nem muszáj, akkor ő nem szól bele más országok belügyeibe.

Ehhez szokta is tartani magát(, de pl. a Venezuelai báb-elnököt is elismertették vele egy ügyes eu-s néppárti trükkel, aztán abból is mi lett?) Azt is mondta, hogy nem akarja az orosz határt nyugatabbra látni. Gondolom szivárványos zászlós uniós bábokat sem szeretne oda. Ami a két véglet között van, az nekünk megfelel. Lukasenkóval vagy nélküle, az tökmindegy.

Megjegyzem ő sem számoltatta el a 2006-os agresszorokat, pedig részben az ő támogatóit ütötték szét, vagyis most nem lenne elég hiteles a kritikához. :rolleyes:
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Ugyan, szakemberekre minden rendszernek szüksége van. 1-2 fejet kell felmutatni, a többiek maradnak.

Minden csoda 3 napig tart. Én már nem is foglalkozom ezzel a témával. Jövő héten rend lesz, pár hét, vagy 1-2 hónap múlva az EU is megnyugszik. Szankciózik egyet és ennyi. Akiket kellett, Minszkben gyorsan begyűjtöttek és megvertek, megkínoztak. Hát nem európai történet az biztos. Ugyanakkor nem hinném hogy Lukasenka hatalmát ezzel meg lehet bentről dönteni. Az istenadta népet, úgy tömegében, nem tudom mennyire érdekli a dolog. Azért ez egy régi SZU utódállam, a maga minden áthozott szokásával, hagyományával. Mint Ukrajna Meg a többi, Közép Ázsiában. A balti országok a kivételek, a többi nem. Szerintem Putyin kapja össze magát és a baltiak kivételével szállja meg az össze többit és annektálja.
 
  • Tetszik
Reactions: vata

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 795
113
Jól van ez így, hirtelen megtudtuk, hogy az omon és a kgb az = waffen ss. Majd 22-ben azt is megtudjuk ha nyer újra a hazai elit, hogy a kr és a tek is az ss reinkarnációja.
Tegnap este amúgy pont eszembe ötlött, hogy 22-ben talán nálunk ugyan ezen módszerek alapján menekítik ki majd romániába donét annát, majd pár elte-s szabad-bölcsész csajszi és barátnőik menetet tartanak a rendőrsorfal előtt, mivel túl kevesen vannak eleinte szétszórtan a városban pár 20-30 fős csoportokban fognak tiltakozni, hogy nagynak látszódjon a tömeg.
Ne hasonlítsuk már magunkat Lukasenkohoz" a Fehérorosz helyzetet a magyarhoz, mert totál tévút. Lukasenko, Milosevic szintű diktátor. Nem kár érte ha bukik!
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 561
7 006
113
Nézd, a mai Beloruszia az egy mini Szovjetunió Az erőszakszervezetek kiemelt egységei kb. a régi nagyhatalom ideológiai sajátosságai alapján működnek ott a mai napig. Ez pedig a KGB és az alegységei, meg az OMON. (De kérdezz meg erről pár belorusz ismerősöd ha van, kb. azt fogják mondani amit leírtam zanzásítva.) Ez egy tény, de ennek aztán semmi köze nincs a magyar Rendőrséghez, a TEK -hez, stb., meg a hazai politikai realitásokhoz. Legalább is én nem írtam semmi olyat, ami erre utalna.
Az lehet, de a mai tüntetők ha 20 év múlva visszanézik, hogy mit értek el Lukake megbuktatásával és kiket juttatnak majd hatalomba akkor lehet odafagyna a mosoly az arcukra....
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az lehet, de a mai tüntetők ha 20 év múlva visszanézik, hogy mit értek el Lukake megbuktatásával és kiket juttatnak majd hatalomba akkor lehet odafagyna a mosoly az arcukra....

Nézd, a városi beloruszoknak elege van Lukasenkóból, a heti verések után azért vidéken is kezd elegük lenni belőle. Az átlag belorusz kb. arra vágyik ami a mai Oroszországban van, nem arra ami Ukrajnában, vagy nyugaton. Persze szeretnének úgy élni mint a lengyelek, de olyasmire vágynak mint az oroszoknál ami van, és ez jóval nagyobb szabadság a mai realitásokhoz képest. Ha Lukasenkót lecserélnék egy oroszbarát, rugalmasabb vezetőre már holnapután hazamennének, aztán szidnák tovább a KGB -t, meg az OMON -t magukban, de nem lenne sztrájk, meg tüntetés sem. Az meg már egy más kérdés, hogy ha az orosz oligarchák privatizálnák az ottani állami vállalatokat, az sem lenne nagyon más hatású, mint ha a nyugati cégek tennék meg, ez eléggé valószínű. De a nagy rendőri erőszak nagyon kinyitotta a bicskát a zsebekben, és a szlávok már csak olyan nyakasak, hogy ez lett belőle amit most lehet látni, és nem fogják egykönnyen feladni, ha már belekezdtek a sztrájkokba, meg a tüntetésekbe.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 616
113
Ne hasonlítsuk már magunkat Lukasenkohoz" a Fehérorosz helyzetet a magyarhoz, mert totál tévút. Lukasenko, Milosevic szintű diktátor. Nem kár érte ha bukik!
Nem ezt írtam, hanem egy lehetséges új "soft" forgatókönyvet, ami kifinomultabb mint a majdan, külföldi átlag embernek is jobban eladható.
A nyilvánvaló, mondhatni vak is látja stratégia egyik pontja mint ahogy fentebb is írtam, a kis lélekszámú de hatalmas területen szétszórt tüntető tömegek, egy kedves elfogadható külsejű gyenge nő külföldre menekítése (bár ez nyugati társadalomban már kevésbé píszí), ez egy új forgatókönyv, nem pedig fehéroroszra értettem.
Nekem teljesen mind1 ki van ott hatalmon, soha nem voltam ott, nem is terveztem oda kijutni, csak arra akarok rávilágítani, hogy folyamatosan az aktuális korszellemhez és néplélekhez méretezik már a "forradalmakat". Ami most fehéroroszban történik, az megtörténhet szerbiában, nálunk, cseheknél is.
A másik, ott vagyunk? Nem. Jött python, hogy ha van ismerősöm fehéroroszban kérdezzem meg, istenem ez milyen válasz már? Ugyan nincs ismerősöm fehéroroszban, de hagy magyarázzam el érthetően, hogy amit python mondott miért hülyeség: ismeretségi körömben van fideszes, dk-s, momentumos, jobbikos (belegondolva minden párttal szimpatizáló ismerősöm van), szóval egy kérdést ha felteszek nekik, "Tetszik a mostani rendszer?" saját magad kitalálhatod ki mit fog válaszolni, de segítek elég valószínű, hogy az összes ellenzéki azt fogja mondani, hogy nem, a fideszesek valószínűleg igent mondanak a mi hazánkos ismerősök pedig: igen, de...-vel válaszolnak. Érted?

Nem vagyunk ott, nem tudjuk a számokat, az is lehet, hogy a hangos kisebbség 1-2 nap alatt elérte (én ezt tartom valószínűnek), hogy a szovjet rendszerben szocializálódott főtisztek szovjet módszerekkel verjék le a tüntetést, ami miatt az ingadozók is utcára mentek (így már megnövekedett a tömeg) mivel már nem 1980-at írunk, van net van minden és ezért már sok az embereknek az 1980-as rendfenntartási szint.

Írták azt is páran, hogy Lukas simán nyert volna 53-55%-al csalás nélkül, így nekem még mindig az az érzésem, hogy a többség őt támogatja....
 
  • Tetszik
Reactions: b4l4g3

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 916
113
Az lehet, de a mai tüntetők ha 20 év múlva visszanézik, hogy mit értek el Lukake megbuktatásával és kiket juttatnak majd hatalomba akkor lehet odafagyna a mosoly az arcukra....
Igen, de hát utólag okosnak lenni...

Szerintem van hasonlóság a magyar 89-es helyzettel. A remények, az illúziók, a HIT. Aztán majd jön a kijózanodás, ahogy nálunk is jött.
De még nincs vége, kritikusnak tűnik a mai este/éjjel.
Csak vérfürdő ne legyen!
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Nézd, a városi beloruszoknak elege van Lukasenkóból, a heti verések után azért vidéken is kezd elegük lenni belőle. Az átlag belorusz kb. arra vágyik ami a mai Oroszországban van, nem arra ami Ukrajnában, vagy nyugaton. Persze szeretnének úgy élni mint a lengyelek, de olyasmire vágynak mint az oroszoknál ami van, és ez jóval nagyobb szabadság a mai realitásokhoz képest. Ha Lukasenkót lecserélnék egy oroszbarát, rugalmasabb vezetőre már holnapután hazamennének, aztán szidnák tovább a KGB -t, meg az OMON -t magukban, de nem lenne sztrájk, meg tüntetés sem. Az meg már egy más kérdés, hogy ha az orosz oligarchák privatizálnák az ottani állami vállalatokat, az sem lenne nagyon más hatású, mint ha a nyugati cégek tennék meg, ez eléggé valószínű. De a nagy rendőri erőszak nagyon kinyitotta a bicskát a zsebekben, és a szlávok már csak olyan nyakasak, hogy ez lett belőle amit most lehet látni, és nem fogják egykönnyen feladni, ha már belekezdtek a sztrájkokba, meg a tüntetésekbe.


Te ott élsz és napi szinten beszélgetsz velük ? Vagy csak ezt mondták a továbbképzésen ?
 
  • Tetszik
Reactions: vata