[BIZTPOL] Románia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 453
113
Lehet személyeskedni de Horvátország a történelmi Magyarország része volt.Mindig is. Nem értesz vele egyet? Ugye milyen egyszerű variálni a tényekkel? Minden nézőpont kérdése ezt ugatom már 8 oldal óta.De hát aki szűklátókürű az csak a saját véleményét képes meglátni.

Az őshonos magyar területekről beszélünk. Sok minden tartozott a Magyar királysághoz, de a magyarok csak azt akarják, ahol magyarok laktak.
Ezen mit nem értesz?
Ezt miért kell magyarázni?
Mert félre akarsz dumálni. Ferdíteni akarsz, manipulálni. Amikor meg lebuksz, akkor meg mellébeszélsz.
Na ez a "fasság"!!!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
De hogy ha nem mantrázom hogy vesszen mindenki aki nem magyar hogy mitől vagyok ettől egy bocskoros köcsög hát nemtudom. Egynéhány embernek agyára ment a pia
 
W

Wilson

Guest
Megincsak azt mondom nézőpont kérdése. Ezt egy tót úgy gondolja hogy több száz éve ott laknak,mert már régebb óta vannak ott ők mint a magyarok,szláv népek már a magyarok előtt több száz évvel éltek ott,több száz éve többen vannak mint a magyarok,joguk van egy önálló nemzethez. Ezt ők így gondolják. Ugyanez igaz a többire is. Hogy Magyarország hagyta ezt megtörténni hát ez van.Ha nem engedtt volna be ide senkit,de sokan már itt voltak,, akkor nem beszélnénk ilyenekről hanem az Adriai tenger magyar szakaszán iszogatnánk egy sört

Azért maradjunk a tényeknél a mai szlovákoknak köze nincs a honfoglalás idején ott élt szláv népekhez ahogy a románoknak sincs közük pl a dákokhoz.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
1

1848 as forradalom előtti dolgok pl. Hogy akartak a kisebbségek bizonyos autonómiát,amit a magyarok élből utasítottak el,mert csak az lehetett ami magyar,mégha már akkor az ország fele nem is volt az.Pl.remélem megfelel mint példa,.Nem én találom ki.olvass utána mi volt az előzménye annak a forradalomnak.és mk következtek belőle.
Nem akartak önálló országot a kisebbségek akik többségben voltak már az adott országrészben,hanem egyfajta autonómiát,nyelvhasználatot,jelképek használatát stb. Nah ezeket utasította el élből a magyar. Ezért voltak ellenünk.ÉS ezeket a jogokat soha nem kapták meg a történelem folyamán.Ott voltak,többségben voltak már mint a magyarok , hiba volt ezt figyelmen kívűl hagyni

1848. előtt Habsburg abszolutizmus volt. Nem mi irányítottunk sok-sok mindent!
Csak a tények, tudod.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 453
113
De hogy ha nem mantrázom hogy vesszen mindenki aki nem magyar hogy mitől vagyok ettől egy bocskoros köcsög hát nemtudom. Egynéhány embernek agyára ment a pia


Én nem bocskorozok.
Viszont nem annak kell elnézést kérni, akit megloptak. Erkölcsileg sem tehetjük meg, hogy jó pofizunk velük, ők sem hinnék el. Teljesen felesleges itt békemissziós követet játszani bárkinek.
De ezt szerintem Te is tudod. Csak próbálod a saját lelkiismereted megnyugtatni. Azt akarod hinni, hogy nem is a tiéd volt a pénztárca, amit elloptak tőled, hanem a tolvajé. :eek: Ő is azt mondja, hallgassuk meg őt is. :)
Akkor érthető a gondolatmeneted. De Te is tudod, hogy nem így van.
Vagy a többieknek van igaza.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
A
Az őshonos magyar területekről beszélünk. Sok minden tartozott a Magyar királysághoz, de a magyarok csak azt akarják, ahol magyarok laktak.
Ezen mit nem értesz?
Ezt miért kell magyarázni?
Mert félre akarsz dumálni. Ferdíteni akarsz, manipulálni. Amikor meg lebuksz, akkor meg mellébeszélsz.
Na ez a "fasság"!!!
Arról a tényről beszélünk hogy Horvátország a történelmi Magyarország része volt sok sok évszázadon keresztül. Ezt kell magyarázni?? Ez nem világos hogy így volt? Akkor ott bajok vannak.Nem csak arról beszélünk hogz mire tartanak a magyarok igényt.nem beszélek félre,én a történelmi Magyarországhoz sorolom Horvátországot is. De ha ezt nem igy gondolod hogy hozzá tartozott akkor nézz meg egy Nagy Magyarország térképet. Nem tetszik neked hogy nincs éppen igazad azt elkezdesz teis személyeskedni.... Tipikus....
Amiben igazad van arra azt is mondom. Látom nálad nem igy megy hogy ha nincs igazad akkor azt luxus elismerni. Helyette gyorsan személyeskedjünk egyet. Gratula
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
1848. előtt Habsburg abszolutizmus volt. Nem mi irányítottunk sok-sok mindent!
Csak a tények, tudod.
Így van és azt is csak azért volt mert a magyar mindent csinált csak nem fogtak össze.Nemhogy a magyarok nem hanem még a kisebbségekkel sem.És amikor kiszorították a törököt akkor lehetett volna valamit tenni ezellen de a Rákóczi szabadságharc alatt is minde volt csak összefogás nem.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Én nem bocskorozok.
Viszont nem annak kell elnézést kérni, akit megloptak. Erkölcsileg sem tehetjük meg, hogy jó pofizunk velük, ők sem hinnék el. Teljesen felesleges itt békemissziós követet játszani bárkinek.
De ezt szerintem Te is tudod. Csak próbálod a saját lelkiismereted megnyugtatni. Azt akarod hinni, hogy nem is a tiéd volt a pénztárca, amit elloptak tőled, hanem a tolvajé. :eek: Ő is azt mondja, hallgassuk meg őt is. :)
Akkor érthető a gondolatmeneted. De Te is tudod, hogy nem így van.
Vagy a többieknek van igaza.
Az én véleményem az hogy nemkell it nekünk elnézést kérni senkitől,főleg nem lemenni kutyába,de vagy alkalmazkodunk a helyzethez vagy még azt is elbukjuk amink jelenleg van. Történt ami történt a történelem folyamán.Elkéne indulni egy úton ami jó mindenkinek ahelyett hogy a sebeinket nyalogatjuk még 100 év után is.
Részemről lezártam evvel az egészet.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 497
18 453
113
A

Arról a tényről beszélünk hogy Horvátország a történelmi Magyarország része volt sok sok évszázadon keresztül. Ezt kell magyarázni?? Ez nem világos hogy így volt? Akkor ott bajok vannak.Nem csak arról beszélünk hogz mire tartanak a magyarok igényt.nem beszélek félre,én a történelmi Magyarországhoz sorolom Horvátországot is. De ha ezt nem igy gondolod hogy hozzá tartozott akkor nézz meg egy Nagy Magyarország térképet. Nem tetszik neked hogy nincs éppen igazad azt elkezdesz teis személyeskedni.... Tipikus....
Amiben igazad van arra azt is mondom. Látom nálad nem igy megy hogy ha nincs igazad akkor azt luxus elismerni. Helyette gyorsan személyeskedjünk egyet. Gratula

Nem mondtam, hogy nem volt része. Ezt honnan vetted? Azt mondtam, hogy nagy részén nem éltek magyarok.
Onnan például emiatt nem sok magyart üldöztek el.
Ezt tartom különbségnek, főleg ha békés célból szeretnénk kezünket nyújtani feléjük.
Fogd fel úgy, velük lehetne úgy tárgyalni, ahogy Te gondolod, Mert velük nincs (nagy, történelmi) vitánk. A többivel van.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Ha a többi országgal másképp akarjuk a vitánkat rendezni nem pedig így akkor 50 éven belül nem ártana hogy ha lenne 15 millió magyar, meg a most beszerzett hírek szerint 200 IFV mellé vegyünk még 800 at azt utána más módon is lehet rendezni.Csak sajnos az a baj hogy 50 év múlva ahogy én látom a Vajdaságot,Kárpátalját,Felvidéket,Erdélyt, magyar szót nemigen lehet majd hallani.Vannak ismerősök mindenhol,hát már ők is csak a helyi nyelven szólaltatják meg a gyerekeiket. A mai újszülöttek mégha a szülők ekte magyarok is, úgy vannak felnevelve hogy magyarul ne is beszélnek és nem is fognak. tapasztalat.
 
W

Wilson

Guest
Ha a többi országgal másképp akarjuk a vitánkat rendezni nem pedig így akkor 50 éven belül nem ártana hogy ha lenne 15 millió magyar, meg a most beszerzett hírek szerint 200 IFV mellé vegyünk még 800 at azt utána más módon is lehet rendezni.Csak sajnos az a baj hogy 50 év múlva ahogy én látom a Vajdaságot,Kárpátalját,Felvidéket,Erdélyt, magyar szót nemigen lehet majd hallani.Vannak ismerősök mindenhol,hát már ők is csak a helyi nyelven szólaltatják meg a gyerekeiket. A mai újszülöttek mégha a szülők ekte magyarok is, úgy vannak felnevelve hogy magyarul ne is beszélnek és nem is fognak. tapasztalat.

Nem vagyok narancshívő de a jelenlegi kormány határon túli magyar politikája ezen próbál változtatni,kívánni valót hagy maga után,de legalább érdemi erőfeszítéseket tesz ennek megakadályozására.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Na ebben egyetértünk.nem vagyok narancsos meg semmijen hívő de én végtelenül örülök hogy világszínvonalú technika kerül beszerzésre a honvédségnél,illetve próbálgatnak tenni valamit a külhoni magyarok érdekében. Nincs független nemzetállam erős hadsereg nélkül.De ez a külhoni magyarokon is múlik.ahogy én látom már lehet hogy beletörődtek abba amilyen a sorsuk.Vagy nemtudom Gondolok itt olyanokra hogy van egy román választás pl, akkor ott 15 különböző magyar párt indul el... Ez egy vicc. Miért nem fognak össze és indul egy,aki betud kerülnia törvényhozásba és érdemben épviselni a magyarokat. Szlovákia dettó, Nemis lesz magyar képviselet Pozsonyban. Vicc. ott is már csak a saját kis magánérdekek vezérlik a külhoniakat, semmi hajlandóság nincs összefogni. Sajnos ez az 1000 éves magyar történelemben teljesen normális.
 

erdifefe1

Active Member
2016. január 13.
246
220
43
Ez a magyarság rákfenéje ez a világszinten is egyedülálló nem összetartás.És ez így van mióta Árpika belovagolt a Kárpát medencébe.És ezt úgy merem kijelenteni hogy éltem sok helyen.De ilyet baszki sehol nem láttam
 
W

Wilson

Guest
Ez a magyarság rákfenéje ez a világszinten is egyedülálló nem összetartás.És ez így van mióta Árpika belovagolt a Kárpát medencébe.És ezt úgy merem kijelenteni hogy éltem sok helyen.De ilyet baszki sehol nem láttam

Árpád idejében még biztosan nem volt széthúzás a magyarok között mert akkor nem tudtuk végrehajtani a honfoglalást és nem tudtuk volna megvetni a lábunkat a Kárpát medencében ez a széthúzás jóval később kezdődött.
 
W

Wilson

Guest
Na ebben egyetértünk.nem vagyok narancsos meg semmijen hívő de én végtelenül örülök hogy világszínvonalú technika kerül beszerzésre a honvédségnél,illetve próbálgatnak tenni valamit a külhoni magyarok érdekében. Nincs független nemzetállam erős hadsereg nélkül.De ez a külhoni magyarokon is múlik.ahogy én látom már lehet hogy beletörődtek abba amilyen a sorsuk.Vagy nemtudom Gondolok itt olyanokra hogy van egy román választás pl, akkor ott 15 különböző magyar párt indul el... Ez egy vicc. Miért nem fognak össze és indul egy,aki betud kerülnia törvényhozásba és érdemben épviselni a magyarokat. Szlovákia dettó, Nemis lesz magyar képviselet Pozsonyban. Vicc. ott is már csak a saját kis magánérdekek vezérlik a külhoniakat, semmi hajlandóság nincs összefogni. Sajnos ez az 1000 éves magyar történelemben teljesen normális.

Változni fog a helyzet rövidesen Erdélyben és Szlovákiában is:)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Ez a magyarság rákfenéje ez a világszinten is egyedülálló nem összetartás.És ez így van mióta Árpika belovagolt a Kárpát medencébe.És ezt úgy merem kijelenteni hogy éltem sok helyen.De ilyet baszki sehol nem láttam
Nem az a gond hogy nincs osszetartas az a gomd hogy az osszetartas van eroltetve :D a nem osszetartas is /osszetartas ;) hisz osszetartanak abba hogy nem tartanak ossze /
Mindig van aki kilog /kilog mert megtrheti./ igazabol az epp aktualis kilogot nem kellene kiutalni kilogasa miatt. Okosnak kell inkabb lenni... Mas temaba mas log ki es az eddigi kilogo lessz nem kilogo :) de hagyom ezt a sok logast.

A lenyeg akkor van baj az ossze nem tartassal ha ezmiatt egymasellen fordulas kovetkezik be.

Mert vegsosoron mindnek ugyan az a celja mahasbbra pozicionalni... Ezt kell kihasznalni a kizdoszellemet versenyszellemet. Egyenibe es kollektive... Nem baj hogy valaki kulon uton jar akkor van baj ha ezmiatt osszevan vele vesszve es sok esetbe a kulonitas tobbre jut de segiteni nem hajlando mert ki lett utalva...
Sok part sok irany elaproz nem gond ha segitik egymast a magasbbra jutasba es nem dominalni akar minden aron a masik felett...

Vegyunk egy kozosseget... A cel a kenyelmes szallas. Elmeletileg az a hasznos ha a kozosseg felepit egy kozos hazat amibe az egesz "falunyi" kozosseg lakik /oskozossegekbe jo par pelda van ra vagyahhoz kozeli eletmodot folytatok korebe./ Elmeletileg jo de a cel nem lessz elerve mert nem lessz kemyelmes mert zsufolt lessz...ki memyit epitett ugy koveteli a helyet... Ebbe akarjak belekemyszeriteni egymast.... Ez nem jo... Nem kell eroltetni ne kozos hazat epitsenek epitsenek falut mind mind maganak egy sajat hazat. Es segitsek egymast kolcdonosen. Ha valamelyik feltalalja a bolthalytast ossza meg a tobbivel a tudast teszem azt a masik izomerejenek cserebe... Egyutt fejlodjenek... Nem egymastol kell a szavazot elvenni /de mivel osszetartas a cel hogy egy fonok legyen mind fonok akar lenni/. Hat akkor legyen fonok mind a maga portalyan legyenek kozosseg fektessenek le szabalyokat es azokat a szabalyokat tartsak be tartassak be. Pl segitik egymast idegen partokkal szembe egymastol nem halasznak szavazatot. Eggyik sem akar a tobbi fole nolni es korlatozni...
Es a szethuzasbol ero lessz! Kozos haz helyett flu szuletik...
Es ha mar mindenkinek van hol lakni epithetnek kozossegi epuleteket templomot iskolat ovodat stb.ami mindenkie es senkie
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Es ezek a szabalyok meg nem osszetartozas. /attol hogy betartja egy csoport a torvenyeket meg nem lessz egyseg./ de egyre erosebbek lesznek
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 290
33 999
113
Ami nem megy nem kell eroltetni. De az eszt hasznalva tobbre lehet menni a hatranyok elonyreforditasaval. /minden latszolag hatrany elony is ha jol tidja haszmalni az ember a cel elerese erdekeben./
Hogy katonai temanal maradjak hatrany a rossz szem cellosveszetben. De ha a rossz szem hatasara nagyon popexc speci szemuveget visel az ember /amit amugy nem viselne./ es pont a kello tavolsagba jobban lat mint mas. Hat elony valt a rossz szembol...