Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A mai nappal látok egy nagyon csúnya fordulatot (sarokpontot) a COVID-19 járványban. Az ország több pontján is elszabadult a terjedés. Ez gyorsabb volt, mint amire számítottam. Bár tünetileg csökkenhet ezután 1-2-3 napon át a vidéki gócok fertőzés száma, de sajnos nem fog leállni. Ezt már csak helyi karanténok bevezetésével lehet megfogni, máshogy NEM !!! Ha ezt nem lépik meg, megyünk a többiek után, elúszik minden eddigi eredményünk !!! (csak halkan kérdezem meg, hol van a magyarok vírus elleni szervezeti védelme ? SEHOL ??? :rolleyes: ) Már NEM segít rajtunk a határok lezárása, de ha felnyitják az tovább ront a helyzeten. AZONNALI HELYI KARANTÉNOK KELLENEK, az iskolakezdést azonnal elhalasztani október elejére, a helyi karanténokon kívüli területeket rendkívüli figyelem alá kell vonni, és újabb helyi hatósági karanténokat elrendelni ha szükséges. Különben ezt a terjedést senki nem képes megállítani, csak ilyen eszközökkel. Vagy majd újra le kell állítani a teljes országot 1 teljes hónapra !!!! Lehet választani, melyik a jobb és olcsóbb megoldás. Több variáció NINCS !!! Ha a kormány elcseszi, nincs aki megállítsa a terjedést, újra a statáriális állapot fog jönni !!!! Most kell megfizetni a nyári kódorgás árát, mert egy rohadt nyarat nem bírt ki a sok külföldön nyaralgató. A jóllét elvette az eszüket. A kormány meg a svéd-utas járványkezelést választotta a nyár második felében, ami igen rossz döntés volt !!! (lehet hogy sokan nem látjátok, de én már látom a szomorú jövőnket az elkövetkezendő hetekre)

2080903.jpeg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ugye véletlenül sincs összefüggés a felfutó számok és aközött, hogy bejelentettük a határzárat, amit aztán hangos nemzetközi fölhördülés követett...?!
Véletlenül sem kell "utóigazolni" a döntés helyességét, indokoltságát megugró esetszámmal? Ugye jól gondolom, hogy ilyen fel sem merülhet!? :rolleyes:
Gondolkozzunk is kicsit, mielőtt bedrazsézunk.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ugye véletlenül sincs összefüggés a felfutó számok és aközött, hogy bejelentettük a határzárat, amit aztán hangos nemzetközi fölhördülés követett...?!
Véletlenül sem kell "utóigazolni" a döntés helyességét, indokoltságát megugró esetszámmal? Ugye jól gondolom, hogy ilyen fel sem merülhet!? :rolleyes:
Gondolkozzunk is kicsit, mielőtt bedrazsézunk.

Ebben most nagyon tévedsz, nincs itt semmi "kozmetikázás", ez a mostani exponenciális felfutás benne volt a pakliban simán, csak senki nem tudhatta előre, hogy fog alakulni a terjedés, sikerül-e megfogni, mert úgy látszott hogy igen, De a svéd-utas hozzáállás nálunk nem jött be, az emberek elkényelmesedtek a nyáron, beleringatták magukat a hazai eredményekbe és számokba, um "bealudtak". Ez lett az eredménye amit látsz ! És ezt már NEM lehet visszacsinálni, a szellemet visszatuszkolni a palackba. Kiszabadult és annyi !!! Eddig nyugi volt, mostantól van az, amikortól lehet aggódni, mert most jön meg a valódi alap ehhez. Kérdé hogy mennyi gyógyszer van, és az mire lesz elég. Ezért kellett a vérplazma is, a súlyos és indokolt esetek mentéséhez.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 306
10 627
113
Ugye véletlenül sincs összefüggés a felfutó számok és aközött, hogy bejelentettük a határzárat, amit aztán hangos nemzetközi fölhördülés követett...?!
Véletlenül sem kell "utóigazolni" a döntés helyességét, indokoltságát megugró esetszámmal? Ugye jól gondolom, hogy ilyen fel sem merülhet!? :rolleyes:
Gondolkozzunk is kicsit, mielőtt bedrazsézunk.

Inkább az a gyanús, hogy a nyáron "kevésbé keresték" a fertőzötteket, hogy nyitva lehessen tartani mindent, gazdasági okokból. Körülöttünk már mindenhol magas számok jöttek, csak nálunk nem, ez inkább gyanús.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Ebben most nagyon tévedsz, nincs itt semmi "kozmetikázás", ez a mostani exponenciális felfutás benne volt a pakliban simán, csak senki nem tudhatta előre, hogy fog alakulni a terjedés, sikerül-e megfogni, mert úgy látszott hogy igen, De a svéd-utas hozzáállás nálunk nem jött be, az emberek elkényelmesedtek a nyáron, beleringatták magukat a hazai eredményekbe és számokba, um "bealudtak". Ez lett az eredménye amit látsz ! És ezt már NEM lehet visszacsinálni, a szellemet visszatuszkolni a palackba. Kiszabadult és annyi !!! Eddig nyugi volt, mostantól van az, amikortól lehet aggódni, mert most jön meg a valódi alap ehhez. Kérdé hogy mennyi gyógyszer van, és az mire lesz elég. Ezért kellett a vérplazma is, a súlyos és indokolt esetek mentéséhez.

Szerintem meg naív vagy...
..
Gondolkodj! Balaton déli partja két hónapon keresztül. Több százezer ember, de inkább egy millió. Terjedés ott ennek ellenére szinte nulla.
El kellene hinnem, hogy nehezebben terjed a Balaton-parti diszkókban, meg partihelyeken, koktélteraszokon? Mitől? A magas az alkoholkigőzöléstől? :rolleyes:
..
Tömegmanipuláció! És beleállt az egész világ, annak minden titkosszolgálatával együtt! Főpróba zajlik szerintem valamire...
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Már pár héten belül nagyon visszaesik a koronavírus-fertőzésből kigyógyultak zömének szervezetében az antitestek jelenléte - fedezték fel Izraelben plazmadonorok vizsgálata során. Az MDA sürgősségi betegellátó szerdán tette közzé adatait. A vizsgált gyógyultak között olyanok is voltak, akik négyszer is adtak vérplazmát, és 90 százalékuknál egyértelműen fokozatosan visszaesett az antitestek száma. Ráadásul a vérvizsgálatok alapján úgy tűnik, hogy a betegségből kilábaltak 17 százalékának szervezete egyáltalán nem termelt antitestet.
Koronavírus: rossz híreket közöltek izraeli tudósok
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Már pár héten belül nagyon visszaesik a koronavírus-fertőzésből kigyógyultak zömének szervezetében az antitestek jelenléte - fedezték fel Izraelben plazmadonorok vizsgálata során. Az MDA sürgősségi betegellátó szerdán tette közzé adatait. A vizsgált gyógyultak között olyanok is voltak, akik négyszer is adtak vérplazmát, és 90 százalékuknál egyértelműen fokozatosan visszaesett az antitestek száma. Ráadásul a vérvizsgálatok alapján úgy tűnik, hogy a betegségből kilábaltak 17 százalékának szervezete egyáltalán nem termelt antitestet.
Koronavírus: rossz híreket közöltek izraeli tudósok

Az ilyen üzenetekkel csak annak akarnak megágyazni, hogy nem lesz megoldás az oltás sem. Nettó félelemkeltés az egész.
De arra is következtethetünk, hogy több évig fog még tartani az egész cirkusz. Amíg át nem alakítanak mindent társadalmilag-gazdaságilag. Erre kell készülni.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Szerintem meg naív vagy...
..
Gondolkodj! Balaton déli partja két hónapon keresztül. Több százezer ember, de inkább egy millió. Terjedés ott ennek ellenére szinte nulla.
El kellene hinnem, hogy nehezebben terjed a Balaton-parti diszkókban, meg partihelyeken, koktélteraszokon? Mitől? A magas az alkoholkigőzöléstől? :rolleyes:
..
Tömegmanipuláció! És beleállt az egész világ, annak minden titkosszolgálatával együtt! Főpróba zajlik szerintem valamire...

Nem osztom a nézeteidet, sajnálom. :) Ebbe nem "belenyúlnia" senkinek, ez önmagától működik így. Akinek nem lesz oltása, az az ország lehúzhatja a rolót az ősszel meg a télen. Én már tavasszal is megmondtam, az őszre oltás kell mindenképp. Nem véletlenül vettek az amik sem négy készlettel is előre, "vakon", és vakon gyártatják is előre mind a négyet. Ha csak 3 hónapig véd, még az is segíteni fog rajtuk !!! Nincs más lehetőség a védelemre. Persze, ez sokakat ledöbbent, de ez a lap mindvégig benn volt a pakliban, csak eddig senki nem látta, mert még nem jutott odáig a játszma, hogy kihúzzák a pakliból. De lehetnek még ennél rosszabb lapok is abban a pakliban, amiket még nem láttunk.:eek: De ezt most hagyjuk, van elég baj úgy is.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
„Az agyunkat másodpercenként több mint 40 milliárd információ éri, amiből 40 az, ami tudatos. Ráadásul a döntéseink 90-95%-a érzelmi alapú, mégis a virológusok racionális érvekkel próbálják az embereket meggyőzni. Szemben az ellentáborral, amelynek tagjai tudatosan használják a meggyőzés eszközeit. Ezért nő a vírustagadók száma napról napra.” – hangsúlyozza Dr. Újszászi Bogár László meggyőzéstechnikai szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatója a Portfolio-nak küldött vélemény cikkében. A magyar meggyőzéstechnikai kutató szerint a kommunikációs szakembereknek is fel kell venniük a harcot, nem csak a virológusoknak.

Számos magyar virológus hívta fel már a figyelmet arra, hogy mennyire veszélyes, hogy folyamatosan nő a vírus- és járványtagadók, valamint az oltásellenesek száma Magyarországon. Jakab Ferenc, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontja víruslaborjának vezetője szerint sokan nem veszik már komolyan a maszkhasználatot, a távolságtartást, feleslegesnek tartják az óvintézkedéseket, és inkább azoknak hisznek, akik szerint csak pánikkeltés van, nincs is igazi járvány. Nem csupán Magyarországon van jelen ez a probléma, hanem számos más országban is. A romániai lakosság valamivel több mint 12 százaléka szerint kitaláció a koronavírus – derül ki a Novel Research által a Provident Financial Románia megrendelésére készített közvélemény-kutatásból. Dr. Újszászi Bogár László szerint ez nem meglepő, mert az emberi agy pontosan ugyanúgy működik a világ bármely részén. A gondolkodás során az agyunk glükózt von el a szervezettől, amit gyorsan le akar állítani az agyunk. A szakemberek még azt is igazolták, hogy amikor választanunk kell alternatívák közül, akkor az agyunkban ugyanaz a rész aktivizálódik, ami a fájdalom érzete során is.
Ezért nő a vírus- és járványtagadók száma Magyarországon is
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 905
11 381
113
Lesz itt még maszkhiány, áremelkedés, ha pánikolni kezd a nép. Ma akartam venni maszkot a kínai boltban, ahol legutóbb vettem, nem volt.

Hat Szlovakiaban meg az epitoanyagot arulo boltokban is kapni. Egeszen le is mentek az arak a kezdeti 1 Euro/maszkohoz kepest.

Itt pl. egy elektromos bolt arul 3 retegu maszkokat 16 eurocent/db aron.

https://www.elektroshock.sk/respira...c--rusko-jednorazove-3-vrstvove-modre-100-ks/

vagy FFP2 maszkok vannak 2 Euro/db aron (en anno 15 Euro/db aron vettem oket)

https://www.elektroshock.sk/respiratory--masky-a-ruska/sunway-respirator-ffp2-kn95-bila/
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 942
113
Hat Szlovakiaban meg az epitoanyagot arulo boltokban is kapni. Egeszen le is mentek az arak a kezdeti 1 Euro/maszkohoz kepest.

Itt pl. egy elektromos bolt arul 3 retegu maszkokat 16 eurocent/db aron.

https://www.elektroshock.sk/respira...c--rusko-jednorazove-3-vrstvove-modre-100-ks/

vagy FFP2 maszkok vannak 2 Euro/db aron (en anno 15 Euro/db aron vettem oket)

https://www.elektroshock.sk/respiratory--masky-a-ruska/sunway-respirator-ffp2-kn95-bila/
A tesztek ára is megy le, legalábbis Ausztriában. Nyáron sajnos muszáj volt a reptéren 180 euroért tesztelnem, amikor itthon 100 euroért tudtam volna, ma már lement 120 eurora, az már közelít a magyar árakhoz.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 076
32 580
113
Hat Szlovakiaban meg az epitoanyagot arulo boltokban is kapni. Egeszen le is mentek az arak a kezdeti 1 Euro/maszkohoz kepest.

Itt pl. egy elektromos bolt arul 3 retegu maszkokat 16 eurocent/db aron.

https://www.elektroshock.sk/respira...c--rusko-jednorazove-3-vrstvove-modre-100-ks/

vagy FFP2 maszkok vannak 2 Euro/db aron (en anno 15 Euro/db aron vettem oket)

https://www.elektroshock.sk/respiratory--masky-a-ruska/sunway-respirator-ffp2-kn95-bila/

Neten itt is lehet rendelni 65 ft/db-ért is 50 db-os tételben, ahogy néztem. Nem írták, hogy kifogyott, mint tavasz elején :) FFP2 (nem a merev, hanem az általad belinkelthez hasonló) is van webáruházban 7000Ft/20db áron (350 Ft/db tehát mondjuk 1 euró, de egy darab is csak 379 Ft).
https://www.dunaraktar.hu/haztartasi-termek/legzesvedo-sebeszeti-maszk-184
De neten tavasszal is tudtam venni maszkot (igaz először akkor rendeltem, amikor még nem volt pánik, aztán kb 1 hónapal később, a legkritikusabb időszakban, amikor midenütt az ment hogy nincs maszk sehol, nem), igaz második esetben 2 hétre hozták csak ki. Ja a fentiekhez hasonló, valamint "fél melltartó" FFP2 maszkok voltak. Orvosi maszkot csak lidlben vettem, mikor már ciki volt, hogy szinte csak én veszek fel ilyen "komoly" maszkot a boltban meg a buszon, mondjuk simán hordom hetekig is az egyszer használatost, nem pazarolok vele, mindig kiszárítom. Amíg nem láthatóan súlyosan koszos, nem dobom ki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 002
91 942
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 721
28 268
113
Remélem egyiket sem és 500-700 körül megállunk.
Mivel az új fertőzöttek többsége 30 alatti így az egyetemeken már masszívan húzzák be a fékeket. Nálunk pl koliba csak hőmérőzéssel lehet bemenni, amivel minden bentlakón naponta végigmennek. Beiratkozás szintén hőpisztoly fejhez mehetsz-nem mehetsz. Külföldi nem költözhet koleszba vagy csakis saját albiba. Vendéget nem lehet fogadni, kb minden átállt online (ami mondjuk minőségre úgy szar ahogy van de ez egy másik hsz témája) és sztem az oktatás többi részén is hamar követik a modellt. Gólyatáboroknak meg már vége kevesebb lesz a potenciális góc.
 
  • Tetszik
Reactions: Kiebra