Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Mindenki rájött már talán, hogy ki nem képes a kulturált, civilizált eszmecserére, a másik fél véleményének a tolerálására... és most azzal, hogy egy másik kommentelő halálát kívánta, átlépett egy határt. Ment az értesítés a felügyelőnek.

Tényleg veszélyes ez a vírus.. egy-két emberből úgytűnik agresszív elmebeteget csinál.

Miért állsz bele? Ezzel gerjeszted a folyamatot. És szemetelsz. ennek sincs értelme. Ha úgy látod jelented de nem kell válaszolni mindenáron. Leírtam meglátásom szerint melyik hozzászólásoknak volt értelme az elmúlt héten. A többi műsornak szerintem nem volt értelme, az összes résztvevő minden hozzászólásával együtt.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 721
3 813
113
Miért állsz bele? Ezzel gerjeszted a folyamatot. És szemetelsz. ennek sincs értelme. Ha úgy látod jelented de nem kell válaszolni mindenáron. Leírtam meglátásom szerint melyik hozzászólásoknak volt értelme az elmúlt héten. A többi műsornak szerintem nem volt értelme, az összes résztvevő minden hozzászólásával együtt.
Vége! Bannolva.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Kockázatot mérsékelni nekünk is kérni kellene! Hogy mire használnánk az könyvelési kérdés.;)

Szerintem ne lőjük el a puskaport ideje korán!
Ráadásul ez EU-s hitel. Ne tegyünk bele plusz zsarolási potenciált a képletbe, amíg tart a golfmeccsünk a Bizottsággal (kvóta huza-vona).
..
Lengyelországot nem is értem, GDP arányosan ők merítettek a legnagyobbat, jóllehet tűrhető a koronavírus helyzet náluk, plusz még a terítéken is ott vannak ők is a jogállamisági csesztetésük miatt!
..
Külön kiemeltem a Mediterráneumot! Ugye régi vesszőparipám, hogy a gebasz ott indul majd...
És kiemelném a franciákat, akik bár rosszabbul állnak - koronavírus nagyon szalad és a német GDP visszaesés másfél szeresével kell számoljanak - egyelőre nem nyúlnak hozzá!
..
786Sure_hitelig_ny_2020.s.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Reméltem, hogy ez lesz. Hagyjuk nekik, de nem veszünk részt.

original.jpg

Ja mindenközben Dél Koreában véletlenül több mint 100 embert oltottak be rosszul tárolt szezonális influenza elleni védőoltással. Egyelőre nincs bajuk, de mindenki szurkol, hogy ne legyen mellékhatása.

Románék már belenyúltak a mézesbödönbe! ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
mindenközben Dél Koreában véletlenül több mint 100 embert oltottak be rosszul tárolt szezonális influenza elleni védőoltással

Aha, hát micsoda egy véletlenek vannak...
ÁLTALÁNOS, BURKOLT, ámde ügyesen felépített félelemkeltés folyik!
Írtam már az oxfordi kísérleti vakcina malőr híre kapcsán is.
..
Lehetetlen ezt nem észrevenni. Az ilyen hírecskék azoknak szólnak, azokat akarja mégjobban "megdolgozni" és megforgatni, akik a lakásukban rettegnek és nyakig felszaladt zabszemmel, megváltásként várják a vak-cinát!
Ne hagyjuk magunkat felrángatni a hullámvasútra!
 
  • Tetszik
Reactions: Rex Meus Deus Meus

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ideje lenne a topikot komoly szűrés alá helyezni, hogy mind a vírustagadók, összeesküvés hívők, trollok és fizetett bérencek, továbbá gyenge idegrendszerűek, ne tegyék értelmetlenné, és a fórum fekete lyukává a topikot. Mert ennek így értelme nincs.
Az elmúlt héten Zeal térképeinek, Python híreinek kb fele-2/3-ának és ezen kívül talán 5 max 6 hozzászólásnak volt értelme, a többi mind szemét vagy egymás szapulása. Kérem kapjon már észhez a topik közössége.

Nagyon toxikus a topik, pedig lehetne értékes hírforrás is.

Szerintem eszmecserét azért lehessen folytatni!
Nagyon kártékony lenne, ha a kérdésfeltevés és -felvetés csakis a hivatalos narratíván belül volna lehetséges!
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Szerintem eszmecserét azért lehessen folytatni!
Nagyon kártékony lenne, ha a kérdésfeltevés és -felvetés csakis a hivatalos narratíván belül volna lehetséges!

Kérdésfeltevés nem káros. De néha nagyon meredek dolgokat teljes bizonyossággal állítanak egyesek. Ami viszont káros. Az a baj, hogy gyakran a virológusoknak ellentmondva, sőt még a józan ész határán túl is. Sőt valakinél olvasható volt az is, hogy nem létezik vírus.
És most szerinted ami itt megy az szép és jó, és teljesen rendben van?

A virussal és járvánnyal kapcsolatos témakörben az adatokat a szakértők kell szolgáltassák, kérdések lehetnek, meg egyéni gondolatok, de az a baj, hogy nem kérdeznek, állítanak dolgokat azok is akik azt se tudják mi a vírus meg a baktérium közötti különbség. Vagy hogy mi lehet egy vírus örökítőanyaga. Na innentől válik egy hatalmas fekete lyukká az egész.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Románék már belenyúltak a mézesbödönbe! ;)

Románoknak olyan mint egy falat kenyér, iszonyat nagy szarban vannak vírus nélkül is, és hitelt így sokkal kedvezőbben kaptak, mintha csak saját maguk kértek volna külön, vagy akár államkötvényt bocsátanak ki. most ez megmentette őket egy időre.

(még az előzőhöz: most konszolidálódni látszik a topik ez most jó irány.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Kérdésfeltevés nem káros. De néha nagyon meredek dolgokat teljes bizonyossággal állítanak egyesek. Ami viszont káros. Az a baj, hogy gyakran a virológusoknak ellentmondva, sőt még a józan ész határán túl is. Sőt valakinél olvasható volt az is, hogy nem létezik vírus.
És most szerinted ami itt megy az szép és jó, és teljesen rendben van?

A virussal és járvánnyal kapcsolatos témakörben az adatokat a szakértők kell szolgáltassák, kérdések lehetnek, meg egyéni gondolatok, de az a baj, hogy nem kérdeznek, állítanak dolgokat azok is akik azt se tudják mi a vírus meg a baktérium közötti különbség. Vagy hogy mi lehet egy vírus örökítőanyaga. Na innentől válik egy hatalmas fekete lyukká az egész.

A virológusok is gyakran ellentmondanak egymásnak. Ez nem baj még.
..
Szerintem azt, hogy nem létezik a koronavírus, azért itt nem állították! Még én, aki kissé más kontextusba helyezem ezt az egészet, - na meg igen, távolabbra húzva a szemem a képzeletbeli távcsőtől összefüggésekre figyelek és nem a technikai részletekre -, sem hiszem, hogy ezt bárki itt komolyan gondolná.
..
Ami a személyeskedést illeti, egy-két zrika beleférhet néha, pláne ha az szelíd humor is. Az epehányás nem!
Örültem, hogy múlt héten az ilyen jellegű oldalnyi bejegyzések töröltettek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
22127 fertőzött (+927)
577 kórházban (+28)
30 lélegeztetőgépen (-2)
16464 aktív eset (+791)
4945 gyógyult (+127)
718 elhunyt (+9)
668553 mintavétel (+11116)
25374 hatósági házi karanténban (-2029)
zguiovgnth041h4pgdfx.png
23077 fertőzött (+950)
589 kórházban (+12)
36 lélegeztetőgépen (+6)
17248 aktív eset (+784)
5099 gyógyult (+154)
730 elhunyt (+12)
680335 mintavétel (+11782)
25017 hatósági házi karanténban (-357)
stnbtvwa5cg38kkttx4s.jpg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
  • Tetszik
Reactions: zztop and zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Sztem az utolsó abra nagyon jó. Ez mutatja, nem azért volt kevesebb beteg nyáron, mint most, mert kevesebbet teszteltek, hanem mert nem volt itt a virus. Hiába 5-10-szerezték meg nyárhoz képest a tesztelést, amivel a találati aránynak csökkeni kellett volna, épp ellenkezőleg, 5-szörösére nőtt.

Azért ez nem teljesen így van!
Ha szimpla vaktesztelés lenne random, akkor OK, de így azért árnyaltabb a kép a kontaktkutatások, meg a vélhetően koronavírusosaktól történő arányaiban nagyobb mintavétel miatt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Azért ez nem teljesen így van!
Ha szimpla vaktesztelés lenne random, akkor OK, de így azért árnyaltabb a kép a kontaktkutatások, meg a vélhetően koronavírusosaktól történő arányaiban nagyobb mintavétel miatt.
Mivel ugyanaz a módszer volt nyáron és most, ezért összevethető. Sőt azóta tünet nélkülieket is tesztelnek már. Azaz javulni kellett volna az aránynak.
 
  • Tetszik
Reactions: zztop