Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

S

Shektor11

Guest
Lesz bizonyíték, mire engedélyezik. A második gondolatsor hogy jön ide?

Mégis hogy lenne 1 év alatt? A H1N1 oltásnál sem volt, sőt tulajdonképpen ugyanez játszódott le akkor is, mint most:
https://24.hu/elet-stilus/2011/07/22/a-narkolepszia-kockazatat-emeli-az-egyik-h1n1-oltas/
https://www.blikk.hu/aktualis/lebenult-a-fiu-a-h1n1-oltas-utan/c0nqdwr

Az is pont olyan "biztonságos" volt, mint a mostani. A gyártója ugyanúgy nem vállalta a felelősséget, mint ahogy a mostaninál sem. Ez nem játék.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 476
10 016
113
Amúgy nem értem, miért a védőoltáson megy a hiszti. Le van pl. mindenki titva arról, hogy lakott területen 50-nél gyorsabban hajtson a kocsival. Súlyos büntetés terhe mellett tilos. Ha meg elütsz valakit, akkor esetleg börtönbe kerülsz, a másik meg akár a temetőbe. Mindkettőtöket tulajdonképp véd a szabály. Aki gyorrsan megy, azt meg védi a többi szabálykövetése, meg a gyalogosok esetleges óvatossága :) És neked is lehet bajod, ha jön a villamos vagy hasonló.
 
  • Tetszik
Reactions: laiki

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az Egyesült Királyságban a széles körben használt tuberkulózis elleni BCG vakcinát tesztelik a koronavírus elleni védekezésben. A szer kedvező immunreakciót vált ki, illetve más légúti kórokozókkal szemben is védelmet nyújt - írja a Reuters.
Koronavírus: egészségügyi dolgozókon tesztelik a BCG-oltás kedvező hatásait

„A helyzet rendkívül komoly, az irányvonal pedig katasztrofális” – fejezte ki aggodalmát Igor Matovič (OĽaNO) kormányfő a járványbizottság szombati, hatórás ülését követően.
Matovič: jelentős szigorítások jönnek
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Amúgy nem értem, miért a védőoltáson megy a hiszti. Le van pl. mindenki titva arról, hogy lakott területen 50-nél gyorsabban hajtson a kocsival. Súlyos büntetés terhe mellett tilos. Ha meg elütsz valakit, akkor esetleg börtönbe kerülsz, a másik meg akár a temetőbe. Mindkettőtöket tulajdonképp véd a szabály. Aki gyorrsan megy, azt meg védi a többi szabálykövetése, meg a gyalogosok esetleges óvatossága :) És neked is lehet bajod, ha jön a villamos vagy hasonló.
Azért, mert egyetlen védőoltásnak is katasztrofális következményei lehetnek az emberi szervezetre. Ugyanez a sebességkorlátozás betartására nem mondható. Példád nem megfelelő.
Apropó Melinda és Bill Gates alapítvány. Egy évtizede egész komoly botrányt okoztak a harmadik világban gyerekek ingyenes oltásával, aminek következményeként sok gyerek egészsége komolyan leromlott és halálesetek is voltak.
 
S

Shektor11

Guest
Azért, mert egyetlen védőoltásnak is katasztrofális következményei lehetnek az emberi szervezetre. Ugyanez a sebességkorlátozás betartására nem mondható. Példád nem megfelelő.
Apropó Melinda és Bill Gates alapítvány. Egy évtizede egész komoly botrányt okoztak a harmadik világban gyerekek ingyenes oltásával, aminek következményeként sok gyerek egészsége komolyan leromlott és halálesetek is voltak.
Így van, Kenya egyik volt minisztere is ezt mondja:
Raila Odinga: The government is injecting women with a vaccine that causes infertility

Bill Gates pedig köztudottan leakarja csökkenteni a világ népességét:
A felesége pedig fordított keresztet visel:

Kicsit sem gyanúsak. Ezektől én nem fogadok el semmilyen oltást.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 2361

Guest
Ezt úgy hívják, hogy zsarnokság. Mert az emberek jelentős többsége ezt elutasítaná. Még az ATV nézőinek a többsége sem oltatná be magát.Nincs semmifajta bizonyíték arra, hogy hatásos lenne az oltás. Nincs semmifajta bizonyíték, hogy ártalmatlan lenne. Ha valaki az oltás miatt rákos lesz, akkor ne fizessük ki neki a rákkezelését? Ezt mégis hogy gondolod?

volt regen nehany eleg komoly betegseg amit az oltas eleg jol kinyirt..

gondolkodjuk csak mi lenne most ha mindenki AKOR olyan OKOS lenne mind az emberek 2020ban?
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
volt regen nehany eleg komoly betegseg amit az oltas eleg jol kinyirt..

gondolkodjuk csak mi lenne most ha mindenki AKOR olyan OKOS lenne mind az emberek 2020ban?


Csak akkor :
1. Közel nem volt ilyen fejlett az orvos tudomány !
2. Csak az számított aki produkálta a betegséget és tényleg abban halt meg!
3. Nagyságrendekkel több beteg és halott volt !
4. Nem tesztelgettek csak a tüneteket produkálókra koncentráltak !
5. Azokat az oltásokat sok sok év/évtized alatt fejlesztették ki és tesztelték le , mert rájöttek , hogy a nem kellő tesztelés miatt több halott és szövődmény volt mint a betegség miatt !
6. Ahol nem volt beteg és halott azokat nem korlátozták és nem vívtak ellenük információs/dezinformációs csatákat !

Tehát tényleg gondolkodjunk és lapozzuk át a Magyar helyesírás szabályait vagy legalább kapcsoljuk be a helyesírás segédet a gépen !
 
W

Wilson

Guest
Azért, mert egyetlen védőoltásnak is katasztrofális következményei lehetnek az emberi szervezetre. Ugyanez a sebességkorlátozás betartására nem mondható. Példád nem megfelelő.
Apropó Melinda és Bill Gates alapítvány. Egy évtizede egész komoly botrányt okoztak a harmadik világban gyerekek ingyenes oltásával, aminek következményeként sok gyerek egészsége komolyan leromlott és halálesetek is voltak.

Én megértem ha valaki oltásellenes nem akarok senkit sem meggyőzni de ne essünk már át a ló másik oldalára az oltásoknak köszönhetően egy sor korábban halálos betegség előfordulását gyakorlatilag megszüntettük az emberi populációban úgy,hogy az oltásoknak sokkal több pozitív hatása van mint negatív.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 441
113
volt regen nehany eleg komoly betegseg amit az oltas eleg jol kinyirt..

gondolkodjuk csak mi lenne most ha mindenki AKOR olyan OKOS lenne mind az emberek 2020ban?
Csak azok a betegségek mortalitasban és fertőzőkepessegben sokszorosan durvábban voltak mint ez a valami.... 950en halaleset tavasz óta amit ennek a vírusnak tulajdonítanak, annak is a 90% krónikus, beteg embereken okozott halált... Ne legyünk már ennyire barmok.... De komolyan Ti tényleg ennyire hülyék vagytok vagy valaki segít benne???
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
T

Törölt tag 2361

Guest
Csak azok a betegségek mortalitasban és fertőzőkepessegben sokszorosan durvábban voltak mint ez a valami.... 950en halaleset tavasz óta amit ennek a vírusnak tulajdonítanak, annak is a 90% krónikus, beteg embereken okozott halált... Ne legyünk már ennyire barmok.... De komolyan Ti tényleg ennyire hülyék vagytok vagy valaki segít benne???

ha neked meg a tobbi nagyokosnak nem jon meg le...

mi lesz ha beut egyszer egy sokkal durvabb jarvany mint ez?

hatalmas mortalitassal?


es a hozzad hasonlo nagyokosok meg az emberek fejebben egy olyan kepet csinaltatok hogy az oltas egy ordogtol valo dolog?


akor mi a f@szt fogtok okoskodni???




amugy ha meg hulyezel mesokat, elobb tanulj mar meg gondolkodni elotte...

nem nehez, csak akarni kell...


ps. en mar reg megirtam itt, hogy az elso vakcinat nem veszem fel az tuti, majd ha rendeesen le lesz tesztelve.

de ne csinaljunk mar az oltasbol ellenseget!!!
 
  • Tetszik
Reactions: BJani
S

Shektor11

Guest
Én megértem ha valaki oltásellenes nem akarok senkit sem meggyőzni de ne essünk már át a ló másik oldalára az oltásoknak köszönhetően egy sor korábban halálos betegség előfordulását gyakorlatilag megszüntettük az emberi populációban úgy,hogy az oltásoknak sokkal több pozitív hatása van mint negatív.
Szerintem itt senki nem oltás ellenes. Épp ellenkezőleg, én a biztonságos(!) oltások pártolója vagyok. Nem is tudom, hogy honnan vetted ezt. Vagy aki kritikát mer megfogalmazni, azt rögtön megbélyegezzük oltás-ellenesnek? Ha nem lehet kritikát megfogalmazni, akkor hogy fog fejlődni a tudomány? Egy év alatt fizikai képtelenség biztonságos oltást kifejleszteni.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 216
4 441
113
ha neked meg a tobbi nagyokosnak nem jon meg le...

mi lesz ha beut egyszer egy sokkal durvabb jarvany mint ez?

hatalmas mortalitassal?


es a hozzad hasonlo nagyokosok meg az emberek fejebben egy olyan kepet csinaltatok hogy az oltas egy ordogtol valo dolog?


akor mi a f@szt fogtok okoskodni???




amugy ha meg hulyezel mesokat, elobb tanulj mar meg gondolkodni elotte...

nem nehez, csak akarni kell...


ps. en mar reg megirtam itt, hogy az elso vakcinat nem veszem fel az tuti, majd ha rendeesen le lesz tesztelve.

de ne csinaljunk mar az oltasbol ellenseget!!!
Mi lesz ha egyszer arra ébredsz hogy a fiúkat szereted??? Most miről beszélünk?? Ilyen mileszhogyhàkkal minek fàrasztasz, de komolyan. Arról beszélj hogy mi van!!! Mert ez egy vicc amit itt pànikoltok olyan miatt, aminel sokkal durvább dolgokat meg szó nélkül eltűrtök.... Vedd csak fel nyugodtan oltasodat, de kötelezővé ne akard már tenni légyszíves... Gondolom infulenza ellen is minden évben oltatod magad, mind a 20 alfaja ellen, mert ki tudja, mileszhogya éppen azt kapod el....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Én megértem ha valaki oltásellenes nem akarok senkit sem meggyőzni de ne essünk már át a ló másik oldalára az oltásoknak köszönhetően egy sor korábban halálos betegség előfordulását gyakorlatilag megszüntettük az emberi populációban úgy,hogy az oltásoknak sokkal több pozitív hatása van mint negatív.
Ezt mind aláírom. És nem vagyok oltásellenesnek mondható. De nem szeretem ha hülyének néznek. És az autómat is pl. autószerelőhöz hordom javításra, nem pedig mondjuk fodrászhoz. Az hogy egy pénzhajhász szélhámosnak kiemelt szerepe van ebben a cirkuszban számomra teljesen elég hogy végkép gyanakvó legyek. Stb... stb... felesleges ragoznom.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
W

Wilson

Guest
Szerintem itt senki nem oltás ellenes. Épp ellenkezőleg, én a biztonságos(!) oltások pártolója vagyok. Egy év alatt viszont ilyet fizikai képtelenség kifejleszteni.

Ok de ne felejtsd el,hogy jelenleg illetve év eleje óta a világ gyógyszergyártó óriásai és a világ vezető hatalmai korábban sohasem látott írdatlan mennyiségű pénzt ölnek bele a vakcina kifejlesztésébe ami egy bizonyos határon belül nagyon felgyorsítja az oltás kifejlesztését igazából a a klinikai tesztelési időszak a hosszú de ahogy én olvastam ezt le lehet rövidíteni úgy,hogy ez nem jelent kockázatot és azt sem szabad elfelejteni,hogy itt Magyarországon valószínűleg nem lesz kötelező mindenkinek beoltatni magát.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas and zeal
W

Wilson

Guest
Ezt mind aláírom. És nem vagyok oltásellenesnek mondható. De nem szeretem ha hülyének néznek. És az autómat is pl. autószerelőhöz hordom javításra, nem pedig mondjuk fodrászhoz. Az hogy egy pénzhajhász szélhámosnak kiemelt szerepe van ebben a cirkuszban számomra teljesen elég hogy végkép gyanakvó legyek. Stb... stb... felesleges ragoznom.

Persze de ne felejtsd el,hogy a koronavírus elleni vakcinát nem Jolika néni a női fodrász kutyulja ki a konyhájában,hanem hatalmas gyógyszeripari vállalatok bődületes pénzekből és Irdatlan szellemi tőkéből,tudással a háttérben.