Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Esetleg még egy sorral kiegészítheted, a napi tesztek "beválási" arányával.

A "beválási" arány az én értelmezésemben az a mutató, ami megadja hogy hány százalékban hiteles az eredmény, amit a teszt mutat. Akár pozitív, akár negatív.
Mert ott aztán vannak gondok...
..
Van újabb ismerősöm, aki koronavírusos. Az illetőt már nem is tesztelik, mielőtt visszamehet az "életbe". Csak teljen el 10 nap, aztán szabadulhat.
(önszorgalomból elvégzett tesztelés alapján tudja, hogy az volt)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A magyarországi fertőzöttek számához képest elenyészőnek tűnő tizenkét új fertőzést azonosítottak a kilencmilliós Csingtao város egyik kórházában, ahol behurcolt koronavírusos eseteket kezelnek. A városvezetés viszont a következő öt napban a város teljes lakosságát leteszteli. Túlzásnak tűnhet kilencmillió lakost tesztelni tizenkét fertőzött miatt, de Kína épp ezzel a kíméletlen szigorral győzte le gyakorlatilag mostanra a járványt (amennyiben hihetünk a hivatalos számoknak). Október 6-án például egész Kínában hét új koronavírusos fertőzést regisztráltak, ráadásul ezek a többi friss fertőzéshez hasonlóan mind külföldről érkező esetek, tehát COVID-19 az országban már nem terjed.
Kínában egy komplett kilencmilliós várost tesztelnek le öt nap alatt
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and laiki

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Ajjaj, Neked is szép napot kedves Bjani :)
Ahogy elnéztem sem a vírust sem az oltást nem tagadta senki itt (máshol léteznek ugyan vírustagadók ahogy laposföldhívők is, az utóbbi alatt pedig gondolom oltáselleneseket értettél).
Olyan elvetelmültek valóban írnak ide akik relativizálják a vírus veszélyességét, de szerintem ez is inkább véleménycsere, ami belefér a szólásszabadságba.
Ha rajtad múlik kérlek ne száműzd őket sem egy szigetre, pláne, az ottmaradásukban reménykedve, erre nem szolgáltak rá ők sem ;)

Köszi a nap összefoglalót.
Esetleg még egy sorral kiegészítheted, a napi tesztek "beválási" arányával. Ma ha jól számolom ez majdnem 14%...

A topicot meg jó lenne, ha az összes vírus/oltástagadó (itt kitörölt jelző) elhagyná, mert baromi idegesítő, hogy az ő hülyeségeiket kell olvasni a hozzászólások 2/3-ában.
Legszívesebben az összeset egy szigetre raknám, majd ha mindenkin átment a vírus, visszajöhet aki tud... Ne ezt az országot (és ezt a topicot) fertőzzék össze a baromságaikkal!
 
  • Tetszik
Reactions: Septimus

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A topicot meg jó lenne, ha az összes vírus/oltástagadó (itt kitörölt jelző) elhagyná, mert baromi idegesítő, hogy az ő hülyeségeiket kell olvasni a hozzászólások 2/3-ában.
Legszívesebben az összeset egy szigetre raknám, majd ha mindenkin átment a vírus, visszajöhet aki tud... Ne ezt az országot (és ezt a topicot) fertőzzék össze a baromságaikkal!
Miért nem csinálsz egy covid19 hívők topikját? Hidd el hogy ott majd zavartalanul szopkodhatjátok egymást.
És azt képzeled hogy én örülök annak, hogy nem kevés kritikátlan, hiszékeny és irányítható polgártársammal vagyok körülvéve? Ennek ellenére még nem jutott eszembe hogy koncentrációs táborba zárjam a másként gondolkodókat, akkor sem ha prosztó neveletlen alakok.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Miért nem csinálsz egy covid19 hívők topikját? Hidd el hogy ott majd zavartalanul szopkodhatjátok egymást.
És azt képzeled hogy én örülök annak, hogy nem kevés kritikátlan, hiszékeny és irányítható polgártársammal vagyok körülvéve? Ennek ellenére még nem jutott eszembe hogy koncentrációs táborba zárjam a másként gondolkodókat, akkor sem ha prosztó neveletlen alakok.
A vírus- és oltástagadók nem másként gondolkodók, hanem közveszélyes szociopaták, akiket a legkülönfélébb módon kell szankcionálni a többség védelmében!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 848
91 306
113
A magyarországi fertőzöttek számához képest elenyészőnek tűnő tizenkét új fertőzést azonosítottak a kilencmilliós Csingtao város egyik kórházában, ahol behurcolt koronavírusos eseteket kezelnek. A városvezetés viszont a következő öt napban a város teljes lakosságát leteszteli. Túlzásnak tűnhet kilencmillió lakost tesztelni tizenkét fertőzött miatt, de Kína épp ezzel a kíméletlen szigorral győzte le gyakorlatilag mostanra a járványt (amennyiben hihetünk a hivatalos számoknak). Október 6-án például egész Kínában hét új koronavírusos fertőzést regisztráltak, ráadásul ezek a többi friss fertőzéshez hasonlóan mind külföldről érkező esetek, tehát COVID-19 az országban már nem terjed.
Kínában egy komplett kilencmilliós várost tesztelnek le öt nap alatt
Ez azért elég aránytalannak tűnik. Viszont ha jól sejtem ez egy fontos ipari központ. Féltik a GDP-t.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 891
11 245
113
Nos, hogy hogyan is megy ez Kinaban, ahol ugy tunik kilabaltak a fertozesbol:

12 pozitiv eset miatt 5 nap alatt letesztelik a 9 millio !!! lakosu varost.

China was set to conduct a mass-screening campaign in the 9 million-strong metropolis of Qingdao on Monday after six cases of COVID-19 were discovered, health authorities said.

In contrast to other parts of the world where cases are soaring, China has for several months managed to contain the epidemic with strict controls, the widespread wearing of masks, containment measures and contact-tracing applications.

Nationally, only a few new patients have been recorded each day, almost all of them Chinese who have returned from abroad and are placed in quarantine upon arrival.

https://www.bbc.com/news/world-asia-54504785

https://www.euronews.com/2020/10/12...million-over-5-days-after-12-cases-discovered
 
  • Tetszik
Reactions: Python

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Ez azért elég aránytalannak tűnik.

Ha kamuszámokat tettek közzé eddig, akkor nem!
..
Egyébként lassan oda jutunk, hogy el kellene gondolkodni a "szerveknek" azon, hogy a koronavírusos fertőzésekkel kapcsolatos minden adatot nemzetbiztonsági szempontból szenzitívvé nyilvánítsanak, és aztán ennek megfelelően is kezeljenek!
Teljesen fölösleges ezeket a nagyvilágnak körbekürtölni! Bizonyos szempontból nemzetbiztonsági károkat is okoz!
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A vírus- és oltástagadók nem másként gondolkodók, hanem közveszélyes szociopaták, akiket a legkülönfélébb módon kell szankcionálni a többség védelmében!

Félti azt is, de a nagy susmusos eltusoljuk aztán nem jött össze és világjárvány lett belőle történet után nem akarnak már újabb belső COVID-19 terjedést! Legalább is megtesznek mindent, hogy ne legyen újból, így ne kelljen lezárni megint mindent. Ezért fontos a tesztelés és a kontaktkutatás, hisz ezt a tesztelést kb. 3-5 nap múlva megint megismétlik aki pozitív megy a karanténkórházba a város meg kinyit, és megy tovább az élet és a gazdaság. Mondanám, hogy igazad van és csak a GDP -t féltik, de ez az általános járványügyi metódus jelenleg Kínában a futottak még kategóriába tartozó települések esetében is az egész ország területére vonatkoztatva.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Blogen így ismeretlenül is kedvellek, úgyhogy ne haragudj meg ezen megjegyzésemért, de szociopátia témakörben szükség lehet némi önreflexióra is.

Egyébként meg pontosan ugyanazt és ugyanúgy írtad le, amit BJani, szerintem tudomásul vettük, hogy milyen változatos módon szankcionálnátok ezeket az embereket, de minthogy itt ilyen emberek nincsenek, nem értem minek ezzel vagdalkozni, illetve pontosan kinek címzitek e válogatott jókívánságokat mint a Szent Invizíció?
Nem pont az volt a felvetés, hogy nem szeretnétek itt ilyesmit olvasni, de akkor meg mi ez a ködszurkálás?
Ha esetleg ennyire agyadra ment a lockdown, ill frusztrált vagy és agresszív, és ez segítene kiereszteni a gőzt, akkor tőlem nyugodtan részletezd eme legkülönfélébb szankciókat, aztán igyál egy bögre kakaót és szundíts egy jót.
Ígérem eszembe sem jut tagadni a vírust sem az oltást, mindkettő igenis létező dolog! ;)

A vírus- és oltástagadók nem másként gondolkodók, hanem közveszélyes szociopaták, akiket a legkülönfélébb módon kell szankcionálni a többség védelmében!
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 302
10 580
113
Blogen így ismeretlenül is kedvellek, úgyhogy ne haragudj meg ezen megjegyzésemért, de szociopátia témakörben szükség lehet némi önreflexióra is.

Egyébként meg pontosan ugyanazt és ugyanúgy írtad le, amit BJani, szerintem tudomásul vettük, hogy milyen változatos módon szankcionálnátok ezeket az embereket, de minthogy itt ilyen emberek nincsenek, nem értem minek ezzel vagdalkozni, illetve pontosan kinek címzitek e válogatott jókívánságokat mint a Szent Invizíció?
Nem pont az volt a felvetés, hogy nem szeretnétek itt ilyesmit olvasni, de akkor meg mi ez a ködszurkálás?
Ha esetleg ennyire agyadra ment a lockdown, ill frusztrált vagy és agresszív, és ez segítene kiereszteni a gőzt, akkor tőlem nyugodtan részletezd eme legkülönfélébb szankciókat, aztán igyál egy bögre kakaót és szundíts egy jót.
Ígérem eszembe sem jut tagadni a vírust sem az oltást, mindkettő igenis létező dolog! ;)

Én már rájöttem, hogy felesleges az erőlködés, kb. mint amikor a Windows - Apple tábor hadakozik, annyira hasznos, semelyik tábor nem fogja meggondolni magát. Ezért nem is írok már semmit napok óta, egy év, és kiderül, kinek volt igaza. Addigra lesznek valószínűleg megfelelő gyógyszerek, lesz oltás is, és lesz egy komplett év, amiből mérleget lehet vonni. Addig meg befagyva maradnak a frontvonalak.
 
  • Tetszik
Reactions: balkáni

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Félti azt is, de a nagy susmusos eltusoljuk aztán nem jött össze és világjárvány lett belőle történet után nem akarnak már újabb belső COVID-19 terjedést! Legalább is megtesznek mindent, hogy ne legyen újból, így ne kelljen lezárni megint mindent. Ezért fontos a tesztelés és a kontaktkutatás, hisz ezt a tesztelést kb. 3-5 nap múlva megint megismétlik aki pozitív megy a karanténkórházba a város meg kinyit, és megy tovább az élet és a gazdaság. Mondanám, hogy igazad van és csak a GDP -t féltik, de ez az általános járványügyi metódus jelenleg Kínában a futottak még kategóriába tartozó települések esetében is az egész ország területére vonatkoztatva.
Amíg nem szankcionáljuk keményen az egyszerű járványügyi megelőző intézkedések megszegését, az alól kibújni akarást (maszkviselés, távolságtartás és talán a közeljövőben az oltás is), addig csak a lezárás marad, mert a járvány terjedni fog. Ez egy egyszerűen megállítható járvány: maszk+távolságtartás aztán ha van oltás, akkor oltás dögivel. Ennyi. Aki ez ellen uszít az a lezárást követeli!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Amíg nem szankcionáljuk keményen az egyszerű járványügyi megelőző intézkedések megszegését, az alól kibújni akarást (maszkviselés, távolságtartás és talán a közeljövőben az oltás is), addig csak a lezárás marad, mert a járvány terjedni fog. Ez egy egyszerűen megállítható járvány: maszk+távolságtartás aztán ha van oltás, akkor oltás dögivel. Ennyi. Aki ez ellen uszít az a lezárást követeli!
Itt körülbelül csak te úszítasz és én szégyellem magamat bináris gondolkodásodért. Amikor lesz oltás oltasd magadat és családodat amennyit akarod, nekem nem lesz ellenvetésem.
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Köszi a nap összefoglalót.
Esetleg még egy sorral kiegészítheted, a napi tesztek "beválási" arányával. Ma ha jól számolom ez majdnem 14%...
Eddig azért nem írtam oda, mert ránézésre látszik az arány, illetve már a sajtó elkezdte figyelni ezt a mutatót és ezeket a cikkeket rendre ide is linkeljük. (Plusz ha az új tesztelési eljárás elterjed, akkor az fel fogja borítani ezt az arányt.)
Van újabb ismerősöm, aki koronavírusos. Az illetőt már nem is tesztelik, mielőtt visszamehet az "életbe". Csak teljen el 10 nap, aztán szabadulhat.
(önszorgalomból elvégzett tesztelés alapján tudja, hogy az volt)
(Vagyis saját pénzen bizonyította, hogy a jelenlegi protokoll jó?)
Nekem van több ismerősöm és rokonom is akik megfertőződtek. Eü dolgozók közül van aki meghalt, és olyan is van aki a tavaszi első kör után most másodszorra is elkapta. Akkor sem viselte könnyen, de most még rosszabb a helyzet. Na, ez azért egy picit aggasztó lehet a jó immunrendszerrel rendelkezők számára is, de még nem olvastam utána, hogy ez milyen gyakori.
Hidd el hogy ott majd zavartalanul szopkodhatjátok egymást.
Amilyen szinten felszopjátok itt egymást ti vírus-szkeptikusok, vagy mi most az új nevetek, azt tanítani lehetne.
A nők körében a kutatások alapján többségben vannak a szkeptikusok! (nem a "tagadók")
Az orvosok között mennyi?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én már rájöttem, hogy felesleges az erőlködés, kb. mint amikor a Windows - Apple tábor hadakozik, annyira hasznos, semelyik tábor nem fogja meggondolni magát. Ezért nem is írok már semmit napok óta, egy év, és kiderül, kinek volt igaza. Addigra lesznek valószínűleg megfelelő gyógyszerek, lesz oltás is, és lesz egy komplett év, amiből mérleget lehet vonni. Addig meg befagyva maradnak a frontvonalak.

Amíg nem szankcionáljuk keményen az egyszerű járványügyi megelőző intézkedések megszegését, az alól kibújni akarást (maszkviselés, távolságtartás és talán a közeljövőben az oltás is), addig csak a lezárás marad, mert a járvány terjedni fog. Ez egy egyszerűen megállítható járvány: maszk+távolságtartás aztán ha van oltás, akkor oltás dögivel. Ennyi. Aki ez ellen uszít az a lezárást követeli!

Az a baj srácok, hogy teljesen belefeledkeztek ebbe a történetbe. Mintha hipnózis alatt állnátok!
Ha nem lennének adatok közzé téve a járványról, mi lenne? Ezen már gondolkodtatok?
..
Olyan közelről nézitek az egészet, hogy így lehetetlen eszmecserét folytatni tágabb összefüggésekről...
Sajnos.
Pedig ennek az egésznek önmagán túlmutatóan sokkal inkább geopolitikai, társadalom-átalkul(tat)ási és gazdasági vetülete van!
Szerencsére, teszem hozzá!