Közlekedés (infrastruktúra, vasút, autó-motor, elektromos járművek, ...)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
A kereszteződés túloldalán fantasy bolt van, előtte padka. A menetiránnyal szemben akart valaki felugratni a járdára, nem sikerült. A facebook-os oldal szerint felkarcsont törött.
Rollerrel? Tényleg ennyi droid használja...?

3 utcával feljebb villamos sín, megy rajta úgy 9 különböző járat. Rendszeres, hogy valaki bepróbálkozik a két villamos között elmenni. Gyakran nem sikerül. A korona előtti időben a tömött villamos ilyenkor nyomott egy satuféket. Munkatárs felesége egy ilyen alkalommal esett és törte ki 4 fogát. A gyereket elkapták, a nő fogait (úgy 1600 ójtó/darab) a biztosító behajtja a gyereken.
A fájdalomérzetért gondolom nem lehet azt tenni, hogy a kis gyökért is jól pofánverik.
A tegnap linkelt videón is, ahol a Baross utcánál ment át a sok fasz a full piroson, ha ott jött volna a vili, akkor mi lett volna?
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 669
55 393
113
Nemrég láttam egy videót a youtubon, ahol egy rolleres 80-al ment este, jól kivilâgitva. Csak arra emlékszem, hogy Európâban volt. A felvételt készitö autós nem akart hinni a szemènek. Aztân megelözte: semmi sisak stb.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nemrég láttam egy videót a youtubon, ahol egy rolleres 80-al ment este, jól kivilâgitva. Csak arra emlékszem, hogy Európâban volt. A felvételt készitö autós nem akart hinni a szemènek. Aztân megelözte: semmi sisak stb.

Nálunk is reklámoztak facebook-on 70km/h-s példányt, mikor alákommenteltem, hogy ez mégis miafaszra jó akkor megkaptam, hogy nyugaton ez a normál és hülye vagyok...
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Nemrég láttam egy videót a youtubon, ahol egy rolleres 80-al ment este, jól kivilâgitva. Csak arra emlékszem, hogy Európâban volt. A felvételt készitö autós nem akart hinni a szemènek. Aztân megelözte: semmi sisak stb.

Ez már extrém sport, úgy is kéne vele bánni. Nem közlekedési mód.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 057
10 165
113
Azokon se katalizátor, se semmi, cserébe hogy büdös még rohadt hangos is.
Utálom a motorosakat ,a legönzőbb banda:
-gecihangos, csapatban vonulva különösen fájnak. Nyilván a legszebb hegyi útvonalakon vonulnak itthon hétvégente. A legjobbak direkt szerelnek hangerősítőt a kipufogóba.
-lehetőleg 200-al mennek az autópályán. Amelyik nem vonul a hétvégén az, a szerpentinen száguld a tudása határán, na az legalább gyorsan meghal.
-az egész jármű mára zárt pályára való életveszélyes anakronisztikus szar, de legalább lenne elektromos
+1 mikor kölköm fél éves volt egyik utcában lakó jóember felfedezte hogy ha a szakadt autóm mellett vált vissza akkor beindul a riasztó. Mivel reggel háromkor járt haza, hetekig addig aludtam csak. Sosem jöttem rá hol lakik, pedig megborítottam volna, kerestem a környéken. Így kiszedtem a riasztót.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 902
15 390
113
Nekem a motorosokkal nincs bajom, nagyrészt tudják hogy mit csinálnak, látszódnak is, partnerek a közlekedésben stb. Oké kicsit hangosak de az a pár belefér.

Ellenben a dongóként ide oda cikázó robogósokra mindennek az ellentéte igaz, feltartanak, büdösek, hangosak. Nem akarod őket a rollerek helyett. Mondjuk a rollereket sem, mert az meg gyalogosként életveszély.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Azokon se katalizátor, se semmi, cserébe hogy büdös még rohadt hangos is.
Van elektromos robogó is.
Ha nincs kiherélve a dob, akkor egy négyüteműnek nem illik nagyon hangosnak lennie.

Azt nem tudják felvinni a lakásba, illetve a parkolásért fizetni kell, plusz ott van a biztosítás és a jogosítvány. Ilyesmik.
Egy kis edzés úgy sem árt. :) Amúgy meg nem mindenki a panel 10.-en lakik.

Utálom a motorosakat ,a legönzőbb banda:
-gecihangos, csapatban vonulva különösen fájnak. Nyilván a legszebb hegyi útvonalakon vonulnak itthon hétvégente. A legjobbak direkt szerelnek hangerősítőt a kipufogóba.
-lehetőleg 200-al mennek az autópályán. Amelyik nem vonul a hétvégén az, a szerpentinen száguld a tudása határán, na az legalább gyorsan meghal.
-az egész jármű mára zárt pályára való életveszélyes anakronisztikus szar, de legalább lenne elektromos
+1 mikor kölköm fél éves volt egyik utcában lakó jóember felfedezte hogy ha a szakadt autóm mellett vált vissza akkor beindul a riasztó. Mivel reggel háromkor járt haza, hetekig addig aludtam csak. Sosem jöttem rá hol lakik, pedig megborítottam volna, kerestem a környéken. Így kiszedtem a riasztót.

Ma már nagyon le van szabályozva a hang. A gyárit meg elvileg nem lehetne lecserélni. Németországban eléggé nézik hangmérővel.
Sose mentem se 200-al, se autópályán, se szerpentinen, pedig pár évig motoroztam.
Lenne elektromos? Hát, van. Pont Szegeden nézegettem. (Azt hiszem, hogy pont onnan vagy.)
Ha reggel mentem el otthonról, vagy későn értem haza, akkor sose húztam az utcában, sokszor már csak gurultam. Pedig g..i hangos, nyitott kipufogó volt rajta, amikor vettem. Sőt lovaskocsi mellett is alapjáraton mentem el, meg nem vinnyogtattam parkolóban. Aztán halkabbra cseréltem a dobot. Engem zavart, egyrészt már én sem hallottam egy óra motorozás után, másrészt zavart, hogy mást zavar(hat).
Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy nem a motor tehet róla ha hülye aki rajta ül.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 190
113
Szóval én azon a véleményen vagyok, hogy nem a motor tehet róla ha hülye aki rajta ül.
Ismét Veszprém, csak éppen most a drága szomszédság: kollega pár évvel ezelőtt vett egy motort és úgy gondolta megszereli-eladja csak éppenséggel nem értett hozzá. Szóval éveken keresztül hallgatthattuk ahogy hétvégente/munkaszüneti napokon/full random teljes nyélgázon bőgette órákon keresztül, hogy höhh ez most fasza lesz. Volt olyan húsvét amikor 10-től este 8-9-ig brrrrbrrrrbrrr fullretardban tolta. Na de nem elég ám garázsban berregni, ki kell menni utcára és miután szóltunk "légy mán oly szíves egy kicsivel halkabban" véletlen pont előttünk nyomott nyélgázt. Policáj szerint nem ő az illetékes, önkormányzat szimplán szarik az ilyenbe, maradtak a többször megismételt tárgyalások a delikvenssel, melyet hátráltatott azon tény, hogy sokszor vagy részeg volt vagy másfajta kognitív képességeket gyengítő formula hatása alatt állt. Korona első hullámos összezördülés alatt egy "ples legyél már halkabb" kérésre vagy nyolcszor jött vissza "gyere ki" falhanggal, ám hülyék nem vagyunk, nem megyünk házhoz lófaszért. Azóta viszonylag normalizálódott a viszony, egész béke van de azért még bármi lehet.

Ui: Ugyanezen kollega vagy 10-15 évvel ezelőtt, mikor egyéni fuvarozással próbálkozott idegében egyszerűen szétverte a saját furgonját, szóval van itt jópár megválaszolatlan kérdés.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ismét Veszprém, csak éppen most a drága szomszédság: kollega pár évvel ezelőtt vett egy motort és úgy gondolta megszereli-eladja csak éppenséggel nem értett hozzá. Szóval éveken keresztül hallgatthattuk ahogy hétvégente/munkaszüneti napokon/full random teljes nyélgázon bőgette órákon keresztül, hogy höhh ez most fasza lesz. Volt olyan húsvét amikor 10-től este 8-9-ig brrrrbrrrrbrrr fullretardban tolta. Na de nem elég ám garázsban berregni, ki kell menni utcára és miután szóltunk "légy mán oly szíves egy kicsivel halkabban" véletlen pont előttünk nyomott nyélgázt. Policáj szerint nem ő az illetékes, önkormányzat szimplán szarik az ilyenbe, maradtak a többször megismételt tárgyalások a delikvenssel, melyet hátráltatott azon tény, hogy sokszor vagy részeg volt vagy másfajta kognitív képességeket gyengítő formula hatása alatt állt. Korona első hullámos összezördülés alatt egy "ples legyél már halkabb" kérésre vagy nyolcszor jött vissza "gyere ki" falhanggal, ám hülyék nem vagyunk, nem megyünk házhoz lófaszért. Azóta viszonylag normalizálódott a viszony, egész béke van de azért még bármi lehet.

Ui: Ugyanezen kollega vagy 10-15 évvel ezelőtt, mikor egyéni fuvarozással próbálkozott idegében egyszerűen szétverte a saját furgonját, szóval van itt jópár megválaszolatlan kérdés.

Gyakorold rajta a diplomáciát. :D Jó szomszédság török átok. Sajnos vannak ilyen futóbolondok motorozástól függetlenül. Szüleimnek van ilyen idegbeteg szomszédja,még a boltba is ment utánuk egy időben; azzal se lehet mit kezdeni, pedig már a rendőrök is jártak nála párszor. Az ilyen ha nem motort "szerel" akkor rádiót bömböltet, ha otthon sincs, vagy flexel, vagy délben füvet nyír benzinessel. Szóval a motor csak egy eszköz, a kretén az kretén.
 
  • Tetszik
Reactions: yangwenli

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 057
10 165
113