Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezek a srácok-lányok pont a hazatérés előtti este buliztak bent szóval semmi extra csak sok volt az alkohol meg a többi. A Kandó koleszban miért nem törtek zúztak? Bánki koliból ma cuccolt haza haverom, Ő miért nem zúzott? @koli ott sem volt semmi....
Mert nem a sönhertz? Passz. Nem a törő zúzókat mentem. Csak megértem a kiakadásukat.

Btw van előnye ex kollégákkal tölteni az utolsó szabad estét. A járvány topikba írok összefoglalót a laborkapacitásokról.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 184
113
Ez már vmi...ehhez csak gratulálni tudok....

124357331_2494848364148545_4291384052699810222_n.jpg


124671375_1018104445374085_7227996949105730193_n.jpg


https://pestisracok.hu/tobb-szobat-...ek-szet-a-hallgatok-a-schonherz-kollegiumban/
Mernoki precizitas. A jovo mernokeie. Ezekre pazaroljak adomat? Ehh... Ezek meg annyi hasznot nem termeltek ki az orszagnak mint amennyibe egy ilyen szobanak a bekerulesi koltsege.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 184
113
Elmondom ez hogy volt tavasszal a bmen:
Kollégiumban általában okkal vannak az emberek.
Na most: tavasszal
Kedd: akinek fontos maradjon
szerdán közölték, hogy takarodás haza, de a cuccok maradhatnak. Hazamentek
Csütörtökön:
Estig cuccok ki, különben cuccok kuka...
Na most eddig a bmen annyi biztos, hogy szerdátlól rektori szünet, a kollegiumokról semmi nincs még.
Szted akkor min?
Es ezert szet kell verni egy szobat? Mi koze ehhez a szobanak? Ha netan ezek egyszer dolgozni fognak egy nap vagy akar egy ora alatt is erheti oket ennyi valtozas. Mit fognak csinalni szetverik a munkahelyuket? Az elet folyamatos ujratervezes.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Es ezert szet kell verni egy szobat? Mi koze ehhez a szobanak? Ha netan ezek egyszer dolgozni fognak egy nap vagy akar egy ora alatt is erheti oket ennyi valtozas. Mit fognak csinalni szetverik a munkahelyuket? Az elet folyamatos ujratervezes.
Már párszor leírtam: nem, nem kell szétverni a szobát. Büntessek őket. Én csak az indulatot értem. Nem a cselekményt
 
  • Tetszik
Reactions: torsen
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezek a srácok-lányok pont a hazatérés előtti este buliztak bent szóval semmi extra csak sok volt az alkohol meg a többi. A Kandó koleszban miért nem törtek zúztak? Bánki koliból ma cuccolt haza haverom, Ő miért nem zúzott? @koli ott sem volt semmi....
Btw jelenleg annyi infójuk van, h szerdától csütörtökig rektori szünet. Semmilyen hazaérkezés meg ilyesmi.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Az elejével egyet értek.
A váratlannal:
Szóval az rendben volt tavasszal, hogy kedd: akinek gond maradhat
Szerda, mindenki takarodjon haza, de a cuccok maradhatnak
Csütörtök: aki estig nem viszi haza a cuccait annak kuka?

És akkor most ugyanez kezdődött.
Még egyszer, az eljárással nem értek egyet, a felháborodást megértem...
Nah, itt még egy videó. Ez nem a Covid miatt volt. Bedurvult a bulika....

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 668
113
Ezek a srácok-lányok pont a hazatérés előtti este buliztak bent szóval semmi extra csak sok volt az alkohol meg a többi. A Kandó koleszban miért nem törtek zúztak? Bánki koliból ma cuccolt haza haverom, Ő miért nem zúzott? @koli ott sem volt semmi....
Eltiltani őket mindentől. Kollégiumot max. akkor lássanak belülről ismét, ha Biden feltámasztja őket 100 év múlva!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 668
113
Ezeknek is elkelne egy pár jó nagy pofon...
( csak elmélkedek... :))
A sok vidéki libsevik feljön Pestre, és előjön belőle az állat, ha nem lát kerékpárt és tehenet. Ezért fogynak a vidéki szoci szavazók is. Minden hatalom ellen lázadó büdösbunkó - tisztelet a kivételnek - a nagyvárosokba megy tanulni, hogy paraszt-alkesz szak helyett informatika/(a kívánt rész behelyettesítendő!)-alkesz szakon diplomázzon le a végén.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Na jó, akkor leszek én az ördög ügyvédje...

Én nem látom olyan nagy problémának a történteket. Nem bántottak senkit, csak egy-két szék bánta a bulit. A többi berendezés sértetlennek tűnik. Két perc sepregetés után már egy átlagos Schönherzes fiúszobának nézne ki. Arra is nagyobb összeget mernék tenni, hogy nem ezek a váll nélküli kockát bontották meg a betont, hanem csak a szoci építészet örökségét csodálhatjuk az omladozó falakban. Kábé 2 kilóból helyre lehet hozni azt is.

2020-ban egy menő villamosmérnök iskola kollégiuma még ott tart, hogy neoncsövekkel világítanak és 4 fiatal felnőttet tömörítenek össze emeletes ágyakon(!) egy ilyen kis szobában... Egy a gitározással be lehet csajozni, de nem ezen a helyen. Semmit nem vesztett a világ, hogy szétcsapta a falon.

Ha visszagondolok az én 20-as éveimre, egyrészt alig emlékszem arra az évtizedre, másrészt csak azért úsztuk meg szabadlábon, mert nem volt kamerás mobiltelefon mindenki kezében, meg meg a tanárok vagy a rendőrök nem akartak olyan miatt büntetni, aminél ők durvábbakat is elkövettek fiatalon. :rolleyes:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 331
113
2020-ban egy menő villamosmérnök iskola kollégiuma még ott tart, hogy neoncsövekkel világítanak és 4 fiatal felnőttet tömörítenek össze emeletes ágyakon(!) egy ilyen kis szobában...
Tekintve az a budapesti albérlet kínálatot hasonló körülményeket penésszel és dohhal, lift nélkül gangos házban balhés szomszédokkal is választhatnák, többszörös áron.

Aki tanulni akar, az itt is tud. Voltak koleszos ismerőseim, hasonló körülmények közt laktak, és tudtak tanulni. Nem volt karantén, az tény, ahhoz ez durva lenne, de épp ezért küldik őket haza.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 718
55 656
113
Na jó, akkor leszek én az ördög ügyvédje...

Én nem látom olyan nagy problémának a történteket. Nem bántottak senkit, csak egy-két szék bánta a bulit. A többi berendezés sértetlennek tűnik. Két perc sepregetés után már egy átlagos Schönherzes fiúszobának nézne ki. Arra is nagyobb összeget mernék tenni, hogy nem ezek a váll nélküli kockát bontották meg a betont, hanem csak a szoci építészet örökségét csodálhatjuk az omladozó falakban. Kábé 2 kilóból helyre lehet hozni azt is.

2020-ban egy menő villamosmérnök iskola kollégiuma még ott tart, hogy neoncsövekkel világítanak és 4 fiatal felnőttet tömörítenek össze emeletes ágyakon(!) egy ilyen kis szobában... Egy a gitározással be lehet csajozni, de nem ezen a helyen. Semmit nem vesztett a világ, hogy szétcsapta a falon.

Ha visszagondolok az én 20-as éveimre, egyrészt alig emlékszem arra az évtizedre, másrészt csak azért úsztuk meg szabadlábon, mert nem volt kamerás mobiltelefon mindenki kezében, meg meg a tanárok vagy a rendőrök nem akartak olyan miatt büntetni, aminél ők durvábbakat is elkövettek fiatalon. :rolleyes:

Csak az utolsó bekezdéssel értek egyet, részben.
Nem hivtak rendört stb. De felpofoztak. És meg is érdemeltük, több évtized tâvlstból is. Csodâlom, hogy kibirtak minket. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 491
24 169
113
Ha visszagondolok az én 20-as éveimre, egyrészt alig emlékszem arra az évtizedre, másrészt csak azért úsztuk meg szabadlábon, mert nem volt kamerás mobiltelefon mindenki kezében, meg meg a tanárok vagy a rendőrök nem akartak olyan miatt büntetni, aminél ők durvábbakat is elkövettek fiatalon.
Én is és az ismerőseim is csinálunk hülyeségeket, de azt nem vesszük fel, pont ahogy írtad. A betont nem bontotta meg azzal a kis kalapáccsal, csak a vakolatot szedte le.
Szerintem ha hülyék voltak és a nagy lázadásukat ország világ elé kitárták akkor vállalják a büntetést. Én azt gondolom, hogy ha nem kerül ki a netre akkor pénzbüntetéssel és fegyelmivel megússzák + kereshetnek egy albit, de ők a nehezebb utat választották (ugyebár gyerekkori figyelemhiány miatt kipakolnak mindent a netre, hogy ha a szülők nem értek rájuk majd mások figyelnek)
Vannak ilyen emberek akik részegen vagy egyéb szerek hatása alatt késztetést éreznek a rombolásra, pár éve Csongrádon béreltünk ki egy kocsmát szilveszterre és egy általam csak látásból ismert egyén valamikor lebontotta a wc-t mert neki az volt a frankó, azt nem tudta megmondani akkor, meg azóta se, hogy miért.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hátha mégis bident hozzák ki győztesnek,jól jöhet...
Hmm..milyen jogon turkál a kormány mások gatyajában?

( kurucinfot tanulmányozó elfojtásokkal, küszködők kérem ne vászoljanak, BBBBoooooooRRREEEEED.
Volt már ilyen fellépés a "bűnös devinenciák ellen" csak akkor ugye nem a keresztre, hanem a vörös csillagra, előttem meg a horogkeresztre hivatkoztak. De semmi gond, egyrészt ezek ugyanazok, jó úton haladunk a nagx szellemi honvédelemmel, hogy pár évtizeden belül egy leépült, Eu-n kívüli, ex-Kola szigeti elhagyott szocreál lakótelep legyen az országból. Lehet, az a nagy terv, hogy katasztrófaurizmusra épül az ország gazdasága?
 
H

Hummen23

Guest
Hmm..milyen jogon turkál a kormány mások gatyajában?

( kurucinfot tanulmányozó elfojtásokkal, küszködők kérem ne vászoljanak, BBBBoooooooRRREEEEED.
Volt már ilyen fellépés a "bűnös devinenciák ellen" csak akkor ugye nem a keresztre, hanem a vörös csillagra, előttem meg a horogkeresztre hivatkoztak. De semmi gond, egyrészt ezek ugyanazok, jó úton haladunk a nagx szellemi honvédelemmel, hogy pár évtizeden belül egy leépült, Eu-n kívüli, ex-Kola szigeti elhagyott szocreál lakótelep legyen az országból. Lehet, az a nagy terv, hogy katasztrófaurizmusra épül az ország gazdasága?

Melyik alternatív valóságban élsz?
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 048
54 171
113
Hmm..milyen jogon turkál a kormány mások gatyajában?

( kurucinfot tanulmányozó elfojtásokkal, küszködők kérem ne vászoljanak, BBBBoooooooRRREEEEED.
Volt már ilyen fellépés a "bűnös devinenciák ellen" csak akkor ugye nem a keresztre, hanem a vörös csillagra, előttem meg a horogkeresztre hivatkoztak. De semmi gond, egyrészt ezek ugyanazok, jó úton haladunk a nagx szellemi honvédelemmel, hogy pár évtizeden belül egy leépült, Eu-n kívüli, ex-Kola szigeti elhagyott szocreál lakótelep legyen az országból. Lehet, az a nagy terv, hogy katasztrófaurizmusra épül az ország gazdasága?



Ott vagy a szeren. ;)
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ott vagy a szeren. ;)

Igen, minket irigyel Svájc. Ja nem.

A valóság még a legrosszabb elképzeléseket is képes volt felülmúlni – így reagált az ING vezető elemzője a magyar gazdaság teljesítményére. Virovácz Péter szerkesztőségünknek küldött közleményében azt írta: a magyar gazdaság 2020 második negyedévében 14,5 százalékkal zsugorodott negyedéves alapon, míg az előző év azonos időszakához képest a GDP 13,6 százalékkal zuhant. „Talán mondani sem kell, hogy mindkét adat negatív rekordot jelent, messze túlmutatva az eddig látott bármilyen recesszión. A mai adat egyben azt is jelenti, hogy immáron hivatalosan is technikai recesszióba süllyedt a magyar gazdaság” – fogalmazott.

Kiemelte, hogy a növekedés szerkezetét illetően a KSH szokásosan szűkszavú első közleménye csak annyit jelez, hogy a járvány okozta rendkívüli helyzet hatására a legtöbb nemzetgazdasági ág termelése visszaesett, a szolgáltatások és az ipar egyaránt nagymértékben hozzájárultak a gazdasági teljesítmény alakulásához. „Mindezek alapján tehát, ahogyan várni lehetett, a gazdaság gerincét adó két szektor omlott össze leginkább” – tette hozzá. Azt írta, ebből fakadóan várhatóan a fogyasztás és a nettó export is rendkívüli mértékben visszafoghatta a gazdasági növekedést, pontosabban erősítette a visszaesést.

Ez nyár végi hír volt, óvatos örömmel, hogy kicsit javult a helyzet, a járványellenes intézkedések enyhülésével. Most meg november van, boldog karácsonyt.
 
Status
Not open for further replies.