Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 861
113
Ebben igazad van! Rengetegen szakma alulfizetett. Ez most szembetűnőbb, amikor néhány ágazatban, azért az utóbbi években megszaladt. A Covid előtt 2015-16 óta Mo. dinamikus béremelkedés fázisban volt . Az SZJA rekord alacsony. 38-40%-ról indult, most 15%.

Kis kieg még.
Látod már az orvosokat nem is lehet írni. o_O
70%-os béremelés megy az ápolónőknek is. Ez azért jelentős. Még mindig kevés, de van előrelépés.
csak kellett hozzá egy világjárvány hogy észbe kapjanak amikor a létszámhiány évtizedes probléma, ezért emlegetem a prioritásokat.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 073
92 138
113
csak kellett hozzá egy világjárvány hogy észbe kapjanak amikor a létszámhiány évtizedes probléma, ezért emlegetem a prioritásokat.
Egyébként qrvaérdekes, de Nyugaton is ugyanez most a probléma. Kevés kórházi ágy, létszámhiány. A mákunk most az, hogy nálunk politikai okokból nem zártak be "milliárdos veszteséget termelő" kórházakat , így jóval nagyobb a kapacitásunk mint Nyugaton általában, ahol már inkább biznisz lett az egészségügy, nem állami kötelezettség és ez most visszaüt. Nagy tanulság ez is!!!
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 972
19 218
113
Engem az zavar hogy mi épülhetett volna még helyette és hány olyan ágazat lehetne százszor előrébb aminek konkrétan ha gáz van az életedet köszönheted. Szóval leginkább a prioritások zavarnak. Nekem inkább prioritás pl, hogy a pécs-szabadka-szeged vasútvonalat 100 év után valahogy visszapótoljuk, délen legyen egy híd a dunán és az ehhez illeszkedő autópálya és ezzel az a rész is bekapcsolódjon az ország gazdasági vérkeringésébe.
És Nógrád... Iszonyatosan elhanyagolt terület, mert szörnyű a közlekedése.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 735
3 870
113
csak kellett hozzá egy világjárvány hogy észbe kapjanak amikor a létszámhiány évtizedes probléma, ezért emlegetem a prioritásokat.
Bakker, nem állunk háborúban senkivel, mégis ezer milliárdokat költünk mostanában a hadieszközbeszerzésre meg bérekre a honvédségnél! Tök felesleges lenne? Van aki szerint igen. Micsoda pazar hidakat lehetne a honvédelemre pazarolt pénzekből építeni!;) :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 861
113
Bakker, nem állunk háborúban senkivel, mégis ezer milliárdokat költünk mostanában a hadieszközbeszerzésre meg bérekre a honvédségnél! Tök felesleges lenne? Van aki szerint igen. Micsoda pazar hidakat lehetne a honvédelemre pazarolt pénzekből építeni!;) :)
Hát a bérekre annyira nem költünk ott se. Igaz a rendőröknél jobban áll a kezdő fizu. 192 meg 146. De ha megfigyeled nem is említettem a honvédségi körülményeket (mondjuk az építőipart laktanya felújítással és építessel is lehetne pörgetni :p)
 
  • Tetszik
Reactions: Luthero

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 475
24 135
113
Na erről meg végképp nem beszélt senki az építőipar pörgetését abszolút támogatom (bár ott lehetett volna hasznosabb dolgok építése felé pörgetni a dolgot), korrupció meg ott nincs ahol nem élnek emberek. Viszont a játékosok fizetésének megemelésére fordított támogatásoknak százmilliószor jobb helye lenne a mentőszolgálatnál, ápolóknál, a tűzoltóknál, a szétesés szélén döglődő rendőrségnél illetve egyéb emberhiány miatt csapágyasra járatott társadalmilag hasznos közszolgálati szervezeteknél
Ne aggódj krisss, amerikából megtudtuk, hogy a rendőrségre nincs szükség, így ha nálunk az ellenzék hatalomra kerül akkor valószínűleg itthon se lesz rájuk szükség, a rendőrség után a következő a honvédségi költségvetés lesz, így a kettő kiesettből talán tudnak majd elegendő lélegeztetőgépet venni és a tűzoltóságokat feltápolni (nagybátyám tűzoltótiszt, nem keresett akkor sem szarul amikor vonulós volt, most meg mégúgyse)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 059
2 772
113
Értem mit akarsz mondani, viszont a művészek alkotásai az emberek 90%-ának csak bullshit, míg a focit is 10% biztosan kedveli...
Jó lett volna ha értelmezed is amit írtam és akkor nem kellene megint véleményeken civakodni....

Ez jól hangzik, de a valòságban 2-3 népszerűbb múzeum hozza a komplett NBI nézőszámát. (Pl. 2016-os adatok nemzeti galèria 570e vs. fradi 215e néző)

https://kultura.hu/muzeumok-latogatottsaga/

Igazából engem megleptek az adatok.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ez jól hangzik, de a valòságban 2-3 népszerűbb múzeum hozza a komplett NBI nézőszámát. (Pl. 2016-os adatok nemzeti galèria 570e vs. fradi 215e néző)

https://kultura.hu/muzeumok-latogatottsaga/

Igazából engem megleptek az adatok.
Hányan nézték az adott évben élő közvetítésben a kiállításokat? :D
Érted, hogy nem érted, hanem csak dobálózol üres szavakkal, mert érveid nincsenek és utálod a focit?
Hagyjátok már ezt a focis trollkodást, értjük nem szeretitek, fene a gusztusotok, más meg mást nem szeret.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 861
113
Hányan nézték az adott évben élő közvetítésben a kiállításokat? :D
Érted, hogy nem érted, hanem csak dobálózol üres szavakkal, mert érveid nincsenek és utálod a focit?
Hagyjátok már ezt a focis trollkodást, értjük nem szeretitek, fene a gusztusotok, más meg mást nem szeret.
Tőled nem sok érvet hallottunk azon kívül, hogy szereted.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Tőled nem sok érvet hallottunk azon kívül, hogy szereted.
Ezt speciel pont nem írtam tekintve, hogy nem szeretem a focit... :D
De sebaj megkérdezem újra, mi alapján hatalmazod magad fel arra, hogy különbséget tegyél az általad preferált és az általad nem preferált kikapcsolódási lehetőségek között?
Vagy úgy gondolod, hogy következetesen nem kéne támogatni se a focit, se a művészeteket, előadó-képző, se a nem létfontosságú kulturális intézményeket?
Ha utóbbi, érdekes szemlélet, de elég népszerűtlen, hisz hobbija mindenkinek van.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 861
113
Ezt speciel pont nem írtam tekintve, hogy nem szeretem a focit... :D
De sebaj megkérdezem újra, mi alapján hatalmazod magad fel arra, hogy különbséget tegyél az általad preferált és az általad nem preferált kikapcsolódási lehetőségek között?
Vagy úgy gondolod, hogy következetesen nem kéne támogatni se a focit, se a művészeteket, előadó-képző, se a nem létfontosságú kulturális intézményeket?
Ha utóbbi, érdekes szemlélet, de elég népszerűtlen, hisz hobbija mindenkinek van.
Ha végigolvastad még amit írtam utána leírtam mibe fektettem volna inkább az ebbe ölt pénzt és ha azok az ágazatok rendben vannak akkor mehet focira.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 926
8 284
113
Én imádom a focit. Azonban a modern média segítségével, gyakorlatilag elérhető lenne, hogy egyáltalán ne legyen a meccseken néző. Persze erre át kell állni a nézőknek is. A közvetítés új tartalmakat hoz, hiszen a visszajátszások a sok kameraállás, akár lehívható statiksztikát stb. egészen mássá teszik a mérközést (ehhez akár okos apokkal még érdekesebbé tehetők a mérkőzések). A reklámok nagyobbak lehetnek, ezzel simán lehet kompenzálni, (a csapatoknál a büdzsében), hogy nincs a helyszínen néző. Sőt a jövőben nem kell ekkora stadionok sem készíteni.. Ez nem ördögtől való. Az autóversenyek szintén sok esetben élvezhetőbbek, mint a helyszínen. Eretken dolog, mert eddig a nézők, a hangulat stb. hozzátartozott a labdarugáshoz, de ezt lehet változtatni. A játékosok már alkalmazkodtak remek zárt kapus mérküzések is voltak több bajnokságban sőt válogatott meccseken is. Az összes csapatsportra érvényes ez. Ami elgondolkoztató, hogy ezzel pld. a szurkolói rendbontásokat, a felesleges atrocitásokat, provokációkat is anulálni lehetne. Gyakorlatilag egy letisztult sportélménnyé válnak a labdarugás, de más csapatsportok is.. Lehet anyázni, de gondolkodjatok el rajta...
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ha végigolvastad még amit írtam utána leírtam mibe fektettem volna inkább az ebbe ölt pénzt és ha azok az ágazatok rendben vannak akkor mehet focira.
Most akkor te is végigolvashatnád, hogy honnan indult a vita és mire nem kaptam még mindig választ. ;)
Hogy a kormány mire fordít pénzt és mit preferál az egy egészen más és komplex kérdés viszont, hogy a foci miatt ne jutna bármi fontosabbra elég forrás az minimum véleményes.
Mivel a kormánynak választást is kell nyernie, sokszor annak ellenére, hogy kormányoznia is kell (értsd jól) muszáj népszerű döntéseket is meghoznia, amik sokszor nem jó döntések.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
hogy nincs a helyszínen néző.
Szerintem semmilyen közvetítés nem tudja pótolni az élőben szurkolás közösségi élményét. Rohadtul meglepődtem, amikor egy boksz meccsen beindultak a nézők... Felejthetetlen szórakozás volt. :cool: (Kevés focit néztem eddig élőben, de gondolom az is hasonló lehet.)
Az autóversenyek szintén sok esetben élvezhetőbbek, mint a helyszínen.
Nem vagyok egy F1 rajongó, de a Hungaroringen engem megvettek kilóra. Az a hang és az egész show hozzá... A tévé sehol nincs, hiába egyre látványosabbak a közvetítése, ha otthon nem remeg a föld és nem érzem a mellkasomban azt a hangorkánt. :rolleyes:
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Én imádom a focit. Azonban a modern média segítségével, gyakorlatilag elérhető lenne, hogy egyáltalán ne legyen a meccseken néző. Persze erre át kell állni a nézőknek is. A közvetítés új tartalmakat hoz, hiszen a visszajátszások a sok kameraállás, akár lehívható statiksztikát stb. egészen mássá teszik a mérközést (ehhez akár okos apokkal még érdekesebbé tehetők a mérkőzések). A reklámok nagyobbak lehetnek, ezzel simán lehet kompenzálni, (a csapatoknál a büdzsében), hogy nincs a helyszínen néző. Sőt a jövőben nem kell ekkora stadionok sem készíteni.. Ez nem ördögtől való. Az autóversenyek szintén sok esetben élvezhetőbbek, mint a helyszínen. Eretken dolog, mert eddig a nézők, a hangulat stb. hozzátartozott a labdarugáshoz, de ezt lehet változtatni. A játékosok már alkalmazkodtak remek zárt kapus mérküzések is voltak több bajnokságban sőt válogatott meccseken is. Az összes csapatsportra érvényes ez. Ami elgondolkoztató, hogy ezzel pld. a szurkolói rendbontásokat, a felesleges atrocitásokat, provokációkat is anulálni lehetne. Gyakorlatilag egy letisztult sportélménnyé válnak a labdarugás, de más csapatsportok is.. Lehet anyázni, de gondolkodjatok el rajta...
Ezt ne vesd fel semelyik tábornak se, ha jót akarsz! :D
A sport nem csak maga a játék és ez a focinál hatványozottan igaz, talán át is billen és a sport kapja a kisebb hangsúlyt, egyszerűen ez a lényege a drukkerek szempontjából, egy amolyan közösségi élmény.
szerk.:
Persze, mint utópia megsüvegelendő, de nem hinném, hogy a valóságba implementálható lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 084
10 281
113
Ezt ne vesd fel semelyik tábornak se, ha jót akarsz! :D
A sport nem csak maga a játék és ez a focinál hatványozottan igaz, talán át is billen és a sport kapja a kisebb hangsúlyt, egyszerűen ez a lényege a drukkerek szempontjából, egy amolyan közösségi élmény.
Az jó, kár hogy nálunk nem mennek ki megnézni...
Hajrá Budafok! :)
 
  • Tetszik
Reactions: Galthran

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 861
113
Most akkor te is végigolvashatnád, hogy honnan indult a vita és mire nem kaptam még mindig választ. ;)
Hogy a kormány mire fordít pénzt és mit preferál az egy egészen más és komplex kérdés viszont, hogy a foci miatt ne jutna bármi fontosabbra elég forrás az minimum véleményes.
Mivel a kormánynak választást is kell nyernie, sokszor annak ellenére, hogy kormányoznia is kell (értsd jól) muszáj népszerű döntéseket is meghoznia, amik sokszor nem jó döntések.
Ha belegondolsz akkor ezeknél kevés kevésbé népszerű döntésük volt, elég sok nagyon kormánypárti ismerősöm van aki ezt eléggé emlegeti mint negatívumot.
 

szarci1999

Well-Known Member
2020. augusztus 6.
431
479
63
Ha belegondolsz akkor ezeknél kevés kevésbé népszerű döntésük volt, elég sok nagyon kormánypárti ismerősöm van aki ezt eléggé emlegeti mint negatívumot.
De azok nagy része megmarad, viszont a fradisták, meg sok más drukker át lett csábítva.
Az a helyzet, hogy MO-n ideológiailag van x millió fix fidesz szavazó, aki bármi van nem szavazna le soha senki másra.
És van még majdnem ennyi, aki ideológiai okokból sose lehet fidesz szavazó.
Marad a választók kb egyharmada, amiből minél többet kell meggyőzzön mindkét oldal.
És igen, ezért lép meg a kormány olyan intézkedéseket, amik látszólag népszerűtlenek, mert pontosan ki van számolva mögötte, hogy melyik táborból milyen arányban vannak az ellenzők és azokra milyen hatással van.
És ezek miatt is látod azt, hogy valaki kő fideszes, még ha bizonyos dolgokkal nem is ért egyet, más meg a túltolt liberalizmusban keresi a menedéket. És a többi magasról tesz az egészre.
 
Status
Not open for further replies.