[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 584
11 193
113
Az oké, de szerintem műszaki járműből sose elég.

Azért azt ne felejtsd el, hogy egy T-72 alapú hídvető nem biztos, hogy akkora teherbírású lesz, ami képes Leopardokat kiszolgálni.
Kiindulva a BLG-60M-ből (ugye ez T-55 alapú), lánctalpas járművek esetén 50 tonnát bír el, míg kerekes tengelyterhelésű járműnél csak 15 tonnát.

A teherbírása alapján mondjuk Lynxhez éppen még megfelelhet.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 014
113
Azért azt ne felejtsd el, hogy egy T-72 alapú hídvető nem biztos, hogy akkora teherbírású lesz, ami képes Leopardokat kiszolgálni.
Kiindulva a BLG-60M-ből (ugye ez T-55 alapú), lánctalpas járművek esetén 50 tonnát bír el, míg kerekes tengelyterhelésű járműnél csak 15 tonnát.

A teherbírása alapján mondjuk Lynxhez éppen még megfelelhet.

A hídelemek a lényegesek ebből, azt meg olyat raksz rá amilyet akarsz. Csak rá kell faragni a mechanikát. Nem a jármű határozza meg a teherbírást, a blg-60 hídeleme egy adott korszak technológiájával, adott korszak gépeihez készült.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Ilyen nincs Leo2 kiszerelesben?

A finnek saját maguknak csinálták például. Letúrták a tornyot a Leo 2A4 néhány darabjáról és kicsit hegesztettek. Ugyanígy készítettek hídvetőt maguknak.
e97cbd0fc804e17deb9accc5c9c57146.jpg
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 751
6 671
113
A finnek saját maguknak csinálták például. Letúrták a tornyot a Leo 2A4 néhány darabjáról és kicsit hegesztettek. Ugyanígy készítettek hídvetőt maguknak.
e97cbd0fc804e17deb9accc5c9c57146.jpg
(nem kötekedés) kis kiegészítés, a finnek műszaki jármű állománya szerintem egészen kiemelkedő, még a régi T55 mine clearing vasat is rendszerben tartották kicsi átalakításokkal, sőt, 16db leo1-et vettek csak azért hogy átalakítsák műszakinak (ARV és CEV lett belőle ha jól emlékszem) illetve amit Te is mondasz, a kivont Leo2A4-ekből 16 darabot alakítottak át ( 10 hídvető és 6 CEV) de emellett egyébként még az imént már emlegetett BLG60M2 is még raktáron van nekik
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 014
113
(nem kötekedés) kis kiegészítés, a finnek műszaki jármű állománya szerintem egészen kiemelkedő, még a régi T55 mine clearing vasat is rendszerben tartották kicsi átalakításokkal, sőt, 16db leo1-et vettek csak azért hogy átalakítsák műszakinak (ARV és CEV lett belőle ha jól emlékszem) illetve amit Te is mondasz, a kivont Leo2A4-ekből 16 darabot alakítottak át ( 10 hídvető és 6 CEV) de emellett egyébként még az imént már emlegetett BLG60M2 is még raktáron van nekik

Én egy kicsit kötekedni akarok veled. Szóval akkor miért is baj az x logisztikai vonal, ha itthonról van szó, ha a finneknél király? :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 014
113
Egyébként a finnek is a T55 alapú gépeket szórják kifelé. Egyenlőre marad a Leo 1 meg az MTL-PB.
Minden más megy Leo 2a4 meg Sisu alvázra.
Leguan-KMW-4.jpg

hfI8YFBqz-lIJ33U9rK8lgBey4bhuqTEgJuIJ6yf19pplEs7D2xcBldbSCH0cFRz2Y0HrvuXqYDM82pHS1hKEzIQh2zZ6lWVv0UBbcW14bbb

1200px-Sisu_RA-140_DS_demining_vehicle_of_Finnish_Defence_Forces.JPG

A Sisu jó technika, főleg a legújabb tengelykonstrukcióik meg a sok-sok év tapasztalat miatt, de a láncost kiváltani nem hiszem, hogy sikerül vele.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
A Sisu jó technika, főleg a legújabb tengelykonstrukcióik meg a sok-sok év tapasztalat miatt, de a láncost kiváltani nem hiszem, hogy sikerül vele.

Szerintem itt az is benne van, hogy nő a kerekes gépeik aránya.
Gondolom a Sisuk mennek a kerekesek mellé, az MTL-PB a könnyű láncos, mint az MT-LB, BMP, BV 206, Gvozdika, mellé a Leopard 2 alapúak meg a nehéz láncosok mellé.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 014
113
Szerintem itt az is benne van, hogy nő a kerekes gépeik aránya.
Gondolom a Sisuk mennek a kerekesek mellé, az MTL-PB a könnyű láncos, mint az MT-LB, BMP, BV 206, Gvozdika, mellé a Leopard 2 alapúak meg a nehéz láncosok mellé.

Ésszerű felosztásnak tűnik.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 751
6 671
113
Én egy kicsit kötekedni akarok veled. Szóval akkor miért is baj az x logisztikai vonal, ha itthonról van szó, ha a finneknél király? :)
milyen X logisztikai vonal? eddig velem fixen nem beszéltél logisztikáról max harckocsikról és páncélos vonalról
kriss meg már megválaszolta amit én is írnék, a finneknek ici-picit több pénzük van ilyenekre, megtehetik hogy még adnak 10-15 évet egy vasnak mint átalakított logisztikai vagy support vehicle, neküni ilyen téren kisebb a mozgásterünk, nem mondom hogy lehetetlen, sőt, kb az egyetlen értelmes felhasználása lenne a régi szaroknak még pár évig (az ellenerő századon kívül)
Szóval most akkor pontosan mibe is kötöttél bele?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 979
78 284
113
Azért azt ne felejtsd el, hogy egy T-72 alapú hídvető nem biztos, hogy akkora teherbírású lesz, ami képes Leopardokat kiszolgálni.
Kiindulva a BLG-60M-ből (ugye ez T-55 alapú), lánctalpas járművek esetén 50 tonnát bír el, míg kerekes tengelyterhelésű járműnél csak 15 tonnát.

A teherbírása alapján mondjuk Lynxhez éppen még megfelelhet.

Mi köze van az alváznak a híd teherbírásához?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 211
67 014
113
milyen X logisztikai vonal? eddig velem fixen nem beszéltél logisztikáról max harckocsikról és páncélos vonalról
kriss meg már megválaszolta amit én is írnék, a finneknek ici-picit több pénzük van ilyenekre, megtehetik hogy még adnak 10-15 évet egy vasnak mint átalakított logisztikai vagy support vehicle, neküni ilyen téren kisebb a mozgásterünk, nem mondom hogy lehetetlen, sőt, kb az egyetlen értelmes felhasználása lenne a régi szaroknak még pár évig (az ellenerő századon kívül)
Szóval most akkor pontosan mibe is kötöttél bele?


Mindenfélét levezettem mindegyik vitában, nem csak hk felújítást. Beszéltem a műszaki géppé alakítástól az atgm hordozóvá alakításon át a nehéz ifv, hk támogatóig minden lehetőségről, mindig az olvasztó oldal hivatkozott a nem kompatibilis alkatrészektől a nem egységes gépparkon át mindenig, aztán amikor mindegyikről lényegében át lett beszélve, hogy nem megoldhatatlan, akkor a végső érv mindig a plusz logisztikai lánc volt.

Még akkor is, amikor leo 2 egyéb verzióról beszéltem, bár már van egyéb verziónk hadrendben, de ez most nem ide tartozik.

Amikor az izraeli anyaggazdálkodás példaértékűségéről beszéltem, akkor is fikázva volt az olvasztó oldal részéről a t-72 bármire lehetséges felhasználása, az ugyanezt csináló finneknél meg mégse. Ebbe kötöttem bele. Nem durván, de ebbe.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 584
11 193
113
Mi köze van az alváznak a híd teherbírásához?

Az alváznak annyi köze mindenképp van egy híd teherbírásához, hogy van egy fix tömeg, amit maximálisan képes hordozni. Tehát nem lehet egy akármilyen hídszerkezetet rápakolni egy T-72-re. A BLG-60M-en 7 tonna a hídszerkezet és csak 50 tonnát bír ki. Vajon hány tonnás híd kell ahhoz, hogy mondjuk 70 tonnát kibírjon? És ezt vajon képes lenne egy T-72 hordozni?
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 051
14 167
113
Korábban volt eszmecsere, hogy melyik,milyen használt T-72 milyen árú lehet: az Afrika topik-ban megjelent, hogy a (a közelmúltban ? ) vásárolt Etiópia 200 db --bevetés-kész állapotú-- T-72B1-t 100millió dollárért. Ezeket saját erőből modernizálták valamennyire. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: bel and Pogány